Skocz do zawartości

Czy N na pewno jest lepsza...


Borys
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja biorę do rąk laptopa włączam bez podłączanie 15 metrowego kabla i wszystko to robię ..

Podłaczenie do Internetu powinno być jako dodatek a nie wymóg . Idiotyzmem jest to aby móc słuchać radia z SAT istnieje wymóg podłączenie Internetu ( choćby do inicjacji kanałów radiowych )

 

Ja też robię to z laptopem i pozostałe funkcje ( po za radiem i nagrywaniem zdalnym ) w dekoderze N-ki są zbędne.

Podłączenie do netu jest DODATKIEM , idąc po TV N do sklepu kupujesz telewizje a nie radio !!. I nie słuchamy radia z SAT tylko z internetu , bo przez satelitę chyba tylko nRadio HD idzie.

 

Drodzy koledzy i przeciwnicy N-ki, temat brzmi czy N na pewno jest lepsza a Wy wypisujecie mi że nie jest lepsza bo ma zbędne rzeczy. Trochę to nie na temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy i przeciwnicy N-ki, temat brzmi czy N na pewno jest lepsza a Wy wypisujecie mi że nie jest lepsza bo ma zbędne rzeczy. Trochę to nie na temat

N-ka ma minimalnie lepszy tuner PVR... i nic po za tym.. To za mało by pozostać wn-ce.. bajery typu gry radia mnie nie bardzo interesują

 

Dlatego po dwóch latach pobytu w n-ce zamierzam od niej odejść a pozostać tylko w cyfrze od 1.5 roku jestem w tej platformie.... Także mam jakie takie porównanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZytam te wszystkie za i przeciw ze tego nie ma a to ma ze to jest super a to do du...., Ale chyba juz w soich wywodach zapominacie o podstawowym zagadnieniu w tym temacie CZY N NA PEWNO JEST LEPSZA...

Moim skromnym zdaniem kozystalem ze wszystkie ofert telewizji satelitarnych bedacych na Polskim rynku dla MNIE osobiscie N na obecna chwile jest lepsza od pozostalych dlaczego :

1. Kanaly HD w pakietach ktore sobie wybiore bez dodatkowych oplat (bez specjalnej promocji jak w C+ lub pakietu HD ktory podobno jest ale nikt z niego skozystac nie moze CP - przez co zrezygnowalem z Pelagii)

2. Kanaly HD bez przytykania zastygania i innych atrakcji (czego nie mozna powiedziec o Polsacie)

3. Cena do akceptowalna przezemnie za pelen pakiet (pelen rozumiem wszystko co ma w ofercie opcje dodatkowa moga stanowic kanaly XXX - Pelagia nie byla w stanie mi zagwarantowac czegos takiego)

4. Stala cena przez cala umowe a nawet dluzej, nie musze sie zastanawiac ze za kilka miesiecy zamiast 30pln bede placil 60 czy wiecej ( promocje C+)

5. Nie bede zmuszony do przedluzenia umowy na kolejny rok jak nie wypowiem w terminie (CP jezeli umowa nie zostanie wypowiedzona w terminie zostaje przedluzona na czas nieokreslony min 12 miesiecy)

 

Przez ponad 3 miesiace mam rownolegle 2 platformy martwilem sie ze bedzie mi brakowalo pewnych programow z CP ale przez ten czas 4 krotnie uruchomilem tuner CP tylko aby zobaczyc cos na PolsatHD z przycinkami oczywiscie. co mnie utwierdzilo ze slusznie postapilem zmieniajac Pelagie na N. (uprzedzajac ze mam zle ustawiona antene wyjasniam ze jest OK zadnych problemow na programach HD np niemieckich czy N)

Telewizor ktory posiadam obsluguje DVB-T wiec Polsat moge ogladac bez dodatkowych sprzetow (USBstikow itd).

Nagrywanie programow OK po co nagrywac przenosic itd - nagrywam bo nie mam czasu obejzec jak znajde czas ogladam, nagrywac aby przenosic na dyski zewnetrzne i komputer ??? Przeciez to zwykle piractwo macie do tego prawa autorskie??? Jak chce film obejzec na DVD to kupuje film na DVD zazwyczaj wczesniej niz jest to w TV lub ide do wypozyczalni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkiem to internet był 5-6 lat temu, jak Polsat klawiatury rozdawał ;-) Teraz to jest prawie podstawowa usługa, a za 1-2 lata będzie koniecznym standardem - YouTube już wszedł do TV, a w ciągu I półrocza TVN uruchomi internetowe VOD na Onecie. I co - myślicie, że nie wdrożą tego na Nce? Może nie od początku, ale dla mnie to pewna informacja. Tak samo jak to, że za 2-3 lata powstanie nie nRadio Net, a nTV Net ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Nie bede zmuszony do przedluzenia umowy na kolejny rok jak nie wypowiem w terminie (CP jezeli umowa nie zostanie wypowiedzona w terminie zostaje przedluzona na czas nieokreslony min 12 miesiecy)

 

Każdą umowę po okresie podstawowym ( 24 msc ) można wypowiedzieć. Ja tak zrobiłem w CP.

 

Nagrywanie programow OK po co nagrywac przenosic itd - nagrywam bo nie mam czasu obejzec jak znajde czas ogladam, nagrywac aby przenosic na dyski zewnetrzne i komputer ??? Przeciez to zwykle piractwo macie do tego prawa autorskie??? Jak chce film obejzec na DVD to kupuje film na DVD zazwyczaj wczesniej niz jest to w TV lub ide do wypozyczalni.

 

Popieram, robie podobnie. Nagrywam bo nie mam czasu oglądać. A jak lubie jakiś film to poprostu kupuje płytę DVD w sklepie. Odkładam na półkę z płytami i wygląda jak trzeba. Nie jestem zwolennikiem nagrywania zgrywania magazynowania na jakiś płytkach DVD za 50 gr. Przerabiałem to w szkole średniej z Divixami i na szczęście już z tego wyrosłem. Z drugiej jednak strony to kupowanie płyt DVD z filmami jest trochę marnotrawstwem pieniędzy. Sam posiadam mase płyt DVD z filmami jak i całe seriale. Półek w domu już mi brakuje i powoli zdaję sobie sprawę że to wszystko stoi i się kurzy bo iule razy można oglądać ten sam film ?? Filmy to nie płyty z muzyką do których się wraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Każdą umowę po okresie podstawowym ( 24 msc ) można wypowiedzieć. Ja tak zrobiłem w CP.

 

Tak ale zgodnie z nowym regulaminem CP po okresie okreslonym umowa przechodzi na czass nieokreslony z mozliwoscia wypowiedzenia po 12 miesiacach ;-) taki maly kruczek, i nie zastosujesz przepisow na umowy na odleglosc itp bo zgodziles sie na cos takiego zawierajc umowe. Mowie tu o NOWYM REGULAMINIE. W poprzednich mogles wypowiadac po okresie okreslonym z 3 miesiecznym okresie wypowiedzenia.

Bylo o tym juz na forum.

 

Na marginesie to sie niezle zabezpieczyli aby nie stracic nowo pozyskanych abo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech sie ktos madry wypowie czy takie zapisy o okresie wypowiedezenia sa legalne

 

a co do zdania ze "nie maja zastosowania przepisy dotyczace umowy na odleglosc bo sam sie na to zgodziles" to mowisz glupoty. cokolwiek sobie napisza strony umowy to jesli to jest sprzeczne z przepisami wyzszego rzedu to takie ustalenia stron sa niewazne. przykladowo nie mozesz w umowie o prace napisac ze np zrzekasz sie naleznego urlopu albo w przypadku zwolnienia odprawy. obszary zycia rozne, ale mechanizm jest ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to zwykle piractwo macie do tego prawa autorskie???

Piractwa to Ty mi nie wytykaj.

Przyjmij do wiadomości, że piractwem to jest na przykład publiczne rozpowszechnianie treści bez zgody nadawcy i to z pewnymi wyjątkami.

Natomiast na własny użytek możemy nagrywać programy z telewizji do woli.

Nieznajomość prawa (własne widzi mi się) nie upoważnia Ciebie do rzucania oskarżeń!!!

Proponuję zapoznać się z definicją wyrażenia dozwolony użytek:

- na potrzeby prywatne

- wykraczający poza zakres osobisty

Każdy ma prawo bezpośrednio nagrać emitowane przez telewizję materiały (film, audycję, koncert). Ten paragraf daje każdemu prawo do udostępniania tego nagrania w ramach dozwolonego użytku.

Art. 23.

1. Bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już

rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego.

2. Zakres własnego użytku osobistego obejmuje krąg osób pozostających w

związku osobistym, w szczególności pokrewieństwa, powinowactwa lub

stosunku towarzyskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wanderer nikogo nie nazywam piratem ale określam tak nagrywanie i zgrywanie np na komputer pytanie po co nagranie możesz przechowywać na dysku recordera nie musisz odrazu tego przenosić dalej na inne nośniki co niestety w Polsce bardzo durza grupa nagrywa aby przekazywać materiał dalej a to juz jest określone jako piractwo, podobnie jak edukowanie tunerow do odbioru ofert płatnych. Zaczynamy odbiegac od głównego tematu.

 

@ Karaspr to o czym wspominasz ma zastosowanie przy umowach zawieranych na odległość czyli telefon Internet. Ale nie dotyczy się umów w APS. Nie zapominajcie ze przy tego typu umowach prawnicy się poca aby nie zaszkzic firmie. Dlatego niech w tym temacie wypowiedzą się prawnicy.

 

Proponuje powrócić do głównego watku tematu i podawać konkrety na tak lub nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@migdal

To proste, często nagrywam programy których nie uświadczysz na co dzień w telewizji i oto przykład: Don Giovanni w HDTV nagrany przeze mnie z ARTE dla wujka melomana. :mrgreen:

Z n nie nagrywam dlatego, że ktoś jest zdania, że to piractwo ale dlatego, że na razie tam nie trafiłem na nic wartego archiwizacji. :wink:

 

Aby nie było niedomówień i nikt nikomu nie zarzucał piractwa krótkie streszczenie (znalezione w sieci) czym jest Dozwolony użytek osobisty chronionych utworów.

Zauważyłem, szczególnie ostatnio częste otwarte przyznawanie się do niepłacenia abonamentu RTV, czynu podlegającemu karze i jednoczesne beztroskie bezpodstawne zarzucanie innym piractwa.

Tego wątku już nie będę dalej poruszał, przypuszczam, że każdy będzie wiedział w jakim przypadku i komu może wytknąć piractwo.

Pozdrawiam.

Ustawa przewiduje pewne ograniczenia w stosunku do zasady prawa twórcy do wynagrodzenia za korzystanie z utworu ze względu na interesy ogółu. Ograniczenia te określa się wspólnie jako dozwolony użytek chronionych utworów, z tym że wyróżnia się:

• dozwolony użytek prywatny (osobisty),

• dozwolony użytek publiczny.

W ramach instytucji dozwolonego pożytku osobistego ustawodawca zezwala na nieodpłatne korzystanie z chronionego utworu, jeżeli spełnione są przesłanki:

• użytek jest wyłącznie dla celów osobistych (nie można, choćby pośrednio, w konsekwencji używania cudzego utworu osiągać korzyści majątkowej);

• utwór został już rozpowszechniony (chroni to osobiste prawa autora do decydowania o rozpowszechnieniu utworu);

• nie jest to program komputerowy, gdyż ochrona takiej formy utworu nie przewiduje dozwolonego użytku.,

• korzystanie nie polega na budowaniu według cudzego utworu architektonicznego lub architekto- urbanistycznego.

Dozwolony użytek prywatny jest bezpłatny i nie wymaga zgody twórcy. Najczęściej przybiera formę przegrywania taśm magnetofonowych, video, kserowania książek oraz artykułów z prasy. Każde z tych czynności określane jest mianem reprodukcji utworu. Należy pamiętać, że ze względu na to, że regulacje dotyczące dozwolonego użytku prywatnego są wyjątkiem od ogólnych zasad ochrony interesów twórcy, treść tego przepisu należy interpretować ściśle i nie można przypisywać słowom w nim zawartym szerszego znaczenia niż wynika to z dosłownego jego brzmienia. Tak więc w razie wątpliwości w tym zakresie twórcy będzie przysługiwało roszczenie o wynagrodzenie. Dlatego o ile reprodukcja jednego egzemplarza utworu może być uznana za mieszcząca się w ramach dozwolonego użytku prywatnego, więcej egzemplarzy może stanowić podstawę dla twórcy żądania wynagrodzenia.

Ustawodawca nie określa, w jakim celu ma być użyty utwór. Może być to zarówno cel edukacyjny jak i zawodowy (np. ksero artykułu przez lekarza lub prawnika kopiowanie artykułów i książek w celu tworzenia własnego zbioru na interesujący temat do celów naukowych bądź edukacyjnych). Dozwolony użytek osobisty nie musi dotyczyć tylko jednej osoby. Ustawa ustala zakres osób, które się mieszczą w ramach tej instytucji. Obejmuje on krąg osób pozostających w związku osobistym w szczególności pokrewieństwa, powinowactwa lub stosunku towarzyskiego. Przykładowo dozwolone jest prezentowanie muzyki skopiowanej z radioodbiornika lub filmu nagranego na taśmę video z telewizji w celu czysto towarzyskim. Jednak za taka czynność dokonana przez właściciela restauracji, nawet jeżeli nie jest o ściśle związane z przedmiotem jego działalności gospodarczej, należy się twórcy wynagrodzenie.

Egzekwowaniem tych roszczeń zajmują się organizacje zbiorowego zarządzania prawami autorskimi. Korzystanie z utworu w ramach dozwolonego użytku prywatnego nie może być połączone z otrzymywaniem z tego tytułu żadnego wynagrodzenia.

zaczerpnięte z eprawnicy.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Stala cena przez cala umowe a nawet dluzej, nie musze sie zastanawiac ze za kilka miesiecy zamiast 30pln bede placil 60 czy wiecej ( promocje C+)

Stała cena przez cały okres umowy to też rodzaj promocji i na pewno nie będzie tak na zawsze (kiedyś N na pewno zmieni promocje). Poza tym czy tak ciężko zrobić tak prosty rachunek? (10*32zł + 3*64zł= 512zł/13mies= 39,38zł/ miesiąc średnio). Moja córka robi bardziej skomplikowane rachunki w podstawówce..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stala cena jest przez caly okres umowy a w przypadku promocji full rowniez po zakonczeniu umowy okreslonej do chwili gdy nie zmodyfikuje sie oferty np przez rezygnacje z czego kolwiek.

Co do matematyki to w obliczeniach wszystko ladnie tylko po co kombinowac i pamietac ze 10 miesiecy trzeba zwiekszyc np zlecenie stale na kwote 2 razy wieksza. Pozatym dla mnie pakiet komfortowy jest jak familjiny w polsacie niby fajny ale ogolnie czegos brakuje. Przy oplacie 48 ogladam wszystkie pakiety tematyczne nie doplacajac za HD jedynie pozostaja kanaly premium za dodatkowa kase Jezeli odejme od tego darmowy dostep do pelnej oferty przez miesiac oraz dostep do Nfilmu HBO itd to znowu matematyka udowadni ze place mniej niz 48 plnow .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stala cena jest przez caly okres umowy a w przypadku promocji full rowniez po zakonczeniu umowy okreslonej do chwili gdy nie zmodyfikuje sie oferty np przez rezygnacje z czego kolwiek.

Co do matematyki to w obliczeniach wszystko ladnie tylko po co kombinowac i pamietac ze 10 miesiecy trzeba zwiekszyc np zlecenie stale na kwote 2 razy wieksza. Pozatym dla mnie pakiet komfortowy jest jak familjiny w polsacie niby fajny ale ogolnie czegos brakuje. Przy oplacie 48 ogladam wszystkie pakiety tematyczne nie doplacajac za HD jedynie pozostaja kanaly premium za dodatkowa kase Jezeli odejme od tego darmowy dostep do pelnej oferty przez miesiac oraz dostep do Nfilmu HBO itd to znowu matematyka udowadni ze place mniej niz 48 plnow .

 

W Twojej wypowiedzi nie ma ani jednego realnego i sensownego argumentu! Czy mnożąc cztery liczby przez siebie i wynik dzieląc przez 13 to taka wielka kombinacja?? Familijnemu z Polsatu to baaaardzo daleko do Komfortowego z Cyfry i chyba każdy użytkownik znający oba pakiety to potwierdzi, a takie wypowiedzi typu "czegoś mi brakuje" są co najmniej śmieszne - nie możesz przytoczyć żadnych konkretów. A jak chcesz już tak liczyć dokładnie, to ja też mógłbym odjąć tak jak Ty od opłaty abonamentowej kasę za:

- kanały HD za którę nie płacę

- pierwszy niepełny miesiąc bezpłatny ( w moim przypadku było to 30 dni)

- brak jakichkolwiek opłat za dekoder PVR (musiałeś zapłacić za aktywację)

- w cyfrze plus dostęp do oferty premium jest aż przez 4 miesiące (HBO, Canal+, Cinemax)

I jeszcze ku woli sprostowania; w tej promocji "48zł" przecież nie ma HBO? A jeśli chodzi o nFilm to słyszałem że to świetny kanał premium, wczoraj puścili film pt Silver który też leciał na zwykłym TVN-ie...

To że masz parę kanałów więcej na których nic ciekawego nie puszczają to żadna sztuka (w n brak konkretów typu: Canal+, National Geographic, Planette)

Więc idąc Twoim tokiem myślenia ja płacę jeszcze mniej niż te 39,50, ale zawsze możesz napisać "CZEGOŚ (ale nie wiesz czego) MI BRAKUJE" w tym komfortowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stala cena jest przez caly okres umowy a w przypadku promocji full rowniez po zakonczeniu umowy okreslonej do chwili gdy nie zmodyfikuje sie oferty np przez rezygnacje z czego kolwiek.

Co do matematyki to w obliczeniach wszystko ladnie tylko po co kombinowac i pamietac ze 10 miesiecy trzeba zwiekszyc np zlecenie stale na kwote 2 razy wieksza. Pozatym dla mnie pakiet komfortowy jest jak familjiny w polsacie niby fajny ale ogolnie czegos brakuje. Przy oplacie 48 ogladam wszystkie pakiety tematyczne nie doplacajac za HD jedynie pozostaja kanaly premium za dodatkowa kase Jezeli odejme od tego darmowy dostep do pelnej oferty przez miesiac oraz dostep do Nfilmu HBO itd to znowu matematyka udowadni ze place mniej niz 48 plnow .

 

Place 48 zl ale tak naprawde mniej 48 zl :) Takie argumenty jakos do mnie nie trafiaja zwlaszcza ze czesto przypominaja usprawiedliwianie sie z podpisania drozszej umowy. W pakiecie Komfortowym niczego nie brakuje, wiadomo co w nim jest i jakie bonusy przez kilka miesiecy mozesz miec za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twojej wypowiedzi nie ma ani jednego realnego i sensownego argumentu! Czy mnożąc cztery liczby przez siebie i wynik dzieląc przez 13 to taka wielka kombinacja?? Familijnemu z Polsatu to baaaardzo daleko do Komfortowego z Cyfry i chyba każdy użytkownik znający oba pakiety to potwierdzi, a takie wypowiedzi typu "czegoś mi brakuje" są co najmniej śmieszne - nie możesz przytoczyć żadnych konkretów.

 

Konkrety prosze bardzo komfortowemu brakuje tak samo jak Nce calej produkcji Polsatu Polsat Play, Polsat Cafe, Polsat Sport. ale to juz taki urok naszego rynku aby sie produkcjami nie dzielic (tylko jakos wieksza czesc produkcji TVN jest dostepna ka kazdej platformie a jak by nie sprzedali praw i udostepniali tylko we wlasnej platformie to by mieli kilka milionow abo) W cyfrze brakuje MGM oraz kanalow HD nie jako oferty specjalnej w ramach promocji ale jako kanalow w ofercie podstawowej tak samo jak w CP.

 

A jak chcesz już tak liczyć dokładnie, to ja też mógłbym odjąć tak jak Ty od opłaty abonamentowej kasę za:

- kanały HD za którę nie płacę

Bo otrzymales je w promocji swiatecznej, ja wybieralem platforme przed swiatecznymi promocjami i niestety ale C+ jak i CP wygladaja blado.

- pierwszy niepełny miesiąc bezpłatny ( w moim przypadku było to 30 dni)

- brak jakichkolwiek opłat za dekoder PVR (musiałeś zapłacić za aktywację)

W N tak samo gratis jest czas do konca miesiaca i moze to byc ponad 30 dni ;-)

Za dekoder nic nie placilem ani nic nie place za jego udostepnienie.

 

- w cyfrze plus dostęp do oferty premium jest aż przez 4 miesiące (HBO, Canal+, Cinemax)

I jeszcze ku woli sprostowania; w tej promocji "48zł" przecież nie ma HBO? A jeśli chodzi o nFilm to słyszałem że to świetny kanał premium, wczoraj puścili film pt Silver który też leciał na zwykłym TVN-ie...

To że masz parę kanałów więcej na których nic ciekawego nie puszczają to żadna sztuka (w n brak konkretów typu: Canal+, National Geographic, Planette)

Więc idąc Twoim tokiem myślenia ja płacę jeszcze mniej niż te 39,50, ale zawsze możesz napisać "CZEGOŚ (ale nie wiesz czego) MI BRAKUJE" w tym komfortowym...

W promocji za 48 dostajesz pelen pakiet (HBO FILMBOX, CINEMAX )przez miesiac gratis + miesiac aktywacyjnego czyli 2 w tym rowniez dostep do wypozyczalni VOD do tego przez pol roku nfilm za free.

 

Kazdy wybiera to co mu odpowiada, i za tyle ile na to przeznaczyl, dla mnie Nka jest lepsza bo nie stosuje jakis dziwnych mykow w umowach dokumenty ktore podpisalem sa proste i zrozumiale nie wiaza sie z tym ze za kilka miesiecy bede mial zmieniona cene. place ptzez cala umowe tyle na ile sie zgodzilem caly czas tak samo. 48, 68 czy 99 i za 99 PLN mam wszystko co oferuje platforma N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja mam n-ke i dwa dekodery cyfry w tym PVR Peace .. I miałem zdać dzisiaj jeden tuner SD i zadzwoniono bym sobie zostawił za 10 złych.. na jednym mam komfort plus za 43 złe na dwa lata w tym hd darmo pvr darmo.. +canal plus w tym ,( w tych 43 zle)

 

na drugi podstawowy plus...( druga karta)..... A karty nie są parowane jak w n-ce i mogę oglądać to co chcę i gdzie chcę .. Co prawda n-ka daje drugi tuner ale on jest psu na bodę ponieważ programów z n-ki na tym drugim tunerku nie obejrzysz jedynie TNK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkrety prosze bardzo komfortowemu brakuje tak samo jak Nce calej produkcji Polsatu Polsat Play, Polsat Cafe, Polsat Sport. ale to juz taki urok naszego rynku aby sie produkcjami nie dzielic (tylko jakos wieksza czesc produkcji TVN jest dostepna ka kazdej platformie a jak by nie sprzedali praw i udostepniali tylko we wlasnej platformie to by mieli kilka milionow abo) W cyfrze brakuje MGM oraz kanalow HD nie jako oferty specjalnej w ramach promocji ale jako kanalow w ofercie podstawowej tak samo jak w CP.

Jejku wiem że w C+ jak i w "n" brakuje Polsatów, ale przecież dyskutujemy o "n" i C+ więc co ma piernik do wiatraka?

Kolego czy ty nie czytasz tego co ja napisałem? Już nie miałeś co napisać to wtrąciłeś Polsaty, które w porównaniu Cyfry i N nie są brane pod uwagę bo w obu telewizjach nie ma tych kanałów.

Wypowiadasz mi że w C+ brakuje jakiegoś niszowego kanału MGM? A gdzie u Ciebie np Planette, National Geographic, Canal+?

 

Bo otrzymales je w promocji swiatecznej, ja wybieralem platforme przed swiatecznymi promocjami i niestety ale C+ jak i CP wygladaja blado.

Znów brak Ci konkretów- słowo "blado" nic nie znaczy- nie podałeś konkretnego przykładu!

1. Ja brałem cyfre 12 listopada i jeszcze nie była to oferta przedświąteczna;

2. Zrozum to że promocja w "n" 48zł została wprowadzona zaraz przed świętami i prędzej czy później "n" zmieni ofertę (na pewno nie jest to oferta na zawsze! i też można powiedzieć że wziąłeś w promocji.

 

W N tak samo gratis jest czas do konca miesiaca i moze to byc ponad 30 dni ;-)

Za dekoder nic nie placilem ani nic nie place za jego udostepnienie.

Faktycznie ponad 30 dni to może być maxymalnie.....31dni!

To dziwne że nic nie płaciłeś, skoro na stronie "n" pisze wyraźnie: aktywacja dekodera HD PVR 49zł

 

W promocji za 48 dostajesz pelen pakiet (HBO FILMBOX, CINEMAX )przez miesiac gratis + miesiac aktywacyjnego czyli 2 w tym rowniez dostep do wypozyczalni VOD do tego przez pol roku nfilm za free.

Czyli uważasz, że ja dostając HBO, CINEMAX i CANAL+ w sumie na 5 miesięcy za friko to dostałem mniej od Ciebie? A o nFilm nawet nie wspominaj bo ten kanał niczym ambitnym nie może sie pochwalić.

 

Kazdy wybiera to co mu odpowiada, i za tyle ile na to przeznaczyl, dla mnie Nka jest lepsza bo nie stosuje jakis dziwnych mykow w umowach dokumenty ktore podpisalem sa proste i zrozumiale nie wiaza sie z tym ze za kilka miesiecy bede mial zmieniona cene. place ptzez cala umowe tyle na ile sie zgodzilem caly czas tak samo. 48, 68 czy 99 i za 99 PLN mam wszystko co oferuje platforma N.

 

Oczywiście zgadzam się z Tobą że każdy wybiera to co mu odpowiada, ale nie zgodze się że Cyfra zamieszcza w swoich dokumentach jakieś "myki" i wolę płacić przez 10 miesięcy 31,95zł i przez 3 miesiące 63,90zł i przez to mieć najkorzystniejszą ofertę w owym czasie na rynku (może dla Ciebie taki sposób płacenia to byłby wielki problem- dla mnie nie).

Na prawdę podchodzę zupełnie obiektywnie do mojej wypowiedzi i podaje w przeciwieństwie do Ciebie konkretne przykłady. Uważam także że C+ nie jest taka naj, naj, naj. W dniu dzisiejszym weszła nowa promocja w C+ i jest ona na pewno gorsza od obecnej w "N" (48zł). Jednakże w tamtym czasie kiedy braliśmy oferta z której skorzystałem była bezkonkurencyjna.

Pragnę także zauważyć że "n" wg mnie ma o wiele lepsze dekodery od C+. Mam Philipsa 250gb- pracuje bez zarzutu, nie wiesza się, pięknie nagrywa, ale jednak pod niektórymi względami jest troche niedopracowany (wygląd i działanie EPG, szybkość pracy itp).

Pozdrawiam Cię Kolego 'migdał' i życzę miłego oglądania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiadasz mi że w C+ brakuje jakiegoś niszowego kanału MGM? A gdzie u Ciebie np Planette, National Geographic, Canal+?

 

Kanaly Planet oraz C+ sa produkcjami CANAL + ktorych Canal Plus nie udostepnia innym tak samo jak Polsat swoich produkcji. Kanal MGM to sa produkcje Metro Golden Mayer w jakosc HD dla jednych niszowe dla innych nie.

 

Znów brak Ci konkretów- słowo "blado" nic nie znaczy- nie podałeś konkretnego przykładu!

1. Ja brałem cyfre 12 listopada i jeszcze nie była to oferta przedświąteczna;

2. Zrozum to że promocja w "n" 48zł została wprowadzona zaraz przed świętami i prędzej czy później "n" zmieni ofertę (na pewno nie jest to oferta na zawsze! i też można powiedzieć że wziąłeś w promocji.

 

Faktycznie ponad 30 dni to może być maxymalnie.....31dni!

To dziwne że nic nie płaciłeś, skoro na stronie "n" pisze wyraźnie: aktywacja dekodera HD PVR 49zł

Jezeli przeczytasz moj podpis bedziesz wiedzial ze ja posiadam pakiet FULL za 99 PLN ktory nabylem w pazdzierniku i wtedy te promocje byly dostepne ale bez dodatkowych bonusow typu TKN za free i nie znajdziesz za te pieniadze oferty porownywalnej (pelen pakiet) jako ze Ty posiadasz oferte Komfortowa jest to oferta zblizona do promocji 48 w N wiec do tego porownuje, dokladnie na poczatku stycznia taka oferte zostala nabyta przez osobe z mojej rodziny, pierwszy rachunek platny w marcu. oglada caly styczen i luty za free pelen pakiet. Jezeli to nie sa konkrety to nie ma o czym dyskutowac.

W promocji swiatecznej bylo 0 pln skonczyla sie 5 stycznia + TKN za free

 

Czyli uważasz, że ja dostając HBO, CINEMAX i CANAL+ w sumie na 5 miesięcy za friko to dostałem mniej od Ciebie? A o nFilm nawet nie wspominaj bo ten kanał niczym ambitnym nie może sie pochwalić.

Czyli C+ masz przez okres 5 miesiecy pozniej brak a rachunki wieksze tak rzeczywiscie jest to lepiej niz w N. Bardzo dobrze ze otrzymujesz te kanaly i mozesz zapoznac sie z ich oferta ale jezeli chcesz je pozniej ogladac to niestety musisz placic i to nie malo.

Co do nFilmu jezeli nie ogladales a oceniasz po programie to gratulacje. na tym kanale wyswietlany jest serial Pamietniki wampirow premiera w nFilm kilka tygodni po premierze w USA, czy C+ daje jakis serjal tak szybko ??? Wezmy Bez Skazy film o tytule ktorego nikt nie kojazy z rewelacyjna rola De Niro i tak mozna by dlugo, oczywiscie nie wszystkie wyswietlane filmy sa super hiper nowosciami ale dobre filmy to w wiekszosci takie o ktorych reklamy w radio nie mowia. ALe to znowu zalezy co kto lubi, o gustach nie dyskutujemy.

 

W dniu dzisiejszym weszła nowa promocja w C+ i jest ona na pewno gorsza od obecnej w "N" (48zł). Jednakże w tamtym czasie kiedy braliśmy oferta z której skorzystałem była bezkonkurencyjna.

Pragnę także zauważyć że "n" wg mnie ma o wiele lepsze dekodery od C+. Mam Philipsa 250gb- pracuje bez zarzutu, nie wiesza się, pięknie nagrywa, ale jednak pod niektórymi względami jest troche niedopracowany (wygląd i działanie EPG, szybkość pracy itp).

Pozdrawiam Cię Kolego 'migdał' i życzę miłego oglądania!

W chwili gdy ja bralem N byla bezkonkurencyjna cenowo i programowo (HD) ale wiadomo jednego dnia ten drugiego dnia ten ma lepsza oferte dla nowych pacjentow. Wybierajmy to co komu odpowiada. Ja jestem zadowolony z oferty N i z ceny jaka musza placic.

Co do tunera posiadam Nrecordera z serii CRLA i ani razu nie mialem jego zawisniecia, programy przelaczaja sie szybko i sprawnie, radio dziala bez najmniejszych problemow prz wylaczonym TV, dzwiek w Dolby Digital, nie PCM i naprawde nie mam sie do czego przyczepiuc.

A Tobie zazdroszcze HISTORY.

 

Pozdrawiam i milego ogladania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostrzegam wszystkich którzy chcą podpisać umowę z n-ką:

Obecnie n-ka to:

- brak własnego sportu poza liga mistrzów

- skopany recorder turbo od dwoch miesiecy nie da sie z niego normalnie korzystac

- Brak filmowego kanalu premium ( N-filmy nadaja starocie, natomiast HBO jest w kazdej platformie)

- forum dedykowane , ktore jest zwyklym oszustwem, bo jak zaczniej wytykac im bledy to cie tam banuja

- balagam w ksiegowowosci w wyniku czego mozecie otrzymac rachunek zbiorczy za kilka miesiecy

- brak oferty dla abo, ktorym sie konczy umowa

 

Ogolnie mam cyfre i n-ke.

Cyfra wedlug mnie bije N-ke na glowe wszystkim: oferta programowa, sprzetem, poziomem obslugi, ofertami przedluzeniowymi dla stalych abo.

No chyba ze kupujecie abo zeby miec dekoder z ladnymi obrazkami w menu :))

 

Ps: Pozdrowienia dla Izolda, bede to pisal w kazdym miejscu w necie, mam nadzieje, ze dadza ci za to premie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam turbo, ale mam recordera i wg mnie to on kładzie na łopatki tego Philipsa od C+. Wiem, bo mam oba.

Z rachunkami też nie mam problemów, bo wiem jakie pakiety mam, kiedy je włączam, ile i za co płacę. Bałaganu w księgowości nie uświadczyłem. Także nie uogólniaj.

Co do braku oferty przedłużeniowej dla starych abonentów, to się zgadzam - w C+ jest o niebo lepiej.

Jeżeli chodzi o ofertę, to każdy ma swoje gusta. Dla mnie w Cyfrze najważniejszy jest tylko Canal+ i dlatego mam Multipakiet, a nie cały pakiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzegam wszystkich którzy chcą podpisać umowę z n-ką:

- brak własnego sportu poza liga mistrzów

- skopany recorder turbo od dwoch miesiecy nie da sie z niego normalnie korzystac

- forum dedykowane , ktore jest zwyklym oszustwem, bo jak zaczniej wytykac im bledy to cie tam banuja

- balagam w ksiegowowosci w wyniku czego mozecie otrzymac rachunek zbiorczy za kilka miesiecy

- brak oferty dla abo, ktorym sie konczy umowa

 

Ad.1. Nie każdego sport interesuje

Ad.2. Nie skopany, tylko niedopracowany, ale to niedopracowanie może jest u[beep]liwe, ale nie umożliwia korzystania z niego. Zresztą poczekaj kilka dni - będzie upgrade. Ciekawe kiedy pace w C+ doczeka się upgrade który choć w 90% będzie działał tak dobrze jak nbox.

Ad.3. Idź na forum C+... jak je znajdziesz, a i na forum nki nie ma obowiązku przebywać. Ja np. tam nie bywam.

Ad.4. Dla umów zawartych od października czy listopada nie są wysyłane rachunki - sprawdź na TV, a i bałaganu jakoś przez 1,5 roku nie zauważyłem, co najwyżej opóźnienia w dostarczaniu rachunku, ale nie ma to wpływu na oglądanie czy dostęp do oferty.

Ad.5. Zawsze można zawrzeć nową umowę - ja tak zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1) nie spotkalem osoby, ktorej sport w ogole nie interesuje.

ad2) dwa miesiace to dosc czasu na czekanie . Dla mnie uniemozliwia.

ad3) Znalazlem bez problemu i jestem tam juz 2 lata

ad4) mam druga umowe dla dziecka, ostatni rachunek mialem w listopadzie, nikt na infolini nie chce powiedziec kiedy otrzymam kolejny. Dla mnie to kompletny bajzel w rachunkowosci.

ad5) jasne, ale szanujaca sie platforma dba o stalych abonetow. Nowa umowa to de facto strata abonenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.2. w C+ czekają po rok i dłużej, a ich sprzęt faktycznie uniemożliwia nagrywanie czy normalne oglądanie w przeciwieństwie do nboxa, gdzie błędy są może u[beep]liwe, ale nie uniemożliwiają ogladania TV czy nagrań, bo prawda jest taka, że nagranie obejrzysz... a w C+ ono się może poprostu nie nagrać, bo nie.

Ad.3. Oficjalne forum C+? Podaj adres bo nie wiedziałem, że istnieje

Ad.4. Nie przejmuj się - nie obicążą Cię 300 zł do zapłaty jednorazowo

Ad.5. C+ ponad rok temu też nie miała mi nic atrakcyjnego do zaproponowania dlatego do nki poszedłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...