Skocz do zawartości

Czy N na pewno jest lepsza...


Borys
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Pomijam fakt, że to mój pierwszy post na tym forum (czytam od dawna), a przechodzę do sedna.

Sprawa jest następująca, mam w domu trzy tv, w dwóch posiadam cyfrowy polsat (pakiety familijny+sport oraz mini), problem jest z trzecim. Czy opłaca mi się zakładać N-kę, nadmienię, iż chodzi mi głównie o trzy pakiety sportowy, muzyczny i filmowy. Czy waszym zdaniem dobrze zrobię zamawiając je jeśli jestem dość wybrednym widzem? Moglibyście dla mnie ocenić ww. pakiety? Ile bym musiała za nie płacić i za ile i jaki miałbym do tego dekoder? Ile miałbym kanałów z literką HD.

Jeśli napisałem w nieodpowiednim miejscu proszę o przeniesienie i zrozumienie :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy będziesz zadowolony/a, to pewnie stwierdzisz dopiero po zakupie n-ki. Poczytaj opinie na forach i zdecyduj czy będziesz zadowolony/a. Myślę, że wybrałeś/aś dobre pakiety. Co do kanałów HD w tych pakietach, to miał/abyś ich (MTVN HD, MGM HD, nSport HD, Eurosport HD i Eurosport 2 HD). Co do dekodera, to ja polecam nBox recordera, bo po pierwsze ma twady dysk, a po drugie jak będziesz chciał/a to zawsze będziesz mógł/mogła skorzystać z VOD. Tylko, że wtedy najlepiej podpiąć dekoder dwoma kablami. Ogólnie, to sam/a wybierzesz co Ci pasuje i będzie git (chyba :P ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość kanałów HD w Cyfrze+ i N jest podobna tym bardziej, że takie kanały jak HBO HD, Filmbox HD, Eurosport, Eurosport 2 czy MTVN HD są brane z tego samego źródła.

 

Oczywiście zależy czego oczekujesz od platformy. Mniemam, że zależy Ci na kanałach HD. Kolega wyżej podał trochę niepełny zestaw kanałów HD - przede wszystkim zapomniał o najważniejszy kanałach - TVP HD i TVN HD, które dostępne są tylko w N. Z reguły wiem, że stacje ogólne są ostateczne najczęściej oglądane, więc ich obecność w N jest plusem tej oferty (W HD m.in. "Na dobre i na złe" z TVP czy Szymon, seriale z TVN).

 

Rozumiem, że porównujemy dwie oferty:

1) N z pakietami filmowym, sportowym i muzycznym ORAZ dekoderem PVR

Cena: 48 zł / miesięcznie

W HD dostaniesz TVN HD, TVP HD, MGM HD, NSport HD, Eurosport HD, Eurosport 2 HD, MTVN HD plus oczywiście inne kanały. Różnica z Cyfrą + jest taka, że nie będziesz mieć kanałów dokumentalnych (które jednak jak widzę masz w Cyfrowym)

 

Kanałów których nie ma w Cyfrze+ w tej symulacji to TVN HD, TVP HD, MGM HD, NSport HD, Wojna i Pokój, AXN Crime, AXN SciFi, TCM, Filmbox, SciFi Channel, TVP Sport, Sportklub, Sportklub+, ESPN America, MTV 2 Pop, VH1, Eska TV

 

2) Cyfra+ z podstawowym+ + pakiet opcji hd ORAZ dekoderem PVR

Cena: 77,80 zł / miesięcznie LUB 57,80 zł jeśli nie chcesz dekodera z nagrywarką

W HD dostaniesz National Geographic, Eurosport, Eurosport 2 oraz MTVN HD. Zdecydowanie boli brak TVP HD i TVN HD - przynajmniej mnie ;-). No i cena też jest niestety wyższa.

 

W N z tej oferty nie otrzymasz: Ale Kino, Hallmark, Zone Romantica, Domo, Kuchnia.tv, Zone Club, Zone Reality, Trace, Travel Channel, Superstacja, Extreme Sports, Planete, National Geographic, Discovery, Discovery Science, MiniMini, ZigZap.

 

Czyli generalnie 17:17 ;-) Musisz przyjrzeć się, których kanałów bardziej potrzebujesz i ile chcesz ostatecznie płacić. Ja mogę Ci jako abonent N i były abonent Cyfry+ zarekomendować w tej sytuacji N, nawet jeśli nie weźmiesz dekodera z PVR. Czemu? Masz już Cyfrowy Polsat, więc biorąc to pod uwagę więcej zyskasz biorąc N (szczególnie w kwestii HD). Biorąc pod uwagę, że masz Cyfrowy to biorąc N tracisz względem tej symulacji z Cyfry+ jedynie Ale Kino, Hallmark, Domo, Kychnia.tv, Trace, Planete, National Geographic, MiniMini i ZigZap. A biorąc N z wymienionych 17 kanałów dostęp w tej chwili masz tylko do TVP Sport oraz TCM, czyli różnica jest znaczna. Oczywiście wymienione kanały są dobre, ale nie znaczy, że niezastąpione. O zaletach nagrywarki PVR nie wspominam, to się rozumie samo przez się ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem i tak jestem bardziej ukierunkowany na N-kę, bo wydaje mi się platformą bardziej rozwojową ale mogę się mylić ;). Zapytam jeszcze o trzy kwestie :

 

1' kanały filmowe w n oferują ciekawe filmy czy nędzne powtórki?

2' w jakiej jakości są nadawane kanały sd ?

3' jak sprawa wygląda z kanałami fta tzn co tracę z polskich kanałów jeśli chciałbym ciągnąc nkę z astry a co zyskuję nie tylko z polskich kanałów.

Do tej pory nie miałem okazji zapoznać się z tą satelitą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kanały filmowe lepsze i bardziej wartościowe ma Cyfra+ (tj. Ale Kino! i Canal+ Film), wejście nowych kanałów filmowych w N niczego w tej kwestii nie zmieni

2. Kanały SD są podobnej jakości, niczego znacznie lepszego od tego co masz obecnie w CP się nie spodziewaj, C+ ma przewagę nad "N" w jakości kanałów HD (tych, które nadaje ze swojego transpondera), np. mecze na C+ Sport HD wyglądają znacznie lepiej od np. LM w HD z nSportu.

3. N-ka podobnie jak Polsat i C+ nadaje swoje kanały z HotBirda, więc z Astry jej nie "pociągniesz"

4. N ma przewagę nad C+ w kwestii jakości sprzętu

 

Tak na zakończenie warto dodać, że mimo większej ilości kanałów HD w N, to jednak częściej udaję mi się znaleźć jakiś wartościowy program czy transmisję sportową w wysokiej rozdzielczości właśnie w C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważyłeś, że rozmawiamy o pakiecie bez Canal+ także czy to sprawa NFilm czy Canal+Sport HD nawet nie wchodzi w grę. Druga sprawa to filmy. O ile uważam Ale Kino! za program godny uwagi to uważam, że MGM HD oraz pakiet kanałów filmowych w N jest w tej sytuacji korzystniejszy (dostaje się więcej kanałów w tym pakiecie który przedstawiłem). O jakości meczu na Canal+ Sport HD się nie wypowiem, bo ten kanał jeszcze nie istniał, gdy byłem abonamentem C+. Mogę tylko powiedzieć, że widziałem NSport i nie uważam, żeby jego jakości można było coś zarzucić. Podziwiam ludzi, którzy są w stanie ocenić transmisję jako "znacznie lepszą" skoro sporo osób nie jest w stanie często odróżnić transmisji SD od HD nie wspominając już o różnicy 720p od 1080i itp.

 

Natomiast czy Nka jest rozwojowa to już kwestia oceny. Startowała dużo później niż inni, ma inny sprzęt, dzięki temu też inną technologię. Generalnie nie powinno mieć to znaczenia, liczy się oferta i to co operator jest w stanie teraz przedstawić. Tyle, że biorąc pod uwagę fakt, że masz dostęp do Cyfrowego Polsatu to tak jak mówię - N da Ci więcej kanałów, do których nie masz dostępu. Uważam, że jest to w tej sytuacji tańszy, a mimo to lepszy wybór.

 

Możesz też w sumie zaczekać do początku września, zdaje się, że będzie wtedy coroczna konferencja N. Przeglądając nowości możesz upewnić się w wyborze oferty lub przerzucić na Cyfrę+. Ja wiem, że tam jeszcze długo nie wrócę 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko powiedzieć, że widziałem NSport i nie uważam, żeby jego jakości można było coś zarzucić. Podziwiam ludzi, którzy są w stanie ocenić transmisję jako "znacznie lepszą" skoro sporo osób nie jest w stanie często odróżnić transmisji SD od HD nie wspominając już o różnicy 720p od 1080i itp.

W zeszłym sezonie porównując mecze w HD z Ekstraklasy, Premiership i Serie A do LM różnica była na tyle duża, że nie trzeba było nawet zbytnio się przyglądać żeby dostrzec różnicę w jakości obrazu na tym samym TV. Pod względem filmów lepszy i bardziej urozmaicony jest jednak pakiet C+ z Ale Kino! na czele, pod względem sportu wykluczając C+ Sport lepsza będzie "N".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd te wnioski dotyczące filmu? Comedy Central, Universal Channel, Kino Polska, Movies24 i AXN są w obu pakietach. W Cyfrze+ dodatkowo jedynie Ale Kino, Hallmark, Zone Romantica. Pakiet Komfortowy w Cyfrze+ to już co innego. Tutaj przyznałbym rację - jest Fox Life, jest SciFi itd. Natomiast w porównaniu pakietu podstawowego z pakietem filmowym N wypada na korzyść N, bo dodatkowo zyskujemy dostęp do Filmboxa, AXN Crime, AXN Sci Fi, Sci Fi Channel, TCM, Wojny i Pokoju i MGM HD. Mimo wszystko drugi zestaw jest dla mnie bardziej przekonujący. Choć przyznaję - Ale Kino! to bardzo dobry kanał, mam zresztą cichą nadzieję, że ITI stworzy podobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem N-ke ale zrezygnowałem. Oferta filmowa i sportowa tragedia. Wróciłem do Cyfry+ . Teraz dobra oferta dla posiadaczy innych platform pakiet komfortowy+ za 38 zł :) Jak ktos chce HD to 4 kanały za 14,90 czyli za wszystko 52,90 prezez 12 miesiecy umowa na 13 miesiecy. Dla tych co chca podzielic sygnał to tez tylko Cyfra+ splitter i dzielisz na ile chcesz telewizorów:) Co chwile jakies promocje i najlepsze oferty przedłuzeniowe ja np mam multipakiet Canal+ przez 12 miesiecy za darmo. Jak brać to tylko Cyfre+ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kanałów HD w tych pakietach, to miał/abyś ich (MTVN HD, MGM HD, nSport HD, Eurosport HD i Eurosport 2 HD).

Jeszcze dochodzą TVP HD i TVN HD z obowiązkowego lecz darmowego (przy wybraniu trzech płatnych pakietów) pakietu informacja i rozrywka.

edit: sorry, widzę że już to został dodane.

 

To ja dodam że jak ktoś chce filmy to raczej warto się zastanowić nad wybraniem którejś z opcji dodatkowych. Pakiet hity filmowe to głównie seriale (co akurat jak dla mnie jest plusem). Ale pod tym względem Nka ma najlepszą ofertę i wszystko w jednym pakiecie. Brakuje tylko trochę FOXlife, ale obecność takiej usługi jak nScreen to rekompensuje.

Co do sportu to jak za 16zł oferta jest naprawdę całkiem OK. No chyba że ktoś jest jakimś wielkim fanem np. konkretnej ligi piłkarskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam sobie ten wątek i dochodzę do wniosku, że rację mają ci, którzy zarzucają moderatorom stronniczość.

Wszędzie między wierszami przemycają "obiektywną" tezę o wyższości 'n'-ki. Jak nie wprost, to wytykając innym platformom brak "najważniejszych" (ich zdaniem) kanałów, tj.... TVP HD i TVN HD.

Od kiedy to TVP czy TVN są najważniejszymi kanałami to ja nie wiem. Są przecież dostępne naziemnie (w wersji SD rzecz jasna) i są przesycone sieczką dla 14-letnich murzyńskich analfabetów (nie chciałbym sprawiać im przykrości), w postaci tańców z gwiazdami, na lodzie, durnymi konkursami, tanią sensacją itd. itp.

Może faktycznie fajnie jest te bzdury oglądać w wersji HD z reklamami w wersji HD (ciekawe swoją drogą, czy reklamy są w prawdziwym HD czy "upscalowane") - ale to nie dla mnie.

Ja zamiast tego, wolę czasem obejrzeć jakiś wartościowy dokument, program przyrodniczy czy historyczny. Trochę poszerzyć horyzonty po prostu. A w wolnym czasie obejrzeć przy piwku jakiś meczyk albo w miarę nową produkcję filmową. Nie, żeby klasyka mi nie odpowiadała.

Bardzo rzeczowe i "obiektywne inaczej" są stwierdzenia typu: "MGM jest korzystniejszy od Ale Kino!" Faktycznie, jest to pewna teza, ale potrzebne by było COKOLWIEK na jej poparcie. I pisząc "cokolwiek" nie mam na myśli subiektywnych odczuć autora przytoczonej opinii. Ja akurat Ale Kino! nie oglądam, ale tak patrząc na ramówkę, odnoszę wrażenie, że stoi wyżej od MGM. Ale przynajmniej swoim opiniom nie nadaję miana obiektywizmu. Zresztą, te kanały nie powinny być w ogóle porównywane (a ktoś próbuje to zrobić).

Nie będę pisał, z jakiej platformy korzystam, bo zaraz sępy się rzucą.

Swoją drogą, to jest ciekawe, ta agresja i zacietrzewienie, z jaką niektórzy abonenci platform bronią ich i atakują zwolenników innych. Jakby rodzonej matki bronili ! O co tu chodzi ? A może chodzi po prostu o to, żeby samego siebie przekonać o słuszności wyboru... czyli jednak mają wątpliwości... sprawa ciekawa z punktu widzenia psychologii. Zresztą, takich ciekawych zjawisk jest sporo w internecie. Może o tym też kiedyś obejrzymy zajmujący dokument na którymś z naszych kanałów dokumentalnych. Ciekawe na którym byłoby to możliwe, prawda? Zapewne na TVN HD, prawda Panie Bartku?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy to TVP czy TVN są najważniejszymi kanałami to ja nie wiem. Są przecież dostępne naziemnie (w wersji SD rzecz jasna) i są przesycone sieczką dla 14-letnich murzyńskich analfabetów (nie chciałbym sprawiać im przykrości), w postaci tańców z gwiazdami, na lodzie, durnymi konkursami, tanią sensacją itd. itp.

Może faktycznie fajnie jest te bzdury oglądać w wersji HD z reklamami w wersji HD (ciekawe swoją drogą, czy reklamy są w prawdziwym HD czy "upscalowane") - ale to nie dla mnie.

Ja zamiast tego, wolę czasem obejrzeć jakiś wartościowy dokument, program przyrodniczy czy historyczny. Trochę poszerzyć horyzonty po prostu.

 

Widzę, że nie miałeś styczności z kanałem TVP HD (dla mnie jest to jeden z lepszych kanałów HD)- jak widać niektórzy nie oglądając danych kanałów potrafią je oceniać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę pisał, z jakiej platformy korzystam, bo zaraz sępy się rzucą.

Mam platformę Cyfrową z plusem i nie wiem , czy jestem z nią aż tak "szczęśliwy" :roll: Do tego dali mi dekoder super badziewiasty. Co się zwie "Filipem" I stale mam z nim problemy. Zawszę o coś prosi. To o zresetowanie, to z kolei o przeprogramowanie. I robi jeszcze inne "kółka" :roll: Po co wymieniać, jak to nic nie da.

A n- ki, odkąd zrezygnowałem, wciąż mi brak. I brak.

Mam na otarcie "łez" jeszcze Cyfrowy Polsat i Tnk-a . Mam jakieś porównanie :wink:

A! Czy N na pewno jest lepsza... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego dali mi dekoder super badziewiasty.

Nie dali Ci tylko sam sobie wziąłeś. Dobrze o tym wiesz, że możesz mieć swój tuner.

A n- ki, odkąd zrezygnowałem, wciąż mi brak. I brak.

Jestem bardzo ciekaw czego Ci tak brakuje? Masz C+, CP i TNK i jeszcze Ci coś brakuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie zwykła polemika. No cóż! Odpowiem.

Nie dali Ci tylko sam sobie wziąłeś.

No bo tak go wychwalali, że nie śmiałem i nie miałem już siły odmówić :/

Dobrze o tym wiesz, że możesz mieć swój tuner.

Dekoder mogę mieć swój? Ale po co. Wtedy musiałbym być zdany na wszech obecną wyłączność. Skąd my to znamy?

Do tego zblokowałbym kasę tylko z chęci posiadania i do n-ki i tak by nie pasowało :P A z czasem by się postarzało. Może nawet by się popsuło. I po co mi to :roll:

Jestem bardzo ciekaw czego Ci tak brakuje?

Chociażby darmowe HD i jeszcze? A raczej na pewno LM też w HD, jak już będzie. I oczywiście o niebo lepszy sprzęt.

Tamten, który miałem u mnie się zestarzał i oddałem go z uśmiechem :lol: Gdyby to był mój, zostałbym z nim i z żalem :P

Chyba wszystko. Filmów nie liczę rzadko je oglądam. A TVN24 jest wszędzie :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostałem wywołany do tablicy, więc chętnie odpowiem. Ja swojego przywiązania do oferty, którą sam wybrałem, kupiłem i oglądam nie kryję. Uważam wprost, że N jest dziś dla mnie najlepszą ofertą w zakresie direct-to-home na rynku. Gdy podpisywaliśmy umowę na N w 2007 roku N miała być jedynie dodatkiem do Cyfry+. takie były czasy, że korzystniej było wziąć N z pakietami filmowym i dokumentalnym niż opcje dodatkowe Cyfry+ z kanałami Discovery, AXN, Cinemax czy Kino Polska. Po 2 miesiącach okazało się, że Cyfra+ wylądowała w pokoju sypialnym, a używana była od przypadku do przypadku (Zastrzegam, że bez oferty Canal+!). Nie oznacza to jednak, że nie sprawdzam co słychać u innych. Tak jak chętnie wrócę do Telekomunikacji Polskiej kiedy ta obniży ceny, tak chętnie wrócę do Cyfry+ kiedy przedstawi mi korzystniejszą od N ofertę. Ale nie przedstawia - ostatni sprawdzałem to 3 dni temu. Nadal, żeby mieć to, co mam teraz, a mnie interesuje (szczególnie PVR i oferta HD) muszę płacić nawet o 50% więcej niż teraz. To po co taki ruch? Przeboleję brak NG i Fox Life.

 

By zakończyć wątek "personalny" ;-) powiem, że z moją opinią się nie kryję. Nie znaczy to jednak, że zachowuję się tak, jak ostatnio idioci w konkurencyjnym portalu. Nie wyzywam, nie obrażam, a ponadto uważam, że feruję dosyć obiektywne opinie. Myszą chyba nie jestem :D. Jako moderator nie blokuję tematów o konkurencji, chętnie dyskutuję np. o Polsacie HD - dlatego uważam, że przypinanie mi łatki stronniczego jest lekkim nadużyciem. Gdybym jednak przesadzał to zapraszam do wysłania mi czy to prywatnej wiadomości czy po prostu odpowiedzi na mój pogląd. Chętnie go wysłucham i podyskutuję - od tego jest to forum.

 

Przejdę więc do tematu, o którym tu mowa. Nie zgadzam się z Tobą, że nieobecność TVP HD i TVN HD nie jest ważna. Przykład sukcesu Cyfrowego Polsatu pokazuje, że pierwsze o co pytają użytkownicy to obecność podstawowych kanałów telewizyjnych w ofercie. Cyfrowy Polsat ma tu przewagę w kwestii jakości SD - ma wszystkie kanały nadawane naziemnie. Dla mnie nie jest to wyznacznik oferty DTH, ale dla co najmniej 2,7 mln odbiorców miało to najwyraźniej znaczenie. Cóż - nadal czterech dużych graczy kontroluje ponad połowę rynku. To o programach z tych stacji mówi się najczęściej. Ale też w zasadzie tylko te stacje są w stanie utrzymać codzienny dziennik telewizyjny czy wielkie programy rozrywkowe. Dlatego ich obecność należy liczyć w ofertach DTH in plus, nie in minus. Po sobie wiem, że gdy brak mi czasu lub mam niewiele czasu na oglądanie telewizji to wędrówkę po kanałach telewizyjnych zaczynam od tego co dzieje się w TVP i TVN. Jestem pewien, że nadal robi tak ponad połowa polskiego społeczeństwa. Czy jest to wybór dobry to oczywiście inna kwestia.

 

A co do MGM i Ale Kino to proponuję przeczytać jeszcze raz moje wypowiedzi. Szczególnie tę, że zacytuję sam siebie: "Ale Kino! to bardzo dobry kanał, mam zresztą cichą nadzieję, że ITI stworzy podobny.". Ale Kino! prezentuje kino zdecydowanie młodsze od MGM. Za to MGM pokazuje to, co w kinie amerykańskim najlepsze - wystarczy obejrzeć w zasadzie jakikolwiek film sprzed kilkunastu lat produkcji MGM, by stwierdzić, jak bardzo zmienił się amerykański film. "Absolwenta", którego z racji nieobecności mojego polonisty puściła nam dyrektorka liceum pamiętam już kilka lat - dziwne, co? Oba kanały mają swoją wartość i nie wyobrażam sobie sytuacji, w której którykolwiek miałby z polskiego rynku zniknąć. Niech znikają Filmboxy, Universale, a nawet Comedy Central - ale takie kanały jak Ale Kino, MGM, a idąc dalej - Kino Polska czy Wojna i Pokój - z rynku znikać nie powinny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philips HD PVR to jest dopiero zabawka :roll: Nie cieszy, nie bawi ale za to może doprowadzić do rozstroju nerwowego :>

Chodzi jak muł. Ostatnio głośno jak "sieczkarnia" jakaś. Co jakiś czas o rest prosi, zawiesza się i klepie o braku sygnału albo o sprawdzeniu instalacji anteny. A z czasem o przeprogramowanie zawoła. Ostatnio naziemna telewizja mu po głowie chodzi. I tak bez końca :roll:

Zaś dekoder n-ki jedno co wołał, to o zapłatę terminową abonamentu :wink:

Jedni mogą, drudzy nie potrafią.

jedynie słuszna lista kanałów.

Ta lista mnie bawi :wink: Ostatecznie, skoro maja taki gest, to niech będzie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociażby darmowe HD i jeszcze?

To Ty też w to wierzysz, że HD w n-ce jest darmowe? Zgadza się, że nie jest dodatkowo płatne, ale chyba płaci się za pakiet, w którym owe kanały się znajdują?

Wtedy musiałbym być zdany na wszech obecną wyłączność.

Nie wiem co masz na myśli. :oops:

ale dla co najmniej 2,7 mln odbiorców miało to najwyraźniej znaczenie

Jak już to dla 2,8 mln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty też w to wierzysz, że HD w n-ce jest darmowe? Zgadza się, że nie jest dodatkowo płatne, ale chyba płaci się za pakiet, w którym owe kanały się znajdują?

 

Z tego co piszesz wynika że w pakiecie nie ma innych płatnych kanałów tylko HD. W Nce HD nie jest płatne, prosty przykład bierzesz HBO płacisz 25zł i w tym masz HBO HD.A ile to kosztuje w C+ czy CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...