Skocz do zawartości

Czy N na pewno jest lepsza...


Borys
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie , do [beep]y ,chyba nikt o zdrowych zmysłach nie ma cienia wątpliwości że "redakcja" satkuriera oraz moderatorzy forum za wszelką cenę próbują lansować nieporozumienie o nazwie"N".Obiektywnie wa..i mnie czy lepsze jest n czy c+ czy cp:D

Generalnie obiektywizm jest taki że jeśli goryle mają wąsy ,to i tak n jest najlepszą platformą.

Ps. Pani w kiosku z sałatą powiedziała że w N-ce niedługo będzie dostępna powtórka wiadomości sportowych w n sport,oraz polonia1 hd

Propaganda, .......no comment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GREGORF1... o co Ci chodzi? ITI Cię wkurza? idź i wykrzycz się gdzie indziej.

Póki co rzucasz bezpodstawne oskarżenia pod adresem Satkuriera i "n"ki. Zero rzeczowych argumentów popartych jakimikolwiek źródłami. Piszesz bzdury i próbujesz prowokować. Może napisz coś z sensem to będzie można podyskutować...

 

Niech zgadnę - czekasz na warna, żeby zacząć wołać, że cenzura na forum panuje. Otóż warn za głupoty Ci się słusznie należy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ,zdałem sobie sprawe że nie ma sensu wyrażać swoje poglądy. Od kilkudziesziesięciu lat obserwuję to co dzieje się na rynku tv sat i do k.nędzy mogę na forum wyrazić swoją opinię .

To że satkurier i "forumowicze" lukrują n-ce ,to dla obiektywnego obserwatora nic dziwnego.

Mówisz o argumentach? Kto przeprowadził badania odnośnie "niesamowitego" zainteresowania TNK??

 

Ja osobiście tego nie zauważyłem ,app nie wypisuję bzdur!! tylko obiektywnie oceniam rzeczywistość , a jeśli masz jakieś argumenty które przekonaja mnie do "reklamoidalnych" newsów to będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kilkudziesięcioma latami obserwacji rynku TV sat to nie przesadzaj...

 

A w artykule nikt się nie powoływał na badania, lecz jak zrozumiałem na relacje sprzedawców i przegląd sprzedaży internetowej (która w serwisach aukcyjnych jest publicznie dostępna).

Nie zgadzasz się z przedstawionymi faktami - znajdź argumenty przeciw tej tezie.

 

Prawda jest taka, że zarówno "n", jak i TNK zyskują odbiorców (sam mam informację o dużym i stale rosnącym popycie od znajomych sprzedawców). I zaklinanie rzeczywistości, jakoby "N"ka była beznadziejna, niczego tu nie zmieni... Tak samo jak pieklenie się na forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że satkurier i "forumowicze" lukrują n-ce ,to dla obiektywnego obserwatora nic dziwnego.

Ja nie lukruję :D

 

A w artykule nikt się nie powoływał na badania, lecz jak zrozumiałem na relacje sprzedawców i przegląd sprzedaży internetowej (która w serwisach aukcyjnych jest publicznie dostępna).

Rzuciłem okiem na Alledrogo i naliczyłem ok.350 sprzedanych tnk. Czytając forum można dojść do wniosku że internet jest najlepszym sposobem na zdobycie karty bo w realu wielu dystrybutorów nie słyszało o tnk. Jeśli przyjąć że te 350 to z kilku ostatnich dni a od początku sprzedano drugie tyle (wiem to tylko gdybanie ale chyba całkiem realne i równie wiarygodne co wieści o ogromnym zainteresowaniu tnk :D) to mamy ok. 700 sztuk. Niech tyle samo sprzedano w innych sklepach internetowych i w punktach dystrybucji. To mamy 2100 sztuk w tydzień. To dużo? IMHO tyle samo lub niewiele mniej sprzedaje się Cyfry+, CP czy n. Ale żeby być obiektywnym to prawdziwego boom-u spodziewałbym się dopiero po wyłączeniu przez CP starych kart :) Tyle że wtedy CP może wyskoczyć z własną, tanią ofertą. Możliwe że opóźnienie w przejściu na nowy system kodowania związane jest z przygotowywaniem oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem abonentem Cp i N każda platforma ma do zaoferowania coś czego nie będzie u konkurencji i trzeba się zastanowić na czym nam najbardziej zależy.

CP Mamy Polsaty i mix różnych kanałów czyli wszystko po trochu cena 39 zł

N Daje klientowi sporą swobodę można wybrać jakie się chce pakiety i można je zamieniać czyli duży plus. Cena teraz 38 zł ale w przyszłości 48 zł (jak się skończy ta promocja)

C+ Tej platformy nie mam ale odwiedzałem ich stronę i widziałem u kolegi. Mnie C+ za bardzo nie interesuję bo żeby obejrzeć

to co w CP za 38 zł w C+ muszę zapłacić 60zł wiec to już inna historia.

Jeżeli ktoś nie ogląda nałogowo Tv to pod względem tego góruje CP bo pakiet Mini 10 zł wygrywa wzg. mnie z TNK i Pakietem informacyjnym w N. Jeżeli też ktoś czyta newsy to od przyszłego roku w N będzie trzeba wykupić przynajmniej 2 pakiety (16x2+6=38zł) czyli cenowo będzie to samo co w CP, a jeśli ktoś woli coś ogólniejszego to Cp będzie górował .

Ogólnie podsumowując to niech każdy chwali swoje,a ci co chcą nabyć jakąś Sat to najlepiej jak sami się zorientują i sami wybiorą ile chcą płacić i co ich interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C+ Tej platformy nie mam ale odwiedzałem ich stronę i widziałem u kolegi. Mnie C+ za bardzo nie interesuję bo żeby obejrzeć

to co w CP za 38 zł w C+ muszę zapłacić 60zł wiec to już inna historia.

 

Co ty chory jestes pakiet familijny porównujesz do Komfortowego w C+???? chyba do pakietu podstawowego za 40zł:)

Teraz jak ktos bierze Cyfre i umowe na 18 miesiecy Pakiet komfortowy wychodzi srednio 45 zł za 18 miesiecy i ma sie takie kanały jak: Hallmark, Movies24, Comedy central, Zone Romantica , TCM, Fox Life,AXN, AXN Sc-Fi, AXN Crime, Ale Kino, Kino Polska, Eurosport, Eurosport 2, Extreme Sports, ESPN, MiniMini, Disney Channel, Jetix, Cartoon Network, Zig Zap, Animal Planet, Discovery Channel, National Geographic, Discovery Travel& Living, Discovery Science, Discovery Word, Planete, MTV, MTW Two, VH1, Viva, Trace, 4 Fun.TV, ITV, Zone Reality, Zone Club, Style TVN, Podróże TV, Mango, TVN Turbo, Air Box,Hyper, Kuchnia TV, Domo, TVN24 , TVN Meteo, TV Biznes, Superstacja, TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Polonia, TVP Kultura, TVN, TVN7, TV Puls, TV4, Tele5, Polonia1, TV Silesia. Wszystkie te kanały przez caly czas trwania umowy czyli przez 18 miesiecy i w Polsacie za ta cene tego nie zobaczysz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Polsat:

- jedyna platforma, na której są kanały Polsatu: Polsat, Polsat2, Polsat News, Polsat Play, Polsat Cafe, a przede wszystkim Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport HD

- ciekawe kanały na wyłączność: paczka BBC, Travel Channel, Zone Europa i pare innych mniej ciekawych

- najtańszy na rynku pakiet HBO: 20zł

- ogólnie najniższe ceny abonamentu

 

Dlaczego Cyfra:

- jedyna platforma gdzie znajdziesz paczkę Canal+

- ciekawe kanały na wyłączność: National Geographic Channel, Ale Kino!, Hallmark, Kuchnia TV, Planete i pare innych mniej ciekawych

- wszystkie kanały tematyczne TVN (poza TVN HD)

- większość kanałów TVP

- usługa VOD - HBO Digital

 

Dlaczego n:

- wszystkie kanały produkowane przez ITI

- wszystkie kanały TVP

- ciekawe kanały na wyłączność: Discovery HD, Discovery Historia, SportKlub, SportKlub+, MGM HD, SciFi, Universal Channel i pare innych mniej ciekawych

- serwis VOD

 

Największe wady:

- CP: brak VOD, mało i drogo za kanały HD, fatalna jakość kanałów TVP (sa tylko 1 i 2 + Polonia i Kultura FTA), brak takich kanałów jak Filmboxy, CC, MTV2, MTVN HD, nie ma wszystkich TVNów

- Cyfra: brak jakiegokolwiek kanału Polsatu (poza TV4), wysoki abonament (chociaż teraz ten promocyjny jest bardzo atrakcyjny), nie wiem czy jest możliwość ułożenia własnej listy kanałów

- n: brak jakiegokolwiek kanału Polsatu, dziwny trochę podział pakietów, brak możliwości ułożenia własnej listy kanałów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt miałeś rację chodziło mi o ten za 40 zł w C+. No to dobra więc jak mam płacić 60 za komfortowy to i tak wolałbym w Cp Familijny+RelaxMix za praktycznie tą samą cenę. Zresztą i tak jestem zdania, że każdy kto chce wykupić którąś z tv-sat to powinien sobie zadać kilka pytań

Ile chce za to płacić?

Ile będę spędzał czasu przed TV?

Jakie kanały najbardziej go interesują (warto też zobaczyć ramówki tych programów żeby sprawdzić czy będzie czas na oglądanie dobrych programów)

Jaka długość umowy?

Jak każdy da sobie odpowiedź na takie pytania, a później sprawdzi oferty to sam sobie odpowie co dla niego jest najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sportkluby ? Te kanały powinny nazywać się Pikselklub Sportpiksel! Zresztą co tam ciekawego-większość jest na 26E

Ja porównam sport(nie porównuję Eurosportów, TVN Turbo, ESPN i Extreme Sports bo są we wszystkich platformach:

-CP-bardzo dobry i w przystępnej cenie. Za 38zł 2 dobre kanały sportowe. I co najważnejsze różnorodne-piłki:nożna, ręczna,siatkowa, koszykowa; żużel, tenis, boks, rugby, narciarstwo alpejskie... Dopłacasz 13,90-jeśli jesteś fanem sportu to oglądasz 24H :D

-C+-gorzej z przystępnością-OS kosztuje aż 10zł, C+ Sport-trzeba kupić multipakiet za 29zł-ich własne progrmay bardzo dobre, choć nieco mniej dyscyplin niż w PS-piłka nożna, koszykówka, żużel, tenis... Trudno się oderwać od tv... :D

-n-osobny pakiet kanałów sportowych za 16 zł-nsport(TVN24 Sport?)poza lm i PP tylko wiadomości :( Sportkluby-niezła oferta, ale jakość :evil: ,NASN- :? bardziej dla fanów sportów amerykańskich, nie ma NBA :( , TVP Sport-przeciętna oferta ale :brawo: za dużo polskiego sportu. Podumowując-piłka nożna, koszykówka, hokej, futbol amerykański, żużel, sporty zimowe...

Jak dla mnie:

1.CP

.C+

3.n

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • - najtańszy na rynku pakiet HBO: 20zł
    W tragicznej jakości obrazu i chyba bez napisów, a skoro HBO HD ma być dodatkowo płatne to żeby pooglądać w normalnej jakości to trzeba dac tyle co w N.
     
  • Ponadto kwestia VOD - to w Cyfrze to jakieś nieporozumienie a nie VOD. Jedyne sensowne VOD (nScreen i Premiery) ma N. Przyszłej odsłony VOD Cyfry jeszcze nie mamy więc cięzko oceniać.
     
  • Ofertę Polsatu mogę ocenić jako tanią i nędzną jednocześnie. Jakoś nie ciągnie mnie do Polsatu wcale, chociaż mam dobry odbiór z anteny naziemnej ale bez przewinięcia tej ilosci reklam nie da się tego oglądać a mój TV nie posiada dysku. Zresztą platformę satelitarną nie brałem po to żeby ogladać to co na kawałku druta mogę obejrzeć (za 3 lata nawaet cyfrowo).
     
  • Polsat Sport? A co on reprezentuje? Ważniejsze rzeczy i tak puszczają na kanale otwartym.
     
  • - n: ... dziwny trochę podział pakietów, ...
    Jak sam zauważyłeś, każdy wybiera to co lubi. N zagospodarowała tych ludzi co nie chcą mieć wszystkiego po trochu, jak w Polsacie. Ja chcę głównie filmy i seriale i to w przyzwoitej jakosci. Mam HBO, Hity i nScreen. Czasem zamawiam premiery bo dojazd do wypożyczalni to niewygoda i koszty i nie zawsze jest to co chcę.
     
  • brak w porównaniu telewizji na kartę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie ciągnie mnie do Polsatu wcale, chociaż mam dobry odbiór z anteny naziemnej ale bez przewinięcia tej ilosci reklam nie da się tego oglądać

A, co może na TVN-ie jest mniej reklam - jeszcze więcej(film trwa nieco ponad godzinę a z reklamami 3 godziny).

 

Co do platform, która lepsza?

Wszystkie są g-ó-w-n-i-a-n-e. Wszędzie te same kanały na których same powtórki. Jedna od drugiej platformy różni się tym, że ma inne kanały na których są powtórki(są małe wyjątki). Tam gdzie jest najwięcej nowości to tylko kanały sportowe. Nawet nagrywanie kolejnych odcinków pokazują na żywo. :wink::wink::wink::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Polsat i TVN to są podstawowe kanały, jakby nie było jest tam wszystko: informacje, fajne seriale, programy rozrywkowe, często puszczają dobre filmy.

Na pewno jest to lepsze niż TVP, w którym jedyne co jest dobre to jakiś mecz czasem i to wszystko.

 

Poza tym wygodniej jest jak masz jeden dekoder i korzystasz tylko z niego bez żadnych dodatkowym anten naziemnych itp. Szkoda tylko że ci z Polsatu są beznadziejni i nie udostępniają swoich kanałów innym platformom (ITI jakoś nie robi z tym problemu). Polsat, TV4 i Polsat2 powinny być w każdej platformie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc wspólnymi siłami jednak udowodniliśmy, że każdy wybiera coś dla siebie i każdy ma inne oczekiwania co do platformy.

Jedni wolą mieć tą swobodę jaką oferuje n za to nie oglądać Polsatów itp. Inni znowu wolą wszystkiego po trochu żeby nie musieli co miesiąc zmieniać pakietów żeby np. jeden miesiąc oglądać sport a innym znowu filmy. C+ dla mnie staje się najgorszą ofertą na rynku. Pakiet za 60 zł w C+ jest wdg. mnie dużo gorszy od CP Familijny+RelaxMix cena ta sama. Dodatkowo w C+ za dekoder płacimy 10 zł miesięczni,a i tak musimy go oddać za to w CP płacimy 99 zł i dostajemy go "na zawsze" Tak więc jedynymi platformami, które zostają na polu bitwy o klientów to CP i n. Oferty są zbliżone cenowo i każdy wybierze coś z innych względów. Temat brzmi czy n jest na pewno lepsze. Więc takie pytanie nie powinno mieć miejsca ponieważ jak już wyżej napisałem dla każdego lepsze jest coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...