Skocz do zawartości

Dekoder Polsat Box 4K


Polsat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A wersje HD kanałów które nie występują w sat [tylko SD] to też będą rozwiązywane przez funkcję DUO? (Puls 2 HD, Eska TV HD np.)

Czy tylko to dotyczy kanałów występujących wyłącznie w 4K, a niemożliwych do wpuszczenia na satelitę (miały by jakość dobrego HD)

Edytowane przez BW134
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, patryszq napisał:

ale IPTV w PB4K nadal będzie ograniczone do wymienianych dostawców Internetu

W temacie o nowym dekoderze na satkurier.pl kolega @PB 4K w poście 2021-08-20 11:58:36

daje innemu taką odpowiedź na podobne wątpliwości:

Cytat

@RJG jak widać z tych emocji nie doczytałeś do końca , SAT 4K , IPTV 4K , stream 4K od dowolnego dostawcy neta będzie do końca roku . Dekoder ma być COMBO wszystkich usług od PB by nie trzeba rozdrabniać się na inne dekodery ( iptv stream ) te małe będą sprzedawane na własność ale by była ciągłość w ofercie itp. Dekoder PB 4K będzie wynajmowany za opłatą

Czytałem tam kilka jego postów i wydaje się że ma nieco szerszy wgląd w ten temat- więc może jest coś na rzeczy, ale jak to nasi sąsiedzi powiadają... pażiwiom- uwidim ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evobox Stream w wersji z telewizją naziemną nie powinien być sprzedawany na własność (brak DVB-T2, nie wiem jak z H.265), gdyż wiosną przyszłego roku każdy kto ma ten dekoder straci odbiór telewizji naziemnej. Nie wiem czy da się aktualizacją wprowadzić DVB-T2 (jest nawet na pudełku wymienione że obsługuje DVB-T2 a w rzeczywistości na parametrach MUX5 brak sygnału). 

Edytowane przez BW134
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, LorDx napisał:

jeśli dojdzie do tego ze oferta 4k będzie diametralnie inna ott i sat będzie dym.

ci co maja słabe łącza będą w czarnej d. a ceny te same.

 

Myślisz że to Polsat Box interesuje - im się musi kasa zgadzać. Kasa misiu kasa - cyt. Janusz Wójcik oraz słupki w statystykach.

 

2 minuty temu, BW134 napisał:

Evobox Stream w wersji z telewizją naziemną nie powinien być sprzedawany na własność (brak DVB-T2, nie wiem jak z H.265), gdyż wiosną przyszłego roku każdy kto ma ten dekoder straci odbiór telewizji naziemnej. Nie wiem czy da się aktualizacją wprowadzić DVB-T2 (jest nawet na pudełku wymienione). 

 

Na własność także sprzedawali dekodery i moduły do odbioru sat. Z Darmowym HD albo prepaid na przykład albo lub z możliwością podpisania umowy.

 

Teraz ludzie zostali ze sprzętem na który nawet umowy nie można podpisać albo opłacać prepaid.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Sebek00 napisał:

Jak swego czasu w C+, zaraz koledzy przypomną tą zmasowaną kampanie wymiany dekoderów za darmo na te 4K🙂

Nigdy nie było w konkurencji zmasowanej wymiany za darmo na te 4K.Na początkach wszyscy płacili za ten sprzęt tylko że tam ten sprzęt jest juz dość długo.Od jakiegoś czasu kto dobrze negocjuje dostaje dekoder i kanał 4K za free.

Edytowane przez Sentence
Usunięto część prowokującą do kłótni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, czerstwy napisał:

Nigdy nie było w konkurencji zmasowanej wymiany za darmo na te 4K.Na początkach wszyscy płacili za ten sprzęt tylko że tam ten sprzęt jest juz dość długo.Od jakiegoś czasu kto dobrze negocjuje dostaje dekoder i kanał 4K za free.

Zmasowanej nie było, ale wymieniali bez żadnego problemu czy próby negocjacji. Krótkie pytanie czy można i nie było sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, DominoDoman napisał:

Zmasowanej nie było, ale wymieniali bez żadnego problemu czy próby negocjacji. Krótkie pytanie czy można i nie było sprawy.

Nie do końca prawda bo w szybkim czasie brakowało sprzętu lub był w wybranych punktach. Czyli co wychodzi że w CP będzie oferta przez internet za którą trzeba będzie płacić czy się oglada czy nie? Obecnie w domu mam tylko 5 mega choć światłowód już podwieszony ale jeszcze pewnie trochę to potrwa. Za to obecnie cały czas jestem w delegacji a w pokoju internet lipa. Kolejna sprawa że mam moduł i inne rozwiazanie mnie kompletnie nie interesuje bo mam już w domu 7-8 boxów😂

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo dekoder 4K w przypadku CP, a raczej PB będzie, zupełną nowością, więc to normalne, że będą chcieli jak najwięcej na takiej atrakcji zarobić. Dlatego zapomnijcie o darmowej wymianie, chyba że będzie taka możliwość przy wyborze najdroższego pakietu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się przyzwyczajać że w PB dekoder 4K nie będzie przynajmniej na początku rozdawany bez opłat aktywacyjnych czy czynszu dla NOWYCH.

Przedłużenia będą negocjować jak zawsze ,ale czynsz ma być czymś co ma być za dekoder obowiązkiem choćby i w kwocie 5zł minimum 

Najdroższy pakiet w zależności od obowiązującej promo nie zwolni z opłaty czynszowej za dekoder 4K , ale aktywacja może być niższa . Obie kwestie cenowe zawsze będą ruchawe :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, czerstwy napisał:

Nigdy nie było w konkurencji zmasowanej wymiany za darmo na te 4K.Na początkach wszyscy płacili za ten sprzęt tylko że tam ten sprzęt jest juz dość długo.Od jakiegoś czasu kto dobrze negocjuje dostaje dekoder i kanał 4K za free.

Gadka zaczęła się jak zwykłe od  jakiegoś fana C+ w tym wypadku pablo21 

Jak to tanio ma w C+ i ogólnie negocjator z niego niesamowity🙂

Pewnie trzeba będzie zapłacić w PB za 4K w jakiejś tam formie, tylko ból du.. to ja jako abonent CP powinienem ewentualnie mieć a nie fani C+.

Zresztą nie sądzę żeby ludzie się jakoś specjalnie rzucili na 4K i do tego dodatkowo płacąc 🙂

Ja czekam, oczy mnie jeszcze nie bolą od HD🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki lekki off-top, mnie w moim wieku nie robi różnicy czy to jest HD, super HD czy 4K. Tu gdzie mieszkam obecnie, stoi odbiornik TV z 1987 roku, jak miesiąc temu popsuł się LG to na 3 dni był ten stary podłączony i nikt nie płakał że coś nie widzi. Kolega ma C+ i tv 4K, a JA nie widzę różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, BW134 napisał:

Evobox Stream w wersji z telewizją naziemną nie powinien być sprzedawany na własność (brak DVB-T2, nie wiem jak z H.265), gdyż wiosną przyszłego roku każdy kto ma ten dekoder straci odbiór telewizji naziemnej. Nie wiem czy da się aktualizacją wprowadzić DVB-T2 (jest nawet na pudełku wymienione że obsługuje DVB-T2 a w rzeczywistości na parametrach MUX5 brak sygnału). 

Evobox Stream model D46CU ma głowice DVB-T2 i obsługuje HEVC czyli H.265. Model D46BU z początku produkcji ma głowice DVB-T i też HEVC. Docelowo po całkowitym przejściu naziemnej na T2 bedzie pewnie mógł chodzić ip-only...

Jeśli teraz jakieś testowe Muxy DVBT2 nie świecą poprawnie na CU to tylko kwestia testowanych parametrow i ew. oprogramowania do poprawienia najpóźniej kiedy będą oficjalne a nie testowe.

 

Btw, na leciwym LG 49LH630 (fhd only) dvbt2 i hevc działa ale w warszawskim muxie TV Republika w hecvu pokazuje tylko stopklatke z i-ramki rozciągnięta 2x w pionie...

Reszta świeci Ok.

Edytowane przez hupatek
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdego "jahra" grzebanie po orbicie na własnym sprzęcie ,  poświęcanie czasu na zabawy , tworzenie list ulubionych kanałów , tak znajdą sie tacy masochiści którym sprawia to frajdę - sam takim byłem , potrafiłem nocki zarywać by dopieszczać wszystko pod swoje widzimisię , z czasem przestało mnie to cieszyć itp. , tak wiem ma się wybór wolność nie jestem ograniczany przez operatora, rany trzeba mieć czas na to , a są inne aktywności poza tv sat mediami , wiemy że są fanatycy w dobrym słowa znaczeniu ale pasja pasją , czas odgrywa ważną rolę - potencjalny klasyczny odbiorca oczekuje :

- dekodera z papką marketingową , podłączam ustawiam i odbieram 

- oferty zazwyczaj im więcej tym ma być taniej 🤣 dawno i nie wróci 

- słowa PROMOCJA 

- no i najlepiej jakby taki potencjalny wiedział co w tej umowie ma bo z tym zazwyczaj jest mega słabo

TV sie zmienia , treści też , postrzeganie tv jeszcze bardziej więc ... każdy ogląda gdzie chce , kupuje co chce , jara się tym co go wabi , cieszy się tym co ma i na co go STAĆ - zastaw się a postaw sie też już było . Ot takie kazanie mi wyszło ironizowane ku przestrodze :)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie cały tydzień też nie ma w domu a listy nie poprawiasz co tydzień.Zresztą to chwila i jest dodane.A zaletą jest kilka oferty w jednym boxie ja mam obecnie C+,CP i Antiksat a miałem wcześniej i HD+.Więc były 4 oferty i jeden box.Edit sa już dobre boxy za kilka 100 nie każdy musi kupować jak np ja za 2 koła.Czy ja wiem czy to drogo antene mam która ostatnio już kosztowała nie dużo mniej .A tam masz tylko miskę i zawieszenie nawet bez uchwytu do ściany czy konwertera.

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, hupatek napisał:

Evobox Stream model D46CU ma głowice DVB-T2 i obsługuje HEVC czyli H.265. Model D46BU z początku produkcji ma głowice DVB-T i też HEVC. Docelowo po całkowitym przejściu naziemnej na T2 bedzie pewnie mógł chodzić ip-only...

Jeśli teraz jakieś testowe Muxy DVBT2 nie świecą poprawnie na CU to tylko kwestia testowanych parametrow i ew. oprogramowania do poprawienia najpóźniej kiedy będą oficjalne a nie testowe.

 

Btw, na leciwym LG 49LH630 (fhd only) dvbt2 i hevc działa ale w warszawskim muxie TV Republika w hecvu pokazuje tylko stopklatke z i-ramki rozciągnięta 2x w pionie...

Reszta świeci Ok.

Czyli sugerujesz że MUX5 jest źle skonfigurowany? Mam D46CU (a na pewno to nie jest dekoder z 2019 bo kupiony w grudniu 2020) i nie łapie MUX5, a na prostej antenie wewnętrznej na kompatybilnym telewizorze Philips odbiera cały MUX5 i to bez większych problemów. Zresztą poczytaj ostatnie posty w temacie dekodera online CP/PB. @paskud też nie odbiera DVB-T2 i ma ten sam dekoder. Dekoder nie łapie też Polsatu News/Wydarzenia 24 (od 1 IX) w HEVC ale widać co się dzieje z tym programem. 

A może DVB-T2 będzie obsługiwane jak wsadzą Graphyne z ADB i spowolnią dekoder, jak to zrobili z Lite :D

Edytowane przez BW134
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, czerstwy napisał:

Mnie cały tydzień też nie ma w domu a listy nie poprawiasz co tydzień.Zresztą to chwila i jest dodane.A zaletą jest kilka oferty w jednym boxie ja mam obecnie C+,CP i Antiksat a miałem wcześniej i HD+.Więc były 4 oferty i jeden box.Edit sa już dobre boxy za kilka 100 nie każdy musi kupować jak np ja za 2 koła.Czy ja wiem czy to drogo antene mam która ostatnio już kosztowała nie dużo mniej .A tam masz tylko miskę i zawieszenie nawet bez uchwytu do ściany czy konwertera.

Mimo dostępnego czasu - to tylko tv , w której coraz mniej za więcej , zagraniczne oferty sat mnie akurat już nie " grzeją " , wolę wybrać ofertę a'la netflix plus oferta sat , 4K jest sporo i to takiej jakości jaką nie dostaniemy na sat czy iptv . Jak widać jesteśmy dwoma różnymi światami , ale cenie takie osoby jak Ty za tę pasje , bo ją mamy heh ale wybieramy po swojemu i czerpiemy z tego " fan " 😄

 

koniec OFF TOP 

Edytowane przez patryszq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...