Skocz do zawartości

Komputery i programy komputerowe - problemy, dyskusja ogólna


Rekomendowane odpowiedzi

1. Nie musisz instalować od nowa systemu, aby mieć czysty Windows , chyba,  że masz 32bit, to  wtedy usuń to :D

2. Nie musisz mieć klucza produktu, jeśli masz oryginalny Windows 10, Win 10 zawsze będzie oryginalny, chyba, że pobierzesz go z jakiś chińskich stron, a nie ISO ze strony Microsoftu.

3. Instalując swój system, serwis  nie przyjmie Ci sprzętu w ramach gwarancji.

4. Laptop potrzebuje trochę sterowników i programów od producenta,  aby działał poprawnie i np wszystkie klawisze dodatkowe, czy funkcje działały, najpierw sprawdź czego potrzebujesz, zanim wpadniesz na pomysł twardego resetu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, nieczęstygość napisał:

3. Instalując swój system, serwis  nie przyjmie Ci sprzętu w ramach gwarancji.

Co konkretnie masz na myśli?

 

To nie smartfon, że system musi być "szyty na miarę" urządzenia. W komputerach PC (przynajmniej tych opartych o procesory w architekturze x86, x86_64) mamy wolność wyboru ze względu na stosowanie standardów, które mają zastosowanie do wszystkich urządzeń. Dzięki temu jeden obraz systemu będzie działał na wszystkich urządzeniach. A rolą doinstalowywanych sterowników zazwyczaj jest jedynie umożliwić najbardziej optymalne wykorzystanie wszystkich dostępnych funkcji podzespołów, a nie tylko tych objętych ogólnym standardem. Ewentualnie czasami też do uruchomienia jakichś urządzeń peryferyjnych w rodzaju kart sieciowych, kamerek.

 

3 godziny temu, Ozzy666 napisał:

Instalując linuxa stracę gwarancję? 

Nie.

Edytowane przez mp107
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mp107 napisał:

Co konkretnie masz na myśli?

 

 

To, ze jak producent jest uczciwy to masz gwarancje tylko na hardware, a jak jest sprytny to możesz mieć zapis w karcie gwarancyjnej, że ingerencja w fabryczny OS powoduje utratę gwarancji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Od niedawna mamy remont w domu, i musieliśmy przenieść router na piętro, niestety za późno pomyślano, i kabel od internetu został odcięty, i wczoraj wieczorem był sklejany tak na szybko - ale i tak nie było internetu. Dzisiaj rano przyjechało dwóch panów, którzy naprawili ten kabel - i wydawało się, że wszystko będzie w porządku, ale... 

pojawił się problem. 

Otóż... ja mam internet, a mój tata (komputery mamy w odległości od siebie około 2 metry) nie ma internetu. U mnie na komputerze jest tylko odbiór 2,4 GHz (nie mam antenki na odbiór 5 GHz), ale mi internet idzie bezproblemowo, a tatowi - wpisuje dobrze hasło, i nie ma internetu. Próbowałem restartować router z poziomu komputera, zmieniać hasło - bez zmian, ja mam internet, tata - nie ma internetu. Tatowi nie działa 2,4 GHz i 5 GHz. Wie ktoś, co się mogło stać? Ja już zgłupiałem. Poprosiłbym o pomoc. 

 

EDIT: Internet u taty już jest, także problem zażegnany, ale nie mam pojęcia, jak to jest możliwe, że takie problemy miały miejsce. 

Edytowane przez Gierek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Mam problem z nagrywaniem gry przez systemową funkcję Windows 10. Nagrywa obraz, ale nie dźwięk. W ustawieniach ustawiłem głośniki systemu oraz głośność komputera i aplikacji na 100%, ale z wyłączonym mikrofonem. I niestety odtwarzając film jest obraz, ale nie ma dźwięku. Czy mógłbym Was poprosić o pomoc, co w tym jest nie tak?

Edytowane przez mastano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 27.02.2021 o 18:03, Sorek21 napisał:

Witam.

Teraz mam windows 8 i pobrałem właśnie windows 10 na pendriva  do instalacji. 

 

Czy jak wgram nowy system to wszystkie pliki z dysku zostaną usunięte ?  Dawniej kasowało tylko wszystko na dysku C a dane na innych partycjach zostawały.Nadal tak jest czy się zmieniło?

Po jakimś czasie z nowym systemem stwierdzam że jest poprawa ale nie taka jak oczekiwałem. Irytuje mnie szumienie np podczas pierwszego otwierania np Mozilli. Zapewne jest to wolna reakcja starego dysku więc bawię się dalej i chcę kupić dysk ssd. 

 

Jaki dysk ssd do ok 400 zl będzie pasował do płyty ASRock H81M-HDS ??? 

 

Lepiej jest skopiować system na ten dysk czy lepiej od nowa zainstalować ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...