Skocz do zawartości

Komputery i programy komputerowe - problemy, dyskusja ogólna


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem, może pomożecie. W Excelu mam problem z wpisywaniem liczb. Jeśli wpiszę np. 100 to w komórce wyskakuje mi 0, a u góry na pasku pojawia mi się dokładnijesza liczba, ta 0, która wynosi 0,0001. Mam ustwione w formatowaniu komórek liczbowe i 0 miejsc po przecinku a i tak takie coś mi wyskakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Energooszczędny. Ten temat trzeba zacząć od zasilacza. Ma efektywnie wykorzystywać to co pobiera z gniazdka, tzw. efektywność powyżej 80%. Część pobranej mocy idzie w "gwizdek" i jest zamieniane np. na ciepło.

Kolejny element to procesor, AMD kiedyś miał (a może i nadal ma) linię procesorów z oznaczeniem "e". Do tego technologia cool&quiet, która obniża taktowanie i napięcia. Nie wiem jak tam z energooszczędnością u Intela.

Integracja wszystkiego na płycie głównej aby nie dodawać np. karty graficznej jako osobnego podzespołu. Tylko ta zintegrowana grafika niech najlepiej wspiera sprzętowe dekodowanie MPEG-4, itp.

Dysk twardy. Na przykład taki Westen Digital ma serię dysków "green", czyli o mniejszym poborze energii.

 

Wiem, nie podałem gotowego rozwiązania na tacy, ale można zrobić całą masę różnych rozwiązań i konfiguracji.

Zacząć trzeba od np. wytypowania płyty głównej, a później dobierać to tego pozostałe elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pitter

Dziękuję Ci za podpowiedź... i.... do dzisiaj grzebię w internecie  :wink:  szukając czegoś oszczędnego.

Trafiłem moim zdaniem na serię trzech płyt głównych wraz z zabudowanym procesorem. Są to:

Q1900B-ITX

Q1900M

Q1900-ITX

Przyznam się, że najbardziej podoba mi się ta środkowa. Podpowiedz mi czy faktycznie to dobry wybór? Jeśli tak, to jaki zasilacz byś mi polecił?

W porcie PCI Express będzie karta TBS + ewentualnie jakaś karta video do podłączenia innego tunera SAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że sprzęt odpowiada zapotrzebowaniom. Jednak praktycznego doświadczenia z takimi (zintegrowanymi, wszystko mającymi) sprzętami nie mam.

Pasywne chłodzenie, ale w obudowie powinny znaleźć się jakieś wentylatory, co by przewiew był ;) Dodatkowy osprzęt (dysk, karta DVB-S) też ciepełka dodadzą.

Trochę brakuje starego złącza PCI, może byłby pomocny na jakąś analogową kartę video (jako odbiornik analogowego sygnału z tunerów). Może od razu poszukaj urządzenia do którego będziesz podłączał tunery i czy uda się je ożenić z tymi płytami (chodzi o złącza).

Cena ciekawa, dodając resztę sprzętu może wyjdzie około 700 zł. Racjonalne rozwiązanie.

 

Co do zasilacza, jeśli chodzi o moc, to takie 400W powinno w zupełności wystarczyć. Lepsze 400W dobrego producenta niż 600W jakiegoś, hmmm. Sam wiesz.

Jednym z najlepszych producentów chyba nadal jest Chieftec. Zerknij na Elektrodę, mieli tam białą i czarną listę marek zasilaczy.

Mówi się, że im cięższy tym lepszy. ;)

Przy wyborze zasilacza można zwrócić uwagę na ilość elektroniki wewnątrz, na obecność systemów zapobiegania przepięciom, wahnięciom napięcia, stabilizowania napięć na wyjściu i tak dalej.

 

Sam jestem ciekaw jak Ci wyjdzie taki "telewizyjny" komputer. Interesujący temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej!

 

Mam pytanie do was/problem, mam obecnie laptopa troszkę stary,ale daje radę :P konfiguracja to AMD 2.30 4 GB ram karta graficzna AMD HD5650 1 GB Windows 7 64 bit.I tak trochę laptop zamula w grach online oraz w przeglądaniu internetu,oglądanie filmików na youtube, czyszczenie programami niewiele daje i tu do was pytanie czy jak powrócę do Windowsa 7 32 bit to coś zmieni ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mam problem ze skompletowaniem sprzętu, a właściwie nagrywarki DVD.

Tak wyszło, że napęd w zestawie musi być w pozycji pionowej, w dodatku jest schowany około 1 cm głęboko za drzwiczkami. Z odtwarzaniem płyt 5.25" w zasadzie nie ma problemu, tacka posiada zaczepy, katastrofa zaczyna się przy próbie włożenia "małej" płyty, nie ma szansy.

Czy są jakieś nagrywarki z których małe płyty w pionie nie będą wypadać? (oprócz DVD slim do laptopów, te są niestety węższe od tych do stacjonarnych o jakieś 2.5cm i nie mam pomysłu jak taką zamontować).

W opisie mojej nagrywarki jest wyraźnie napisane, że jest przeznaczona do pracy zarówno w pionie i poziomie, co niezupełnie pokrywa się z prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem nigdy takich, które by były przygotowane na to. Jednak, poszukaj i poczytaj o napędach bez tacki, takich gdzie płytę się "wciska" (jak np. w radiu w samochodzie). Dawno temu były takie, teraz nie widziałem. Mało konkretny punt zaczepienia, ale może...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Planuję zakup laptopa. Mój budżet to +-2500 zł, potrzebny przede wszystkim do AutoCada i obsługi pakietu Office. Dobrze też, żeby dało się w coś zagrać od czasu do czasu.

W tej chwili zastanawiam się nad dwoma modelami:
http://www.oleole.pl/laptopy-i-netbooki/hp-15-ab250nw-w10.bhtml#afterSearch-hp%20ab250nw||||product
http://www.oleole.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-z51-70-i7-5500u-4gb-1tb-r9m375-czarny.bhtml

Skłaniam się bardziej ku HP ale czekam na Wasze opinie, który byście wybrali. Ewentualnie może ktoś poleci jakiś inny model w tej cenie Yellow_Colorz_PDT_15.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myślisz poważnie o AutoCad, a lapek będzie głównie jako stacjonarka, to poszukaj czegoś na prawdziwych, fizycznych 4-rdzeniach, jednak za podaną kwotę raczej ciężka sprawa. Coś pokroju Core i5-6300HQ. Procki z końcówką "U", to procki niskonapięciowe, gdzie priorytetem jest niskie zużycie energii, a nie wydajność. Szkoda, że dolar tak poszybował, bo nie dalej jak 4 miesiące temu, Lenovo z Core i5-6300HQ + GTX950M + 240GB SSD i matrycą IPS 1080p, można było wyrwać za ok 2900zł.

Edytowane przez grande
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to co mówi @grande.

http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-ideapad-700-15isk-i5-6300hq-8gb-1tb-gtx950m-w10_1.bhtml 

 

Tylko, że do ceny dochodzi jeszcze wymiana dysku na SSD co teoretycznie możesz zrobić później.

Może gdzieś taniej znajdziesz bo z końcowa U do Cada nie warto brać, bo szkoda nerw.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli myślisz poważnie o AutoCad

 

Mając na myśli AutoCad chodzi mi tutaj głównie o rysowanie w 2D. Nie mam potrzeby i zamiaru wykorzystywać 3D.

 

 

a lapek będzie głównie jako stacjonarka

No właśnie chcę też coś, co nie będzie zżerało za dużo prądu. Wracam na studia od lutego, planuję sporo korzystać z lapka w trakcie okienek czy co nudniejszych wykładów ;) A tam nie zawsze jest dostęp do gniazdka elektrycznego :)

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Mam konkretne pytanie odnoście programu Any Audio Converter. Może to przypadek, ale po ostatnio tygodniowej przygodzie z tym programem (ściągnięty właśnie tydzień temu) i intensywnej pracy z nim padł mi dysk. Komputer "stanął" tylko na BIOSie i nijak nie "wszedł" na Windows'a. Ot z poziomu BIOS'a nie widział dysku. Czy to możliwe, że konwerter mi "załatwił" nowy (kilka miesięcy - jeszcze na gwarancji) komputer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Należy przy tym zaznaczyć, że nie jest to stała oferta, a jedynie promocja ograniczona czasowo.

Program Cyberlink PowerDirector 14 w ramach tej promocji od dnia dzisiejszego pozostanie jeszcze dostępny bezpłatnie przez okres 20 dni. Po tym okresie stanie się ponownie płatny, w cenie $49,99.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Czy znacie jakiś dobry konwerter filmów oprócz Freemake? Potrzebuję programu, gdzie połączę i przytnę wideo, a ta aplikacja do tej pory mi to umożliwiała. Niestety, do tej pory ponieważ najnowsza aktualizacja trzykrotnie wydłuża proces konwersji, a po zainstalowaniu poprzednich wersji (ze strony cdrinfo.pl) wywalało mi program w środku pracy, co może wskazywać na celowe działanie Freemake'a. Próbowałem również VSO, Free CUDA, X-TEnconder, ale zawalały one na samym początku i nie da się z nimi w ogóle współpracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie:czy na tych laptopach FIFA 18 będzie działać bez problemu?

 

Laptopy:

https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/hp-15-ay044nw-w10.bhtml

https://www.komputronik.pl/product/387888/asus-r541ua-dm1287d-8gb.html

 

Wymagania FIFY 18:
https://www.easports.com/pl/fifa/news/2017/fifa-18-pc-specs

 

Z góry dziękuje za odpowiedź :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działać może i jakoś będzie, ale z płynnością może być duży problem. Za laptopa nadającego się do nowych gier trzeba dać przynajmniej 2x tyle. 

 

Są testy na YouTube:

- Intel HD 620 

- Radeon R5 M430 

 

Nie myślałeś nad konsolą? PS4 1TB z Fifą 18 jest za 1499 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Mam pytanie:czy na tych laptopach FIFA 18 będzie działać bez problemu?

Moim skromnym zdaniem ;) jak chcesz grać to konsola.

@maniek357, jak kupować PS4 to tylko Pro. :cool:

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Hej.

Posiadam dysk na USB Seagate Expansion Drive 1 Gb i co miesiąc muszę zmieniać wejście do portu USB, ponieważ pojawia się komunikat, że komputer nie wykrywa urządzenia. Niestety już nie działa na USB 3, a obecnie padają USB 2. Same porty są OK, ponieważ inne urządzenia typu pendrive są wykrywane.
Co może być przyczyną ?
Czy wyłączając komputer mogę mieć go na stałe podpiętego czy powinienem go za każdym razem wypinać z portu?
Płyta główna to Gigabyte GA-770T-USB3.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...