Skocz do zawartości

Komputery i programy komputerowe - problemy, dyskusja ogólna


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.06.2019 o 04:13, mad85 napisał:

Problem stary jak świat przy każdej aktualizacji. Problemem jest sterownik Intel Management Engine Interface który aktualizacja zainstalowała i rozwiązania są 2, spróbuj zaktualizować sterownik po przez menadżera urządzeń a jeśli to nie przyniesie efektów zainstalują sterownik ze strony producenta.

 

Pytanie masz HDD czy SSD dysk ? Jeśli SSD to w ten sposób szybciej go zużywasz. 

Wykonałem to co mi napisałeś, ale niestety nie pomogło, komputer nadal nie może przejść w tryb uśpienia :( Jakieś pomysły jeszcze? Mam dysk SSD (systemowy), a także HDD. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj model laptopa to coś pokombinujemy.

 

Choć generalnie przy SSD korzystanie z uśpienia w zasadzie niewiele daje bo komputer tak samo włączałby się od początku.

 

Sprawdzałeś co masz ustawione w ustawianiach jako reakcje na zamknięcie pokrywy ? Aktualizacja mogła wszystko zmienić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Problem nadal mnie męczy, nikt nie ma pomysłu jak to rozwiązać? Przypomnę:

 

"Mam problem, który pojawił się po ostatniej aktualizacji Windowsa 10. Mianowicie jest problem z trybem uśpienia: zawsze miałem ustawione tak, że zamykam pokrywę laptopa i komputer normalnie się usypiał, podniosłem pokrywę lub ruszyłem myszką i laptop się uruchamiał. Teraz mam tak, że zamykam pokrywę, mija jakiś czas (powiedzmy godzina - dwie) i słyszę jak komputer normalnie pracuje. Jak podniosę pokrywę to okazuje się, że po prostu włączył się od nowa i tyle. Próbowałem różnych zmian, ustawienia mi się nie zmieniły, ale problem jest nadal. Ktoś wie co z tym począć?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie niestety nie ma. Problem też może np. polegać, że sterowniki są zbyt "nowe".  Jak coś się psuje po aktualizacji to czasem ciężko dojść gdzie problem leży. Najlepiej chyba postawić od nowa system i przy każdym kolejnym instalowanym sterowniku sprawdzać czy działa. 

 

 

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam, aby kiedykolwiek funkcja hibernacji czy usypiania w którejkolwiek wersji Windows, nie sprawiała jakichś problemów. 

Tutaj chyba występuje "zwiecha" i system automatycznie restartuje się.

Zrezygnować z tego, ustawić tylko wyłączanie wyświetlacza (monitora), ewentualnie poustawiać funkcje takie jak "odłączanie przy bezczynności" urządzeń USB czy dysku (HDD, bo SSD to i tak energooszczędny). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. Aktywowałem dziś prezent od T-Mobile w postaci nielimitowanego internetu w telefonie na dwa tygodnie. Pomiary prędkości wychodzą różne w zależności od zasięgu ale nie raz kręci się koło 30 mb. 

 

W komputerze mam internet światłowodowy od Orange do 10mb ( w praktyce 4 czasami 6 ) 

 

Z ciekawości zacząłem się bawić aby użyć telefonu jako modemu usb.

 

wyłączyłem livebox z prądu 

wyłączyłem antywirusa Kaspersky 

podłączyłem telefon pod usb 

włączyłem transmisję danych 

włączyłem router usb w ustawieniach połączeń 

 

Mimo to internet w komputerze nie idzie.Czy o czymś zapomniałem? Coś jeszcze trzeba zrobić ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam problem z laptopem: dzisiaj nie było mnie w domu, podobno przez jakiś czas nie było prądu. Włączyłem laptopa, po czym po kilkudziesięciu minutach laptop się wyłączył (tak jakby padła bateria). Sprawdziłem wtyczki, wszystko poprawiłem, włączyłem laptopa i zobaczyłem, że bateria ma 0%, choć pokazuje, że jest ładowana. Najgorsze jednak jest to, że laptop cały czas po upływie jakiegoś czasu przechodzi w tryb uśpienia (tak jakby właśnie bateria padła) i potem odpala się od nowa. 

 

Co może być powodem takiego stanu rzeczy? Zasilacz padł, bateria? Jeśli bateria to chyba raczej nie powinno się tak dziać, że przy podłączeniu do zasilania laptop się wyłącza. 

 

Zmieniłem zasilacz (z innego laptopa, słabsza moc), laptop wytrzymał dłużej, ale też sam z siebie przeszedł w tryb uśpienia. Nie mam już pomysłu co może być przyczyną... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, lukas_k napisał:

 

 

Co może być powodem takiego stanu rzeczy? Zasilacz padł, bateria? Jeśli bateria to chyba raczej nie powinno się tak dziać, że przy podłączeniu do zasilania laptop się wyłącza. 

 

Zmieniłem zasilacz (z innego laptopa, słabsza moc), laptop wytrzymał dłużej, ale też sam z siebie przeszedł w tryb uśpienia. Nie mam już pomysłu co może być przyczyną... 

Tak to jest możliwe, uszkodzona bateria może powodować zwarcie i laptop dla bezpieczeństwa się po prostu wyłącza. Próbowałeś odpalić go bez baterii o ile da się ją wyciągnąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Proszę o pomoc.

Miałem zainstalowaną mozilla thunderbild i po lewej stronie było odebrana poczta i powiadomienia oraz niechciana poczta i tak dalej.

Przez pomyłkę odinstalowałem tę pocztę .

Po zainstalowaniu na nowo mam po lewej stronie już tylko odebrane i kosz.

Co mam zrobić aby były pozostałe części tzn niechciana poczta , powiadomienia , społeczności itd.

Edytowane przez czytnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zamierzam kupić nowego laptopa z Windowsem 10, jak wiadomo system postawiony w sklepie ma masę niepotrzebnego oprogramowania więc chciałbym od razu postawić system na nowo. Kupuję gazetę “Twój Niezbędnik” i w jednym numerze widziałem program który wyciąga klucze licencyjne z zainstalowanego Windowsa czy też Microsoft Office. Wpadłem na taki pomysł że wyciągnę klucz i użyję go przy instalacji świeżej wersji Windowsa 10. Czy to się uda? Można tak zrobić i mieć nadal legalnego Windowsa? Poza tym obok Windowsa chciałbym również zainstalować linuksa, czy to też da się zrobić? Wybaczcie te pytania ale moja wiedza komputerowa zatrzymała się 10 lat temu na Windowsie 7.

 

Sorry jeśli to nieodpowiedni temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...