Skocz do zawartości

Komputery i programy komputerowe - problemy, dyskusja ogólna


Rekomendowane odpowiedzi

Wcale nie trzeba mieć, jest masę różnych przykładowych zestawów w internecie do każdej ceny praktycznie, coś tutaj możemy ci pomóc, a nawet jeśli pójdziesz do jakiegoś sklepu, to pomoże ci wybrać podzespoły, jak określić jaką kwotą dysponujesz i do czego ma służyć, podasz przykładowe tytuły gier np. itd.  Nawet sklepy internetowe składają ci taki sprzęt jeśli chcesz, kosztuje to grosze. 

 

Składak ma ten duży plus, że w każdej chwili możesz sobie coś wymienić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja się zastanawiam, czy zdołają kiedykolwiek doprowadzić ten system operacyjny do takiego stanu, żeby wreszcie użytkownicy nie mieli kuriozalnych problemów. Ostatnio kolega poprosił mnie o pomoc w instalacji drukarki, Windows 10 nie pozwalał na instalację sterowników, ponieważ uznał je za niewłasnościowe i po prostu zablokował. Oczywiście wersja Home... Toż to dramat jest. Ja rozumiem, że ktoś ma ten szajs, bo gra, albo używa jakichś specyficznych programów. Bo jeśli nie, to nie rozumiem :)

 

Mój Ubuntu z LXDE. Szósty rok bez problemów i wirusów.

 

b89d04fc66cf8.png

 

 

Jak ktoś mnie prosi o pomoc z Windowsem, już po kilku minutach dostaję szału :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
1 godzinę temu, roberttosat napisał:

Bo tani? W jakim sensie bo akurat licencja dla Kowalskiego jest płatna ale już Linux jest open.

Tani jest sprzęt na którym dostajesz windowsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 22.02.2019 o 11:22, Jacek napisał:

Byc może i tak. Ale nie zmienia to faktu że jest to system najlepszy

Napisz że żartowaleś i przestań się kompromitować. Pod jakim względem najlepszy? Pod tym że ma wbudowane narzędzia, dzięki którym Microsoft zbiera twoje dane? Mnie skręca jak widzę tak beznadziejny i dziurawy system w dodatku komercyjny. Od kilku dobrych lat nie korzystam z tego systemu i patrząc na to w jakim kierunku to zmierza tym bardziej do niego nie wrócę.

Jeden z popisowych numerów Microsoftu, który zostanie wdrożony w najbliższym czasie: https://antyweb.pl/windows-10-przestrzen-aktualizacje

To jest po prostu kpina z użytkowników tego systemu. Tyle to nawet mój cały system nie zajmuje, a tu jedna aktualizacja.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam chwalę sobie 10. W pracy mam pod opieką kilkaset komputerów i ta wersja bardzo mi oszczędza czas. Instalacja jest błyskawiczna, rozmiar po instalacji prawie 2x mniej niż 7. Wsparcie dla najnowszego i starszego sprzętu. Płynna praca pod warunkiem instalacji na SSD. Ja nie mam zastrzeżeń.

Co innego udręka z Linuxem jeśli chcemy korzystać z najnowszego sprzętu. Niedawno nie mogłem wykryć dysku adaty sx8200 nvme na płycie X399 Taichi pod TR. Ubuntu twierdził, że dysku brak. Dopiero jakieś cuda i tajemnicze komendy sprawiły, że udało się sprzęt uruchomić. O dziwo problem nie występował w przypadku dysku nvme Samsunga 960 Evo na tej samej płycie lub adacie w cywilnej platformie na AM4. Taki oto ten Linux wspaniały.

Oczywiście ze wsparciem RTX 2080 też był problem bo otwarto źródłowe sterowniki noveau powodowały piękny czarny ekran. To samo z technologią Optimus na laptopie.

Także ten tego użytkownik dla systemu, a powinno być odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, radier napisał:

Ja tam chwalę sobie 10. W pracy mam pod opieką kilkaset komputerów i ta wersja bardzo mi oszczędza czas. Instalacja jest błyskawiczna, rozmiar po instalacji prawie 2x mniej niż 7. Wsparcie dla najnowszego i starszego sprzętu. Płynna praca pod warunkiem instalacji na SSD.

Nie twierdzę że Linux jest prosty, bo czasami trzeba większej wiedzy ale mam pewność, że jak raz się skonfiguruje, to działa i bez potrzeby nie wiadomo jakich zasobów sprzętowych jak to w przypadku windowsa. Przykładowo - nie zamierzam marnować przestrzeni dyskowej tylko dlatego, bo Microsoft tak chce, bo sobie aktualizacje na kilka GB wymyślił. Dla mnie nie do zaakceptowania jest polityka Microsoftu. Nawet jeśli ten system byłby za darmo nie przekonałby mnie. Ten system na starcie jest zepsuty, a kolejne nowsze wersje tego systemu tylko potwierdzają, że jedną z rzeczy która się liczy jest inwigilacja użytkownika. Takim praktykom mówię stanowcze nie.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, tail# napisał:

Napisz że żartowaleś i przestań się kompromitować. Pod jakim względem najlepszy? Pod tym że ma wbudowane narzędzia, dzięki którym Microsoft zbiera twoje dane? Mnie skręca jak widzę tak beznadziejny i dziurawy system w dodatku komercyjny. Od kilku dobrych lat nie korzystam z tego systemu i patrząc na to w jakim kierunku to zmierza tym bardziej do niego nie wrócę.

Jeden z popisowych numerów Microsoftu, który zostanie wdrożony w najbliższym czasie: https://antyweb.pl/windows-10-przestrzen-aktualizacje

To jest po prostu kpina z użytkowników tego systemu. Tyle to nawet mój cały system nie zajmuje, a tu jedna aktualizacja.

"Najlepszy" dla przeciętnego Kowalskiego, bo dostępny w większości komputerów. I praktycznie kompatybilny z większością programów dostępnych na rynku. A jeśli twierdzisz że tylko Microsoft zbiera dane to się kompromitujesz w tym momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jacek napisał:

A jeśli twierdzisz że tylko Microsoft zbiera dane to się kompromitujesz w tym momencie.

Tak, zapewne, w systemach open source, w oficjalnych źródłach, gdzie każdy ma dostęp do kodu źródłowego chcesz szukać narzędzi które bez twojej wiedzy wysyłają dane - zastanów się co piszesz. Co do Microsoftu, to wpisz sobie w google hasło: "Microsoft wysyła dane" i przeczytaj. To że wysyła/gromadzi twoje dane, to jedno, a to że robi to bez twojej zgody, to drugie i w dodatku jeszcze za to płacisz. Dlatego taka polityka mi nie odpowiada. :)

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam problem, który pojawił się po ostatniej aktualizacji Windowsa 10. Mianowicie jest problem z trybem uśpienia: zawsze miałem ustawione tak, że zamykam pokrywę laptopa i komputer normalnie się usypiał, podniosłem pokrywę lub ruszyłem myszką i laptop się uruchamiał. Teraz mam tak, że zamykam pokrywę, mija jakiś czas (powiedzmy godzina - dwie) i słyszę jak komputer normalnie pracuje. Jak podniosę pokrywę to okazuje się, że po prostu włączył się od nowa i tyle. Próbowałem różnych zmian, ustawienia mi się nie zmieniły, ale problem jest nadal. Ktoś wie co z tym począć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem stary jak świat przy każdej aktualizacji. Problemem jest sterownik Intel Management Engine Interface który aktualizacja zainstalowała i rozwiązania są 2, spróbuj zaktualizować sterownik po przez menadżera urządzeń a jeśli to nie przyniesie efektów zainstalują sterownik ze strony producenta.

 

Pytanie masz HDD czy SSD dysk ? Jeśli SSD to w ten sposób szybciej go zużywasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko.Potrzebuję jakiś program/konwerter napisów do filmów.Mam w domu kilka różnych odtwarzaczy,urządzeń.A wiadomo jak z tym jest.Jeden odtworzy napisy w tym pliku,a drugi już nie i na odwrót.Tak bym sobie napisy w różnych formatach dołączał do filmu.Ktoś coś sprawdzonego poleci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...