Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do Was

 

Czy wczoraj na Hiway były także u Was problemy?

 

Tak po 21 co chwilę miałem przerwy w oglądaniu.

Błąd, lub nie można odtwarzać programu ( czy jakoś tam)

 

Żółty guzik nie pomógł, wyłącznie z prądu Podobnie.

Podłączenie z routerem poprzez kabel.

 

Koło 23 niby było już ok.

Internet cały czas był dostępny.

 

Zastanawiam się czy to nie wina dekodera.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Was
 
Czy wczoraj na Hiway były także u Was problemy?
 
Tak po 21 co chwilę miałem przerwy w oglądaniu.
Błąd, lub nie można odtwarzać programu ( czy jakoś tam)
 
Żółty guzik nie pomógł, wyłącznie z prądu Podobnie.
Podłączenie z routerem poprzez kabel.
 
Koło 23 niby było już ok.
Internet cały czas był dostępny.
 
Zastanawiam się czy to nie wina dekodera.
 
Dokładnie taki problem miałem wczoraj w tych godzinach o których piszesz. Taki sam problem na 3 dekoderach. Internet w tym czasie działał bez problemów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Ostatnio robi się tak u mnie codziennie. 

Do tego dochodzi dziwne zjawisko, że jeśli Hiway jest na kablu (Ethernet) to rwą się programy typu TVP1, TVP2, Polsat czy TVN. Tak jakby tylko te "naziemne". Wszystkie inne na kablu są ok. Z kolei na Wifi - wszystkie chodzą płynnie. Ktoś, coś? Sieć jest ok, sprawdzane pingi, przepustowość itp.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2024 o 12:49, andi napisał(a):

 

Po pierwsze to kanały okazjonalne, pojawią się na IO2024 i po dwóch tygodniach znikną, po drugie faktycznie jest się czym chwalić na pół roku przed Olimpiadą, a po trzecie oczywiście kanały te nie będą dla wszystkich, grupa kilkudziesięciu tysięcy abonentów na „miedzi” obejdzie się smakiem. 

To bedzie darmo czy jak bo nie widziałem info?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inea przeszła samą siebie.

 

Zmarła mi mama, na którą była umowa, na 24 miesiące na TV i internet, chciałem przepisać tą umowę na tatę, jednak się nie dało, no to stwierdziliśmy, że weźmiemy nową umowę na tatę, a tamtą się wypowie (aktem zgonu). Tak zrobiliśmy.

Jednak po niecałym miesiącu na konto mamy przyszła faktura na cały następny miesiąc.

Dodam, że za styczeń była faktura zapłacona, akt zgonu został dostarczony 22.01, 25.01 została założona usługa na nową osobę, a sprzęt został odesłany 5.02, a faktura przyszła na luty.

Po poinformowaniu firmy o sprawie, Ci łaskawie zrobili korektę do faktury i obniżyli ją do 70 zł (ze 150), czyli jakby liczą sobie za pół miesiąca.

Poprosiłem o wyjaśnienie, to mi Pan konsultant powiedział, że jeśli nie jestem pełnomocnikiem to nie są w stanie udzielić mi informacji, a jeśli nie jestem stroną umowy, to faktury płacić nie muszę.

Powiedziałem im, że w takim razie fakturę niech wyślą na cmentarz, bo nikt jej nie zapłaci.

Ciekawe tylko czy za 3 lata nie będą szukać spadkobiercy i straszyć sądem i odsetkami.

Mam screeny rozmowy na czacie, bo dodzwonić się do nich to jakaś masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano (edytowane)

Jak u Was na Hiway -

TVP1,TVP2,Polsat też "klatkuje"?

 

 

@Miki983

 

Najlepiej podjedź z dokumentami do punktu stacjonarnego np. na Polną w Poznaniu, lub do najbliższego Twojego miejsca zamieszkania punktu, że wszystkimi dokumentami.

Przez telefon ciężko z nimi rozmawiać.

 

 

Edytowane przez michalx1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło dokonać cesji

 

Dokonanie cesji umowy

Cesja jest bezpłatna. Można jej dokonać tylko w salonie INEA. Wystarczy, że w tym samym momencie pojawi się cedent i cesjonariusz, którzy podpiszą dokumenty przeniesienia praw i obowiązków. 

Cesji może dokonać pełnomocnik, reprezentując obie strony, pod warunkiem dopisania na obu pełnomocnictwach klauzuli o treści:

„Oświadczam, iż pełnomocnik (imię i nazwisko) jest na podstawie pełnomocnictwa udzielonego w dniu (…) upoważniony do dokonania w moim imieniu przeniesienia (cesji) praw i obowiązków wynikających z Umowy abonenckiej (…) na rzecz pełnomocnika/na moją rzecz*”

Cesjonariuszowi przypisywany jest nowy numer konta do dokonywania wpłat za usługi.

Cedent nie może mieć w INEA żadnych zaległości płatniczych na dzień zlecania cesji, a wszelkie nadpłaty podlegają zwrotowi i nie przechodzą na cesjonariusza. Cesja wchodzi w życie z pierwszym dniem kolejnego miesiąca kalendarzowego.

*wersja zależy od tego, kto dokonuje czynności cesji: cedent czy cesjonariusz.

 

To widnieje na stronie INEA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do postu pana Miki - ja miałem pełnomocnictwo bo wiedziałem ze mama ma juz blizej niz dalej. Pytałem sie czy jak przyniose akt zgonu po śmierci czy przejdzie umowa na mnie - tak przejdzie niech sie pan nie martwi. PRzyszedłem i powiedziano ze nie da rady bo zmieniono przepisy więc Inea to dziadostwo skoro zmienili zasady w 2 miesiące.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się zrobić cesji umowy po śmierci głównego abonenta. Akt zgonu wprowadzony w system od razu kończy umowę bo nie ma abonenta, któremu Firma może świadczyć umowę i przyłącze powinno zostać natychmiast rozłączone a obecny sprzęt oddany. Tak jest w innych kablówkach sieciowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat mam swój porządny router, wielokrotnie lepszy od czegokolwiek co może oferować ten ZTE i do tego poprowadzony kabel do AP (Cat. 6 już z myślą o przyszłości) w innym pomieszczeniu. Cokolwiek by Inea nie dała to i tak będzie miał wyłączone Wi-Fi tak jak mam to zrobione na obecnym modemie Cisco od nich a jak da coś zbędnego to poleci do szafy. Od ich sprzętu oczekuję jedynie jednego, ma się nie wieszać :D

Edytowane przez kris194
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i taki sposób instalacji mi bardzo pasuje. Gniazdo optyczne gdzieś blisko wejścia do mieszkania gdzie będzie jak najniższe ryzyko jego przypadkowego uszkodzenia, od niego patchcord światłowodowy (w obecnych czasach tańszy niż porządna "skrętka") do ONT a od ONT skrętka prosto do mojego routera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to własny router do którego bezpośrednio podpinasz kabel światłowodowy.

 

Bez żadnych ONT czy routerów operatora w trybie Bridge.

 

Dla niedowiarków jest możliwość odpalenia własnego routera ( Fritzbox 5590 ) z podłączonym bezpośrednio światłowodem.

 

4e237716babd73c4.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to własny router do którego bezpośrednio podpinasz kabel światłowodowy.
 
Bez żadnych ONT czy routerów operatora w trybie Bridge.
 
Dla niedowiarków jest możliwość odpalenia własnego routera ( Fritzbox 5590 ) z podłączonym bezpośrednio światłowodem.
 
4e237716babd73c4.png
 
 
Na łączu INEA?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, patryszq napisał(a):

a od kiedy inea pozwala na taki manewr :)

 

@patryszq @JerzyK mała podpowiedź - router Fritzbox 5530 i 5590 to routery przeznaczone do działania z kablem światłowodowym.

 

Mają możliwośc włożenia trzech rodzajów wkładek - dedykowanych od AVM - z innymi nie testowałem:

 

AON (G.652 - IEEE 802.3ah-2004) - Długość fali: TX 1310 nm, RX od 1480 do 1580 nm
GPON (G.984.2 / G.984.5) - Długość fali: TX 1310 nm, RX 1490 nm (z filtrem)
XGS-PON (G.9807.1) - Długość fali: TX 1270 nm, RX 1577 nm

 

50f41600d9fbd752.png

 

Posiadają także możliwość wpisania numeru seryjnego PON ( ONT lub routera ) dostawcy - 12  znakowego dla przykładu ABCD12345678 oraz adresu MAC.

Ponadto umożliwiają wpisane danych dostępowych - nazwa użytkownika - hasło - VLAN ID - identyfikator instalacyjny ONT oraz paru innych parametrów.

Fritzbox 5590 - 5530 testowany w wielu sieciach światłowodowych w Polsce / Niemczech / Francji / Hiszpanii / Włoszech z rożnymi łączami.

 

W Polsce działa bez problemów w Orange - Netii - T-Mobile

 

Tyle podpowiedzi - reszta to "wujek google " oraz inwencja użytkownika.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale by mnie nie zdziwiło gdyby się dało też w Inei, ONT Nokii wygląda jak coś co ma działać i być tanie (wynika to też ze specyfikacji) a nie super zabezpieczone bo i w sumie po co.

Edytowane przez kris194
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...