Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Pozwolę się z Tobą nie zgodzić. Masz rację, że to kanały stworzone dla Cyfrowego Polsatu ale są na nich również powtórki meczów ekstraklasy, nie tylko ostatniej kolejki ale też poprzednich. A poza tym kanały te wchodzą w cały pakiet C+. Uważam, że skoro płacimy za pakiet C+ Prestige to powinien on zawierać wszystkie kanały a więc 3,4 i Now


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki był sens do tej pory aby dołączać Canal + 3 oraz 4, jak to kanały zrobione typowo dla polsatu aby abonent mógł je dobrać i oglądać ekstraklasę. Co będzie tam dalej to zobaczymy
Niedawno kanały dołaczyły do UPC/Play
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki był sens do tej pory aby dołączać Canal + 3 oraz 4, jak to kanały zrobione typowo dla polsatu aby abonent mógł je dobrać i oglądać ekstraklasę. Co będzie tam dalej to zobaczymy
Teraz głównie tam będzie Ekstraklasa, na C+Sport będą inne transmisje
Canal + now poważnie? Przejrzyj proszę ramówkę na przyszły tydzień i pokaż co byś chciał tam konkretnie obejrzeć czego nie masz na C+
Na C+Now są transmisje nie mieszczące się na pozostałych antenach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kris194 napisał(a):

Sieć działa, problem jest jedynie z DNS, których Inea używa dla klientów indywidualnych ;)

No nie. Zmiana na googlowski nic nie zmieniła jak był problem. Może w niektórych lokalizacjach padł tylko dostęp do dns, ale wygląda na to, że w większości problem był dużo większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, cryfleuret napisał(a):

No nie. Zmiana na googlowski nic nie zmieniła jak był problem. Może w niektórych lokalizacjach padł tylko dostęp do dns, ale wygląda na to, że w większości problem był dużo większy.

U mnie wystarczyło akurat ustawienie innych DNS (póki co jeszcze przez kilka dni mam HFC i może tutaj była różnica). Padł też rano zdecydowanie jakiś segment sieci, co tam w nim Inea trzyma poza DNS to już ciężko powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny to tylko jeden aspekt, bardziej martwi to, że ostatnio Inea zalicza dużą awarię chyba już miesiąc w miesiąc. Pamiętam jak zakładałem te łącze około 10 lat temu, stabilne to było jak skała. Później zaczęło się dawanie wyższych prędkości i jakość spadła. Ja na całe szczęście mam umowę bezterminową ale współczuję tym co są na lojalkach.

Edytowane przez kris194
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kris194 napisał(a):

Ceny to tylko jeden aspekt, bardziej martwi to, że ostatnio Inea zalicza dużą awarię chyba już miesiąc w miesiąc. Pamiętam jak zakładałem te łącze około 10 lat temu, stabilne to było jak skała. Później zaczęło się dawanie wyższych prędkości i jakość spadła. Ja na całe szczęście mam umowę bezterminową ale współczuję tym co są na lojalkach.

Czy to wina INEA że miesiąc temu przy budowie chodnika w Poznaniu  koparka uszkodziła jeden z głównych węzłów? 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że to nie wina INEI. Ja osobiście nie mam do nich pretensji o awarie z winy osób trzecich. Natomiast mogliby się bardziej postarać jeśli chodzi o ofertę TV, bo ta od dłuższego czasu "leży"

Edytowane przez Kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kapo napisał(a):

Czy to wina INEA że miesiąc temu przy budowie chodnika w Poznaniu  koparka uszkodziła jeden z głównych węzłów? 😂

Serio? Mówimy tu o dostawcy internetu w sieci blokowej, czy o ogólnopolskim dostawcy internetu?

Przynajmniej ja nie znajduję wytłumaczenia, że koparka uszkadza kabel i leży ćwierć Poznania, pół Wielkopolski i nie wiem, czy też nie przypadkiem kawałek kraju. Instalacje do głównych węzłów sieci, jeśli szanujemy klientów i siebie, należy wykonywać z odpowiednią redundancją. Może to być choćby poprzez zapewnienie przyłącza kablowego z przeciwnego kierunku (nawet napowietrznie), linia radiowa, czy też taka konfiguracja sieci, że inne węzły są w stanie przejąć pracę węzła wyłączonego z eksploatacji poprzez awarię. Dotyczy to oczywiście nie tylko podejścia światłowodem, ale także zasilania, klimatyzacji itp. Dziś dostęp do internetu nabiera coraz większego znaczenia, a wszelkie węzły sieci dostępowej stają się (o ile już nie są) infrastrukturą krytyczną. I jeszcze dygresja, na forach przy okazji awarii Inei ludzie piszą, że nikt nie odbiera telefonu na ich infolinii, bo - jak podejrzewają, ta infolinia wisi na VOIPie i nie może działać, skoro nie ma internetu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kapo napisał(a):

Czy to wina INEA że miesiąc temu przy budowie chodnika w Poznaniu  koparka uszkodziła jeden z głównych węzłów? 😂

Czy ja powiedziałem, że ich wina? Problem jest taki, że to wskazuje, że sieć jest robiona po kosztach. Ogólnopolskie serwisy raczej nie rozpisują się o osiedlowej awarii.

 

Styczeń

https://www.dobreprogramy.pl/internet-inea-nie-dziala-awaria-w-duzych-miastach,6985357765196320a

 

https://www.dobreprogramy.pl/inea-nie-dziala-awaria-internetu-i-telewizji,6990637437799392a

 

Luty

https://www.dobreprogramy.pl/internet-inea-nie-dziala-awaria-od-rana,6999818195212800a

 

https://www.dobreprogramy.pl/internet-inea-nie-dziala-setki-zgloszen-awarii,6993844194597408a

 

Marzec

https://www.dobreprogramy.pl/awaria-internetu-inea-pracujemy-nad-przywroceniem-wszystkiego,7004397502348064a

 

https://www.dobreprogramy.pl/nie-dziala-internet-inea-setki-zgloszen-awarii,7010078167571328a

 

Jest tego nawet więcej a to tylko ten rok...

 

 

 

3 godziny temu, prezeswk napisał(a):

Dziś dostęp do internetu nabiera coraz większego znaczenia, a wszelkie węzły sieci dostępowej stają się (o ile już nie są) infrastrukturą krytyczną.

 

https://www.gov.pl/web/rcb/systemy-infrastruktury-krytycznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, prezeswk napisał(a):

Serio? Mówimy tu o dostawcy internetu w sieci blokowej, czy o ogólnopolskim dostawcy internetu?

Przynajmniej ja nie znajduję wytłumaczenia, że koparka uszkadza kabel i leży ćwierć Poznania, pół Wielkopolski i nie wiem, czy też nie przypadkiem kawałek kraju. Instalacje do głównych węzłów sieci, jeśli szanujemy klientów i siebie, należy wykonywać z odpowiednią redundancją. Może to być choćby poprzez zapewnienie przyłącza kablowego z przeciwnego kierunku (nawet napowietrznie), linia radiowa, czy też taka konfiguracja sieci, że inne węzły są w stanie przejąć pracę węzła wyłączonego z eksploatacji poprzez awarię. Dotyczy to oczywiście nie tylko podejścia światłowodem, ale także zasilania, klimatyzacji itp. Dziś dostęp do internetu nabiera coraz większego znaczenia, a wszelkie węzły sieci dostępowej stają się (o ile już nie są) infrastrukturą krytyczną. I jeszcze dygresja, na forach przy okazji awarii Inei ludzie piszą, że nikt nie odbiera telefonu na ich infolinii, bo - jak podejrzewają, ta infolinia wisi na VOIPie i nie może działać, skoro nie ma internetu...

Za mało wiesz w takim razie 😉 NASA wysyła rakiety w kosmos za miliardy dolarów która wybucha po 30 sekundach, a uszkodzenie przez koparkę kabla z głównej magistrali do Ciebie nie trafia. Żeby się zabezpieczyć na przyszłość na takie awarie najlepiej podpisać z kimś umowę biznesowa żeby wybudowano specjalnie dla Ciebie osobne włókno, no i umowa z porządnym SLA  Pozdrawiam 

Edytowane przez Kapo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kapo napisał(a):

Za mało wiesz w takim razie 😉 NASA wysyła rakiety w kosmos za miliardy dolarów która wybucha po 30 sekundach, a uszkodzenie przez koparkę kabla z głównej magistrali do Ciebie nie trafia.

Do mnie też nie trafia. Dam prosty przykład. Załóżmy, że jesteś adminem sieci w dużej firmie i przypadkiem podczas rozbudowy uszkodziłeś jeden, dosłownie jeden patchcord światłowodowy i tym samym pozbawiłeś całą firmę dostępu do sieci na wiele godzin bo akurat już wszystkie sklepy są zamknięte. Jak sądzisz, jak długo byś tam jeszcze popracował?

 

Jeszcze inny przykład, nie taki nierealny biorąc pod uwagę sytuację za naszą wschodnią granicą. W Polsce dochodzi do wojny i pociski latają nad głowami tak samo jak na Ukrainie. Kilka takich pocisków niszczy jeden z obiektów Inei czy jakiegokolwiek innego, ogólnokrajowego operatora i cała jego sieć leży. Nasuwa się natychmiast pytanie, kto to projektował?

Edytowane przez kris194
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to, że operator poprowadzi chociażby kolejny kabel inną trasą w miarę możliwości? W przeliczeniu na klienta to są jakieś bardzo małe koszty. Nikt nie oczekuje redundancji na "ostatniej mili" ale cały szkielet trzymający się na jednym kablu trochę słabo wygląda. Tak się sieci projektowało dziesiątki lat temu i to głównie LAN...

 

Mam wiele złego do powiedzenia o Orange w kwestii internetu (peering, węzły wymiany ruchu, CDN itd. ) ale tutaj masz ciekawy artykuł od nich

 

https://hurt-orange.pl/2021/09/stabilnosc-i-jakosc-dostepu-do-internetu-jak-o-to-dbamy/

Panowie, jutro ostatni dzień mam HFC, gdyby ktoś chciał zobaczyć jakieś konkretne porównania pingów czy czegokolwiek innego między HFC a FTTH to pisać śmiało ;)

Edytowane przez kris194
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego źródła. Działają na moim sprzęcie. Mam pakiet Ekstra i doszły:

-6xC+

-3x HBO

-2xCinemax

oraz

AMC HD, Bollywood HD, CBS Reality HD, Docubox HD, Extreme Channel HD, GameToonBox HD, GINX Esports TV HD, Polsat Doku HD, Polsat Games HD, Polsat Viasat: Explore HD, History HD, Nature HD, Romance TV HD, Stingray Classica.

Edytowane przez markar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...