Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do użytkowników sieci w starej technologii. Od rana w moim dekoderze ADB5810CDX (z HD) zauważyłem brak dysku. Ani stop klatki, ani przewijania programów, ani możliwości ustawienia nagrywania, ani dostępu do nagrań. Czy to awaria w INEI, czy niestety padł dysk w dekoderze, czy może INEA zdalnie wyłączyła możliwości korzystania z dysku?

Edytowane przez Kiler
Proszę wyłączyć w Tapatalk opcję wyświetlenia modelu telefonu, z którego została wysłana wiadomość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłosiłem, oczywiście dostałem info, że INEA nie dysponuje już dekoderami z dyskami i mogę, zrezygnować z usług w związku z brakiem możliwości kontynuowania umowy bądź aneksowane umowy na nowej technologii "światłowód"


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do użytkowników HiWay TV.

już ponad rok jak przesiadłem się ze starej oferty z koncetryczną tv. mam światłowód.

wynegocjowałem sensowną ofertę.

przez ponad rok miałem konfiugracę modem FIBERHOST - mój router (ASUS) - STB INEA
tv działało bez problemu aż do "awarii" około 1-2 mc temu. problemy z tv się pojawiły (część kanałów działała, część śnieżyła, nie wszyskie nagrania z chmury mogłem otworzyć).

jak to INEA, wypieła się, ponieważ mam swój router a nie ich (jakiś ZTE).

ktoś wie jak dobrze skonfigurować prywatny router by IPTV Inea działało poprawnie?

obecnie mam modem - switch - router ZTE - tv
                                        switch - router ASUS - inne urządzenia w sieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do użytkowników HiWay TV.
już ponad rok jak przesiadłem się ze starej oferty z koncetryczną tv. mam światłowód.
wynegocjowałem sensowną ofertę.
przez ponad rok miałem konfiugracę modem FIBERHOST - mój router (ASUS) - STB INEA
tv działało bez problemu aż do "awarii" około 1-2 mc temu. problemy z tv się pojawiły (część kanałów działała, część śnieżyła, nie wszyskie nagrania z chmury mogłem otworzyć).
jak to INEA, wypieła się, ponieważ mam swój router a nie ich (jakiś ZTE).
ktoś wie jak dobrze skonfigurować prywatny router by IPTV Inea działało poprawnie?
obecnie mam modem - switch - router ZTE - tv
                                        switch - router ASUS - inne urządzenia w sieci
Też mam własny router Asus i dekodery działają Ok. 1 cały czas po WiFi dwa po kablu. Problem z dekoderem po WiFi jest gdy mam włączone WPA3 i DNS musi być Inea a nie jakieś inne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od tygodnia problem ze słabym uploadem nie występuje albo zakłócacz wyjechał na święta. Jeśli macie takie problemy to niestety konieczna będzie instalacja tłumika najlepiej regulowanego, w skrajnych przypadkach modem przeloguje się na jeden kanał upstream i będzie nadawał z większą mocą, ale nadal wszystko będzie działać. Poza tym 27 Mbps uploadu niż 0,00-0,01 Mbps.

 

Trójnik to Teleste 3DSS3, który zamontowałem w puszce SPC-B z logo UPC ;) Stare EPC3295 daje radę, czasami download spadnie poniżej 300 Mbps i są minimalnie większe pingi, ale wszystko ok.

 

Wczoraj przyszła mi informacja, że była jakaś awaria w mojej okolicy (Chartowo) i że technicy po dwóch godzinach ją usunęli, a nic nie zauważyłem poza tym, że nagle sygnał na modemie w downstreamie wzrósł z ok. 5-6 dBmV do aż 13,8 dBmV/m.

I znowu zakłócenia :( Tym razem skręciłem nieco tłumik i modem wylogował się z jednego kanału upstream co od razu przywróciło pełne 30 Mbps uploadu:

 

Downstream Channels  

 Power Level:Signal to Noise Ratio:

Channel 1:3.2 dBmV37.9 dB

Channel 2:3.0 dBmV37.9 dB

Channel 3:2.9 dBmV38.0 dB

Channel 4:3.1 dBmV38.0 dB

Channel 5:3.0 dBmV37.9 dB

Channel 6:4.4 dBmV38.6 dB

Channel 7:3.8 dBmV38.6 dB

Channel 8:3.4 dBmV38.1 dB

 

 

Upstream Channels  

 Power Level:

Channel 1:51.0 dBmV

Channel 2:0.0 dBmV

Channel 3:51.0 dBmV

Channel 4:51.0 dBmV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

kojarzycie czy da się na infolinii połączyć z człowiekiem i to technicznym czy już zawsze mają bot-a, który tylko zamówi wizytę technika? Pytam, bo ostatnio miałem dwa razy awarie, że po restarcie routera (własnego) dostawałem na routerze IP, na którym net po prostu nie działał. Przydzielali mi xxx.xxx.xx9.xxx/23 i wtedy net nie działał, natomiast gdy otrzymuję xxx.xxx.xx8.xxx/23 to działa. Po każdym następnym restarcie czy to modemu czy to routera nadal xx9.xxx/23 otrzymywałem.  Po "rozmowie" z botem wychodzi, że wszystko dobrze, technik zamówiony i nagle po chwili automagicznie otrzymuję xx8.xxx/23. Za dwa dni ta sama sytuacja.
 

Dobrze, że chociaż później dzwonią żeby umówić termin, bo wtedy można odmówić wizytę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się w czym w INEI jest problem, że wciąż usługa TV „leży”? Od parunastu miesięcy totalna stagnacja, nic się nie dzieje, zrobiliby chociaż porządek z wersjami SD podmieniając je na HD, w końcu mamy już 3 dekadę XXI wieku, rozumiem, skupili się na internecie i poszerzaniem swojego zasięgu, ale dlaczego tak niechętnie podchodzą do usług TV? 

Edytowane przez andi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inea wprowadziła promocję na kanały premium - tylko że w tej promocji kosztują one tyle samo co do tej pory. A w ramach promocji na tzw. paczki telewizyjne można nabyć zestawy, gdzie... Cinemax kosztuje w nich drożej niż bez promocji (6,90 zł zamiast 4,90 zł). Nie rozumiem tej oferty. Żeby jednak nie było że jest to promocja bez promocji to pakiety typu Kids, Doc czy Play kosztują 4-5 zł taniej. Więc jakaś niby jest promocja, ale nie do końca.

Poza tym jeszcze raz warto podkreślić, że Inea jeszcze śpi, bo oni Operatorzy już dawno wmuszają TV z Internetem, nawet najtańszym pakietem na start, bo dzięki temu mogą stosować 8% VAT a nie 23% VAT jak na sam internet, który z tym VAT jest mało dochodowy

Edytowane przez rotalplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na Chartowie nadal masakryczne zakłócenia sieci HFC. Wczoraj od 20-tej do północy zerowy upload. Kanały upstreamu 35,5 MHz, 48,5 MHz i 55 MHz praktycznie nie istnieją. Do tego jeszcze doszły straty pakietów po 30%. Jak się uda wymusić działanie kanału 42 MHz to jeszcze się da jakoś pracować. Moje drugie mieszkanie w bloku obok taka sama sytuacja, więc to jakaś większa akcja. Do godzin wieczornych wszystko chodzi idealnie. Nic nie widać na modemie, bo nie pokazuje SNR dla upstreamu. INEA oczywiście o temacie wie, bo aplikacja pokazuje nieprawidłowe działanie modemu na obu mieszkaniach, ale nic nie robi, bo sieć HFC i tak będzie demontowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...