Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Jednym słowem, dlatego w tej chwili jest Polsat News Polityka bo Polsat podmienił ten kanał na nowy, natomiast kanał Wydarzenia 24 nadal istnieje. Znając życie i naszego operatora (INEA) to zapewne za chwilę powróci w to miejsce kanał Wydarzenia 24 a „nowy” Polsat News Polityka długo się nie pojawi, bo przecież ciężko podpisać umowę na nowy kanał w sieci INEA.

Jeśli wielkim problemem jest zamiana wersji SD na HD toi pojawienie się czegoś nowego w tej chwili graniczy z cudem.    

https://satkurier.pl/news/234104/canal-sport-3-i-4-oraz-canal-now-testuja-w-upc.html

 

Jednak idzie dogadać się z nadawcą, trzeba tylko chcieć, no właśnie …tylko chcieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak tam w HiWay, ale na DVB-C to INEA tak już po prostu ma.

Antena HD w SD, Polsat News Polityka, TVP Polonia, Polsat Sport Fight również, wersji HD brak.

W przypadku Anteny HD tłumaczyli to brakiem miejsca, po czym kilka miesięcy później dodali TVP Dokument w HD :)

Kuriozum jest też to, że History w SD wyłączyli pisząc, że nadawca zrezygnował z wersji SD, podczas gdy inne downscalowane duble SD są. Z tego, co widzę, to chyba tylko kanały TVN-u mają faktycznie osobną wersję źródłową SD.

Edytowane przez norbitor2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania odnośnie Inea.

Z tego co zauważyłem, to jest możliwość podłączenia usług telewizji i internetu na łączach Światłowód Inwestycje od Inea. Jednak jak to wygląda w sytuacji, kiedy Inea oferuje swoje usługi w Wielkopolsce a ja kupiłabym ich usługi w innym województwie, według ich strony jest taka możliwość u mnie. Czy monter przyjeżdża z Poznania 300 km i u mnie to podłączy czy kto to zamontuje?
Drugie pytanie to czy jest gdzieś dostępna lista kanałów na których działa usługa Catch Up TV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz już światłowód z ONT w domu to przyjedzie monter od Inei i podłączy router, w innym wypadku najpierw monter od Światłowód Inwestycje. Inea świadczy swoje usługi już nie tylko w Wielkopolsce. Skoro oferują to przyjedzie, dla Ciebie bez znaczenia skąd.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy w ogóle się tym przejmują. Anegdotyczny przykład z mojej osoby: mam umowę jeszcze z czasów, gdy po światłowodzie nie było symetryka (ale potem dali wszystkim), chyba z 2015 roku. Od tej pory nikt ani razu nie zadzwonił z INEI do mnie.

Edytowane przez norbitor2
poprawka językowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No właśnie, HFC też nie działa lepiej, jeden router wyraźnie nie domaga:

 

Tracing route to wp.pl [212.77.98.9]
over a maximum of 30 hops:

  1    <1 ms    <1 ms    <1 ms  AIRPORT-TIME-CA [192.168.1.1]
  2     8 ms     6 ms     6 ms  10.11.0.1
  3     6 ms     7 ms     5 ms  d142-17.icpnet.pl [109.173.142.17]
  4     7 ms     7 ms     7 ms  e91-106.icpnet.pl [46.238.91.106]
  5    30 ms    34 ms    32 ms  e91-97.icpnet.pl [46.238.91.97]
  6    34 ms    25 ms    23 ms  e123-14.icpnet.pl [46.238.123.14]
  7    34 ms    37 ms    38 ms  wp.thinx.pl [212.91.0.105]
  8    39 ms    39 ms    42 ms  rtr-int-1.rtr1.adm.wp-sa.pl [212.77.96.22]
  9    42 ms    41 ms    37 ms  www.wp.pl [212.77.98.9]

Trace complete.

Jak już się ten routing uspokoi to zaczyna się kolejna jazda w postaci nieprawidłowego działania modemu, upload spada do zera, bo coś zakłóca pierwszy i drugi kanał upstreamu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://satkurier.pl/news/234916/wiecej-kanalow-hd-w-upc-play.html

 

Jak widać inne sieci coś robią, coś zmieniają / dodają, INEA zasnęła bardzo głębokim snem, zupełnie zapomniała o ofercie TV. Nic się od 2 lat nie dzieje. Nawet zamiana kanałów SD w HD przerasta ich możliwości negocjacyjne. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację @andi

 

INEA mimo że ma zasięg w całej Polsce to po za kilkoma TVP3 i NEW TV nie dodaje lokalnych kanałów.

 

Co do nowych to chyba nie zależy im, podobne jak podmian na HD ( zmiana umowy z nadawcami i pewnie wyższa cena za udostępnienie sygnału)

 

Już nie wspomnę o kanałach 4K tylko 2 w Hiway 😏

 

Aplikacji INEA on line też nie rozwijają.

Dekodery tonie ma co porównywać, zamiast dodać jakiegoś smarta to jest ADB Hiway który działa jak działa.

 

Głównie w internet poszli i na tym im zależy, a TV to dodatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, andi napisał(a):

https://satkurier.pl/news/234916/wiecej-kanalow-hd-w-upc-play.html

 

Jak widać inne sieci coś robią, coś zmieniają / dodają, INEA zasnęła bardzo głębokim snem, zupełnie zapomniała o ofercie TV. Nic się od 2 lat nie dzieje. Nawet zamiana kanałów SD w HD przerasta ich możliwości negocjacyjne. 

 

Nie do końca zasnęła - doda Eurosport 4K i kanały Eurosport 3-9:

https://satkurier.pl/news/234982/eurosport-bedzie-8-dodatkowych-kanalow-w-tym-eurosport-4k.html

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Anita Kaźmierska napisał(a):

 

Nie do końca zasnęła - doda Eurosport 4K i kanały Eurosport 3-9:

https://satkurier.pl/news/234982/eurosport-bedzie-8-dodatkowych-kanalow-w-tym-eurosport-4k.html

 

Po pierwsze to kanały okazjonalne, pojawią się na IO2024 i po dwóch tygodniach znikną, po drugie faktycznie jest się czym chwalić na pół roku przed Olimpiadą, a po trzecie oczywiście kanały te nie będą dla wszystkich, grupa kilkudziesięciu tysięcy abonentów na „miedzi” obejdzie się smakiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już wiadomo o co chodzi z tymi zakłóceniami upstreamu. Stare modemy DOCSIS 2.0 walą na jednym kanale 35,5 MHz z pełną mocą i wysycają ten kanał całkowicie wieczorami. W efekcie te nowsze modemy mają zerowe uploady.

 

W każdym bądź razie w końcu mam normalne poziomy upstreamu (zawsze było 4x 51 dBmV):

 

Upstream Channels

 

Power Level:

Channel 1: 47.8 dBmV

Channel 2: 48.0 dBmV

Channel 3: 47.0 dBmV

Channel 4: 47.5 dBmV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...