Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Internet super. Tv po streamingu i to bardzo widaćz szczególnie w ciemnych i szybkich scenach. Pikseloza dramatyczna. Nagrywarka, catch up to fikcja. Nagrać możesz 20 godzin i spieszyć się by to obejrzeć, bo Ci skasują. Cofanie działa na bardzo niszowych kanałach. Niektóre kanały co mają wersję HD są sztucznie obniżone do sd i to takiego najgorszego. Nie warto, jeszcze za taką cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O opóźnieniach ok 20-25 sek. nie wspominając. Oglądasz mecz, sąsiedzi krzyczą bo jest gol, a Ty widzisz go dopiero po kilkunastu sekundach, taki jest właśnie ten cudowny Hiway. Ja natomiast mam TV w „starej” technologii i absolutnie nie narzekam. Multiroomy na modułach CAM, obraz jak „żyletka”. Przy TV mam swoje dyski, na które nagrywam programy, mam po 500GB i mieszczę kilkadziesiąt godzin w HD i nikt mi ich nie skasuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tego nie zauważyłem, u mnie działa ok, a jeśli nawet coś takiego czasami wystąpi to jest to incydentalna sytuacja. U mnie natomiast od pewnego czasu, 1-2 miesiące obraz mam lekkie zakłócenia sygnału, co jakiś czas „dropienie” „klatkowanie” tak jakby sygnał był słabszy. Ale ogólnie na tą chwilę, nie wyobrażam sobie przejścia z „miedzi” na hiway. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promocja w INEA na kanały Premium: C+ Prestige, HBO z HBO Max oraz Cinemax:

  • zobowiązanie na 24 miesięcy
  • pierwsze 12 miesięcy bez opłat
  • kolejne 12 miesięcy odpowiednio: C+ Prestige 39,90, HBO z HBO Max -24,90, Cinemax 4,90. Łącznie 69,70 przez 12 miesięcy. 

Oczywiście nie trzeba wybierać wszystkich 3 opcji. Temat do przemyślenia. W skali zobowiązania na 24 miesięc wychodzi niecałe 35 zł miesięcznie.

Edytowane przez markar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co napisał kolega "markar". Też pytałem o tę ofertę i dokładnie takie samo info otrzymałem.

Pytałem do kiedy jest ta promocja bo w sumie teraz nic się w sporcie nie dzieje (zainteresowany byłem canal +) i nie za bardzo sie teraz opłaca dobierać dodatkowe opcje.

Niestety nie wiadomo do kiedy ta promka będzie aktywna, ale jeśli zdecydowałbym się teraz z niej skorzystać to mogą mi wstrzymać włączenie usługi do 1 lipca.

Warto dodać, że mamy 14 dni na ewentualne odstąpienie od aneksu, jeśli usługa nam się nie spodoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu pojawiła się u mnie możliwość podłączenia światłowodu, waham się pomiędzy Ineą a Netią. Najbardziej zastanawia mnie jakość odbioru telewizji Hiway. Jest faktycznie tak sobie? Z drugiej strony aktualnie korzystam z Netii i to jeszcze w starej technologii i tragedii nie ma, jeśli chodzi o jakość obrazu ma 42' TV. Dekoder Inei działa bezproblemowo?podłączyłbym go do internetu po kablu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość obrazu w INEA zawsze była na średnim a może nawet jeszcze gorszym poziomie w porównaniu do obrazu z satelity. Dekoder działa OK, jeszcze nie miałem problemu z żadnym z 3 dekoderów (posiadam od 3 miesięcy). Wszystkie dekodery mam połączone przez WiFi. Jeżeli masz w domu WiFi z WPA3 to jest problem z podłączeniem ale można to obejść i podłączyć. Co do obsługi to mam sporo uwag. Menu ekranowe przy przełączaniu kanału zasłania prawie cały obraz przez min.2sekundy bo nie można ustawić mniejszego czasu. Przy nagrywaniu nagrywa program tylko według EPG nie można ustawić nagrywania według dowolnego zakresu czasu dlatego bardzo często nie uda się nagrać programu w całości bo w polskiej telewizji nic nie zaczyna się o tej godzinie co w EPG i nie kończy a nie można ustawić żeby zaczął i kończył nagrywanie z kilku minutowym wyprzedzeniem lub opóźnieniem. Na starych dekoderach ADB pod HFC była taka możliwość. Samo EPG też jest mało czytelne.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mialem w bloku podłączone 3 dekodery po wifi i przy przełączaniu programów rozdzielczość skakała z 720 na 1080 przez parę sekund dziwnie obraz byl nie ostry przycięcia czasem wystepowaly na dekoderze który był najdalej rozwiązał ten problem wzmacniacz sygnału wifi ale nie w 100% 

Edytowane przez polinik18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i zostałem abonentem Inei. Po telewizji nie spodziewałem się wiele, no i nie zaskoczyłem się pozytywnie. Można powiedzieć, że ona jest. I tyle. Dekoder działa płynnie, interfejs w miarę ładny, ale mało opcji personalizacji i dodatkowych funkcji. Jakość obrazu jest ok, ale nie mam porównania do innych operatorów. Po przełączeniu kanału potrzeba dwóch sekund, żeby pełna jakość "zaskoczyła". Akurat tyle, żeby ta wielka plansza informacyjna zniknęła. Natomiast światłowód 1Gb/s świetny - stabilny, na Wi-Fi ping 4ms, jitter 0-1ms. Bardzo pozytywnie zaskoczyłem się routerem ZTE ZXHN H3640, który ma naprawdę dobry zasięg Wi-Fi. Możliwości konfiguracji bardzo małe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy na Hiway macie też problem?

 

Od wczoraj wieczorem działał, a właściwie nie działał 😏 co chwilę błąd lub program niedostępny.

Znikła mi mija lista kanałów.

 

 

A dziś wszystke kanały dostępne nie zależnie od pakietu, C+,HBO,Filmboxy, Cinemax, i inne. A listy własnej nie ma, co więcej nie idzie stworzyć nowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ogólnie jeśli jest nowa inwestycja to powinieneś być zadowolony. Ja ogólnie korzystam od 3 lat i jest wszystko oki. Telewizja HIWAY też  jest w miarę oki, jedynie dekoder to już inna historia, tylko YT ma w funkcjach dodatkowtych. Żadnych aplikacji nie posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, zastanawiam się nad ofertą Inea światłowód + Hiway. Wiem, że jakość tv nie jest najwyższa, w związku z tym mam kilka pytań. Czy kanały hd trzymają stały poziom, czy może zdarzają się spadki jakości do sd? Jeśli tak, to czy występuje to często? Jak jest z jakością kanałów sportowych, będzie się dało oglądać je na tv 55 cali? Czy podczas transmisji kiedy obciążenie sieci jest większe, jak np. podczas ubiegłorocznego mundialu w Katarze, zdarzają się stopklatki, buforowania itp.? Wiem, że np. w Netii coś takiego występuje. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na jakość nie narzekam, transmisje sportowe wyglądają w porządku, ale telewizję oglądam na telewizorze 42 cale, więc moja opinia pewnie nie jest jakimś wartościowym wyznacznikiem. Natomiast przez 2 miesiące, kiedy mam Ineę, nie zdarzyły mi się żadne zacięcia czy przeskoki na SD. Pikseloza występuje jedynie czasami po przełączeniu kanału, maksymalnie przez dwie sekundy, potem się stabilizuje. Mam do tego światłowód 1Gb/s, dekoder jest podłączony przez Wi-Fi, wszystko śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...