Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Może w ramach rekompensaty za ostatnie awarie INEA zdjęła kodowanie z kanałów Premium?

Edytowane przez Kiler
Proszę wyłączyć w Tapatalk opcję wyświetlenia modelu telefonu, z którego została wysłana wiadomość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając naszego operatora to raczej kolejna awaria, tym razem "kodowania" bo aż nie do wiary, że tyle kanałów dodatkowo płatnych odkodowaliby z własnej inicjatywy.

Edytowane przez Kiler
Proszę wyłączyć w Tapatalk opcję wyświetlenia modelu telefonu, z którego została wysłana wiadomość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że coś "grzebią" i szykują się spore zmiany w ofercie TV. Mam nadzieję, że nie mylę się.

Edytowane przez Kiler
Proszę wyłączyć w Tapatalk opcję wyświetlenia modelu telefonu, z którego została wysłana wiadomość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam właśnie, że Play (UPC Polska) dołączył do oferty 15 kanałów regionalnych TVP3 (wszystkie ośrodki) i nie byłoby w tym nic dziwnego, bo w większości na wszystkich tych kanałach leci to samo. Ale kanały te są w wersjach HD. Czyli mieszkańcy Warszawy, Krakowa, Gdańska będą oglądać sobie TVP3 Poznań w przyzwoitej jakości jak na XXI wiek, natomiast Poznaniacy „męczą” oczy na wersji 576!, takie numery tylko w INEI. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie kanałów hd jakie maja odświeżanie po kablu bo kupiłem nowe tv i odświeżanie obrazu mam tylko 25Hz przy programach hd kabel podpięty bezpośrednio pod tv bo używam modułu cam. Stary tv 50Hz pokazywał te 50Hz i też był bezpośrednio podpięty kablem antenowym ... w czym tkwi problem że odświeżaniejesttak małe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszą to jakoś etapami wdrażać, bo u mnie w DVB-C po światłowodzie i HFC (okolice Śródki, dawna sieć TKP) - nic nie ubyło (leci wszystko, nie ma plansz jak na History SD), wszystko jak wczoraj, zero zmian w częstotliwościach, kanały "naziemne" w HD nadal zakodowane.

 

 

Edytowane przez norbitor2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

TVN Turbo
Polsat 2
AXN
Polsat Film
Polsat Comedy Central Polska
Kino TV
TVN 24
Polsat News
TVN 24 BiŚ
TV Republika
HGTV
TVN Style
Polsat Cafe
Polsat Play
TLC
BBC Brit
Fanklub TV
Eurosport 1
Polsat Sport
C+ Sport 5
History
National Geographic
Nat Geo Wild
Discovery Channel
Discovery Science
DTX
DIscovery Life
ID
BBC Earth
Planete+
Adventure
Disney Channel
Cartoon Network
teleTOON+
MiniMini+
Power TV
Stingray Classica,

 

Te kanały zostały usunięte.

Przez jakiś czas pewnie będą się wyszukiwać choć nie będzie dostępu.

 

Podziękowania dla forumowiczów za listę.

W weekend zaktualizuje listę.

Usunięte wersję SD

 

p.s.

Proszę o połączene postów.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2024 o 15:43, prezeswk napisał(a):

Cześć!

Zakładając, że przysłowiowy Kowalski ma telewizor z DVB-C i Inea nie zakoduje kanałów, które są dostępne naziemnie w DVB-T/T2 i niekodowane, a następnie reemitowane w kablówce Inei w DVB-C, to jeszcze Kowalski musi mieć sygnał w gniazdku, żeby móc te kanały odbierać. Skoro rozwiążą z Kowalskim umowę na TV analogową / cyfrową SD, to - jeśli Kowalski nie ma po kablu internetu, przyjdzie technik i odłączy mu kabel z TAP-a i nastanie cisza.

W sumie dobrze, że porządkują temat dubli w SD i wychodzą z analogowej TV, której w PL już nie ma, ale... dotychczas te stare "pośrednie" pakiety analogowe, czy podstawowe "oszczędne" cyfrowe SD, kosztowały jakieś ok. 27 zł/mies, obecnie oferują TV Start z internetem 300 Mb/s za prawie 55zł / mies. i do tego nie sprzedają samej usługi TV. Dla Kowalskiego, który potrzebuje tylko TV, to jest podwyżka  o 100%. Do tego ztcw. płaci się 50zł za wizytę technika, który przynosi dekoder. Osobna sprawa to mieszkania w ramach spółdzielni mieszkaniowych, np. takie Osiedle Młodych, gdzie w latach 90-tych wycięto AZART i zastąpiono pakietem analogowym podstawowym - szły tam programy radiowe na FMie, TVP 1, 2, 3 (Poznań), osiedlowa kablówka i WTK. I teraz co? Płać Inei, albo baw się anteną na balkonie (wcześniej kup tę antenę, kup dekoder DVBT-2 z HEVC), może w gęstej zabudowie miejskiej coś złapiesz? Biorąc pod uwagę awaryjność Inei w I kw. 2024 roku (odsyłam na ich profil na FB i komentarze) oraz wypowiadanie umów i takie sobie propozycje dalszej współpracy, to jest to delikatnie mówiąc mało eleganckie. Do tego wciskanie "na siłę" przez handlowców światłowodu i poukrywane na www stare cenniki / regulaminy na usługi świadczone na miedzi - słabo to wygląda.

Cóż, nie każdy jest "przysłowiowym Kowalskim" i ma telewizor z DVB-C ... moja Mama ma 33-!letni CRT (kineskopowy), ja sporo młodszy, ale też CRT ...

U nas od kilku lat (nie pamiętam - może 6-8 lat) - za pakiet cyfrowy oszczędny Mama płaciła 21,90 zł (wcześniej 19,90 zł) ... nie wiem, czy wszyscy mieli taką cenę, bo podawano tutaj kwoty (ale orientacyjnie) około 25-27 zł ...

Czy dobrze że chyba wychodzą z analogowego przekazu (choć na szczęście jeszcze nie wyłączyli, o czym napiszę poniżej) ?

Wiadomo, można było teoretycznie się tego prędzej czy później spodziewać, jednak uważam to za bardzo złą decyzję - jedynym pilotem, który w podstawowym zakresie obsługuje moja Mama jest pilot od telewizora CRT i według mnie nie ma raczej realnych szans, aby nauczyła się innego (no może poza czerwonym przyciskiem włączenia/wyłączenia), skoro przez ponad 10 lat nie nauczyła się obsługi pilota od dekodera Technisat ! Zwłaszcza, że w nowych telewizorach, kanały przełączają się dużo dłużej, nie można kilka razy naciskać/dociskać np 1,5 itd, piloty są dużo bardziej skomplikowane ...

Więc dla takich osób, wyłączenie analogu to tragedia ...może nie ma takich bardzo dużo, ale spora grupa chyba jest, nawet jeśli mają nowsze telewizory, to nauczenie się nowego pilota itd. jest dla nich trudno, albo niemożliwe ...

Natomiast planowane wyłączenie pakietów z kanałami cyfrowymi SD i rozwiązanie umów - bez automatycznej propozycji np. dekodera HD, jak to zrobiły inne sieci ...uważam ogólnie za ekstremalnie nienormalne podejście ! I to są kulturalne słowa ....

 

W dniu 13.03.2024 o 17:11, kris194 napisał(a):

Widzę, że w nowych promocjach internetu światłowodowego Inea ochoczo wciska...telefon stacjonarny. Ktoś powie mi po co młodemu człowiekowi w 2024 roku telefon stacjonarny? :lol2:

Po to by mieć telefon DOMOWY/RODZINNY ! My mamy, moja Mama nie ma komórki i nie umie takowej obsłużyć (może powinienem z 10 lat temu kupić jej jedna, drugą komórkę, samemu w tajemnicy opłacać pre-paid ..i PRÓBOWAĆ Mamę nauczyć ..ale to był czas, gdy Mama NIENAWIDZIŁA TOTALNIE telefonów komórkowych ...więc mnie to solidnie zniechęcało do próbowania nawet, nauczenia jej czegokolwiek ...).

 

Zresztą nie rozumiem takiej niechęci do telefonu stacjonarnego, zwłaszcza jeśli jest w cenie albo tak jak ja mam w Netii w pakiecie za 10 zł, w tym chyba 100 minut gratis do wszystkich ...

Telefon komórkowy/smartfon jest prywatny, dzwoniąc zazwyczaj trzeba pytać czy ktoś może rozmawiać bo może np. prowadzić samochód, po drugie telefon domowy jest "rodzinny" - dzwoniąc z jakąś wiadomością do rodziny czy życzeniami itd. dzwonimy do rodziny, a nie prywatnej osoby ....

A trzeci argument - BEZPIECZEŃSTWO jako telefon na wszelki wypadek, z komórką różne rzeczy mogą się zdarzyć, stacjonarny mimo wszystko pewniejszy ...

 

A teraz ostatnia kwestia, bo za długi post się robi ...

U nas na dziś, sprawdzone około godziny 10.30 ....

- Analogowych kanałów nie wyłączono (na szczęście) jeszcze żadnych - przynajmniej z tych 15 co Mama ma zaprogramowane i odbiera je jej telewizor...

- Z kanałów cyfrowych SD na dekoderze Technisat - których wszystkich było u nas 56, łącznie z dwoma reklamowymi INEIi (pakiet oszczędny - nie wiem, czy wszyscy tak mieli, bo jedna z osób pisząc tutaj o Teściach wspominała o mniejszej chyba liczbie kanałów, ale może sama tego nie sprawdzała nigdy u nich ...) - aktualnie wyłączono 11, a konkretnie jest plansza z napisem "Brak dostępu":

- TV Republika

- Polsat News Polityka

- Polsat 2

- TVP Seriale

- Polsat Seriale

- Nick Music

- VOX Music TV

- Music Box

- BBC News

- Euronews ENG

- Current Time

 

Pozdrawiam, to tyle na teraz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kanały co pisałeś zostały wyłączone dla pakietów np. Start SD czyli dla umów które zostały wypowiedziane przez INEA, pozostałe kanały są niekodowane dlatego nadal jest do nich dostęp.

Edytowane przez p_maciej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy to oznacza, że te kanały cyfrowe SD oraz analogowe, których na razie nie wyłączone - nadal będą dostępne jak dotychczas ? I jak długo ? Bo choćby tutaj na forum, czy na portalach tematycznych pisano, że INEA wypowiadając umowy, wyłączy przekaz analogowy oraz cyfrowy SD ...więc szczerze myślałem, że 2 kwietnia  (bo 1 kwietnia było święto) - wszystko zniknie  ....

Było by super, przynajmniej na razie ...oby ...

Z kanałów które cyfrowo wyłączono, Mama tylko TVP Seriale oglądała ...więc na razie wielkiej tragedii nie ma ...

A z ciekawości ... czy ktoś wie, co osobom, którym wypowiedziano umowy - INEA proponowała, jak się kontaktowały ? I nie mam na myśli tych pakietów światłowód+telewizja, co było w tym piśmie od nich, ale samą telewizję po "miedzi" itp. ? Bo jakoś nie chce mi się wierzyć, aby nie sprzedawali samej telewizji, bo przecieź Internet mozna mieć w innej technologii i od innej firmy (tak jak ja mam) itp.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2024 o 09:19, markar napisał(a):

Mamy oficjalne potwierdzenie otwartego okna:

https://www.facebook.com/photo?fbid=811361821018030&set=a.617623257058555

 

I po otwartym oknie. Dość mizerny przekaz informacji przez Inea. Nie wiedzieć czemu tyle kanałów było dostępnych i nie wiedzieć czemu nagle zgasło. Przekaz dla abonenta na żenującym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, robert-pi napisał(a):

Witam.

Czy to oznacza, że te kanały cyfrowe SD oraz analogowe, których na razie nie wyłączone - nadal będą dostępne jak dotychczas ? I jak długo ? Bo choćby tutaj na forum, czy na portalach tematycznych pisano, że INEA wypowiadając umowy, wyłączy przekaz analogowy oraz cyfrowy SD ...więc szczerze myślałem, że 2 kwietnia  (bo 1 kwietnia było święto) - wszystko zniknie  ....

Było by super, przynajmniej na razie ...oby ...

Z kanałów które cyfrowo wyłączono, Mama tylko TVP Seriale oglądała ...więc na razie wielkiej tragedii nie ma ...

A z ciekawości ... czy ktoś wie, co osobom, którym wypowiedziano umowy - INEA proponowała, jak się kontaktowały ? I nie mam na myśli tych pakietów światłowód+telewizja, co było w tym piśmie od nich, ale samą telewizję po "miedzi" itp. ? Bo jakoś nie chce mi się wierzyć, aby nie sprzedawali samej telewizji, bo przecieź Internet mozna mieć w innej technologii i od innej firmy (tak jak ja mam) itp.

Pozdrawiam

Umowa na pakiet cyfrowy SD została rozwiązana i kanały kodowane straciły dostęp. Pozostałe kanały zostaną na pewno odłączone przez instalatora który gdzieś w ciągu tygodnia na szafie odłączy kabel. Oferta dla tych użytkowników była promocyjna w wysokości 29.90 zł za pakiet BASIC czy nadal jest nie wiem, być możne. Trzeba tez umówić wizytę instalatora który przywiezie nowy moduł CAM lub dekoder i za to jest jednorazowa oplata w wysokości 50 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...