Skocz do zawartości

Nowy tv w 2021 roku kto poluje razem ze mną i na co polujecie?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
Gość lakiman

Przymierzam się do zakupu nowego telewizora do sypialni.Ekran miedzy 40-49 cali.

Oczywiści funkcja smart, 4K HDR, dobre wifi. Dobra jakość obrazu-do sportu , filmu.

Może ktoś ostatnio kupił podobny sprzęt, lub mógłby mi polecić? Budżet ok. 2000-3000 zł

Może być bez 4K , przy ekranie ok 40 cali, ważna jest jakość obrazu.

z góry dzięki

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość lakiman

Oglądając serwisy jak Netflix, Prime Video, Canal+,  to 55 cali,  faktycznie wydaje się jeszcze trochę za mały.

;-)

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, czerstwy napisał:

Nie przesadzaj taki tv można oglądać z ok 2 metrów. TV 55 cali nie kosztuje chyba majątku.

Ale trzeba też mieć do niego warunki w mieszkaniu. A nie każdy ma duże pokoje (jak ja) i ew. szafki by jest stawiać. O wieszaniu na ścianie nie wspominając.

 

5 godzin temu, lakiman napisał:

Oglądając serwisy jak Netflix, Prime Video, Canal+,  to 55 cali,  faktycznie wydaje się jeszcze trochę za mały.

;-)

 

Może być za mały i tego nie neguję, ale też trzeba spojrzeć na każdą kwestię indywidualnie : czy dana osoba potrzebuje 55 cali czy większy TV, biorąc pod uwagę kwestię budżetu i metrażu pokoju, mieszkania, domu.

 

Ja np. jestem osobą w tej kwestii niewymagającą, ale też i wiem, że 55 cali w pokoju, w którym owy telewizor by stał byłby po prostu za duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szyzag123: Jaką miałbyś odległość od telewizora do kanapy? Trzeba brać pod uwagę, że to już jest 4K, więc te odległości jeszcze się zmniejszyły i 55 cali nie spowoduje, że Ci się zacznie kręcić w głowie albo jakiejś apopleksji dostaniesz. :D Ja mam 3.5 metra i następny mój zakup to na pewno będzie 55 cali, chociaż teraz mam 40. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kiler napisał:

@szyzag123: Jaką miałbyś odległość od telewizora do kanapy? Trzeba brać pod uwagę, że to już jest 4K, więc te odległości jeszcze się zmniejszyły i 55 cali nie spowoduje, że Ci się zacznie kręcić w głowie albo jakiejś apopleksji dostaniesz. :D Ja mam 3.5 metra i następny mój zakup to na pewno będzie 55 cali, chociaż teraz mam 40. :) 

Ja powiem Ci, że kiedyś dłużej oglądałem telewizję. Teraz (biorąc pod uwagę pracę i to, że jestem osobą dojezdną do pracy) jest tak, że rzadziej sięgam. A do kanapy mam może z 1,5 metra. Ale często przy stole siedząc oglądam TV to też masz ok. 1,5 - 2m.

 

Ale tak jak wspominałem : nie jestem osobą wymagającą, ale jednak z drugiej strony muszę dopasować telewizor do budżetu i metrażu pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2021 o 20:41, czerstwy napisał:

Mogą oglądać i z 10 metrów nikt im nie broni tylko sprawdz z jakich odległości powinno się oglądać nowe tv.

 

 

Ja te odległości traktuję z dużym dystansem. Pamiętam te kalkulatory sprzed spopularyzowaniem przekątnych 60, 65, 70 i więcej cali i były trochę swobodniejsze. Zresztą nie każdy ma miejsce na duży telewizor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kalkulatory to pic na wodę. One dotyczą materiału natywnego, weź jeden z drugim oglądajcie materiał SD, a nawet HD z półtora metra na 65 calach.
Jak kupowałem TV to bralem pod uwagę zarówno odległość z jakiej będzę oglądał i jakość materiałów. Uznałem, że 55 będzie najlepszym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rarab napisał:

 

 

Ja te odległości traktuję z dużym dystansem. Pamiętam te kalkulatory sprzed spopularyzowaniem przekątnych 60, 65, 70 i więcej cali i były trochę swobodniejsze. Zresztą nie każdy ma miejsce na duży telewizor.

Jak pisałem oglądam z odległości ok.2.5- 3 metry i mam wrażenie że jest ok.Gdyby tak nie było to spokojnie w pokoju mogę oglądać  i z odległości 4 lub więcej metrów. Ja nie piszę o duzym tv tylko o 65 calach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja jestem jakiś inny ale nie rozumiem tej pogoni za wielkością ekranu. 55 cali jest ok, ale większe wydają mi się przerostem formy nad treścią. Ja nie potrzebuję czuć się w domu jak w kinie, a poza tym mam obawy jak będą na tak dużym ekranie wyglądały rzeczy nagrane w zwykłym SD. Bo jednak jest sporo nagrań starych, które też czasami będzie się chciało obejrzeć.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman

Co zrobić skoro jakość telewizji linearnej  nie podąża za wielkością ekranów  telewizyjnych.

Na 55 calach materiały SD lub HD ze słabym bitrate wyglądają słabo, tym bardziej , że w PC+ jest tego jeszcze dużo.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Tomo21 napisał:

Może ja jestem jakiś inny ale nie rozumiem tej pogoni za wielkością ekranu. 55 cali jest ok, ale większe wydają mi się przerostem formy nad treścią. Ja nie potrzebuję czuć się w domu jak w kinie, a poza tym mam obawy jak będą na tak dużym ekranie wyglądały rzeczy nagrane w zwykłym SD. Bo jednak jest sporo nagrań starych, które też czasami będzie się chciało obejrzeć.

Nie wiem o jakim kinie piszesz np u siostry odlądają tv z odległości ok.5-6 metrów i taki 65 cali wcale nie wygląda na duży.Gdy sie oglada z bliska to owszem wydaje sie spory. Jedni oglądają SD inni np duzo treści z internetu a tam jakość jest naprawdę dobra.U mnie zwykłe HD z CP czy PC+ wyglądają dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślicie, że warto się rzucać na te promocje, które za chwilę się zaczną (albo już zaczęły) w związku z Euro czy raczej poczekać?

Planuję zakup czegoś w granicach 3,5 tys pewnie 50 lub 55 calowy, ale tak naprawdę ten telewizor będzie mi potrzebny dopiero na koniec sierpnia. Pytanie czy lepiej poczekać, czy może polować na jakieś okazje już teraz, bo potem mogą się już takie nie trafić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie dobra cena to nie ma co czekać do sierpnia ;)

Rozglądam się za czymś w podobnych pieniądzach ale w rozmiarze max 50 cali. Bardziej skłaniałbym się ku 48-49 ale mało tego w ofercie. Od kilkunastu lat jadę na Panasonicach (kineskopowiec i dwie plazmy). Z racji słabego smarta trochę mnie odstraszały ale niebawem pojawią się modele z androidem, więc niewykluczone, że pozostanę wierny Panasowi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...