Skocz do zawartości

Nowy tv w 2021 roku kto poluje razem ze mną i na co polujecie?


Rekomendowane odpowiedzi

To wszystko jest o tyle dziwne bo sam  posiadam obecnie 14 letnią Plazmę i zasada jest ta sama co w obecnych OLED. Odpukać póki co nie zauważyłem żeby coś się   wypaliło  a jedynie co obserwuje to powidoki nie mylić z wypaleniami a te znikają po paru godzinach. Ogólnie w brew pozorom ciężko jest wypalić OLED  no chyba że sama matryca jest jakaś wadliwa ale jak mamy wszystko ok to trzeba się naprawdę chcieć to zrobić żeby efekt powstał.

Tak samo jest z wyświetlaczami w telefonach firmy Samsung Super Amoled i tu też słychać że ludziom się wypaliły. Jak ktoś był w jakimś markecie elektro to chyba widzi jak są ustawione te telefony i tu mamy wszystko ustawione na max jasność i na stałe reklama bez ruchu. Wniosek jest jeden musiało się tak stać jak cały czas był włączony przez 24 godziny i max jasność. U mnie telefon S9+ jest ustawiony na Auto jasność i nie ma prawa coś się stać.

Z telewizorem OLED jest tak zasada że trzeba mieć pojęcie co się kupuję i jak jest zasada użytkowania ale do normalnego użytkowania ten telewizor jest idealny i bać się go nie trzeba. W cenie 4999zł  za 55 cali nie ma lepszej opcji  jak OLED według mnie ale każdy może mieć inne zdanie :) 

 

21 minut temu, _Artek_ napisał:

Nawet zmieniając kanały..... dekodery mają stałe elementy interfejsu itd itp..... jak ktoś wymienia tv  co dwa trzy lata spoko.    

Nie przesadzasz trochę teraz a ile one się wyświetlają że mają się wypalić ? Popatrzysz chwilę i wyłączasz i tyle :)  

 

36 minut temu, dvbtowiec napisał:

 

Problemem nie jest może sam fakt potencjalnego wypalenia, co koszty telewizora OLED w zestawieniu z ponoszonym ryzykiem. Dla mnie koszty są duże.

2 lata temu dokonałem wyboru full array led do Sony. Czerń zapewne nie jest idealnie czarna jak na OLED, ale obraz wygląda bardzo przyzwoicie.

 

Mówisz wypalenia a może powstały powidoki a one nie są na stałe ??

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 18.03.2021 o 16:18, Max Taadjen napisał:

Problem OLED nie jest wypalanie, tylko podatność łańcuchów polimerowych na czynniki środowiskowe, jak wilgotność powietrza, która powoduje po kilku latach dioda organiczna rozpuści się i zniknie jak śnieg w maju ....

 

:read:

 

 

 

 

 

Ciekawy news - możesz się powołać na jakieś źródło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pod uwagę brałem głównie Samsunga, ale ostatnio jest dużo negatywnych opinii na temat systemu Tizen.

Po co sobie robić problem , a dotyczy to aplikacji Ipla, Prime Video , czy Play Now...

Lepszy jest telewizor ze smart Android tv.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni są zachwyceni ini mówią że 90t wygląda lepiej..... smart można załatwić boxsem ale dolby vision nikt mi nie odda :D gdybym brał oled to do LG podłączył bym swoje apple tv i problem byłby rozwiązany ale oled ,i 5 lat nie wytrzyma przy moim graniu. 

Edytowane przez _Artek_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie ma..... właśnie o tym piszę..... masz dalej dwa udawane porty hdmi 2.1 google tv i nic więcej..... jakby ktoś pytał dlaczego udawane to już spieszę z odpowiedzią otóż mamy do wyboru albo 120fps albo dolby vision ale to jeszcze jest do zniesienia..puszczając 120fps przez amplituner procesor w tv jest tak słaby że zacina dźwięk   są na yt testy x90j nie sądze żeby x95j był lepszy na tyle żebym go kupił. 

Edytowane przez _Artek_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, dvbtowiec napisał:

 

Na Waszym miejscu jeśli jesteście na kupnie telewizora, to rok bym jeszcze wytrzymał. Zobaczymy jakie będą opinie o nowej linii Sony na 2021 rok z Google TV.

Tak zamierzam zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to ciekawe, bo w serwisie https://hdtvpolska.com/rozpakowujemy-i-montujemy-pierwszy-google-tv-na-rynku-flagowy-sony-bravia-xr-oled-a90j-na-2021-rok-jakie-macie-pytania/

jest napisane

Cytat

Porty HDMI 2.1 to standard w telewizorach Sony BRAVIA XR na 2021 rok w tym OLED A90J

W tym roku HDMI 2.1 staje się standardem w telewizorach. Także tych od Sony. OLED A90J wyposażony jest w dwa pełnoprawne porty HDMI 2.1 (4K120/eARC/VRR/ALLM) oznaczone odpowiednio na tylnej ścianie ekranu w sekcji wszystkich portów. Porty działają poprawnie, zostały wykryte w PS5 jako te działające w 4K 120Hz. Opcja VRR będzie dostępna w przyszłości, zapewne w momencie kiedy zadebiutuje na konsoli PS5.

 

Redakcja nie robiła testów? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałem kupić po prostu dobry tv 13 tysięcy max ale okazało się że x95j w wersji 65 nie ma szerokich kątów widzenia i powłoki antyrefleksyjnej więc musiałbym kupić x95j w wersji 75 calowej ale obawiam się że będzie dopiero w czerwcu dlatego rozważam zakup a90j ale boje się oleda i cena też mnie przeraża.......... 
Samsung odpada ze względu na brak dolby vision. 

Edytowane przez _Artek_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 lata temu wydałem na telewizor ok 8 tyś z gwarancjami i , ubezpieczeniem itp.

Na dzień dzisiejszy  tyle bym już nie przeznaczył.

Aktualizacje zakończyły się na Android 7 a technika poszła w tym czasie  mocno do przodu.

Myślę ,  że lepiej zapłacić mniej a nie szkoda potem  wymienić na sprzęt aktualizowany przez producenta przez 2- 3 lata.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...