Skocz do zawartości

Nowy tv w 2021 roku kto poluje razem ze mną i na co polujecie?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam w drugim pokoju Q80T tak jak mówię gdyby nie HDR i tizen to całkiem spoko, pilot np fajniejszy niż w Sony bardziej cukierkowe kolory to q80T to już raczej kwestia gustu ale kupować teraz stary model jak za miesiąc wejdą nowe i te z 2020 będą jeszcze tańsze to trzeba mieć fantazje. default_smile.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_Artek_ jak się nie mylę, już 2 rok nowy telewizor planujesz sobie kupić.

Lubię zmiany ( pewnie celowałbym tym razem w Samsunga) i fajnie byłoby nabyć nowocześniejszy telewizor.

W sumie skoro aplikacje są nadal wspierane to nie wiem czy za bardzo sens jest kupować, nowy telewizor , tym bardziej że ciągle są jakieś udoskonalenia, nowe patenty itd.

Nie mam na razie na to jakiegoś ciśnienia.

Jednak od jakiegoś 1,5 roku nie było już żadnej aktualizacji od Sony.

Telewizor ma  Android 7 (55XD9305.)

Wtedy wydałem ok 8000 zł razem z ubezpieczeniem.

Uważam, że nie warto i tym razem budżet maks 4 -5 tys zł pewnie byłby wystarczający.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, czerstwy napisał:

 

Nowy model to najczęśćiej jest znacznie droższy od odpowiednika starszego modelu😉 Ja też długo kupowałem i małem juz dość dzień w dzień sledzenia ofertę. A dzięki temu że tv stoii  nie przy samej ścianie  wydaje się bardzo duży.U siostry gdzie ma też 65 cali ale duży salon tv wydaje sie znaczniie mniejszy z racji że ogląda się z znacznie wiekszej odległości.

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec Grudnia kupiłem Philipsa 58 uhd bez Androida, nawet spoko tylko dostawca tv C+ odwala manniane z obrazem 4K HDR obraz zamiast być wyraźniejszy to się przyciemnia  odrazu zaznaczam ze tylko na tym kanale bo na przyklad Nasa UHD czy Inne działają prawidlowo,obraz z yt czy netflix tez jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, lukimann napisał:

@_Artek_ jak się nie mylę, już 2 rok nowy telewizor planujesz sobie kupić.

Lubię zmiany ( pewnie celowałbym tym razem w Samsunga) i fajnie byłoby nabyć nowocześniejszy telewizor.

W sumie skoro aplikacje są nadal wspierane to nie wiem czy za bardzo sens jest kupować, nowy telewizor , tym bardziej że ciągle są jakieś udoskonalenia, nowe patenty itd.

Nie mam na razie na to jakiegoś ciśnienia.

Jednak od jakiegoś 1,5 roku nie było już żadnej aktualizacji od Sony.

Telewizor ma  Android 7 (55XD9305.)

Wtedy wydałem ok 8000 zł razem z ubezpieczeniem.

Uważam, że nie warto i tym razem budżet maks 4 -5 tys zł pewnie byłby wystarczający.


To akurat nie ja ale fakt kupuje 2 rok bo chciałem poczekać na hdmi 2.1 w najwyższej serii LCD od sony.... jak widać dobrze zrobiłem bo to 2.1 w xh90 to takie trochę udawane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poluję na 8 K w cenie < 1 000 € - bo w magazynach pełno 4 K i producenci tylko czekają, aż się magazyny opróżnią z 4 K.

 

Nadawcy też dziwnie ociągają się z  ilością 4 K - jakby wiedzieli, że szkoda inwestować w sprzęt, który za rok odejdzie do muzeum techniki ....

:-D

 

 

 

 

 

Edytowane przez Max Taadjen
poprawki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8K w ogóle nie ma sensu bo nikt w tej rozdzielczości nie nadaje, przynajmniej w Polsce. Chociaż ma sens ale tylko marketingowy. Można naciągnąć paru klientów ciskając im 8K-kit. Skoro wielu ludzie daje się nabrać na rzekomą korzyść z 4K na smartfonach to może znajda się naiwni co do 8K w tv :)

W dniu 17.01.2021 o 13:12, _Artek_ napisał:

Racja, ja się nie martwię, mówię tylko że ja bym poczekał ten miesiąc.

 

Zazwyczaj w styczniu były jednak największe rabaty w sklepach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rasheed napisał:

8K w ogóle nie ma sensu bo nikt w tej rozdzielczości nie nadaje, przynajmniej w Polsce. Chociaż ma sens ale tylko marketingowy. Można naciągnąć paru klientów ciskając im 8K-kit. Skoro wielu ludzie daje się nabrać na rzekomą korzyść z 4K na smartfonach to może znajda się naiwni co do 8K w tv :)

 

Zazwyczaj w styczniu były jednak największe rabaty w sklepach


Sam mam 4k w 49 calach  i wiem że prawdziwy efekt 4k to zobaczę dopiero na 65 calach przy 49 muszę siedzieć bardzo blisko żeby zobaczyć różnicę a 8k trzeba siedzieć bardzo blisko telewizora o przekątne j minimum 75 cali technologia technologią a ludzkiego oka już nikt nie ulepszy, co do cen najlepsze są wtedy kiedy jest premiera nowych modeli, ale kolega już kupił jest zadowolony więc nie ma co drążyć tematu..... mnie nadal kusi oled i nawet miałbym kasę żeby kupić 65 cali ale kurde 6 lat mi nie wytrzyma.......

Edytowane przez _Artek_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, dvbtowiec napisał:

I nikt długo w 8K nadawał nie będzie w Polsce. Koszty nieopłacalne. Poza tym ludzkie oko tej rozdzielczości już nie widzi, chyba że się włoży nos w ekran.

W Polsce to jeszcze nikt nie nadaje nawet 4 K. A PC+ nie liczę, bo to nadawca z France a nie Poland.

:-D

 

Co do drugiego, że oko ludzkie nie widzi 8 K - to pewno do kin, już 40-50 lat temu chodzili niewidomi.

W przypadku zwykłej taśmy filmowej 35 mm minimalna rozdzielczość to 6 K, i to już w w latach 50. ubiegłego wieku. Bez żadnych kodeków, czy jakiś tricków HDR czy DV.

:-D:-D

 

 

Co do trzeciego, ze koszty produkcji ekranu 8K są takie, ze się nie opłaca, to mogę skomentować to tylko tak ....

:brawo:  :doh::rofl:

 

Po prostu obecna cena 8 K jest sztucznie zawyżana, bo trzeba wypchnąć z Magazynów na Ulicę lekko przestarzały towar 4 K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Max Taadjen napisał:

W Polsce to jeszcze nikt nie nadaje nawet 4 K. A PC+ nie liczę, bo to nadawca z France a nie Poland.

:-D

 

 

No i co z tego, że nadawca francuski, tak samo jak by napisać ,  że nie ma serwisów streamingowych bo 4K Netflixy, Amazony, Apple są nie polskie.

Jest kontent: sportowy filmowo- serialowy.

Co kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pawop napisał:

Cały czas są produkowane odbiorniki 4K

Hehe, no tak jakoś taki detal umknął :) Największe firmy ciągle je produkują, wypuszczając na rynek nowe modele w tym te z najwyższej półki cenowej w przypadku 4K. Wniosek z tego że projektują i produkują przestarzałą technologię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Max Taadjen napisał:

W Polsce to jeszcze nikt nie nadaje nawet 4 K. A PC+ nie liczę, bo to nadawca z France a nie Poland.

 

 

 

Czasem przemyśl za nim napiszesz. 

Jak raz poszło w internet, to już tego nie będzie ci zapomniane 🤣

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...