Skocz do zawartości

Nowy tv w 2021 roku kto poluje razem ze mną i na co polujecie?


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, _Artek_ napisał:

Najlepiej jak mikrofon jest wbudowany w tv wtedy z android tv można zrobić wszystko bez pilota nawet włączyć wyłączony telewizor. 

W Sony nowa seria XJ z 2021r tak podobno ma.

Ale osobiście bym to wyłączył. Przy takim rozwiązaniu, łatwo Cię podsłuchać :) Rozwiązanie w pilocie jest bezpieczniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ani tego Tizena  ani Androida w telewizorze także nie mam pojęcia jak te systemy się spisują. Obecnie posiadam  TV Panasonica plazma i   kierowałem się w tym kierunku żeby następny TV był również Panasonic ale ten ich system operacyjny zniechęca mnie do kupna tej marki i stąd jak bym miał kupować jakąś markę to bym szedł w kierunku Samsung Neo QLED  ,  a reszta OLED LG i na końcu Panasonic OLED . Każdy system ma swoje wady i zalety i tak samo z technologią matryc , tu taka sama zasada :) 

13 minut temu, _Artek_ napisał:

Jak komuś nie przeszkadza HDR 10 zamiast jedyny słuszny Dolby Vision to zawsze do samsunga można dokupić chromecasta z google tv. 

 

Żeby wszystko pogodzić to pozostaje LG , SONY i tu wszystko jest i HDR10 i DOLBY VISION :) 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.03.2021 o 08:50, _Artek_ napisał:

Najlepiej jak mikrofon jest wbudowany w tv wtedy z android tv można zrobić wszystko bez pilota nawet włączyć wyłączony telewizor. 

Samsung kiedyś miał bardzo dużo bajerów związanych ze sterowaniem (głos, gesty) - nie przyjęło się podobnie jak zakrzywione ekrany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakrzywione ekrany są do tej pory produkowane  ale w monitorach Samsunga i nie tylko i co ciekawe w przekątnej  49 cali. Fajnie musi się grać na takiej przekątnej i z tym zakrzywieniem :)  Szkoda że Samsung z tego zrezygnował :( 

 

https://www.samsung.com/pl/monitors/gaming/odyssey-g9-dqhd-monitor-with-1000r-curved-display-49-inch-lc49g95tssuxen/

 

 

 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, XMAREKK30 napisał:

Fajnie musi się grać na takiej przekątnej i z tym zakrzywieniem :)

 

Moim zdaniem to zależy od tytułu. Aż z ciekawości poszukałem jakichś gameplayów i znalazłem taki film: 

 

Najlepiej moim zdaniem prezentują się wyścigi, RPG-i też ciekawie. Jednak w CS-a nie wyobrażam sobie na nim grać :D

 

Natomiast jeśli chodzi o pytanie z tytułu wątku, to podobnie jak jedna osoba wcześniej - czekam na nowości Philipsa, a zwłaszcza Mini Led ;) Co prawda nie poluję na niego, jednak jestem bardzo ciekaw testów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2021 o 12:10, XMAREKK30 napisał:

Nie mam ani tego Tizena  ani Androida w telewizorze także nie mam pojęcia jak te systemy się spisują. Obecnie posiadam  TV Panasonica plazma i   kierowałem się w tym kierunku żeby następny TV był również Panasonic ale ten ich system operacyjny zniechęca mnie do kupna tej marki i stąd jak bym miał kupować jakąś markę to bym szedł w kierunku Samsung Neo QLED  ,  a reszta OLED LG i na końcu Panasonic OLED . Każdy system ma swoje wady i zalety i tak samo z technologią matryc , tu taka sama zasada :) 

 

Żeby wszystko pogodzić to pozostaje LG , SONY i tu wszystko jest i HDR10 i DOLBY VISION :) 

W Panasonicu też to masz wszytko razem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, _Artek_ napisał:

kupiłbym tego oleda ale wydać 14 tysięcy na coś co w rok mi się wypali przy moim użytkowaniu....

 

Zabawne ....

:rofl:

 

Parę stron wcześniej większość była przerażona astronomicznymi cenami 8k, a dziś kupiliby 4k nawet drożej, ale nie kupią bo obawiają się wypaleń OLED.

:rofl:

 

 

Poza tym MiniLED nie ma nic wspólnego z OLED. Ale za to jest niespodzianka dla kolegi Czerstwego - w 2021 nawet chiński TCL będzie miał HDMI 2.1, więc może śmiało zacząć polowanie na 8k.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, dvbtowiec napisał:

Oled kusi jakością obrazu, ale mnie też powstrzymuje przed nim właśnie możliwość wypalenia. Jednak na dzień dzisiejszy póki technologicznie nie jest możliwe zabezpieczenie Oledów wybieram LCD z pełnym podświetleniem. Efekt także przyzwoity.

A ile trzeba oglądać jakiś kanał informacyjny aby logo się wypaliło? Czy oglądając dwu godzinny film w telewizji też jesteśmy narażeni na wypalenie loga? Chyba raczej to musi być bardzo konkretny czas aby do tego doszło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, emarti napisał:

A ile trzeba oglądać jakiś kanał informacyjny aby logo się wypaliło?

Tu nie zawsze chodzi o kanał informacyjny. Wystarczy że masz swój ulubiony kanał z serialami, czy filmami, gdzie logo jest bardzo wyraziste. Taki kanał oglądasz na pewno kilka godzin dziennie.

Problemem nie jest może sam fakt potencjalnego wypalenia, co koszty telewizora OLED w zestawieniu z ponoszonym ryzykiem. Dla mnie koszty są duże.

2 lata temu dokonałem wyboru full array led do Sony. Czerń zapewne nie jest idealnie czarna jak na OLED, ale obraz wygląda bardzo przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...