Jump to content

rarab

Users
 • Content Count

  328
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutralna

About rarab

Informacje o profilu

 • Gender
  Nieustawiona

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Moim zdaniem Sony okej, ale nie w tym budżecie. Jest za drogi.
 2. 8K to preludium do kolejnego zwiększenia przekątnych telewizorów - może nawet dojdzie do 100 cali. Tak było z 4K, to się sprzedaje i na tych wielkich telewizorach jest ogromna marża. Przynajmniej ja tak to widzę. Ponadto trzeba próbować przebijać LG.
 3. Masz zdecydowaną rację - można szukać wśród używek. Tylko jeszcze trzeba by przejrzeć fora czy przypadkiem nie jest to model lubiący się psuć. Takie przecież też się zdarzają. :)
 4. Jedno to rozdzielczość - a drugie to wszystko co odpowiada za kontrast, jasność. Pierwsze 8K funkcjonują na dobrze znanych typach matryc, a bardziej zaawansowani konsumenci oczekują coraz lepszych właściwości ekranów. Chociażby pod kątem HDR (to ja).
 5. Okej, ale wśród tegorocznych i zeszłorocznych OLEDów nie ma szans na taką cenę. A używka jest z wiadomego powodu bardzo ryzykowna i nie można jej zużycia zweryfikować na własną rękę.
 6. W dobrej cenie jest Philips POS9002 sprzed dwóch lat, ale na pewni nie ma Dolby Vision. Z tego co pamiętam ma HDR10, ale to musiałbyś sprawdzić w specyfikacji. Jest jeszcze Philips 803 - w cenie zbliżonej do Twojego budżetu.
 7. SmartView to po prostu castowanie jak przez Google Chrome albo Androida? To najlepsze rozwiązania tego typu ma właśnie Android TV.
 8. XMAREKK30 dobrze gada - w Polsce nie ma od telewizorów lepszej ekipy. Zerknij na ich bogate recenzje, porównania tabele, pomiary kolorów. Ja połowy nie rozumiem, ale dla takich jak ja piszą czy ten parametr jest okej czy nie. Tak więc piszą i dla osób mocno wkręconych w temat, ale laik też zrozumie.
 9. Jak upłynniacze nie są przesadzone, to według mnie na 60 Hz obraz się poprawia.
 10. Ja mam u siebie (Philips) ustawione upłynniacze na jakiś medium, ale dla posiadaczy TV 60 Hz te algorytmy robią robotę i zdecydowanie nie polecałbym ich wyłączanie na amen. Szczególnie widać to na meczach.
 11. Jasność jest zdecydowanie kluczowym parametrem. Ciągle lepszą opcją są DirectLEDy.
 12. Ja to ciekaw jestem czy technologii microLED uda się wyprzeć OLEDy - właśnie ze względu na te wypalenia. Ale prace nad nią są jeszcze w powijakach i ciężko w ogóle ocenić, czy zakończą się sukcesem.
 13. No z tymi wypaleniami zdania są podzielone. :)
 14. Będzie również najwyższy OLED od Philipsa. Zwykle pokazują właśnie na IFA.
 15. Może Philips z serii Performance - seria 7304 lub 7334.
×
×
 • Create New...