Skocz do zawartości

Nowy tv w 2021 roku kto poluje razem ze mną i na co polujecie?


Rekomendowane odpowiedzi

Po wielu miesiącach "polowania" na 4 K w rozsądnej cenie wdepnęliście w sprzęty, które powoli odchodzą do lamusa techniki dawnej. Teraz próbujecie sobie wytłumaczyć, że 4 K to optymalny wybór bo Netflixy, Amazony  i inne Apple serwują wam 4 K upscalowane z nie wiadomo czego ...

:-D

 

Poza tym widzem, ze sformowało się kółko wzajemnej adoracji 1 (słownie : jednego :-D) kanału 4 K, nadawanego z kosmosu przez PC + , który niechcący pokazuje dramatyczny stan polskiej piłki kopanej na poziomie ekstraklasy ....

:-D 

 

W Polsce jest tylko dwóch nadawców krajowych, i żaden z nich nie przymierza się do 4 K, a na dodatek obaj mają problemy ze zwykłym HD, nadawanym z kabaretowo niskim przepływem.

 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jego  interesuje nie 4K tylko 8K i to za 1000 Euro i pakiet Rodzinny w CP za najlepiej darmo
Do tego TV połączony z dekoderem przez scart
@Max Taajden powiedz lepiej gdzie można kupić TV 8K za ok 1000€, sam bym kupił ze dwa, tym bardziej, że tyle zapłaciłem za Samsunga Q80T 55"




  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś  był zainteresowany  różnicami pomiędzy BX  a CX OLED od LG  , to jest taki temat założony  na HDTV POLSKA :) 

 

https://hdtvpolska.com/forum/topic/54547-lg-oled-bx-czy-cx/

 

Z tego co pisze Gmeru to różnicę są tylko   w  HDR  :


 

Cytat

 

Oczywiście CX. BX tak samo jak B9 ma niższe wartości HDR. To główna różnica. Więc jak zależy na tym to trzeba wybrać wyższy model. Generalnie to klony oprócz HDR 

 

 

 

 

Ale chyba jeszcze jak dla mnie procesor jest delikatnie szybszy :)  

Ci co nie mieli nigdy TV OLED to zawsze  będą się ich bali i dlatego  LCD jest tą alternatywą  do szybszej podejmowania decyzji.  Sam posiadam Plazmę od Panasonic 42pv60  która o dziwo cały czas działa ( 14 lat ) i chyba takich telewizorów tak długo działających już nie będzie i stad  producenci  co roku  lub półtora wypuszczają nowe modele, Zawsze ktoś się załapię na dany model  z nowej serii. Szkoda że Panasonic poszedł w smart tv w  taki a nie inny bo może ludzie by chętniej się decydowali na kupno tej marki ale znowu cena też jest wyższa od innych marek :(  Marka Panasonic jest w Europie słabo promowana a to widać po półka sklepowych że mało gdzie są wystawiane , mama na myśli te wysokie  modele czy to LCD czy OLED. 

Sam czekam na testy nowych serii i jakie to będzie miało przełożenie na jakość w porównaniu z zeszłorocznymi modelami :) 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Max Taadjen napisał:

Po wielu miesiącach "polowania" na 4 K w rozsądnej cenie wdepnęliście w sprzęty, które powoli odchodzą do lamusa techniki dawnej. Teraz próbujecie sobie wytłumaczyć, że 4 K to optymalny wybór bo Netflixy, Amazony  i inne Apple serwują wam 4 K upscalowane z nie wiadomo czego ...

:-D

 

Poza tym widzem, ze sformowało się kółko wzajemnej adoracji 1 (słownie : jednego :-D) kanału 4 K, nadawanego z kosmosu przez PC + , który niechcący pokazuje dramatyczny stan polskiej piłki kopanej na poziomie ekstraklasy ....

:-D 

 

W Polsce jest tylko dwóch nadawców krajowych, i żaden z nich nie przymierza się do 4 K, a na dodatek obaj mają problemy ze zwykłym HD, nadawanym z kabaretowo niskim przepływem.

 

 

Miał być temat o TV a zrobił się o 8k..... że w kinach jest 8k.... nawet jeśli masz racje w co watpię to polecam ,jak już będzie można, usiąść w kinie w pierwszym rzędzie i spróbować coś obejrzeć poza tym nie wiem jak kolega ale ja za 18 tysięcy to kupiłbym sobie coś innego niż telewizor..... no ale co kto lubi.  

Natomiast jeśli chodzi o oled to tak jak pisałem chciałbym ale oglądam dużo sportu i gram w gry mie będę dopłacał do tego żeby ciągle myśleć czy oby niezbyt długo oglądam jeden kanał czy gram w jedną grę..... stąd raczej high end LCD

Edytowane przez _Artek_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie  też w kolega  Max Taadjen namawiał na 8K bo jak to mówił telewizory 4K idą do lamusa i szkoda kupowania ale o dziwo cały czas jest produkcja telewizorów 4K i cały czas są ulepszane w jakieś nowe funkcje a 8K wyszły z parę modeli i to w jakich cenach kosmicznych. Dla mnie baśń przyszłości i póki co producenci gier czy telewizji cały czas skupiają się na 4K UHD 60kl/s a od jakiegoś czasu 120kl/s na konsole. 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_Artek_ Z full array LED polecam Ci Sony. Mam XG9505 i obraz jak żyleta. Do tego matryca VA.

Do tego intuicyjne i szybkie menu. Wiele funkcji w nakładce od Sony w menu podręcznym. Obsługa tego telewizor to sama przyjemność.

Jeśli chcesz mieć 100% HDMI 2.1 to musisz poczekać na serię XR od Sony, XG jeszcze nie posiadało, a podobno XH nie do końca posiadało.

 

OLEDa bym się osobiście bał kupować, na razie jestem wierny LCD. Full array LED robi dobrą robotę.

 

Co do sportu na XG jak dla mnie brak uwag. Jestem zachwycony jakością obrazu na tym telewizorku.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, _Artek_ napisał:

.  Natomiast jeśli chodzi o oled to tak jak pisałem chciałbym ale oglądam dużo sportu i gram w gry mie będę dopłacał do tego żeby ciągle myśleć czy oby niezbyt długo oglądam jeden kanał czy gram w jedną grę..... stąd raczej high end LCD

 

Spoko  i w tym  przypadku bym myślał o Samsungu QLED 65Q80R albo Sony KD-65XH9096 oby dwa mają HDMI 2.1  tzn  SONY ma dostać aktualizacje do odblokowania tego wyjścia  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, dvbtowiec napisał:

Z pełnym podświetleniem LED polecam Ci Sony. Mam XG9505 i obraz jak żyleta. Do tego matryca VA.

Do tego intuicyjne i szybkie menu. Wiele funkcji w nakładce od Sony w menu podręcznym. Obsługa tego telewizor to sama przyjemność.

Jeśli chcesz mieć 100% HDMI 2.1 to musisz poczekać na serię XR od Sony, XG jeszcze nie posiadało, a podobno XH nie do końca posiadało.

 

 

 

 Ale po cofać się do tyłu jak można nowsze modele wyrywać w dobrych cenach i na plus nowych modeli dłuższe wsparcie systemu w tym przypadku Androida 

5 minut temu, _Artek_ napisał:

Na dziś celuje w sony 65x95j  następca xh95 z 2 pełnymi portami hdmi 2.1 ale zobaczę jaka będzie cena. 

 

 Ale chyba ta seria nie ma wyjścia HDMI 2.1 a tylko ma dostać XH9096 po przez aktualizacje  ,no chyba że się mylę  ??

 

https://hdtvpolska.com/sony-potwierdza-hdmi-2-1-bedzie-ale-w-wybranych-modelach-tv-2020-oto-lista/

 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, XMAREKK30 napisał:

Ale po cofać się do tyłu jak można nowsze modele wyrywać

Nie wiem do czego to odnosisz, bo jedynie wspomniałem co ja posiadam i jakie mam odczucia w odbiorze :) Oczywiście że następca serii będzie lepszym rozwiązaniem, gdy ktoś dziś jets na kupnie. Pytanie jaka będzie cena. Sam jestem ciekaw. Na początku pewnie znów modele z full array LED będą kosztować ponad 6 tysiaków. Ceny spadną dopiero pod koniec 2021.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi tylko o to że jak kupować w tym momęcie to raczej nowsze i tylko o to mi chodziło. Wiem że ten model co masz jest bardzo dobry ale jak ktoś kupuje Telewizor pod najnowsze konsole 9 generacji to raczej wybierze nowe serie i tyle ale jak pisałem  XG9505 to bardzo udane model :) 

1 minutę temu, _Artek_ napisał:

Seria x95j to seria sony na 2021r 

 Ok teraz rozumiem co miałeś na myśli :) 

2 minuty temu, dvbtowiec napisał:

X95J ma mieć od razu HDMI 2.1, bo o takim kolega wspominał wyżej.

 Spoko nie doczytałem i teraz już wiem o co chodzi :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dokładnie to samo pisałem, jeśli kupowac, to tylko nowszy. Mogę się wypowiedzieć tylko w ramach tego co posiadam. XG95 oraz XH95 to rewelacyjne telewizory. Nie widziałem XH, ale z tego co wiem to jest ten sam telewizor co XG, tylko lekko mu zmienili budowę głośników. Oprogramowanie mają obecnie scalone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełno tutaj sceptyków co do perspektyw 8 k, a przecież Samsung - w którym wielu jest zakochanych - obecnie ma model 8 k QLED 65" w cenie poniżej 10 000 pln.

:-D

Przecież to nie są jakieś kosmiczne pieniądze, bo to jakieś 2 krajowe średnie brutto - a za pół roku pewno staniej do poziomów 1 000 €, bo inni producenci pokażą podobne modele, albo Samsung sam opuści cenę.

:-D

 

Problem nie jest cena TV 8 k, tylko zadziwiający brak natywnych programów 4 k od nadawców sat. - bo doskonale wiedzą, że inwestowanie w sprzęt 4 k jest bez sensu, skoro na horyzoncie wyraźnie widać 8 k.

;-) 

 

Edytowane przez Max Taadjen
poprawki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Max TaadjenW Samsungu zakochani są głównie ze wzgl. na cenę. Ja osobiście bym Samsunga nie kupił. Cana jest pochodną jakości użytych komponentów.

Widziałem wiele dziwnych zachowań Samsungów z niższej półki cenowej. Choćby zgłoszenia użytkowników z testów DVB-T2. W Sony odbiór bezproblemowy, w niektórych Samsungach nie dało się oglądać MUX5.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dvbtowiec napisał:

Jeśli go wybierzesz, podziel się koniecznie opiniami. W szczegolności jak zintegrowali oglądanie telewizji z Google TV. Tego na pewno w poradnikach w sieci nie będzie, bo temat tunerów telewizyjnych jest traktowany po macoszemu.


Ja mam dekoder PC+ i jeśli pytasz o to o czym myśle to też niestety raczej nie pomogę,

Mały apel do kolegi 8k jak chcesz to sobie kup ja samsunga nie kupie bo zależy mi na dolby vision, mam też podejrzenie graniczące z pewnością że kolegi nie stać na 4k i dlatego czeka na 8 :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Max Taadjen napisał:

Problem nie jest cena TV 8 k, tylko zadziwiający brak natywnych programów 4 k od nadawców sat. - bo doskonale wiedzą, że inwestowanie w sprzęt 4 k jest bez sensu, skoro na horyzoncie wyraźnie widać 8 k.

;-) 

 

 

Brak programów w 4K wynika z tego, że koszty nadawania/produkcji są zbyt wysokie w stosunku do korzyści. Wielu odbiorców nie widzi różnicy między SD a HD albo 720p a 1080p. Wielu chwali jakość HBO GO, kupuje wciąż płyty DVD. Takich maniaków jak tu nie ma wielu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam czeka Co pokaże SAMSUNG z serii QLED czyli następca Q90R  i tak samo OLED od LG i Panasonic OLED .Jedynie czego żałuje że nie kupiłem QLED od Samsunga jak była seria Q90T bo to był ostatni model z tak dużą strefą podświetlenia a przy 65 calach było ich aż prawie 500. Gdzieś jeszcze można kupić nawet nowe sztuki  ale nie w Polsce  te Samsung nie chce honorować gwarancji bo nie jest na rynek Polski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do dyskusji, czy lepszy Samsung czy Sony, to mysle, że gdy ktoś ma Samsunga i przyzwyczaił się do Tizena pewnie będzie chciał z nim pozostać. Analogicznie jest z Android TV. Z obrazu wiekszość i tak jest zadowolona, musielibyśmy mieć 2 telewizory postawione obok siebie by je porównywać. Nawet mając tv z gorszym obrazem nie powiemy, że jest brzydki bo się do tego przyzwyczajamy. Co innego gdy kupimy coś lepszego to wtedy na początku się zachwycimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...