Skocz do zawartości

Nowy tv w 2021 roku kto poluje razem ze mną i na co polujecie?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Od  roku szukam czegoś nowego aby zastąpić mój 49 calowy Sony Bravia z 2015r 

W grę wchodzi 55 oled lub 65 LCD z pełnym strefowym podświetleniem, niestety samsungi odpadają na starcie ze względu na standard HDR (w telefonie mam HDR dolby vision w tv miałbym HDR 10+ więc mija się to z celem) 

Tv poza HDR dolby vision musi mieć hdmi 2.1 i 120hz ponieważ będę na nim głównie grał i oglądał sport 
Jeśli chodzi o system operacyjny to chciałbym google tv ale to w zasadzie bez znaczenia bo przystawkę można kupić za 300-400zł mam też apple tv i będę miał ps5 więc jeśli chodzi o smart nie ma to znaczenia 

Chciałbym OLED ale dla mnie poza jakością obrazu ma on same minusy
TV wymieniam najrzadziej jak tylko mogę a OLED nie wytrzyma 5-6 lat
Mam mały jasny pokój więc trudno będzie obejrzeć coś w dzień na oledzie 
Cena za 55 OLED kupie 65 LCD i nie będę się bał że coś gdzieś kiedyś się wypali.  a loga programów czy interfejsu gry nie przesunę czy nie zmienę 

Zastanawiam się między x95j a jakimś oledem od LG będę wdzięczny za wszelkie opinie sugestie i przemyślenia w szczególności osób które mają xg/xh95 odnośnie jakości sportu i tego strefowego podświetlenia. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tak delikatnie przymierzam ale raczej będzie to przyszły rok. Muszę przekonać żonę, bo cena trochę wysoka więc poczekam aż trochę spadnie. Tv nie jest stary, bo kupiony w 2016 (model z 2016) Sony 65" ale chciałbym to połączyć z wymianą tv w innym pokoju. Najpoważniejszym kandydatem jest dla mnie Sony Bravia KD-75XH9096. Niestety z powodu pandemii ceny nie chcą mocno spadać a jakość się pogarsza. Porównując modele z tymi z poprzednich lat to za te same pieniądze otrzymuje się trochę gorsze parametry.

 

Jeśli Ci mogę doradzić to bierz 65". Ja przygodę z nowoczesnymi telewizorami zaczynałem od 32", potem 42", 50" i za każdym razem tv zmniejszał się już po kilku tygodniach. Jedyny model jaki cały czas robi wrażenie to 65". Oczywiście po tych kilku latach nie ma już tego efektu "wow" jak na początku więc przy wymianie chcę kupić większy. Najchetniej 85" ale cena powala a do tego taka przekątna wymaga bardzo dobrych parametrów samego telewizora i super źródła - czyli mógłbym oglądać tylko Netflixa i Amazon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nowa seria od sony x95j ma już pełne wsparcie hdmi 2.1 i chyba właśnie ten model kupię chciałem nawet 75 ale odległość oglądania mam 240cm więc 75 chyba będzie za duży poza tym cena za dobry LCD przy 75 calach  już robi się spora. 
Jeszcze muszę dokupić amplituner z hdmi 2.1 więc lekko i tak nie będzie.  

Edytowane przez _Artek_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, _Artek_ napisał:

No właśnie nowa seria od sony x95j ma już pełne wsparcie hdmi 2.1 i chyba właśnie ten model kupię chciałem nawet 75

 

Chodzi o model 75XH9505 ? Recenzje bardzo dobre ale cena to ponad 9 tys. Tyle bym nie dał nawet gdybym był kawalerem ;)

 

Pawop: Przy dobrym HD jak Netflix, Amazon czy nawet Canal+ w aplikacji obraz na 65" będzie bardzo dobry (oglądam z ok 3,10 m). A jednak z czasem jakość nadawania będzie coraz lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Pawop napisał:

Też zastanawiam się na kupnem nowego TV, wezmę chyba jakiegoś QLEDA Samsunga, ale 55 cali. Mam niecałe 3m do TV i dużo rzeczy oglądam jeszcze w HD, więc żeby zaoszczędzić sobie nerwów taki wystarczy

Tak odległość to spokojnie można kupić 65cali.Wszystkiego w 4K raczej szybko nie będziesz oglądał.😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsungów nie ma sensu moim zdaniem brać do kiedy nie wprowadzą Dolby Vision. To jest najlepszy format HDR i pewnie za 2-3 lata pozostanie jedynym na rynku.

Nawet telewizory za ~2k już często mają DV, a Samsung wymyśla jakieś swoje własne standardy jak HDR10+ Adaptive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadawcy dalej będą wspierać HDR10, nie zostawią Samsungów bez wsparcia.




Przy dobrym HD jak Netflix, Amazon czy nawet Canal+ w aplikacji obraz na 65" będzie bardzo dobry (oglądam z ok 3,10 m). A jednak z czasem jakość nadawania będzie coraz lepsza.

Ja korzystam jeszcze z kablówki, a tam już tak dobrze nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą sobie wspierać, ale to będzie jak z grami co wychodzą jednocześnie na PS4 i PS5 ;).

Nie przeskoczą tego, że HDR10 ma mniejszy limit jasności i tylko 10 bitów (DV 12) co przekłada się na ilość kolorów do wyświetlenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, czerstwy napisał:

Ty możesz sobie wymieniać i co roku. Inni kupuja z myślą że tv będzie na kilka lat.

 

Co 3 lata to pewnie za szybko ale generalnie to nie te czasy, że tv były na 10 lat. Pomijając postęp, to są one po prostu bardziej awaryjne niż kiedyś. Matryca, problem z działaniem aplikacji, zawieszanie się, brak nowego pprogramowania itp

Edytowane przez Rasheed
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą sobie wspierać, ale to będzie jak z grami co wychodzą jednocześnie na PS4 i PS5 default_wink.png.
Nie przeskoczą tego, że HDR10 ma mniejszy limit jasności i tylko 10 bitów (DV 12) co przekłada się na ilość kolorów do wyświetlenia.
 
99% ludzi nie znajdzie różnicy między HDR i DV, oczywiście jak porównamy obraz na dobrych odbiornikach. Różnice widać, jak masz dwa TV obok siebie. I są różne opinie, który format przyjemniejszy dla oka.
Zapewne DV jest jednak bardziej przyszłościowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pawop napisał:
13 minut temu, kingofsouth napisał:
Wystarczy Netflix, Amazon Prime Video + Canal+4K (sport) 
 

C+4K jest bardzo ubogi w sport

Ubogi , ale jedyny z natywnym sportem  4K w Polsce

Eleven Sports 1 4K , daleko za TV Ultra 4K 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zepsuje 

1 minutę temu, Rasheed napisał:

 

Co 3 lata to pewnie za szybko ale generalnie to nie te czasy, że tv były na 10 lat. Pomijając postęp, to są one po prostu bardziej awaryjne niż kiedyś. Matryca, problem z działaniem aplikacji, zawieszanie się itp

Zdaje sobie z tego sprawę ale myślę że mój powinien pociagnąć z 6 lat lub wiecej😉Po to się kupuje tv odrobię droższy który ma trochę lepsze parametry by nie zmieniać np co 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...