Skocz do zawartości

Nowy tv w 2021 roku kto poluje razem ze mną i na co polujecie?


Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze to podobno prawie niczym z tego co wiem. Choc to słyszałem od kogoś bo ja nie przywiazuje uwagi co dany tv posiada a co nie.Sam się zastanawiałem nad XH bo już pierwsze modele wtedy już gdzieś się pojawiały.Ale jak usłyszałem że różnica praktycznie żadna a cena większa to dałem spokój.Brałem też pod uwagę Samsungi Q70,80 bo 90 to były już drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że po pewnym czasie wyboru nie ma i na rynku zostaje następca, czyli gorsze parametry za większą cenę. Samsung też to stosuje, niektóre modele sprzed 2 lat są podobno lepsze niż nowe modele.

 

Z parametrów ważna jest matryca VA o ile tv nie jest przeznaczony do gier, odświeżanie 100hz (rzadkość w ostatnich latach), a w recenzjach szukać kontrastu, czerni i odwzorowania kolorów. Najwyżej tego nie zauważymy ale lepiej kupić tv z lepszymi parametrami.

Edytowane przez Rasheed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Chodzi o model 75XH9505 ? Recenzje bardzo dobre ale cena to ponad 9 tys. Tyle bym nie dał nawet gdybym był kawalerem
 
Pawop: Przy dobrym HD jak Netflix, Amazon czy nawet Canal+ w aplikacji obraz na 65" będzie bardzo dobry (oglądam z ok 3,10 m). A jednak z czasem jakość nadawania będzie coraz lepsza.

Ja kupię nowszy x95j w wersji 65 calowej ze względu na wsparcie hdmi 2.1 widzę że dyskusja ładnie się rozwinęła ja też gdyby nie HDR10 podpiąłbym do samsunga swoje Apple TV i się nie zastanawiał ale iPhonem mogę nagrywać dolby vision więc kupno samsunga jest bez sensu
Poza tym na moim 6 letnim android tv działają aplikacje których na tizenie w ogóle nie ma....

X95j to następca xh95 ale właśnie ze wsparciem hdmi 2.1 będzie w sklepach pewnie na przełomie marca i kwietnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rasheed napisał:

czym się różni XG od XH ?

Inną konstrukcją głośników i podświetlanym pilotem. 

Płyta główna, pozostałe komponenty i oprogramowanie jest ro samo. 

Osobiście polecam. Jakość obrazu, szybkość działania bezdyskusyjna. 

Mam XG9505. 

Czytałem też że Sony nie wyklucza aktualizacji do Google TV obydwu serii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Philipsa lepiej trzymać się z daleka. W testach naszych "ekspertów" są cudowne, ale szybko okazuje się że to szmelc.W moim póltora rocznym modelu 65pus8303 w 4K HDR został tylko Netflix ( naprawiali to prawie dwa miesiące ) , prime video i disney są dalej HD bez HDR. W rocznych modelach też tak jest. Firma napisała że prawdopodobnie disneya uda się naprawić, o prime video cisza.O problemach z kurzem w matrycach, przeswietleniach na brzegach ekranu, problemami z HDMI CEC nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, czerstwy napisał:

Sopro osób kupuje oledy LG i chwali.

tak chwalą sobie – mam LG OLED 65CX3LB (jest też tańszy BX – ale to to samo co CX)

kupiłem go w październiku 2020 przez internet w media expert , była tam taka dziwna promocja

że każdy kolejny zakup jest tańszy o ileś tam % facet tel wcisną mi suszarkę ( 56,00-zł ) mixer kuchenny ( 98,00- zł) i najważniejszy mój zakup Oleda TV 65CX3LB za 5800,00-zł i po 2 dniach telewizorek wisiał na ścianie i odbiera super .

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z wypalaniem się pixeli?

Jest na to jakaś gwarancja?

Faktycznie, obraz 4K wygląda kapitalnie,  a SD , czy słaby HD bardzo słabo na telewizorach Oled?

Nie do końca przekonuje mnie system operacyjny w LG.

Większość aplikacji działa bardzo dobrze na Android i jak wchodzą nowości to zwykle taki system jest pierwszy.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma decydować tylko system operacyjny, to zawsze lepiej kupić lepszy tv i dokupić Mi Box. Chyba, że różnice miedzy tv sa minimalne, to wtedy można porównywać systemy.

 

W czasie pandemii znacznie obniżono standardy jakości w roznych firmach z powodu braku ludzi, podzespołów itp. Łatwa wymiana matrycy jest zaletą tylko w czasie gwarancji, a co potem po 2 latach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 2 latach przestaje się opłacać :) Koszt matrycy jest zbyt duży.

Osobiście mając doświadczenia z systemami Android TV, czy zapowiadanego Google TV nie wybrałbym już nic innego. Dostępność aplikacji, uniwersalność, przy dobrej klasy telewizorze szybkość działania, a przede wszystkim kompatybilność ze smartfonami jeśli używa się Androida to bardzo duże udogodnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję Wam odpowiedzieć na kilka pytań (nie jestem żadnym fachowcem tylko zwykłym użytkownikiem tego TV )

Jak to jest z wypalaniem się pixeli ? - cóż 3miesiące jak działa u mnie (około 12 godzin na dobę )

                                                                  nic takiego nie zauważyłem , dzwoniłem do serwisu LG

                                                                  i facet powiedział żeby po wyłączeniu TV zostawić go na

                                                                  około ½ godziny na czuwaniu i nie wył z prądu .

 

Jest na to jakaś gwarancja? - co do gwarancji jest na 2 lata , ja dokupiłem do 5 lat (1300-zł )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, andvhs napisał:

tak chwalą sobie – mam LG OLED 65CX3LB (jest też tańszy BX – ale to to samo co CX)

kupiłem go w październiku 2020 przez internet w media expert , była tam taka dziwna promocja

że każdy kolejny zakup jest tańszy o ileś tam % facet tel wcisną mi suszarkę ( 56,00-zł ) mixer kuchenny ( 98,00- zł) i najważniejszy mój zakup Oleda TV 65CX3LB za 5800,00-zł i po 2 dniach telewizorek wisiał na ścianie i odbiera super .

pzdr

To nie są dzwine promocje tylko stałe co jakiś czas.Bierzesz np dwa produkty i cena tego pierwszego spada  np ja tak kupiłem tv którego normalna cena była 6 koła przy zakupie drugiego wybranego produktu cena to 5.200 z groszami.Jedyny minus że trzeba kupić drugi często nie potrzebny produkt u mnie to była suszarka za 170 kilka zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, czerstwy napisał:

To nie są dzwine promocje tylko stałe co jakiś czas.Bierzesz np dwa produkty i cena tego pierwszego spada  np ja tak kupiłem tv którego normalna cena była 6 koła przy zakupie drugiego wybranego produktu cena to 5.200 z groszami.Jedyny minus że trzeba kupić drugi często nie potrzebny produkt u mnie to była suszarka za 170 kilka zł.

Ok tylko mój TV kosztował 7700-zł a cena spadła do 5800-zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...