Skocz do zawartości

Nowy tv w 2021 roku kto poluje razem ze mną i na co polujecie?


Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nadal nie ma x95j chciałem obejrzeć euro a będę oglądał chyba na laptopie....... jestem bliski kupienia a90j 65 cali ale oled+ serwis gwarancyjny sony (który istnieje tylko teoretycznie) to przerażające połączenie gdyby nie brak dolby vision wziąłbym mini led samsunga i dokupił  do niego nowe apple tv a tak to nie wiem co zrobić
Można rozważać x94j ale ma znacznie mniej stref podświetlenia a zależy mi na tym że jeśli już lcd to. "Zibi top" 

https://www.x-kom.pl/p/658914-telewizor-60-i-wiekszy-sony-xr-65x95j.html

pierwsza polska karta produktowa x95j

Edytowane przez _Artek_
update
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta cena nie jest oficjalna........ x kom też nie jest wiarygodny jeśli chodzi o produkty sony.... ale może wyrobią się z tym x95j do połowy czerwca 
 Ja kupuje dobry i trzymam dopóki działa poprzedni kupiłem na euro 2016  i aplikacje smart działały do końca jego żywota ale Sony jest jak apple trochę się płaci za sony trochę się płaci za licencje od googla i taka cena wychodzi...... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli kupiłeś poprzedni na EURO 2016 to masz go pięć lat, dokładnie tyle ile @Pawop napisał.

Druga sprawa, w Styczniu pisałeś, że od roku szukasz telewizora, w takim tempie to zacznij już się lepiej rozglądać za telewizorem na MŚ 2022 w Katarze bo na EURO to ty nie zdążysz, chyba że na te w 2024 roku.

Czy taki telewizor za 10 tysięcy będzie miał na tyle lepszą jakość od takiego za, nie wiem, sześć tysięcy żeby aż tyle dopłacać do tego Sony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Pawop napisał:

Nie dałbym 10 tys. za TV. Wole kupić za 4-5 i zmienić po 4-5 latach

Dałem za swój ok 8500 zł.

Jednak lepiej kupić tańszy.

Fajnie jest przez 2 lata gdy jest"na czasie"i aktualizowany na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim sony jakość obrazu była lepsza niż na zeszłorocznym q80t poza tym jak chcesz mieć dolby vision to tak naprawdę sony albo oled od LG ale też uważam że cena jest zaporowa. 

1 minutę temu, lakiman napisał:

Dałem za swój ok 8500 zł.

Jednak lepiej kupić tańszy.

Fajnie jest przez 2 lata gdy jest"na czasie"i aktualizowany na bieżąco.

Ja sobie i tak po 2-3 latach wyłącze google tv i podetnę pod niego Apple tv. a telewizor potraktuje jako monitor. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie był lepszy obraz? Jak nie porównasz tego samego materiału stawiając TV obok siebie to tak na prawdę nie ma porównania.

Co do Dolby Vision, to nie każdemu na tym zależy. HDR10 jest ciutkę jaśnieszy w ciemnych miejscach i mi to bardziej odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dwa w domu to wiem..... samsung ma przepalone kolory nawet bawiąc się opcjami nie da się tego wyregulować po prostu taki tv ładniej wygląda w sklepie i łatwiej go sprzedać ale jak przyniesiesz go do domu to jest masakra ale mówię spędziłbym cały dzień i kupiłbym tego  mini leda od samsunga podpinająd do niego apple TV także jak ktoś nie potrzebuje Dolby Vision  i nie chce się przejmować wypaleniami to polecam samsunga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyłączyłem, niektórzy takie lubią i nie ma w tym nic złego, tak jak mówię gdyby nie brak dolby vision sam bym kupił 91a posiedział przed nim cały dzień i wyregulował go tak żeby mi nie przeszkadzał ale mam telefon który nagrywa w dolby vision więc wypadałoby żeby mój TV też to obsługiwał.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku tak się składa że sąsiedzi używają Samsungi, w tym także duże ekrany. Odnoszę podobne wrażenie, wchodzę i obraz za bardzo bije po oczach. kolory są nienaturalnie idealne.

Nie wiem, bo aż tak bardzo się nie wgłębiałem w ustawienia Samsunga, ale w nowych modelach Sony liczba ustawień obrazu jest bardzo duża i można wiele pod siebie skorygować.

I potwierdzam dobrą robotę w Sony robi tryb Dolby Vision.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy miałeś okazję obraz porównać z Sony. Jeśli nie, to porównaj, różnicę widać wyraźnie na korzyść Sony.

Próbowałem w Samsungach zmieniać ustawienia, ale nadal ten obraz mi nie odpowiadał. Piszę z pobieżnego porównania. Nie używam Samsungów, ale nawet standardowe ustawienia Sony lepiej mi pasują kolorystycznie. To oczywiście subiektywne odczucie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem Sony, obraz ładny, nie przeczę. Pomijając parametry wybrałem Samsunga m.in ze względu na Tizena. Sony nie rozpatrywałem, bo uważam, że za tę markę się przepłaca.
Nie wykluczam również, że moim kolejnym TV będzie coś na Androidzie, może nawet Sony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje że ma słabe podświetlenie.

Pilot jak dla mnie zbyt minimalistyczny. Wszystkie funkcje ukryte w menu ekranowym - mnie to rozwiązanie nie przekonuje. Zanim wywołam jakąkolwiek funkcję, muszę szukać po menu.

To już wg lepszy byłby ten https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-sony-led-ke55xh9096baep-uhd-4k-hdr-android-tv-procesor-x1?gclid=EAIaIQobChMI2d_pxdeK8QIVGAWiAx0QKAMyEAQYASABEgLMsPD_BwE

Jest to telewizor z najwyższej półki Full Array Led , różni się od najdroższego w tej klasie mniejszą liczbą głośników i pilotem zwykłym czarnym i bez podświetlenia nocnego.

Ale to ten sam pilot z funkcją wyszukiwania głosowego co w najdroższym modelu tej klasy.

Ma wsparcie HDMI 2.1 i dźwięku AC-4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym modelu?
https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-qe55q77a-smart-tv-uhd-4k.bhtml
 
Bylem dziś w sklepie i okazuje się, że kupując na miejscu można dostać na niego promocję i zapłacić około 3700.
Polecam q80t, zeszłego roku. HDMI 2.1, podświetlanie Direct LED, dobra czerń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Pawop napisał:
Godzinę temu, Tomo21 napisał:
Co sądzicie o tym modelu?
https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-qe55q77a-smart-tv-uhd-4k.bhtml
 
Bylem dziś w sklepie i okazuje się, że kupując na miejscu można dostać na niego promocję i zapłacić około 3700.

Polecam q80t, zeszłego roku. HDMI 2.1, podświetlanie Direct LED, dobra czerń.

 

Tylko, że Tizen 5.5 a tu by był 6.0

Direct LED jest dużo lepsze niż to co w tym telewizorze?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...