Skocz do zawartości

Nowy tv w 2021 roku kto poluje razem ze mną i na co polujecie?


Rekomendowane odpowiedzi

Na razie do dobrej jakości streamingu , z tego co koledzy z forum podpowiadają powinna wystarczyć przystawka Apple.

Na razie Android TV w telewizorach ma pewne niedociągnięcia.

Z Tizen też nie było rewelacji.

 

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w odpowiedzi oczywiście lepszy OLED z wypalanie bywa różnie większa wypalenie występują tylko w grach oraz stacjach informacyjnych czyli napisy loga wskaźniki napisy występują cały czas bez przerw wiec wypalenie jest możliwie nakanale National Geografic HD logo się nie wyłącza i jest załączone bez przerwy.Bywało testowanie na pasach łowickich TV przertwał przez półtora miesiąca.Qled się nie wypala lecz niema takiego żywej jakości jak OLED.OLED 4K w porównaniu z nawet 8K Qled.To wygrywa dla mnie OLED 4K a 8K opłacalne jest tylko od 85 Wzwyż telewizorach ponieważ na mniejszych nie widać różnicy.To tak samo kupić 4K w 42 calach.Co robi podoblizne do HD.Ja to bym kupił Oled-a na wypróbowanie lecz telewizorów w ciemno się nie kupuje typu kupić 65 i już wszystko zależy od odległości widza jeśli to jest 8m to można pozwolić na 65 ale jeśli blisko stylu 3,4m to już tylko 49cali ratuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to polecam xh90 w tym budżecie sam jestem  coraz bliżej mini leda od philipsa ale nigdzie nie mogę znaleźć testów telewizor podobno jest w jednym ze sklepów internetowych ale 1000zł droższy niż normalnie ze specyfikacji wynika że 65x95j ma 60 stref a  mini led philipsa około. 1000 :D a różnica w cenie to 500zł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to jest za firma Kruger & Matz? Zauważyłem, że ich telewizory 4K są bardzo tanie w porównaniu do topowych marek. Ja pierwszy raz widzę taką nazwę firmy i nie wiem czy te ich telewizory są sensowne czy jest to raczej badziew? Tam jest Android TV czy coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i kupiłem chciałem 75 cali ale okazał się za duży..... tu cena też jest kosmiczna i pewnie szybko spadnie ale od maja jestem bez TV i powiem szczerze że o ile telewizji jakoś specjalnie mi nie brakuje o tyle dużego ekranu  do yt i filmów już tak......
https://scentre.pl/shop/product/show?produkt=telewizor_sony_bravia_65_cali_x95j_xr_65x95j_full_array_led_4k_uhd_hdr_bwniesienie_i_montaz_za_1_zlb 

Rozważałem jeszcze mini led od philipsa 

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/philips-65pml9506-mini-led-android-ambilight.bhtml?from=ceneo&p=9499.00&cr=0&t=20210827-1449&utm_source=ceneo&utm_medium=referral 

Ale nic o nim nie wiem , nie znalazłem żadnych testów w internecie i chyba przyzwyczajenia też zrobiły swoje....oby służył przez kolejne 5 lat bo na rynku tv jest taki haos że głowa mała.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem 65x95j moje przemyślenia napisałem na ceneo nie jestem do końca zadowolony ale niestety na rynku nie ma idealnych telewizorów a coś kupić trzeba dobry środek między LED a OLED jednak gdybym miał jakikolwiek tv w pokoju poczekałbym z zakupem na czarny piątek gdyby ktoś miał jakieś pytania to chętnie odpowiem w granicach rozsądku, zaznaczę tylko  że nie mam modułu CI+ a tv jest podłączony do zewnętrznego systemu audio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu. 😀

Główne plusy i minusy tego modelu?

Jak sprawdza się Android TV  w przypadku usług streamingowych (sport) ?

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że z 2020 no to odsyłam do ceneo tam sporo napisałem 

Generalnie największe minusy to zaciemnione rogi( z tym podobno sony od lat ma problem i ewentualna wymiana niewiele pomoże) 
Lekki "efekt brudnego ekranu"
Brak Dolby Vision  w 120  fps
Tylko 4GB wolnej pamięci do wykorzystania dla użytkownika 
 Brak powłoki antyrefleksyjnej i szerokich kątów widzenia( dostępne tylko w wariantach 75 i 85 calowych)
bloutoth w standardzie tylko 4,2, wifi w standardzie ac i ethernet nadal tylko do 100mb 
Tylko 60 stref lokalnego wygaszenia 
Cena premierowa zahaczająca o segment OLED(LG

Plusów jest znacznie więcej 
Jakość obrazu
Google TV - szybki i responsywny z możliwością wyłączenia po 2-3 latach (choć jeszcze sprawia wrażenie trochę niedopracowanego)
Podświetlany bluetuth owy pilot z kontrolą głosową. 
Dobry środek między strachem o wypalenie się oleda a dobrą czernią (przy najwyższym ustawieniu lokalnego wygaszenia. 
 

Edytowane przez _Artek_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...