Skocz do zawartości

Nowy tv w 2021 roku kto poluje razem ze mną i na co polujecie?


Rekomendowane odpowiedzi

Moi rodzice są na kupnie nowego telewizora.
Kwota ok. 2000- 3000 zł.
Taki model znalazłem na stronie Euro AGD:
https://m.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-qe55q67a-smart-tv-uhd-4k.bhtml
Dobry wybór, czy jest coś lepszego w założonym pułapie cenowym ?
Z góry dziękuję za podpowiedzi.
Mam zeszłoroczny model i jestem bardzo zadowolony, bralbym tego w ciemno. Model z tego roku ma skalowanie do 4K i nowszy system.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć bardzo was proszę o pomoc. Mam plazmę od 10 lat 50 cali Panasonic i jestem bardzo ale to bardzo z niej zadowolony. Zamierzamy kupić tv ale nie mniejszy a niżeli 85 cali budżet to około 12k . Gram na Xboxie s oraz większość to tv UPC oraz NC+ . Co mi doradzicie ponieważ już zgłupiałem od tych telewizorów. W sklepie tylko i wyłącznie rekomendują Sony natomiast ja czytałem że ma problemy z resetowaniem czy też z niespójnością pomiędzy dźwiękiem a obrazem i do tego android się wiesza . Mam salon w dzień dobrze naświetlony z roletami przyciemniajacymi na zero. 98 % oglądania to jest pomiędzy godziną 18 a 23. Jeśli chodzi o dźwięk to kupie JBL 5.1 . Tak że dźwięk nie musi być bajeczny. 

Oczywiście mogę dodać około 4k ale wtedy muszę zrezygnować z jbl. Za kinem domowym maże od 10 lat i do dzisiaj nie kupiłem dlatego zależy mi na tym aby kupić komplet i się cieszyć .

Edytowane przez Endriu78
Dodanie kosztów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Endriu78 Mam Sony z 2019 roku. Nie ma żadnego problemu ze spójnością dźwięku i wieszaniem Androida.

Były problemy z zanikaniem dźwięku po złączu eARC gdy dźwięk wychodził na zestawy audio. Ale te problemy w końcu po którejś aktualizacji są już historią. 

Bierz śmiało Sony jeśli Ci się podoba. Mają bardzo dobre matryce i obraz którego konkurencja może zazdrościć. 

Nowe Sony mają już Google TV. Nie mogę o nich nic powiedzieć, bo mój model ma jeszcze Android TV. Może ktoś z forumowiczów już zakupił model z Google TV, to powie coś więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SONY KD-85XH9096B

Sony 85" KD-85X85J

Telewizor QLED Samsung QE85Q70AATXXN 85 " 4K UHD 

Telewizor LED Sony 85X95J 85 " 4K UHD czarny

Telewizor QLED Samsung QE 85Q60AAUXXH 85 " 4K UHD

Telewizor LED Sony KD-85XH9505 85 " 4K UHD czarny

Telewizor QLED Samsung QE85Q70AAT 85 " 4K UHD czarny

co z tego jest warte uwagi. Jest ogromna różnica cenowa. Od około 8k do 15k 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Endriu78 napisał:

Cześć bardzo was proszę o pomoc. Mam plazmę od 10 lat 50 cali Panasonic i jestem bardzo ale to bardzo z niej zadowolony. Zamierzamy kupić tv ale nie mniejszy a niżeli 85 cali budżet to około 12k . Gram na Xboxie s oraz większość to tv UPC oraz NC+ . Co mi doradzicie ponieważ już zgłupiałem od tych telewizorów. W sklepie tylko i wyłącznie rekomendują Sony natomiast ja czytałem że ma problemy z resetowaniem czy też z niespójnością pomiędzy dźwiękiem a obrazem i do tego android się wiesza . Mam salon w dzień dobrze naświetlony z roletami przyciemniajacymi na zero. 98 % oglądania to jest pomiędzy godziną 18 a 23. Jeśli chodzi o dźwięk to kupie JBL 5.1 . Tak że dźwięk nie musi być bajeczny. 

Oczywiście mogę dodać około 4k ale wtedy muszę zrezygnować z jbl. Za kinem domowym maże od 10 lat i do dzisiaj nie kupiłem dlatego zależy mi na tym aby kupić komplet i się cieszyć .

Też miałem plazmę Panasonica i teraz mam OLED. Genialna czerń, kolory, ostrość i wbrew pozorom opiniom dobry odbiór w jasnym pomieszczeniu. Co prawda chyba największe mają 77 cali, ale ja bym już nie kupił LEDa czy QLEDA. Ja mam Philipsa 805 65 cali, ale wiem że następca 806 ma model 77 cali.

@lechoJeszcze raz dzięki za podpowiedź, tv jest rewelacyjny.

Edytowane przez Arkon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem taki model telewizora dla rodziców.

Miało być do 3000 zł, ale myślę że parametry są na tyle dobre, że nie ma lepszej opcji w zbliżonej cenie.

https://m.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-55nano863p-tv-nanocell-uhd-4k-lg.bhtml?gclid=Cj0KCQiAhMOMBhDhARIsAPVml-GNYqJ8yOjcGeZdI4UFmlSgjYQR5BMgAvmelkeBZDO1EvF9zs5kIokaAm9rEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

 

Teraz pozostało mi  przekonać ich  do przesiadki z 32 cali 12 letniego Sony na coś..większego i  lepszego.

;-)

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem taki model telewizora dla rodziców.
Miało być do 3000 zł, ale myślę że parametry są na tyle dobre, że nie ma lepszej opcji w zbliżonej cenie.
https://m.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-55nano863p-tv-nanocell-uhd-4k-lg.bhtml?gclid=Cj0KCQiAhMOMBhDhARIsAPVml-GNYqJ8yOjcGeZdI4UFmlSgjYQR5BMgAvmelkeBZDO1EvF9zs5kIokaAm9rEALw_wcB&gclsrc=aw.ds
 
Teraz pozostało mi  przekonać ich  do przesiadki z 32 cali 12 letniego Sony na coś..większego i  lepszego.
default_icon_wink.gif
Zanim zakupisz przeczytaj recenzję czy warto aż tyle dołożyć

https://geex.x-kom.pl/recenzje/konserwatysta-test-i-recenzja-telewizora-lg-55nano863pa/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według recenzji trochę słabo.

Myślałem, że na plus będzie lepsze odświeżanie.

Wydawało mi się, że  łatwo będzie znaleźć odpowiedni model telewizora.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Endriu78 napisał:

SONY KD-85XH9096B

Sony 85" KD-85X85J

Telewizor QLED Samsung QE85Q70AATXXN 85 " 4K UHD 

Telewizor LED Sony 85X95J 85 " 4K UHD czarny

Telewizor QLED Samsung QE 85Q60AAUXXH 85 " 4K UHD

Telewizor LED Sony KD-85XH9505 85 " 4K UHD czarny

Telewizor QLED Samsung QE85Q70AAT 85 " 4K UHD czarny

co z tego jest warte uwagi. Jest ogromna różnica cenowa. Od około 8k do 15k 

 

 

Sony 85X95J  to odpowiednik mojego z 2019. To już wersje chyba z tym inteligentnym procesorem.  To najwyższa półka cenowa zdaje się i najlepiej wyposażony egzemplarz. Widziałem testy w sieci i porównania do Samsungów. Kolory i podświetlenie czerń dużo lepsze. 

Ja mam model XG i jestem z niego bardzo zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony 85X95J  to odpowiednik mojego z 2019. To już wersje chyba z tym inteligentnym procesorem.  To najwyższa półka cenowa zdaje się i najlepiej wyposażony egzemplarz. Widziałem testy w sieci i porównania do Samsungów. Kolory i podświetlenie czerń dużo lepsze. 
Ja mam model XG i jestem z niego bardzo zadowolony. 

@Endriu78
mam 65x95j jeśli zależy ci na dolby vision netflix calibratet mode i nie chcesz przejmować się wypalaniem oledów X95j jest ok chodź czasem widać że to nie mini led
jeśli nie potrzebujesz hdmi 2.1 spokojnie bierz xg z poprzedniego roku moją opinie na temat 65x95j możesz przeczytać na ceneo.
Rzuć sobie też okiem na mini ledy od philipsa Samsung też jest ok ale nie ma dolby vision.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kisiel95 napisał:

Szukam TV 32 cale, bo stary 15 letni TV już zdycha.

Mam od pól roku LG 32LM6370PLA, moim zdaniem jest to najlepszy telewizor 32". Kolorki dobre, ani przejaskrawione, ani blade. Smart działa dobrze, używam YT i Netflix. Jak chcesz używać Polsat box go lub Polsat go to niestety nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, andi64 napisał:

@dvbtowieckoledzy z RTINGS.com widza to troche inaczej, porownali 

Sony X95J z Samsung QN90A i tam zwycieza Samsung. Ale to juz kazdy sam musi ocenic.

Ja nie mówię że  samsung jest zły nie wziąłem bo nie ma dolby vision i ma tizena na którym po 2 latach przestają działać aplikacje.  każdy kupuje to co mu odpowiada ważne żeby wiedział dlaczego kupuje taki a nie inny model. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Paweł 68 napisał:

Miałem dwa LG, jeszcze w czasach przed androidem, i faktycznie po dwóch latach żadna aplikacja internetowa nie działała.

To ciekawe, poprzednio też miałem LG przez 7 lat i wszystkie aplikacje działały. Obecnie też kupiłem LG i Mamusia też namówiłem na LG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...