Skocz do zawartości

Kanał Sportowy na YouTube


Kirk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@bugmenot dla mnie liczy się stan faktyczny, a nie opinie ludzi nie mające nic wspólnego z rzeczywistością . Jeśli wyrabiasz sobie opinie o Kanale Sportowym na podstawie takich opinii to nie dziwi mnie twoje stanowisko. 

 

20 minut temu, bugmenot napisał:

Że dla Ciebie nawet Borek pijący "barszczyk" jest merytoryczny to już wiem.

Nigdzie tak nie napisałem. Stwierdziłem, że jak dla mnie nie byli pijani, mam inną definicję osoby pijanej. Zebranie zarządu zaliczam do tych programów nie merytorycznych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim @bugmenot popełniasz podstawowy błąd w porównywaniu treści. Porównujesz kanały, które są idealnie skrojone pod format internetu, do KS który nie do końca celuje w typową internetową formę. W sieci najlepiej oglądają się treści szybkie, konkretne, takie które nie wymagają od widza spędzenia dwóch godzin przed ekranem. KS mimo wszystko w znacznej większości tworzy formaty, nazwałbym to czysto telewizyjne, trwające godzinę, bądź nawet ponad godzinę. Takie typowe telewizyjne dyskusje, które nie są zbyt chętnie oglądane w internecie. Jedyne co przebija tą ścianę to streamy z gier, ale to totalnie inny target więc tutaj już całkowicie odchodzimy od meritum.

I tutaj rzeczywiście pojawia się problem, bo KS stoi w strasznym rozkroku. Z jednej strony celują w merytorykę, ale z drugiej często nachodzi ich chęć do stworzenia takiego typowego "[beep]stormu", który da im spory poziom rozgłosu. To jest mimo wszystko pewien problem.

Tym niemniej ich wyniki są dobre, nie są one porywające, ale jak na taką ilość treści "nieinternetowych" wygląda to naprawdę przyzwoicie i nie dziwię się, że osoby kierujące projektem są zadowolone.

 

Wspomniałeś też wcześniej o weszło, czy radiu zapinamypasy.pl - Tutaj problem jest akurat bardzo prosty. Ten drugi projekt od początku wydawał się mocno nieprzemyślany. Wszystko wystartowało bez głównej gwiazdy, a w sumie przez długi czas nawet nie było wiadomym, czy ta główna gwiazda w ogóle się tam pojawi. Do tego było to kolejne, dość typowe radio, tylko "ubrane" w sportową otoczkę. Weszło.fm to projekt mimo wszystko stosunkowo świeży. Całkowicie o sporcie, ale w takim ich typowym stylu czyli dużo szyderki, dużo luzu, ale też pod tym wszystkim pojawiają się konkrety. Od początku czymś się wyróżniali, czego nie można było powiedzieć o konkurencji.

 

edit: Zapomniałbym - Jeżeli chodzi o "wjechało" to projekt raczej upadł po tym jak z weszło odeszły osoby, które miały się tym projektem zajmować. A po nazwijmy to restrukturyzacji całej redakcji weszło nie sądzę, aby ktokolwiek miał się tym zająć.

Edytowane przez Vinni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, bugmenot napisał:

@Kirk Nie wiem jaka jest definicja formatu dla Panów z KS, ale dla mnie to jednak powinnien być on regularny ;).

Ja to rozumiem tak, że format to jest coś, co w założeniu robi się więcej niż raz.

 

A co do "Zebrań zarządu", to one mają taką właśnie luźniejszą formę. To są dorośli ludzie, też piją alkohol, tak jak i wielu widzów, i to jest całkowicie normalne, jeśli jest to robione z umiarem. Z tego co kojarzę, to nigdy na tych zebraniach nie było scen patologicznych i gorszących, więc ten umiar jest zachowywany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne prawdziwe stwierdzenie moim zdaniem to takie, że to co oni tam mówią nie ma żadnego znaczenia. Ot, ględzenie jakichś tam facetów o piłeczce i sportach. Kto ma czas żeby to oglądać? :D Chyba tylko emeryci, renciści i bezrobotni. Czasem też dzieciarnia jak akurat jest jakaś typowa "BEKA". 

Eksperci z nich tacy, że często nawet meczów nie oglądają, ale skróty itp. Potwierdza się to jak trzeba powiedzieć coś konkretnego o ostatnich spotkaniach jakiejś drużyny albo formie zawodników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bushiken napisał:

Oto jakie formaty mamy po roku:


1. Football Bloody Hell - Magazyn Ligi Angielskiej

2. Bundestalk - Magazyn Ligi Niemieckiej
3. La Liga Bonita - Magazyn Ligi Hiszpańskiej
4. Curva Sud - Magazyn Ligi Włoskiej

5. Najlepsza Liga Świata - Magazyn Ligi Mistrzów
6. Weszłopolscy - Magazyn Ligi Polskiej

7. Liga.pl
8. Magazyn lig egzotycznych
9. Misja futbol
10. Misja futbol dogrywka

11. Hejt park

12. Octagon live

13. Stanowisko

14. Dziennikarskie zero

15. 7 wspaniałych

16. POL position

17. Magazyn wysokich lotów
18. Mój pierwszy raz
19. Espresso z Matim

20. Top 10 Smokowskiego

21. Moje wielkie walki
22. Boxing talk

23. Wszelkie live charytatywne i inne nie HP Live

24. Fakty są takie

25. Trening z kanałem
26. Smokowski Sprawdza

27. Jak kozacy w piłkę grali

28 Domowy Futbol

29. Gromda Fight Club

30. Ważenia przed Galami Tymex Boxing Night oraz MB Boxing Night

 

Nawet trochę więcej niż te 20 które zapowiadali.

@bugmenot jesteś dla mnie zagadką, widać po tym co i jak piszesz, że jesteś inteligentnym facetem z dużą wiedzą i szerokimi horyzontami.
Jednakże wdajesz się w każdym temacie gdzie się da w przepychanki i kłótnie jak tylko ktoś śmie mieć inne zdanie niż TY, bo tylko TY możesz mieć rację.
Wdajesz się w ataki na różne osoby, a jak ktoś pije do Ciebie, to nagle święcie oburzony, że wycieczki osobiste ktoś uskutecznia.
Osobie na Twoim poziomie nie szkoda na takie rzeczy czasu??
Nie lepiej poszerzyć wiedzę i poczytać kolejny felieton na Press.pl czy innych Wirtualnych Mediach?? Albo obejrzeć jakieś niszowe kino Europejskie lub Południowoamerykańskie na Netflixie?
Wielokrotnie miałem ochotę wtrącić coś do dyskusji gdzie walczyłeś z wiatrakami ale powstrzymałem palce na klawiaturze, wiedząc, że narażę się Panu Alfie i Omedze forum i będzie kolejna Imba.
Proponuję czasem też odpuścić.
Peace Out.

Mnie naprawdę interesuje uczciwa rozmowa o Kanale Sportowym nie na zasadzie, że ze sportem ten kanał nie ma wiele wspólnego ,a dominują treści niemerytoryczne. Więc zauważam, że pogrubione przeze mnie programy zakończyły już emisję. Zaś podkreślone i pochylone - trudno mi je nazwać formatami. Fakty są takie- to nie format, a spontaniczne komentarze twórców kanału np. Smokowskiego z Frystenbergiem po triumfie IGI , które trudno zaklasyfikować do jakiegoś programu, więc utworzyli sobie taką zakładkę . Gromda czy ważenia to okolicznościowe programy, a nie formaty .

Z tej rozpiski także widać to co wiele osób zauważa. Dominacja piłki nożnej . Trzeba przypomnieć, że nie raz i nie dwa twórcy kanału składali obietnice co do formatów dotyczących innych sportów- koszykówki(NBA) , siatkówki, piłki ręcznej czy wspominanego tu już żużla. Były także zapowiedzi strony www i aplikacji mobilnej i na razie zapadła cisza w tym temacie. To wytyka wielu internautów, w tym ja. 

Czy Kanał Sportowy budzi kontrowersje ? Tak, zwłaszcza działalność Krzysztofa Stanowskiego, bo niemal za wszystkim co się wytyka temu kanałowi stoi właśnie Stanowski (wspólne oglądanie walki Najmana, Dziennikarskie "0" itd.  ) . Sam tutaj podkreśliłem, że ta spirala hejtu, naśmiewania się z Marcina Najmana mi się nie podoba.  Skoro z czym trudno polemizować te niekoniecznie merytoryczne treści generują największą liczbę wyświetleń to twórcy kanału to widząc z biznesowego punktu widzenia muszą też dawać takie treści by móc zarobić na te merytoryczne treści ? Skoro te rzeczy niemerytoryczne przyciągają tak wiele osób to trzeba też zapytać co z nami jako społeczeństwiem  jest nie tak i dlaczego? Bo przecież to każdy z osobna decyduje ostatecznie, który program ogląda, a który nie. Więc to jak wygląda kanał sportowy to też jest współodpowiedzialność jego widzów. Mechanizm ten sam co w TV. 

Uczciwym też jest dodać, że te zapowiedzi o dwóch studiach były jeszcze przed wybuchem pandemii , wiele planów niestety mogło ulec zweryfikowaniu bo raz odwołano imprezy sportowe typu EURO czy Igrzyska ,a dwa koronawirus uderzył w wiele biznesów i sponsorzy zwyczajnie ze względu na kryzys wycofało się ze sponsoringu, a twórcy kanału mówili, że wiele formatów zależy od kwestii tego czy  znajdzie się na nie finansowanie. 

Nie jestem ekspertem od YT, właściwie Kanał sportowy jest jedynym kanałem, który śledzę na YT, w swoim segmencie sportowym ma najwięcej wyświetleń, chyba to najbardziej rozbudowany kanał na youtubie z programami  sportowymi. Zauważam, że bardzo dobrze zrobiony program na YT promowany intensywnie przez TVP #3seria notuje fatalne wyniki, co pokazuje, że na YT nie jest łatwo się wybić. To zależy co weźmiemy za punkt odniesienia. Moim zdaniem kanał sportowy odniósł mimo wszystko sukces. Kanał jest za co krytykować. P.S. To jest ten problem tzw symetrystów, do których można zaliczyć moją osobę,  których nikt nie lubi - bo nie będą ich lubić totalni krytycy KS uznając za fanatyków kanału. Zaś twórcy KS i ich bezkrytyczni fanów zaliczają takie osoby jak ja właśnie do przeciwnego obozu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vinni moim zdaniem to nie jest błąd - skoro KS jest na Youtubie to normalnym jest porównywanie go do innych kanałów, które mają jakieś silne nazwiska, a i sam KS porównuje się z tymi z którymi im pasuje - widziałem nawet jakiś komunikat prasowy, gdzie porównywali ilość cytatów ich treści w sieci w odniesieniu do tych z Onetu czy WP.

 

Tak jak wchodząc na rynek telewizyjny trzeba się pogodzić z tym, że będzie się porównywanym jeśli chodzi o oglądalność, dochody itd z wszystkimi innymi kanałami na rynku i nawet Nielsen do jednego worka wrzuca np. Canal+ Film i AXN czy Stopklatkę albo patrząc na rynek sportowy Canal+ Sport, Extreme Sports i Golf Channel choć to sa 3 zupełnie różne kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wislok napisał:

Czy Kanał Sportowy budzi kontrowersje ? Tak, zwłaszcza działalność Krzysztofa Stanowskiego, bo niemal za wszystkim co się wytyka temu kanałowi stoi właśnie Stanowski (wspólne oglądanie walki Najmana, Dziennikarskie "0" itd.  ) . Sam tutaj podkreśliłem, że ta spirala hejtu, naśmiewania się z Marcina Najmana mi się nie podoba.  Skoro z czym trudno polemizować te niekoniecznie merytoryczne treści generują największą liczbę wyświetleń to twórcy kanału to widząc z biznesowego punktu widzenia muszą też dawać takie treści by móc zarobić na te merytoryczne treści ? Skoro te rzeczy niemerytoryczne przyciągają tak wiele osób to trzeba też zapytać co z nami jako społeczeństwiem  jest nie tak i dlaczego? Bo przecież to każdy z osobna decyduje ostatecznie, który program ogląda, a który nie. Więc to jak wygląda kanał sportowy to też jest współodpowiedzialność jego widzów. Mechanizm ten sam co w TV. 

Tu jest też taki problem moim zdaniem, że z racji tego, iż te programy robione po to, żeby się powyśmiewać z Najmana (bo na przykład "Dziennikarskie Zero" po to zostało zrobione, choć ostatni odcinek o Polsacie był moim zdaniem bardziej sensowny, właśnie dlatego, że to nie było takie dowalanie się do Najmana, gdyż o nim praktycznie nic nie było) zdobywają oglądalność, to też chyba nikt z reszty ekipy nie za bardzo chce pójść do Stanowskiego i powiedzieć "Słuchaj, Krzychu, weź może odpuść trochę z tym Najmanem, bo widzisz, że nam to szkodzi nieco na reputację". A też inna sprawa, że jakby Stanowski chciał robić to na osobnym kanale, to musiałby zdobywać widzów od zera. A tak to już ma gotową bazę ludzi, którzy na to czekają, którzy te treści niemerytoryczne (bo to jest piaskownica jednak) oglądają. A jak jest popyt, to jest i podaż.

 

A jeśli chodzi o sukces KS, który też moim zdaniem widać - on polega na tym, że pojawiają się tam treści, na które w tradycyjnych telewizjach nie ma tyle czasu, czyli publicystyka sportowa. Bo te wszystkie programy o ligach piłkarskich i paru innych sportach (też się zgadzam, że jest tu za mała różnorodność), to właśnie publicystyka, której w telewizjach sportowych nie ma w takim wymiarze jak w Kanale Sportowym, ponieważ dla telewizji istotniejsze są transmisje na żywo. Natomiast kanał na YT może sobie pozwolić na większe rozwinięcie się w tej materii, bo nie ma transmisji wydarzeń sportowych, do tego ramówkę ustalić sobie można elastycznie, czasem można daną audycję przedłużyć i do tego jest też interakcja z widzami. A tego w programach na Canal+, TVP czy Polsacie nie ma. Owszem, na wiosnę było, choćby w C+, coś takiego jak "Dobry wieczór sport", ale to też było tylko na jakiś czas, bo jak odmrożono sport, to i miejsca zabrakło na tego typu programu, a też mam wrażenie, że tam było mniej telefonów i mniej okazji dla widzów do wyrażenia swojego zdania lub zadania pytania niż to ma miejsce na Kanale Sportowym.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kirk napisał:

zdobywają oglądalność, to też chyba nikt z reszty ekipy nie za bardzo chce pójść do Stanowskiego i powiedzieć "Słuchaj, Krzychu, weź może odpuść trochę z tym Najmanem, bo widzisz, że nam to szkodzi nieco na reputację"

Dodam, że nie wygląda mi na to, żeby reszta miała tego typu opory. Oglądając program z kulis 100 Hejtparku widać, że głównym pomysłodawcą telefonu do Najmana i chcąc go wkręcić był Michał Pol . Układał całą intrygę, że tak powiem z Moniką. Ostatecznie nic z tych planów nie wyszło, ale w tej spirali biorą udział i inni dziennikarze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bugmenot Pisałem ci już to wczoraj, ale przez twoje "personalne wycieczki" do mojej osoby nasze posty zostały skasowane. Jesteś tak zawzięty jeśli chodzi o Kanał Sportowy, że to jest aż podejrzane. Na dodatek, zaglądasz im w portfel - tu ci się przychody nie podobają, tutaj zyski są niewielkie, albo i w ogóle ich nie ma. Tu się cieszysz, bo, wg ciebie, kanał jest słaby. Chłopie, co cie obchodzą ich przychody, ich zyski, ich straty? Czy ty coś z tego masz? Czy dostajesz jakiś procent z ich zysków? Czy ich strata obciąża twój budżet? Nie wydaje mi się. Więc zluzuj. Ja oglądam minimum jeden program tygodniowo na ich kanale i nie interesuje mnie to, czy mają z tego zysk za ten miesiąc, czy planują mieć zysk dopiero za 8 miesięcy. Bo to ich sprawa, a nie moja. Mnie interesuje tylko program. Ty nie lubisz Stanowskiego i Borka, leci ci piana na sam ich widok? Oki, rozumiemy to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, wislok napisał:

Mnie naprawdę interesuje uczciwa rozmowa o Kanale Sportowym nie na zasadzie, że ze sportem ten kanał nie ma wiele wspólnego ,a dominują treści niemerytoryczne.

Uczciwym też jest dodać, że te zapowiedzi o dwóch studiach były jeszcze przed wybuchem pandemii , wiele planów niestety mogło ulec zweryfikowaniu bo raz odwołano imprezy sportowe typu EURO czy Igrzyska ,a dwa koronawirus uderzył w wiele biznesów i sponsorzy zwyczajnie ze względu na kryzys wycofało się ze sponsoringu, a twórcy kanału mówili, że wiele formatów zależy od kwestii tego czy  znajdzie się na nie finansowanie. 

Nie jestem ekspertem od YT, właściwie Kanał sportowy jest jedynym kanałem, który śledzę na YT, w swoim segmencie sportowym ma najwięcej wyświetleń, chyba to najbardziej rozbudowany kanał na youtubie z programami  sportowymi. Zauważam, że bardzo dobrze zrobiony program na YT promowany intensywnie przez TVP #3seria notuje fatalne wyniki, co pokazuje, że na YT nie jest łatwo się wybić. To zależy co weźmiemy za punkt odniesienia. Moim zdaniem kanał sportowy odniósł mimo wszystko sukces. Kanał jest za co krytykować. P.S. To jest ten problem tzw symetrystów, do których można zaliczyć moją osobę,  których nikt nie lubi - bo nie będą ich lubić totalni krytycy KS uznając za fanatyków kanału. Zaś twórcy KS i ich bezkrytyczni fanów zaliczają takie osoby jak ja właśnie do przeciwnego obozu. 

 

Bardzo ciekawa stonowana wypowiedź, nie uważam, że zwolennicy KS będą krytyczni wobec niej. Myślę, że i zwolennicy widzą oczywiste wady jakie wymieniłeś i o ile nie są fanatykami to będą chcieli poprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TimesSquare napisał:

@bugmenot Pisałem ci już to wczoraj, ale przez twoje "personalne wycieczki" do mojej osoby nasze posty zostały skasowane. Jesteś tak zawzięty jeśli chodzi o Kanał Sportowy, że to jest aż podejrzane. Na dodatek, zaglądasz im w portfel - tu ci się przychody nie podobają, tutaj zyski są niewielkie, albo i w ogóle ich nie ma. Tu się cieszysz, bo, wg ciebie, kanał jest słaby. Chłopie, co cie obchodzą ich przychody, ich zyski, ich straty? Czy ty coś z tego masz? Czy dostajesz jakiś procent z ich zysków? Czy ich strata obciąża twój budżet? Nie wydaje mi się. Więc zluzuj. Ja oglądam minimum jeden program tygodniowo na ich kanale i nie interesuje mnie to, czy mają z tego zysk za ten miesiąc, czy planują mieć zysk dopiero za 8 miesięcy. Bo to ich sprawa, a nie moja. Mnie interesuje tylko program. Ty nie lubisz Stanowskiego i Borka, leci ci piana na sam ich widok? Oki, rozumiemy to.

Tak, "przez moje wycieczki osobiste" Twój post został odsunięty :D. Logiczne.

Rozmowa jest całkiem merytoryczna do momentu aż Ty albo @Pawop coś napiszecie. Zaglądam im w portfel? Przecież nie wyciągnąłem ich sprawozdzania z KRSu. Sami powiedzieli jakie mają przychody, i na niektórych to zrobiło jakieś wrażenie, mimo, że są słabe.

Skoro Cię temat nie interesuje i Twoją ambicją są komentarze ala Janusz z Sydney "wspaniały kanał, doskonała robotę robicie panowie, co z tym Lewandowskim w Realu" to spoko, ale daj się chociaż wypowiedzieć innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic rzeczowego nie napisałeś.

 

Z KS i Twoim znawstwem temat jest taka sama sytuacja jak z wychwalaniem pod niebiosa PC+, co też jeszcze do niedawna miało miejsce na forum wbrew jakimkolwiek racjonalnym przesłankom.

A okazuje się, że mimo, że platforma jest podobno tak świetna to nawet nie była w stanie znaleźć chętnych na akcje na giełdzie - ale tak, to ja zawsze się czepiałem tego "lidera technologicznego", który sobie wg Ciebie sobie doskonale radził.

Moją opinię jednak podzielili inwestorzy. Ale co tam, się przecież z pewnością nie znają. A poza tym to lepiej o tym nie mówić bo zrobimy @TimesSquare przykrość ;).

 

Dożyjemy i będzie nas stać na Internet, to pogadamy za rok/dwa o tym jak rozwinął się (albo nie) KS w porównaniu do tego co jest teraz. Zobaczymy też jak ma się dochód brutto do netto, o ile wzrosły zyski Gonciarza czy innego pana co nagrywa podkasty o finansach i zarobił 2 milony, a jak wzrósł KS.

 

Statystyki na dziś są wiadome, 2,5 mln przychodu, 84 mln odsłon, 130 tysięcy odsłon na film, 360 tysięcy subów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak liczyć daty Kanału Sportowego, ale można przyjąć, ze jesteśmy rok od takiego nieoficjalnego startu. Co się wydarzyło od tamtego czasu? KS wyruszył w marcu. Nie ukrywajmy, że ramówkę częściowo storpedowała im pandemia, bo projekty związane z ME 2020 i z letnimi igrzyskami zostały przeniesione na rok następny. O tym, jak ramówka jest zależna od wydarzeń przekonaliśmy się w czerwcu, kiedy to w jeden poniedziałek nie nadano Misji Futbol. Powód? Koniec umowy z Onetem. Panowie nie dopilnowali dat i w efekcie nie mogli nadać programu, który - moim zdaniem - stracił na swojej jakości po przenosinach na Kanał Sportowy i przejęciu prowadzenia przez Tomasza Smokowskiego. Wiem, że Michał Pol nie może go prowadzić, bo jest teraz w WP Sportowe Fakty. Ale program stracił swoją jakość i tempo prowadzenia. Kontakt z widzami został ograniczony do tej dogrywki nadawanej na Kanale Sportowym Extra.

 

MF, jak mniemam, ma być głównym projektem tego przedsięwzięcia. W efekcie okazało się, że to miano przejął Hejt Park. I o ile pierwsze odcinki tego nie zwiastowały, tak ten z Marcinem Najmanem przebił wszystko. Marcin Najman - nomen omen - stał się lokomotywą Kanału Sportowego. Wokół niego obracały się nieraz żarty (bo nie ukrywajmy, że sam się nim stał), a także ramówka jak ostatnie "słynne" oglądanie walki na Fame MMA. Wracając, "Hejt Park" był i nadal jest główną maszyną. To na nim zbiera się najwięcej widzów. To oni proponują gości, dlatego też nieraz pojawiają się w nim osoby spoza sportowego świata. Jak mówią właściciele "Jesteśmy Waszym Kanałem". Suma wyświetleń daje piękną liczbę 80 milionów. Tylko że to suma. Fakty są takie, że programy nadawane na żywo na Kanale Sportowym poza Misją Futbol, Zebraniami Zarządu i Hejt Parkami ogląda około 2-4 tysięcy osób. Jak na takie programy sportowe nadawane na YouTube to jest w miarę normalna liczba (więcej osiąga chyba tylko "Liga Minus" bo to jest 5-8 tysięcy). I to było spodziewane, że na programy będą przychodzić tylko osoby, ktore są zainteresowane jakimś tematem, choć pewnie, znajdują się malkontenci, którzy piszą pod materiałami czy na czacie, że ta dyscyplina nie powinna być. Ja nie czepiałbym się liczby wyświetleń i liczby subskrybowanych widzów. Największy przyrost mieli w pierwszym okresie działalności, kiedy to miał miejsce lockdown i większość ludzi siedziała w domu. Potem zaczęło to zwalniać, bo i życie wróciło na w miarę normalne tory a i zresztą zasięgi wykorzystali już do maksimum. Pewnie, że Kanał Sportowy może w pewnym momencie nudzić, bo programy w sporej części są przygotowane tak, jakby były nadawane do telewizji. Jednak jest interakcja z widzami. Nie zawsze z czatem na żywo, bo podczas wysypu ludzi, którzy piszą "XDDD", "Potężny BÓR/Kopyto" albo jakichś innych spamerskich rzeczy przy dużej oglądalności nie da się normalnie współpracować. Są hasztagi czy inne formy kontaktu.

 

Chcę zwrócić uwagę też na to, że w sporej częsci kanał ciągną ludzie z Weszło. Weszłopolscy, Magazyn Lig Egzotycznych, Hejt Park (na Weszło FM był to Hyde Park), Football Bloody Hell, Curva Sud (Curva Nord była na WFM), czy Program Wysokich Lotów (na WFM Deluxe Ski Weszło, z racji tego, że Wojtek Piela prowadzi program na KS ten program jest też nadawany w radiu). Weszło stanowi o sile tej ramówki. Ludzie spoza Weszło to Maciej Turski, który prowadzi "Oktagon Live", czy Janusz Pindera, który prowadzi "Moje Wielkie Walki". Produkcjami czystoKSowymi są Pol Position, La Liga Bonita, Najlepsza Liga Świata, TOP10 czy Bundestalk. Szkoda, że tak jest, ale najwyraźniej sięgnięto po najtańsze możliwości. Ale, będąc szczerym, cieszyłem się, gdy magazyn pana Kotleszki zawitał na Kanał Sportowy, bo to tylko dało temu programowi kopa do rozwoju. Myślę, że jest to najfajniejszy program, jaki jest produkowany na Kanale Sportowym, bo jest robiony z pasją, zaangażowaniem, czego nieraz po właścicielach nie widać.

 

Kanał na siebie zarabia. Jest zysk. Byłby większy, gdyby nie pandemia. Można go krytykować za małą liczbę youtubowych formatów, za dziennikarzy próbujących zrobić z siebie na siłę luzaków, pokazać, jaki to ja nie jestem cool, XD i tym podobne. Można krytykować za nieraz bylejakość robionych grafik w programach, za to, że część programów nie ma czołówek tylko rozpoczyna się intrem Kanału Sportowego (shame!). Można wreszcie krytykować za to, że nie ma miejsca dla wszystkich dyscyplin, a Kanał Sportowy w więszości swojej tygodniowej ramówki jest Kanałem Piłkarskim. Wiele osób zarzuca, że nie ma programu o NBA - tylko czy taki program spinałby się biznesowo? Poza tym drugi czynnik - prowadzący. Są plany ponoć, żeby był Marcin Gortat, ale że on współpracuje z innym "bukiem" to i sprawy się komplikują. Czy to jest ta zapowiadana rewolucja w mediach? Myślę, że w pewnym sensie tak, bo osoby, które do tej pory znaliśmy z mediów weszły na grubo na YouTube. Jednak nie jest to rewolucja, jaką zapowiadali i jakiej chcieli właściciele. Byłem sceptyczny wobec tego projektu, nadal w jakimś stopniu jestem. Myślę, że sprawdzianem będzie EURO 2020 i igrzyska. Wtedy zobaczymy, czy Kanał Sportowy ma siłę i oddziaływanie i czy będą te materiały klikalne.

 

Sorry, że tak długo, ale napisałem moje spojrzenie na tę sprawę i taką minianalizę :] Dzień dobry ponownie.

 

Edytowane przez rafpolsat
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, bugmenot napisał:

Dożyjemy i będzie nas stać na Internet, to pogadamy za rok/dwa o tym jak rozwinął się (albo nie) KS w porównaniu do tego co jest teraz. Zobaczymy też jak ma się dochód brutto do netto, o ile wzrosły zyski Gonciarza czy innego pana co nagrywa podkasty o finansach i zarobił 2 milony, a jak wzrósł KS.

 

Statystyki na dziś są wiadome, 2,5 mln przychodu, 84 mln odsłon, 130 tysięcy odsłon na film, 360 tysięcy subów.

 

 

Sam napisałeś, że te duże przychody "Pana od podcastów finansowych" są za sprzedanie płatnego dostępu do dodatkowych treści.
Gdyby KS zrobił podobnie, lub sprzedawał szaliki i kubki z logiem kanału,  nie przedstawiałbyś tego w negatywnym świetle? Nawet jakbyś ich nomen omen nie Hejtował to czy traktowałbyś jak w przypadku "ekonomisty" tego  jako zysk kanału czy mówił że to zarobki z merchandisingu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego miałbym przedstawiać to w negatywnym świetle? Przecież teraz też wiadomo, że większość przychodu KS to są pewnie umowy typu Etoto, które nie dotyczą tylko Youtube.

Natomiast o ile pewnie trochę kubków czy szalików by się sprzedało to czy ktokolwiek zapłaciłby za dostęp do treści KS 50 zł jak to ma miejsce w w przypadku KFN Szafrańskiego to mam duże wątpliwości - musza się fani wypowiedzieć ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że chyba nawet nie ma zbytnio sensu rozważanie, czy ktoś by zapłacił 50 zł za dostęp do treści Kanału Sportowego, ponieważ moim zdaniem raczej nie będzie sytuacji, w które treści KS będą tak cenione. Poza tym inna jest specyfika PPV za transmisje sportowe, a inaczej by to też było traktowane, jakby chciano coś takiego robić do treści publicystycznych.

Zresztą wydaje mi się, że gdyby chciano iść w takim kierunku, to zrobiono by to wcześniej, a teraz raczej nie ma po co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim w tym roku "Hejt Parku" gościem będzie Żelislaw Żyżyński, który właśnie powoli kończy komentować swój ostatni mecz w CANAL+. A start programu już za ok. 20 minut - 21:15. Prowadzącym Tomasz Smokowski:

 

https://twitter.com/Sportowy_Kanal/status/1343994413291335682

 

Natomiast w Sylwestra od 21:00 program sylwestrowy - gościem będzie Edward Durda:

 

https://twitter.com/Sportowy_Kanal/status/1343621488579129344

Edytowane przez kamil2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęły już chyba 2 tygodnie od ostatecznego terminu w którym Polsat miał przepraszać KŚ w wykupionym spocie, wpłacać zadośćuczynienie i jeszcze coś tam i chyba nie wyszło...

 

A tutaj ciekawy artykuł kolejnego wrednego hejtera :(.

https://newonce.net/artykul/dziennikarskie-zero-wyjasniamy-krzysztofa-stanowskiego-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...