Skocz do zawartości

Kanał Sportowy na YouTube


Kirk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pomyślałem, że warto stworzyć osobny temat o całym Kanale Sportowym, bo czasem się ten wątek w dyskusjach na forum przewijał, ale jeszcze osobnego miejsca na dyskusję nie było, a że to jest działalność o tematyce sportowej, to myślę, że dział sportowy forum jest odpowiedni.

 

Kanał Sportowy utworzyli dziennikarze sportowi: Mateusz Borek, Michał Pol, Krzysztof Stanowski i Tomasz Smokowski. Oficjalnie ruszył 1 marca 2020 roku, choć sam kanał na YouTube założono w grudniu 2019 i odbyto przed tym startem live charytatywny. Zawartość kanału stanowią programy realizowane na żywo, takie jak Hejt Park, Misja Futbol (oraz Dogrywka, nadawana na Kanale Sportowym Extra), Oktagon Live, Bundestalk, La Liga Bonita, Football-Bloody Hell czy Pol Position, jak i cykle nagrywane i montowane wcześniej, na przykład Mój Pierwszy Raz, Stanowisko, Espresso z Matim, Jak kozacy w piłkę grali.

 

Oglądacie programy z tego kanału? Co o nich sądzicie i ogólnie o tej działalności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi osobiście programu stricte tenisowego, nie byłby może hitem oglądalności, ale od tego mają formaty z dłuższą historią i już wyrobioną marką, takie jak Hejt Park czy Misję Futbol. Programy merytoryczne, szczególnie te skupione wokół wybranych lig - zdecydowanie na plus. A z drugiej strony dobrze sobie radzą z krótszymi formami, tutaj spokojnie nadążają za "normalnymi" youtuberami w tej kwestii (krótsze filmy osobno Borka, Smoka i Stanowskiego).

Jest też sporo do poprawy, pewne programy już raczej mocno wypalone, ale cały czas ramówka ulega zmianom, więc mimo tego, że nie z każdą decyzją w tej kwestii się zgadzam, to obserwuję Kanał i trzymam za nich kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Taberski napisał:

Dla tych co nie mają co robić. Programów jest za dużo i za długo trwają. Skąd wziąć czas na kilka 2 godzinnych programów dziennie.

Przecież nie ma obowiązku oglądania wszystkiego. Najdłuższe są zawsze Hejt Parki, a reszta jest trochę krótsza.

 

Ja oglądam, śledzę intensywnie i pomimo tego, że nie jest zwolennikiem takich programów z gadającymi głowami to uważam, że naprawdę robią kawał świetnej roboty. Przez Kanał Sportowy poznałem sporo nowych dziennikarzy o istnieniu których nie miałem pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bartek2lp2 napisał:

1. Polityczne zaangażowanie w protesty strajku kobiet

2. Za dużo formatów piłkarskich, a brak takich jak: siatkarskiego, o skokach narciarskich (mimo rozpoczynających i już rozpoczętych sezonów siatkarskiego jak i skoków narciarskich),


Mogę źródło tego pierwszego punktu? Ja przypominam sobie jedynie wrzutki Smokowskiego na Instagramie... ale jeśli było coś więcej, to tym większy szacunek dla KS ;) 

  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, bartek2lp2 napisał:

1. Polityczne zaangażowanie w protesty strajku kobiet

2. Za dużo formatów piłkarskich, a brak takich jak: siatkarskiego, o skokach narciarskich (mimo rozpoczynających i już rozpoczętych sezonów siatkarskiego jak i skoków narciarskich),

Wydaje mi się, że ten pierwszy punkt to raczej dotyczy osobistych poglądów części składu tworzącego KS, a tego zaangażowania w samych programach nie widać. Zgadzam się natomiast z drugim punktem. Bo ok, piłka nożna jest najpopularniejszym sportem, więc nic dziwnego że jest tyle programów. Tyle tylko, że to jest Kanał Sportowy, a nie Kanał Piłkarski, więc warto by było, żeby inne dyscypliny też się pojawiały. Owszem, jest program o sportach walki, jest o Formule 1, ale na przykład magazyn żużlowy spadł po jednym odcinku, bo Łukasz Benz wrócił do Canal+, a potem przez pół roku nie znaleziono prowadzącego...

 

Inny zgrzyt, jaki widzę w KS, to taka pewna nagonka na Marcina Najmana. Raz go zaprosili do Hejt Parku (co potem Borek uznawał za pójście o jeden krok za daleko), Stanowski z nim pogadał, wyświetlenia wpadły. Tyle, że Stanowski to grzeje w sumie dalej, czy to na swoim Twitterze, gdzie musi każdą rzecz o Najmanie skomentować (z wzajemnością), czy nawet robiąc specjalnie po to, by pośmiać się z niego lub innych osób osobny program "Dziennikarskie zero". Ostatnio zdziwiło mnie to, iż w sobotę na KS będzie oglądanie gali FameMMA, na której właśnie Najman występuje. Stanowski wielokrotnie krytykował te widowiska, określając je mianem cyrku i patologii, a teraz się okazuje, że Kanał Sportowy nie dość że robi program z komentowania walki (choć pewnie gdyby nie spięcie między Najmanem i Stanowskim to nic takiego by nie robiono), to jeszcze promuje na Twitterze możliwość wykupienia dostępu do transmisji tych walk. Żeby było śmieszniej, to Stanowski jakąś godzinę temu napisał coś takiego:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zauważ @Kirk, że ludzi śledzących kanał to "jara". Sami podkręcają atmosferę czy to telefonami do Hejt Parku czy komentarzami na YouTube. Niestety Stanowski to trochę wykorzystuje moim zdaniem do promowania kanału i zebrania jak największej kasy z wyświetleń. Mi to na razie nie przeszkadza, zobaczymy jak się rozwinie sytuacja.

 

Szkoda, że na przykład Wojtek Piela nie może poprowadzić jakiegoś krótkiego programu o skokach narciarskich, którymi przecież bardzo mocno się interesuje. Uważam, że taki format 30 minutowy pewnie by się sprawdził.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

@Kiler Gdzie ja napisałem, że się zwijają?

Z pewnościa jednak jako oddani fani np. zauważyliście że nawet już Okocim wycofał się ze sponsoringu?

O tym jakie super wyniki finansowe ma drugi sponsor Etoto też można poczytać w sieci... Ale to chyba nie ten temat.

@bugmenotNie chcę robić bałaganu w innym temacie, więc napiszę we właściwym.

 

Napisałeś, że zwinęli dawno żagle. :) Co do sponsoringu Okocimia to w mojej opinii trochę słabo na tym Okocim po prostu wychodził.

 

Nowych programów faktycznie brakuje, może jeszcze to ruszy. Było trochę huraoptymizmu i może przyszedł kubeł zimnej wody. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Kiler napisał:

Tylko zauważ @Kirk, że ludzi śledzących kanał to "jara". Sami podkręcają atmosferę czy to telefonami do Hejt Parku czy komentarzami na YouTube. Niestety Stanowski to trochę wykorzystuje moim zdaniem do promowania kanału i zebrania jak największej kasy z wyświetleń. Mi to na razie nie przeszkadza, zobaczymy jak się rozwinie sytuacja.

Bo to działa na zasadzie "naczyń połączonych". Stanowski robi wrzutkę o Najmanie, wielu widzów to łapie, pisze komentarze, dzwoni, czy nawet na Twitterze to komentuje i są tego efekty w postaci wyświetleń i klików. A jak są efekty, to się to ciągnie dalej. Z tego też powodu Stanowski zaczął robić "Dziennikarskie zero", nawet jeśli to nie pasuje do końca do ogólnego charakteru Kanału Sportowego. Niby teoretycznie mógłby sobie od tego zrobić osobne miejsce (trochę tak jak Michał Pol, który nadal robi swoje streamy na własnym kanale), ale lepiej z biznesowego punktu widzenia wykorzystać znany już kanał z szeroką bazą odbiorców.
A że poziom tego programu jest dość słaby to inna sprawa...

Format o skokach by się przydał, sezon się zaczął, warto by było to wykorzystać. Takim moim marzeniem, choć możliwe że trudnym do wykonania choćby z racji innych zaplanowanych programów albo możliwości osobowych, jest to, żeby po każdym konkursie, tak jak się robi po każdym meczu piłkarskiej reprezentacji, był live i komentarze do tego, co się wydarzyło na zawodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...