Skocz do zawartości

Kanał Sportowy na YouTube


Kirk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Bushiken Nie mam żadnego beefu. Po prostu tutaj uczciwie nie ma czego chwalić bo z wielkich zapowiedzi wyszedł kapiszon.

Misję Futbol, sztandarowy program ogląda właśnie live 7 tysięcy osób. Chłopaczka grającego w Minecrafta 30 tysięcy ;).

Aha, Cyfrowy Polsat dziś na otwarciu giełdy o 9 rano 28 groszy w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bugmenot: Ogląda teraz 8 tysięcy, ale Misję Futbol Dogrywka na KS Extra. Porównywanie Minecrafta, którego śledzi cały świat dzieciaków do profilu sportowego chyba nie ma sensu. Jak widać KS radzi sobie dobrze, nawet Play wskoczył jako reklamodawca, więc Twoja obawa o upadek kanału jest na razie odsunięta w czasie. :)

 

Myślę, że trzeba po prostu ich oglądać, żeby móc wyrobić sobie zdanie a nie bazować na jakiś wycinkach. Wiadomo, że internet rządzi się swoim sprawami, więc prowadzący czasem będzie pod wpływem barszczyku i nie będzie to sztywna gadka jak w telewizji. Ja lubię ich luz i dla mnie możecie to nawet nazywać patostreamem. :)

 

Stanowskiego, Borka, Pola lubię jako dziennikarzy i nie wnikam w jakieś wojenki na linii TVP, Canal+, Polsat a KS. Albo, że kiedyś mówił tamto, teraz tamto. Tylko krowa zdania nie zmienia.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądalność zwyklej Misji Futbol też jest taka. Tak to wygląda po 2 godzinach ;).

"MISJA FUTBOL - BOREK, SMOKOWSKI, KOWAL I WAWRZYNIAK - 21,000 views Streamed live 116 minutes ago"

 

Oczywiście niech każdy ogląda co lubi.

Dla mnie jednak "picie barszczyku" jest tak samo żenujące jak gotowanie z Ligą Mistrzów.

Przypominam, że to miała być "rewolucja sportowych mediów".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest @Pawop. Nie wiem czego oczekujesz @bugmenotod KS? Nagle mają mieć trylion wyświetleń a na żywo ma ich oglądać cała Polska? Zobacz jakie są wyniki meczów piłkarskich? Też dziesiątki tysięcy a nie setki. :) Według mnie KS to udany projekt. Ty masz prawo do odmiennego zdania. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bugmenot napisał:

Oglądalność zwyklej Misji Futbol też jest taka. Tak to wygląda po 2 godzinach ;).

"MISJA FUTBOL - BOREK, SMOKOWSKI, KOWAL I WAWRZYNIAK - 21,000 views Streamed live 116 minutes ago"

 

Oczywiście niech każdy ogląda co lubi.

Dla mnie jednak "picie barszczyku" jest tak samo żenujące jak gotowanie z Ligą Mistrzów.

Przypominam, że to miała być "rewolucja sportowych mediów".

Co do samej stricte oglądalności Misji Futbol to do pojawienia się KS była ona tylko na Onecie i większość dalej pewnie ją tam ogląda.
Tą rewolucją jest oderwanie się od sztywnej ramówki. Popatrz jak zrobili magazyny podsumowujące kolejkę każdej większej ligi to nagle C+ po tylu latach obudził się z jej wysokość Premier League.
Fakt, że w tym oraz wielu innych rzeczach wielkie TV zaczęły ich naśladować pokazuje ich sukces. Tak samo w  w szczycie pandemii KS 1 wyszedł z pomysłem na codzienne Hejtparki to w TV zaczęły się pojawiać "Dobry Wieczór Sport" w C+ i jego odpowiednik w Eurosporcie.
Pytanie czy to entuzjazm i pomysły Kołodziejczyka ale stworzono kolejny podobny format w postaci niedzielnego "Wysokiego pressingu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli wcześniej innych dziennikarzy w Internecie nie było? :)

Słyszeliście np. o takim kanale Foot Truck, który notuje takie same (albo czasami lepsze wyniki) live'ów niz wyhajpowany KŚ? A może o Konradzie Szymańskim co opowiada o piłce i jego kilka filmów ma więcej niż 2 miliony odslon? Wielki KŚ zebrał powyżej 2 milionów tylko na imbie z Najmanem... A może Footroll? Najlepszy film ma 7 mln. odsłon, 500 tysięcy subów.

 

Idąc dalej:

KŚ - 656 filmów, 84 mln. odslon, ~130 tysięcy odsłon na film,

Foot Truck - 107 filmów, 23 mln. odsłon, ~214 tysięcy na film,

Shymansky - 140 filmów, 57 mln odslon, ~400 tysięcy na film.

Widać o co mi chodzi?

I Foot Truck czy Shymanski to są kanały stricte o piłce, a nie Najmanie i graniu w pingla z Quebonafide.

 

Bądźmy poważni i obiektywni. Od tria profesjonalnych, działających od 20 lat w sporcie dziennikarzy chyba powinniśmy wymagać trochę więcej niż od anonimowych kanałów na YT.

A na razie to KS produkują jedynie więcej treści, tylko 20 filmików w tygodniu nie przekłada się na ich jakość czy oglądalność. Łacznie jakiś efekt skali jest, ale nie robi to żadnego wrażenia.

A jeśli uważacie, że którakolwiek telewizja zwraca uwagę i traktuje jako konkurencję to co robi KŚ czy jakikolwiek inny kanał na YT, dostosowuje do tego ramówke itd to gratuluje dobrego samopoczucia :).

 

Ktoś tutaj pisał, że KS które momentami jest jak słup reklamowy, ma deal z Onetem, znane nazwiska itd pochwalił się przychodami 2 mln. złotych.

Tak dla skali, sam Krzysztof Gonciarz miał 1,5 mln złotych w zeszłym roku. Abstra[beep]e.tv - 8 mln.

Katolicki kanał YT "Langusta na Palmie" dostał z samego Patronite 2,5 mln złotych :).

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat KS z tych wszystkich przez Ciebie wymienionych ma najwięcej subskrypcji. Shymansky ma filmiki z wyświetleniami ponad 2 mln, ale to są króciutkie treści. Każdy kanał ma inny profil i sposób prowadzenia i ważne, że  jest miejsce dla każdego. :)

Edytowane przez Kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 656 filmów na kanale bardzo niewiele - co opisałem wyżej.

A i tak porównałem to do kanałów stricte o piłce, a KS to jest mydło i powidło, nawet często sportu tam nie ma poza nazwą ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy najpopularniejsze Hejt Parki z jakże uznanymi sportowcami ;) - Najmanem, Platynovem i Quebonafide to już jest łącznie ponad 6 mln odslon.

Doliczając pozostałe 40-50 odcinków (czy ile oni tego zrobili) to więcej niż połowa z tych 80 mln odsłon to będą HP.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To do kogo mieć pretensje? To ludzie decydują co oglądać. Skoro liczba subskrypcji jest znacznie wieksza niż zakładali, są liderem w swoim segmencie (kto broni innym więcej filmików wypuszczać) i skoro są zadowoleni z wyników finansowych to kluczowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz coś rzeczowego do przekazania? :). Tak, w przeciwieństwie do Ciebie znam się na tym temacie, to jakiś grzech?

 

Przedstawiłem porównanie do innych kanałów, do innych Youtuberów itd na bazie którego robiony, przez jak twierdzą 40 osób Kanał Sportowy wypada bardzo kiepsko.

 

A Twoim jedynym argumentem jest to, że Stanowski twierdzi, że jest zadowolony. A co ma mówić? Twarowski z "Zapinamy Pasy" też był bardzo zadowolony ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Robotę wykonywaliśmy najlepiej, jak potrafiliśmy. Moim zdaniem zbudowaliśmy fajne, merytoryczne radio, mieliśmy bardzo dobry kontent i super zespół, odkryliśmy parę talentów. Właściciel podkreślał to w rozmowie z zespołem - mówi Robert Małolepszy, redaktor naczelny Zapinamypasy.pl, w rozmowie z wirtualnemedia_pl. - Po tym jak do zespołu dołączył Andrzej Twarowski, wyniki słuchalności skoczyły o 300-400 proc. w górę.

 

No i oczywiście, przepraszam, że wiem lepiej i każdy kto się obraca w branży i potrafi dodać 2+2 też wie lepiej.

 

Niżej kilka komentarzy do wyników Kanału Sportowego z WM... Możesz iść tam pobronić KS, jeśli masz w tym jakiś interes tak jak robisz to na forum ;).

 

 
Cytat

 

Maciejka 2020-12-21 08:41
Mimo wszystko rozczarowujące zasięgi. Duże liczby wyłącznie na lol-contencie skierowanym do dzieci. Coraz mniej w tym sportu, coraz więcej głupot. W stricte sportowych programach zazwyczaj 20-70 tys wyświetleń, co jak na youtube jest wynikiem słabym.
 
Manul 2020-12-21 12:09
Taki niezaduży warzywniak.
 
 Tintarinta 2020-12-21 15:29
2,5 mln przychodu na 40 osób współpracujących, to jest 62 tys. PRZYCHODU na głowę.Odjąć koszty i podatki, to co zostanie?

 

 
 
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby było tak dobrze, to by roboty nie szukali gdzie indziej. :D Realia są takie, że z YouTube da się utrzymać i mieć nawet fajny hajs, ale nie można iść w "pełni profesjonalne" treści jak TV, bo to jest zupełnie nieopłacalne. Przekonali się o tym chociażby goście z Abstra**uje, którzy już nawet większości udziałów swojej firmy nie posiadają. Bardzo łatwo robić kaskę jak się jest laską ubierającą skąpe stroje, która bredzi o głupotkach, sama sobie jest makijażystką, oświetleniowcem, kamerzystą. To czego nie potrafi zleci "kolegom" simpom, którzy zrobią to za fra.jer. :D 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawop Ty serio z liczbami dyskutujesz? ;)

 

@the cable guy No właśnie. A Abstra miało rok temu 3 razy taki przychód jak KS (i ponad 2 mln straty mimo tego).

A nie mają tam "do wyżywienia" ludzi przyzwyczajonych do 5 cyfrowych przelewów z kontraktu w TV na koncie co miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...