Skocz do zawartości

Kanał Sportowy na YouTube


Kirk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zadowolony z powstania KS - nie oglądam wszystkiego, ale część kontentu jest ciekawa np. rozmowa z Igą Świątek, analizy piłkarskie. Programy są na luzie - bez spinki znanej z TV. Projekt ma dopiero rok - wydaje mi się perspektywiczny, na pewno będzie zdobywał nowych subskrybentów. Nie rozumiem celu tylu postów bugmenota krytykującego KS. Wiem, że są ludzie którym może nie podobać ta formuła, ale po co tracić czas w dyskusjach z wieloma zwolennikami KS? Przecież mamy prawo wyrazić swoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bugmenot nie odniosę się do liczb których nie znam ale zwrócę uwagę na 1 lukę w rozumowaniu. Z jednej strony podkreślasz, że największą oglądalność ma lol-content, gdzie przodują Hejtparki z  upraszczając "celebrytami niezwiązanymi ze sportem" (Najman, Quebo, Taco) i  ich Stricte Sportowy Content jej nie generuje. Z 2 strony porównujesz ich z tuzami Youtube'a którymi są głównie streamerzy gier gdzie króluje właśnie taki lol-content. Wiec jeżeli chciałbyś ich rozliczać bez wliczania lol-contentu albo żeby nie tworzyli takowego to nie można ich porównywać do wymienionych w poprzednim zdaniu.
 Uważam, że rozdźwięk polega na tym, że większość w tym temacie porównuje ich z twórcami contentu stricte sportowego i w porównaniu z nimi osiągnęli sukces a Ty porównujesz ich z całym Youtubem gdzie już ustaliliśmy co króluje.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bugmenotustalmy fakty. Kanał sportowy nie był w założeniu projektem, który ma być jedynym źródłem ich dochodów. Przecież Borek i Smokowski dalej chcieli normalnie pracować w Polsacie, Stanowski ma swoje Weszło ,a Pol obecnie pracuje w WP . Więc robienie zarzutów, że dorabiają gdzieś indziej jest śmieszny. To oni doskonale wiedzą, że z samego YT z tym kontentem się nie utrzymają . 

Przykład zapinamypasy.pl- świetny . W tym samym czasie Stanowski uruchomił radio WESZŁO FM. To drugie działa do dziś, o czym to świadczy ? Chyba o tym, że chyba Pan Stanowski jakieś pojęcie o biznesie ma i o planowaniu go długofalowo. 

Kanał Sportowy od początku swojej działalności zakładał rozmowy z ciekawymi osobami niekoniecznie ze świata sportu, często za namową swoich widzów. Więc robimy zarzut, że słuchają propozycji swoich odbiorców ? 

Możemy oceniać, ale to oni wykładają swoje pieniądze, znajdują sponsorów itd. Mają prawo robić kanał po swojemu, a nie według moich czy kogokolwiek wyobrażeniach. Weszło FM też już dawno powinno upaść według wielu ekspertów z internetu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ja napisałem o tym, że Borek czy Smokowski sobie dorabiają (choć to akurat prawda).

Radio rzeczywiście działa (jeszcze, choć wyraźnie widać, że Stanowskiemu się znudziło). Dlatego też, że w przeciwieństwie do zapinamypasy.pl jest robione przez amatorów za nieduże pieniądze.

A co do tego zmysłu biznesowego to jak on sie np. do "męskiego" serwisu wyszlo.com (tu juz nawet domena wygasła), albo motoryzacyjnego wjechalo.com (ostatnia aktualizacja wrzesień 2019)? ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Hejt Parki, to moim zdaniem dobrze, że tam występują też ludzie niezwiązani bezpośrednio ze sportem. Pamiętam, że wśród tych programów, które obejrzałem na żywo i w całości, były właśnie Hejt Parki ze Stanisławem Żółtkiem, Robertem Mazurkiem i Małgorzatą Domagalik (kolejność chronologiczna). No, ok - pani Domagalik ma związek taki, że napisała książkę o Jerzym Brzęczku, a wcześniej o Jakubie Błaszczykowskim. Ale wiecie o co mi chodzi - KS przyciąga widzów także programami, które nie są stricte o sporcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, wislok napisał:

Jeśli uważasz Kotleszkę, Wojciecha Pielę czy W. Kowalczyka za amatorów o gratuluję Ci dobrego humoru :) 

A to są wg Ciebie profesjonalni radiowcy? ;)

W Zapinamy pasy miałeś ludzi z kilkunastoletnim doświadczeniem np. Gąsiorowskiego z Trójki czy Kruka z Zetki. Do tego Twarowski i Smokowski.

To jednak trochę inny kaliber ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne. Ja tylko napisałem, że taki pasjonat jest o wiele tańszy niż dziennikarz, który przychodzi z dużego medium.

Wirtualnemedia informowały, że start Zapinamypasy kosztował 500 tysiecy, a koszty miesięczne to bylo 250 tysięcy złotych.

Więc te roczne przychody 2,5 mln którymi chwali się KS by nawet nie starczyły na jego utrzymanie przez ten czas. A radio żadnym wypasem nie było, technicznie poziom lokalnej stacji w małym mieście.

Wracamy więc do punktu wyjścia, że KS musiałby mieć naprawdę wiele, wiele większe przychody (czyli więcej odsłon), żeby mówić tutaj o jakmś suckesie przy takich nazwiskach, które tam pracują... ;)

Spojrzałem też na zapowiedzi z listopada 2019 - oferta komplementarna wobec klasycznej telewizji sportowej, 20 formatów tygodniowo, różne studia z których będa nadawane. Co mamy po roku? ;)

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bugmenotodnoszę wrażenie, że zaangażowałeś się w dyskredytację Kanału Sportowego. Poziom Twoich emocji, walka z osobami, które chcą dać temu Projektowi szanse są dziwne. Dajmy odbiorcom prawo decydowania co chcą oglądać.  Rok to trochę mało, aby wyciągać dalekosiężne wnioski biznesowe. Patrząc na tę fotmułę jako amator daję jej duże perspektywy na sukces...

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, rogerrabbitek napisał:

@bugmenotodnoszę wrażenie, że zaangażowałeś się w dyskredytację Kanału Sportowego. Poziom Twoich emocji, walka z osobami, które chcą dać temu Projektowi szanse są dziwne. Dajmy odbiorcom prawo decydowania co chcą oglądać.  Rok to trochę mało, aby wyciągać dalekosiężne wnioski biznesowe. Patrząc na tę fotmułę jako amator daję jej duże perspektywy na sukces...

 

To samo mogłbym powiedzieć o tych co fanatycznie bronią KS. O jakich emocjach i walce mówisz? To tylko liczby, opinie innych ludzi, linki itd.

Masz coś rzeczowego w temacie do powiedzenia, to rzuć innymi.

Pokaż mi jakieś badania (poza tymi zrobionymi na zlecenie KS Sportowego albo wypowiedziami twórców) gdzie jest mowa o ich fanastycznym sukcesie.

 

Ja Ci rzucę jeszcze takim: https://otopress.pl/2020/11/29/moja-opinia-kanal-sportowy/

Dwa cytaty z tego artykułu:

"Kanał Sportowy zachwycał, teraz zaczyna żenować"

"Kanał Sportowy ma już coraz mniej wspólnego ze sportem. Merytoryczne programy stanowią mniejszość"

 

27 minut temu, Pawop napisał:

@bugmenot, mam wrażenie, że masz jakieś kompleksy i na siłę próbujesz dyskredytować KS. 

Sporo rzeczy nie wypaliło i nie doszło do podpisania umów sponsorskich przez Koronawirusa, o czym sami wspominali. Kase mają nie tylko z oglądalności.

 

Jak wyżej - kontrargumenty, a nie wycieczki osobiste. Nie masz nic do powiedzenia, a podbijasz temat, próbując mnie urazić.

Koronawirus to w tym przypadku żadne wytłumaczenie - online akurat jest z tego powodu w największym kiedykolwiek rozkwicie. Gdyby nie COVID to by połowy tych odsłon pewnie nie mieli...

"Platformy VOD w okresie lockdownu notowały rekordowe zainteresowanie. Teraz liczba użytkowników nieco spadła, ale i tak jest – w większości serwisów – wyższa niż przed rokiem. PMR szacuje, że cały ten rok będzie rekordowo dobry dla branży, a w kolejnych latach trend wzrostowy się utrzyma"

https://biznes.newseria.pl/news/w-tym-roku-serwisy-vod,p920574720

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że tu nie tyle chodzi o rozkwit treści online, a o to, że jak planowano w listopadzie 2019 całą koncepcję, to mieli pewnie już plany dotyczące programów o poszczególnych sportach. A jak zaczęto odwoływać, przesuwać i opóźniać w sporcie, to się te plany też posypały. W końcu bez sensu byłoby ruszać w kwietniu z magazynem żużlowym w sytuacji, gdy ligi startowały w czerwcu/lipcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak już żuzel wystartował to ile zrobili magazynów? Jeden odcinek Parku Maszyn był a potem prowadzący się zawinęli i już nie wrócil ;).

Gdyby coś takiego zrobił Polsat, albo C+ to byloby 5 stron wieszania psów.
A tutaj, nikt tak naprawdę tego nie oglądał, nikt tego nie pamięta. I jest więcej takich programów.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bugmenot napisał:

Jak wyżej - kontrargumenty, a nie wycieczki osobiste. Nie masz nic do powiedzenia, a podbijasz temat, próbując mnie urazić.

Koronawirus to w tym przypadku żadne wytłumaczenie - online akurat jest z tego powodu w największym kiedykolwiek rozkwicie. Gdyby nie COVID to by połowy tych odsłon pewnie nie mieli...

"Platformy VOD w okresie lockdownu notowały rekordowe zainteresowanie. Teraz liczba użytkowników nieco spadła, ale i tak jest – w większości serwisów – wyższa niż przed rokiem. PMR szacuje, że cały ten rok będzie rekordowo dobry dla branży, a w kolejnych latach trend wzrostowy się utrzyma"

https://biznes.newseria.pl/news/w-tym-roku-serwisy-vod,p920574720

Absolutnie nie chce Cię urazić.

Tak jak pisał @Kirk, niektóre formaty nie wystartowały, bo wszystko zostało zamrożone, przez to również nie doszło do podpisania umów sponsorskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, bugmenot napisał:

Spojrzałem też na zapowiedzi z listopada 2019 - oferta komplementarna wobec klasycznej telewizji sportowej, 20 formatów tygodniowo, różne studia z których będa nadawane. Co mamy po roku? ;)

Oto jakie formaty mamy po roku:


1. Football Bloody Hell - Magazyn Ligi Angielskiej

2. Bundestalk - Magazyn Ligi Niemieckiej
3. La Liga Bonita - Magazyn Ligi Hiszpańskiej
4. Curva Sud - Magazyn Ligi Włoskiej

5. Najlepsza Liga Świata - Magazyn Ligi Mistrzów
6. Weszłopolscy - Magazyn Ligi Polskiej

7. Liga.pl
8. Magazyn lig egzotycznych
9. Misja futbol
10. Misja futbol dogrywka

11. Hejt park

12. Octagon live

13. Stanowisko

14. Dziennikarskie zero

15. 7 wspaniałych

16. POL position

17. Magazyn wysokich lotów
18. Mój pierwszy raz
19. Espresso z Matim

20. Top 10 Smokowskiego

21. Moje wielkie walki
22. Boxing talk

23. Wszelkie live charytatywne i inne nie HP Live

24. Fakty są takie

25. Trening z kanałem
26. Smokowski Sprawdza

27. Jak kozacy w piłkę grali

28 Domowy Futbol

29. Gromda Fight Club

30. Ważenia przed Galami Tymex Boxing Night oraz MB Boxing Night

 

Nawet trochę więcej niż te 20 które zapowiadali.

@bugmenot jesteś dla mnie zagadką, widać po tym co i jak piszesz, że jesteś inteligentnym facetem z dużą wiedzą i szerokimi horyzontami.
Jednakże wdajesz się w każdym temacie gdzie się da w przepychanki i kłótnie jak tylko ktoś śmie mieć inne zdanie niż TY, bo tylko TY możesz mieć rację.
Wdajesz się w ataki na różne osoby, a jak ktoś pije do Ciebie, to nagle święcie oburzony, że wycieczki osobiste ktoś uskutecznia.
Osobie na Twoim poziomie nie szkoda na takie rzeczy czasu??
Nie lepiej poszerzyć wiedzę i poczytać kolejny felieton na Press.pl czy innych Wirtualnych Mediach?? Albo obejrzeć jakieś niszowe kino Europejskie lub Południowoamerykańskie na Netflixie?
Wielokrotnie miałem ochotę wtrącić coś do dyskusji gdzie walczyłeś z wiatrakami ale powstrzymałem palce na klawiaturze, wiedząc, że narażę się Panu Alfie i Omedze forum i będzie kolejna Imba.
Proponuję czasem też odpuścić.
Peace Out.

  • Popieram 3
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bushiken z tych 30 "formatów" raptem kilka jest nadawanych regularnie. Cześć powstała w kilku odcinkach. Od tego jak spędzam mój czas itd to się uprzejmie odstosunkuj - ja nikomu na to uwagi nie zwracam, ani nikogo w tym temacie nie atakuje.

Próbuje prowadzić dyskusje na poziomie innym niż "mamo, a Stanowski powiedział". Jeśli nie masz argumentów ani nic ciekawego do powiedzenia, to rzeczywiście nie warto się do dyskusji wtrącać.

Nikomu nie zabraniam mieć innego zdania czy opinii, ale tutaj jest dyskusja o rzekomym wielkim sukcesie kanału, który nie ma poparcia w rzeczywistości.

I naprawde nie trzeba być "alfą i omegą", żeby użyć Google i to zweryfikować. Zobaczyć ile się zarabia w Internecie, jak to jest z odsłonami itd.

A jedyną odpowiedzią np. @Pawop jest "masz kompleksy", "zrób lepiej".

Jeszcze tylko brakuje "a za PO...".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrząc po tej liście, skrupulatnie przedstawionej przez Bushikena, to są tam zarówno formaty cotygodniowe, a ich jest około 10, może nawet więcej, jak i programy, które z racji swojej specyfiki nie są co tydzień. "Pol Position" szło jak trwał sezon Formuły 1, "Najlepsza liga świata" jest wtedy, gdy rozgrywane są mecze LM. A też na przykład nikt nie mówił, że chociażby "Espresso z Matim" będzie cotygodniowe. To chyba tylko Stanowski przy swoich cyklach sobie postanowił je robić każdego tygodnia.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bugmenot napisał:

"Kanał Sportowy ma już coraz mniej wspólnego ze sportem. Merytoryczne programy stanowią mniejszość"

Rozumiem, że skoro wrzucasz tą opinię i wybijasz ten cytat to go podzielasz ? Zakładam,że tak to spójrzmy na ramówkę Kanału Sportowego.

Dominują w nim programy o tematyce sportowej, merytoryczne. 

Jeszcze ramówka z tydzień wcześniej

Większość programów merytorycznych dotyczących lig zagranicznych piłkarskich. Ponadto program o F1, skokach narciarskich czy MMA. 

Więc naprawdę treści merytoryczne stanowią MNIEJSZOŚĆ na tym kanale ? Ani w opinii, którą tu zalinkowałeś jej autor tego nie wykazał ani twoja osoba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kirk Nie wiem jaka jest definicja formatu dla Panów z KS, ale dla mnie to jednak powinnien być on regularny ;).

 

Przy okazji, wjechał właśnie ciekawy news. To tak dla porównania z tymi "kokosami" KŚ.

 

"Michał Szafrański, bloger, podcaster i ekspert finansowy, podczas ostatniego naboru powiększył swoją społeczności osób korzystających z płatnych treści „Klanu Finansowych Ninja” o 1238 subskrypcji, to dało mu przychód brutto na poziomie ponad 1 mln zł. W sumie w „KNF” w br. zgromadził ponad 2,5 tys. osób, co oznacza 1,8 mln zł przychodu brutto.

@wislok Wrzuciłem tamtą opinie, żeby pokazać inny punkt widzenia, który czy chcesz czy nie, jest podzielany przez wiele osób.

Że dla Ciebie nawet Borek pijący "barszczyk" jest merytoryczny to już wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...