Skocz do zawartości

Polsat Sport 1, Polsat Sport 2 i Polsat Sport 3 (dawniej Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News)


danielpes5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie Andrzeja Niemczyka- był w rozpisce na niedziele spotkań Brazylia-Dominikana i Włochy- Chiny ,a mecz Brazylia-Chiny był rozgrywany w piątek. Inna sprawa,że właśnie oglądałem powtórkę magazynu Polska 2014 i Kmita wspominał o felietonie Andrzeja Niemczyka broniącego czy szukającego usprawiedliwień i zrozumienia dla decyzji Polsatu w kontrze do wypowiedzi Waldemara Wspaniałego, którego bardzo mocno skrytykowano ustami samego Kmity i osobistego wroga W. Wspaniałego R. Boska. Więc mże pan Niemczyk źle się poczuł i musiał opuścić ostatni set meczu Brazylia- Chiny ?? Moim zdaniem to dało by się łatwo zweryfikować,ale widać jak mało ludzi ogląda te mecze siatkówki, bo już by dawno napisali,że np. komentował mecze wczoraj czy coś takiego.

DPŚ-TimesSquare jak widać nie rozumieją. Inaczej jeszcze- Panowie nie można kupić czegoś co nie jest oferowane, czyli nie można było zakupić praw do transmisji w kanale otwartym, bo nie było takiej oferty ze strony właściciela praw- nie ma pakietu, na który mieli by się szarpnąć. W umowie też mogą być określone konkretne kanały - na tej zasadzie np. NC+ ni mógł emitować meczów ligi angielskiej na antenie nsport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jest mała różnica. DPŚ zawsze było w Canal + kodowane. A Polsat przyzwyczaił fanów siatkówki że reprezentacja jest na otwartym.

 

Idąc tym tokiem myślenia cała Polska będzie za chwilę rozpaczać, bo nc+ zakoduje Ligę Mistrzów która zawsze była transmitowana w kanałach otwartych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bober1 mam nadzieję, że tylko udajesz takiego... :roll: 100 razy jest pisane, że na DMŚ są 2 pakiety. Dla płatnych ( który ma Canal+ ) i otwarty, który jest o ścianę rozbić, bo zawiera tylko retransmisję danego meczu. Ten pakiet jest tak słaby, że nawet TVP nie było nim zainteresowana. Ogarnij się i czytaj ze zrozumieniem. Nikt nie broni NC+, bo oni mają takie i nie inne prawa ( czytaj: prawa "zamknięte" - tylko dla telewizji płatnej ) i OD ZAWSZE je zakupują i mają w tych samych kanałach.

 

Jak można się targować o zmiany w przetargach? Wytłumacz mi to, bo tego nie mogę pojąć. Skoro sprzedawca wystawia dany towar to nie ma zamiaru się targować i jakieś zmiany. To tak, jakby Canal+ miało się targować z UEFA o to, aby zgodziła się dać kilka meczy LM o 19:00 i kilka o 20:45 ( podobnie jak z LE ), bo wtedy będą mogli pokazywać "więcej". Przecież UEFA by ich wyśmiała z miejsca. No ogarnij się trochę, chłopie...

 

Pamiętaj, że to nie dystrybutor praw decyduje o ich zawartościach, tylko właściciel praw. Tak więc "układy" Canal+ z dystrybutorem można włożyć między bajki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się ciekawa dyskusja rozpętała. Odnośnie wątku o DMŚ na żużlu broniąc nieco użytkownika, który stawiał to za przykład to nc+ zawsze przecież mogła udostępnić (na czas transmisji) kanał na którym to wydarzenie transmituje (czyli np C+ Sport) wszystkim swoim abonentom od najniższego pakietu żeby mogli obejrzeć Polaków ale tego nie robi i to normalne i prawidłowo, taki tylko przykład daje. CP zakupił całość praw do MŚ w siatkówce i taką decyzje podjął, bardzo korzystną dla swoich abonentów i "nieco" mniej korzystną dla abonentów innych sieci. Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALF kadra w TVP była transmitowana do 2007 regularnie. Trudno mi znaleźć bezpośredni związek między sukcesami kadry, a Polsatem.

Przecież za LŚ, WG, MŚ,ME płaci się FIVB za prawa,a nie PZPS czy kadrze.

Ej, ej, ej... ja przecież ani razu nie napisałem, że dzięki Polsatowi kadra osiągała sukcesy. Sam sobie to dopisałeś.

 

Nie odnosiłem się konkretnie do kadry. Pisałem tylko ogólnie, że dzięki Polsatowi dyscyplina jaką jest siatkówka od wielu już lat przeżywa prawdziwy rozkwit. Na wielu płaszczyznach. Zaczęto ją traktować w 100% poważnie. W czasach TVP liczyła się tylko męska kadra oraz czasy Mostostalu i Galaxi. Wyglądało to mniej więcej tak jak... ze szczypiorniakiem obecnie. W czasach TVP człowiek oglądał te mecze siatkówki od święta (no może delikatnie przesadziłem) - taka jest prawda. W czasach Polsatu kibic siatkówki może żyć tym sportem na co dzień. Dosłownie cały rok.

 

Nawet dziś oglądałem powtórkę magazynu MŚ, gdzie Ryszard Bosek ładnie to skonfrontował na przykładzie praw telewizyjnych do rozgrywek siatkarskich w Polsce i we Włoszech. Konkluzja była taka, że międzynarodowe środowisko siatkarskie zazdrości polskim kibicom siatkówki telewizji takiej jak Polsat, telewizji która maksymalnie angażuje się w ten sport .

 

Chcesz mnie wciągnąć w pułapkę z tymi pytaniami- wyniki sportowe nie zależą od TV- Aby one były musi być materiał ludzki, mieliśmy po prostu siatkarzy i kadra, która w końcu odniosła sukces dzięki zatrudnieniu Lozano była oparta o kadrę I. Mazura, która zdobyła MŚ Juniorów w 1997.

Wiadome, że nie zależą w dyscyplinach niszowych jak gimnastyka, ale w dyscyplinach pokroju siatkówki aspekt telewizji która te mecze pokazuje ma znaczenie. Dlaczego? Bo siatkówka to nie tylko reprezentacja, ale przede wszystkim kluby. W klubach pracują ludzie, których trzeba jakoś utrzymać. A pieniądze owszem pochodzą od sponsorów, ale także z praw telewizyjnych. Po drugie na to wszystko wpływa medialność, którą zapewnia właśnie telewizja, a bez medialnego aspektu sponsorzy by pouciekali. Także mamy do czynienia z systemem naczyń połączonych. Fajnie, że Plus się zaangażował, ale na dłuższą metę bez Polsatu nie stworzyłby takiej koniunktury jaka jest obecnie.

 

Oczywiście Polsat ma swoje zasługi i to niemałe,ale nie jest to tak jak mówi Kmita- to jest nasz towar( zawłaszczenie całej dyscypliny do siebie jest nieuczciwe, przecież sukcesy klubowe to efekt zaangażowania przecież także innych firm typu Orlen, PGE , Assecco itd.) i tworzenie obrazu tak jak Ty to robisz- sport upadły, niszowy( jak na sport niszowy mnóstwo transmisji w otwartej TV i sporo sukcesów), który Polsat wyniósł na sam szczyt jest ogromnym skrótem myślowym,żeby nie powiedzieć po prostu fałszywe. Tyle z mojej strony.

Mówiąc "nasz towar" odniósł się zapewne nie do sponsorów/partnerów tylko do rynku TV. Jeśli tak to nie widzę w tej wypowiedzi niczego kontrowersyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do sytuacji z Niemczykiem... Po prostu żałosne, może Niemczyk sam zrezygnował będąc zażenowany? ;)

 

Już widzę jak Canal+ trzyma w swoich szeregach eksperta, który non-stop bibrzy na ich produkt o nazwie T-Mobile Ekstraklasa lub w czasie transmisji narzeka, że abonenci nSport nie mogą obejrzeć meczu LM, który właśnie komentuje w Canal+Sport.

 

Jestem przeciwny cenzurze, ale istnieją pewne niepisane zasady...

 

Niemczyk chyba poczuł się zbyt pewny siebie. No ale ten typ tak ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie rozumiem tej napinki na Polsat. Owszem gdyby MŚ dla abonamentów Cyfrowego Polsatu była dodatkowo płatna to można byłoby to nazwać skandalem (a chyba były takie myśli w głowach szefów tej platformy) tak się jednak nie stało i według mnie jest wszystko ok. Napinkę tworzą tutaj osoby, które zapewne mają NC+ i uważają, że skoro płacą nie wiadomo jakie pieniądze to Polsat swoje najlepsze rzeczy powinna im dawać za darmo (tak było w przypadku F1 i tak jest w wypadku MŚ). A tak wcale nie jest, przecież wiadomo jest, że jeżeli ktoś chce oglądać siatkówkę to ma CP a jeżeli ktoś chce piłkę to ma NC+. Ja osobiście wolę piłkę ale myślę nad zakupem CP ale wstrzymuję się do momentu kiedy będzie jasne jak będzie pokazywane el. ME jeżeli w najtańszym pakiecie to wezmę i CP i nie będzie problemu.

 

PS: niech odezwie się choć jeden krytyk CP który jest jego abonamentem oczywiście w sprawie MŚ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kun

 

Zrozum człowieku, że nie chodzi o jakieś słabe prawa do wszystkich meczy MŚ. Niech sobie polsacik koduje je wszystkie w PPV za 50zł każdy. Tutaj chodzi jedynie o mecze Polaków, które powinny być dostępne dla wszystkich w Polsce. Nie dziwota, że rząd robi ustawę, aby wszystkie mecze Polaków w siatkówce, piłce nożnej i ręcznej na wielkim imprezach zawsze były dostępne w otwartych kanałach. Tak po prostu powinno być, bo to reprezentacja narodowa. Pozostałe mecze tego "super" turnieju niech sobie kodują ile wlezie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, ej, ej... ja przecież ani razu nie napisałem, że dzięki Polsatowi kadra osiągała sukcesy. Sam sobie to dopisałeś.

Oj nie wiem czy sobie dopisałem. Sam twierdziłeś,że za TVP było koło podium,a za Polsatu podium- więc sugerowałeś wpływ, z którego się teraz wycofujesz,ale ok.

Pisałem tylko ogólnie, że dzięki Polsatowi dyscyplina jaką jest siatkówka od wielu już lat przeżywa prawdziwy rozkwit. Na wielu płaszczyznach. Zaczęto ją traktować w 100% poważnie. W czasach TVP liczyła się tylko męska kadra oraz czasy Mostostalu i Galaxi. Wyglądało to mniej więcej tak jak... ze szczypiorniakiem obecnie. W czasach TVP człowiek oglądał te mecze siatkówki od święta (no może delikatnie przesadziłem) - taka jest prawda. W czasach Polsatu kibic siatkówki może żyć tym sportem na co dzień. Dosłownie cały rok.

Może Ty żyłeś od święta, ja żyłem cały rok- emitowana mecze przez cały okrągły rok i ja je śledzilem. Żyto Mostostalem i Galaxią- ciekawe stwierdzenie, na tej samej zasadzie można by stwierdzić,że żyto za Polsatem tylko PGE Skrą Bełchatów. Jest to zarzut śmieszny, pokazywano ligę normalnie- wcale nie gorzej niż Polsat- a nawet lepiej niż ostatnio czyni to Polsat bo Ci drudzy nie pokazują walki o brązowe medale. Na antenach TVP była poza Ligą była LŚ, LM , MŚ,ME czy także liga kobiet- tak, tak.

Wiadome, że nie zależą w dyscyplinach niszowych jak gimnastyka, ale w dyscyplinach pokroju siatkówki aspekt telewizji która te mecze pokazuje ma znaczenie. Dlaczego? Bo siatkówka to nie tylko reprezentacja, ale przede wszystkim kluby. W klubach pracują ludzie, których trzeba jakoś utrzymać. A pieniądze owszem pochodzą od sponsorów, ale także z praw telewizyjnych. Po drugie na to wszystko wpływa medialność, którą zapewnia właśnie telewizja, a bez medialnego aspektu sponsorzy by pouciekali. Także mamy do czynienia z systemem naczyń połączonych. Fajnie, że Plus się zaangażował, ale na dłuższą metę bez Polsatu nie stworzyłby takiej koniunktury jaka jest obecnie.

Przecież nigdy nie powiedziałem,że Polsat nie ma zasług, bo wiadomo,że takowe ma i to wielkie. Jednak bez przesady- że bez Polsatu to była ruina i mało popularny sport. Rozkwit przyszedł dzięki sukcesom kadry - Polsat umiejętnie si ę strzelił i potrafił to wykorzystać.

Nawet dziś oglądałem powtórkę magazynu MŚ, gdzie Ryszard Bosek ładnie to skonfrontował na przykładzie praw telewizyjnych do rozgrywek siatkarskich w Polsce i we Włoszech. Konkluzja była taka, że międzynarodowe środowisko siatkarskie zazdrości polskim kibicom siatkówki telewizji takiej jak Polsat, telewizji która maksymalnie angażuje się w ten sport .

Odnośnie Boska to nie jest niezależny szkoleniowiec tylko to jest pracownik Polsatu, więc mu za takie teksty jak przytoczyłeś płacą.Niech lepiej powie czy Włosi mieli zakodowane MŚ rozgrywane w ich kraju ?? Naprawdę jest czego zazdrościć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci broniący tutaj na forum polityki Polsatu muszą mieć jakieś powiązania z tą firmą. Nie wierzę, że da się na trzeźwo obronić ich ostatnie działania.

Z drugiej strony oburzający się tak posiadacze dekoderów nc+ też są zabawni. Na pewno zaopatrzyli się w pakiety nc+ i C+, żeby emocjonować się siatkówką. :)

Najgorzej będą mieli, jak w moim przypadku abonenci kablówek np. UPC, którzy mają 3 sportowe kanały Polsatu, ale będą musieli płacić blisko stówę za MŚ lub co bardziej prawdopodobne nie obejrzą Mistrzostw wcale, BO NIE BĘDZIE TAKIEJ MOŻLIWOŚCI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TimesSquare czyli rozumiem, że jazda reprezentacji Polski na Żużlu w Dpś też się w to wpisuje? Czy w tym przypadku masz już inne zdanie?

 

Wg mnie się wpisuje i powinna być w otwartej stacji albo w otwartym okienku Canal+. Tak POWINNO BYĆ, ale nie jest z różnych prawnych względów, gdzie sprzedający prawa uwzględnił jasno, że do otwartej stacji mogą iść tylko retransmisję. Gdyby było inaczej to napisałbym wprost - wielki minus dla nc+ za kodowanie sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...