Skocz do zawartości

Polsat Sport 1, Polsat Sport 2 i Polsat Sport 3 (dawniej Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News)


danielpes5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A tymczasem prezes PZPS:

 

- Myślę, że można to jeszcze zmienić. Jest czas, żeby Polsat, jak i strona rządowa trochę wspomogły tę sytuację. Wykonujemy olbrzymią pracę, żeby mistrzostwa zrobić na najwyższym światowym poziomie, a część ludzi może tego nie zobaczyć - mówi Mirosław Przedpełski, prezes PZPS

 

http://www.sport.pl/siatkowka/10,82383, ... oxSportTxt

 

Czyli wszystko powoli zmierza do tego jak przed EURO 2008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z EURO była taka sytuacja,że musieli udostępnić, tutaj zapewne tak nie ma. Rok temu co warto powiedzieć ME rozgrywane w Polsce były zakodowane pomimo także zapowiedzi transmisji w Polsacie. Teraz Polsat zapewne miał podobne plany,ale chciał ugrać i zrobił wokół tego szum, bo poniósł dużo większe koszta.

Półfinały i finał muszą być chyba,że zrobią zmianę niekorzystną dla kibica piłki nożnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALF-ie taka uwaga do Ciebie: Przez miesiące pisałeś w wątku Canal+ jaki to niedobry jest monopol tej stacji na futbol, tutaj zdajesz się być zachwycony monopolem i to pełnym ( to nie tylko rozgrywki krajowe, rozgrywki klubowe, ale także reprezentacja, najważniejsze imprezy międzynarodowe) Polsatu. Dziwna postawa.

 

Szukanie analogii między siatkowką,a piłką nożną jest moim zdaniem nieuprawnione

 

 

Dobrze wiesz, że to są dwa odrębne przypadki. Polsat masowo wspiera polski sport, a Canal+ robi to od święta.

 

O niezdarnym pompowaniu kasy w polską Ekstraklapę piłkarską już się wypowiadałem.

 

Polsat nawet jeśli jest monopolistą to po pierwsze dostęp do niego jest znacznie większy niż do C+. Po drugie wiele tych transmisji wrzuca do DVB-T.

 

Po trzecie o patowej sytuacji związanej z konotacjami między Plusem i Polsatem pisaliśmy. Nie wiem czy Polską siatkówkę stać na pozbywanie się obu tych podmiotów, bo jak słusznie zauważyłeś z tego tandemu nie da się wyłączyć jednego kolarza.

 

Po czwarte pomijam już te ceny pakietów itp.

 

swordfish & rotalplus zadali następujące pytania:

A kiedy pojawią się sportowe Canal+ i nSport+ w CP? I kiedy pojawią się sportowe Polsat Sport i Polsat Sport Extra w nc+? Dlaczego nie można mieć wszystkich tych kanałów w jednym pakiecie cyfrowej telewizji satelitarnej? Jakoś w telewizjach kablowych mogą być te kanały obok siebie w jednym abonamencie, a na satelicie nie mogą?
Do tego zestawu dodam kolejne RETORYCZNE pytanie: kiedy będzie możliwość wykupienia samej paczki C+ bez setki innych kanałów?

 

A ja pójdę o krok dalej i zapytam: Kiedy w tej smutnej polskiej rzeczywistości ludzie będą mogli płacić za konkretne treści które ich interesują? Chcę sport - płacę za sport. Chcę kanały dziecięce - płacę za kanały dziecięce, a nie, że płacę haracz za kanały który mnie kompletnie nie interesują i których siłą rzeczy nie oglądam np. lifestyle.

 

Wiem, brzmi to jak utopia, ale też dzięki temu ten spór byłby zażegnany. Co ja gadam do takiego sporu w ogóle by nie doszło...

 

Ok, może być i tak - tylko niech Polsat przestanie wylewać te krokodyle łzy, jak to nie wykorzystano szansy na promocję Polski, jaką to oni misję spełniają. NC+ robi swoje czyli zarabia bez tych wielkich haseł i hipokryzji, nie słyszę,żeby na każdym razem podkreślali jacy to oni są wspaniali, najlepsi, jaki to ogromny wpływ mają na polską piłkę itd. Po prostu znakomicie opakowują produkt i zajmują się meritum.

A czym nc+ może się pochwalić?

 

Od blisko 20 lat ładują wielkie pieniądze w Ekstraklasę i od blisko 20 lat Ekstraklasa zmierza ku równi pochyłej.

 

Oczywiście do opakowania doczepić się trudno, ale wszystko inne (poza małymi wyjątkami) leży. Canal+ to z jednej strony obrzydliwie bogaty klient, a z drugiej strony mało wymagający klient. Osobiście wolałbym żeby te proporcje były odwrotne. Canal+, który jest głównym źródłem finansowania polskich klubów powinien odważnie narzucać Ekstraklasie SA swoje idee. Idee zmian. Tak naprawdę powinien już to robić w czasach PZPN.

 

Groteskowa formuła rozgrywania meczów w T-Mobile Ekstraklasie, wcześniej podgrzewane płyty, jakieś pseudo szkółki dla dzieciaków to są zmiany na pokaz, na alibi, na odczep się. Zmiany powinny dotyczyć tego co jest najbardziej istotne, czyli absurdalnego kupowania średnich lub słabych obcokrajowców, przepłacanych kopaczy także polskich. Mam tu na myśli szczególnie budżety polskich klubów, które w 70%-80% pożerają pensje słabych kopaczy. Wiadomo, że tych kluczowych zmian jest więcej, ale nie będę tutaj przywoływał całej litanii, bo to nie o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alf w Netii masz pakiety jakie chcesz.

 

Ja zdecydowanie nie chcę żeby państwo dopłacało do tego interesu. Nie może być tak, że wszyscy finansujemy choćby nie wiadomo jak wielkie grono, to z wszystkich kieszeni. Przeciwko Euro w naszym kraju też byłem, a siatkówkę chociażby nie wiadomo jak lubił (a oglądam tylko jak polacy grają czy jakieś finały), to jestem przeciw finansowaniu z państwowych (naszych) pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po trzecie o patowej sytuacji związanej z konotacjami między Plusem i Polsatem pisaliśmy. Nie wiem czy Polską siatkówkę stać na pozbywanie się obu tych podmiotów, bo jak słusznie zauważyłeś z tego tandemu nie da się wyłączyć jednego kolarza.

To jest nierynkowe- jeśli pojawił by się gracz dający lepsze warunki na transmisję to powinni go wybrać. Wpływ Polsatu jest większy aniżeli sponsoring- oni stali za zwolnieniem selekcjonera Kadry- to jest patologia !!

+. Po drugie wiele tych transmisji wrzuca do DVB-T.

To nieprawda. Ile meczów WGP było na żywo w Polsacie Sport News?? Zero.. Ligi w ogóle już nie pokazywali i tak ze wszystkim. Chyba ,że Ciebie rajcują retransmisje z kilkudniowym poślizgiem i podanym wynikiem na pasku..

Canal+ nie odpowiada za stan polskiej piłki, ani za to jak kluby wykorzystają pieniądze. TV ma relacjonować rozgrywki ligowe,a nie zarządzać klubami czy rządzić całym polskim futbolem. Nie od tego jest. Jeśli by tak było to znaczyło by,że są mafią jak Polsat ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiesz, że to są dwa odrębne przypadki. Polsat masowo wspiera polski sport, a Canal+ robi to od święta.

 

O niezdarnym pompowaniu kasy w polską Ekstraklapę piłkarską już się wypowiadałem.

 

Polsat nawet jeśli jest monopolistą to po pierwsze dostęp do niego jest znacznie większy niż do C+. Po drugie wiele tych transmisji wrzuca do DVB-T.

Ale co to za argument? Jest monopolistą tak jak C+, przecież dostęp do C+ też jest łatwy. nc+ do DVB-T wrzucać nic nie może, bo nie ma tam kanału, ale przecież daje polską Ekstraklasę, Ligue 1, Serie A, LM i LE, piłkę ręczną, NBA czy żużel do nSport, który jest jeszcze bardziej dostępny.

C+ nie wspiera polskiego sportu? Gdyby nie C+ to polska liga ryłaby totalną biedę, a o infrastrukturze mógłbyś pomarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiesz, że to są dwa odrębne przypadki. Polsat masowo wspiera polski sport, a Canal+ robi to od święta.

 

O niezdarnym pompowaniu kasy w polską Ekstraklapę piłkarską już się wypowiadałem.

 

Polsat nawet jeśli jest monopolistą to po pierwsze dostęp do niego jest znacznie większy niż do C+. Po drugie wiele tych transmisji wrzuca do DVB-T.

Ale co to za argument? Jest monopolistą tak jak C+, przecież dostęp do C+ też jest łatwy. nc+ do DVB-T wrzucać nic nie może, bo nie ma tam kanału, ale przecież daje polską Ekstraklasę, Ligue 1, Serie A, LM i LE, piłkę ręczną, NBA czy żużel do nSport, który jest jeszcze bardziej dostępny.

C+ nie wspiera polskiego sportu? Gdyby nie C+ to polska liga ryłaby totalną biedę, a o infrastrukturze mógłbyś pomarzyć.

Jaką infrastrukturę masz na myśli? Stadiony, które budują miasta, czy bazę treningową, którą mogą pochwalić się nieliczne kluby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiesz, że to są dwa odrębne przypadki. Polsat masowo wspiera polski sport, a Canal+ robi to od święta.

 

O niezdarnym pompowaniu kasy w polską Ekstraklapę piłkarską już się wypowiadałem.

 

Polsat nawet jeśli jest monopolistą to po pierwsze dostęp do niego jest znacznie większy niż do C+. Po drugie wiele tych transmisji wrzuca do DVB-T.

Ale co to za argument? Jest monopolistą tak jak C+, przecież dostęp do C+ też jest łatwy. nc+ do DVB-T wrzucać nic nie może, bo nie ma tam kanału, ale przecież daje polską Ekstraklasę, Ligue 1, Serie A, LM i LE, piłkę ręczną, NBA czy żużel do nSport, który jest jeszcze bardziej dostępny.

C+ nie wspiera polskiego sportu? Gdyby nie C+ to polska liga ryłaby totalną biedę, a o infrastrukturze mógłbyś pomarzyć.

NC+ może ma i kanał otwarty, chodzi o podpisane umowy- one są na kanały kodowane. Polsat też TME nie puszczał w PSN. Gdyby nie kasa z Canal+ to wiele klubów mogło by już dawno upaść. Przecież Polsat też nie budował hal widowiskowo-sportowych czy hal siatkarskich.

Moim zdaniem wywiązują się bardzo dobrze ze swoich obowiązków nadawcy,a nie odpowiadają za stan całej polskiej piłki i powiem więcej nie powinny. Każdy ma swoją rolę do spełnienia - zadaniem NC+ nie jest zarządzanie ligą, rządzenie federacją piłkarską czy spółką Ekstraklasa S.A. Brak wyników sportowych jest wynikiem wieloletnich zaniedbań w wielu obszarach zaczynając od szkolenia młodzieży, infrastruktury itd. W siatkówce takowych zaniedbań nie było - zaniedbań fundamentalnych i przy wsparciu finansowym dyscypliny przyczyniło się to do rozkwitu dyscypliny. Gdyby jednak nie było tych fundamentów mogło by być podobnie jak w piłce. Zresztą jak mówi Bertus Servaas zainwestował w piłkę ręczną,a nie w futbol bo tu znacznie łatwiej o sukces. Dlatego takie porównanie jakie proponuje tu ALF, z którym wielokrotnie się zgadzałem jest nie do przyjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alf w Netii masz pakiety jakie chcesz.

Wybieram pakiet Sport, a tam... brak nSportu i cały pakiet szlag trafia :/

 

Canal+ nie odpowiada za stan polskiej piłki, ani za to jak kluby wykorzystają pieniądze. TV ma relacjonować rozgrywki ligowe,a nie zarządzać klubami czy rządzić całym polskim futbolem. Nie od tego jest. Jeśli by tak było to znaczyło by,że są mafią jak Polsat ..

Czyli angielska Premier League jest mafią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiesz, że to są dwa odrębne przypadki. Polsat masowo wspiera polski sport, a Canal+ robi to od święta.

 

O niezdarnym pompowaniu kasy w polską Ekstraklapę piłkarską już się wypowiadałem.

 

Polsat nawet jeśli jest monopolistą to po pierwsze dostęp do niego jest znacznie większy niż do C+. Po drugie wiele tych transmisji wrzuca do DVB-T.

Ale co to za argument? Jest monopolistą tak jak C+, przecież dostęp do C+ też jest łatwy. nc+ do DVB-T wrzucać nic nie może, bo nie ma tam kanału, ale przecież daje polską Ekstraklasę, Ligue 1, Serie A, LM i LE, piłkę ręczną, NBA czy żużel do nSport, który jest jeszcze bardziej dostępny.

C+ nie wspiera polskiego sportu? Gdyby nie C+ to polska liga ryłaby totalną biedę, a o infrastrukturze mógłbyś pomarzyć.

W ilu miastach stadiony powstały za pieniądze klubów? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up

 

Kasa z Canal+ te kluby demoralizuje. Demoralizuje działaczy, piłkarzy, trenerów. Nic poza demoralizowaniem w tej kwestii od lat się nie zmienia. Piszesz, że Ekstraklasa bez kasy z C+ by umarła. A ja twierdzę, że wreszcie by odżyła.

 

Dlatego w tym konkretnym przypadku jestem za eutanazją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończcie tę dyskusję już, bo po prostu czytać się nie da. Polska ekstraklasa umarłaby bez Canal+, bo nikt inny nie jest w stanie dać tyle forsy za tą ligę. Proste. Jak ktoś sądzi inaczej to niech się puknie w główkę.

 

To właśnie przez C+ prawa za ekstraklasę są takie drogie, bo pokazali, że mogą zapłacić każde pieniądze za kopanie się po głowach. Gdyby lepiej negocjowali to płaciliby znacznie mniej. Tu żeby bardziej zobrazować moja wypowiedź niech polska liga będzie maluchem, a np angielska bmw. Niedługo dojdzie do sytuacji, że ten maluch będzie drozej kosztował niż to bmw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie. Tyle co SKY wydaje na Premier League to jest niesamowite, a przecież nie pokazują wszystkich meczów. Gdzieś czytałem na ten temat artykuł, tam było wszystko świetnie opisane. Tylko nie wiem na jakiej stronie :P

 

Znając mentalność polskich piłkarzy, to bez pieniędzy NC+ Ekstraklasa by po prostu zginęła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończcie tę dyskusję już, bo po prostu czytać się nie da. Polska ekstraklasa umarłaby bez Canal+, bo nikt inny nie jest w stanie dać tyle forsy za tą ligę. Proste. Jak ktoś sądzi inaczej to niech się puknie w główkę.

Zabawna jest Twoja twórczość na tym forum, od lat zresztą :lol:

W wielu innych krajach telewizja płaci o wiele mniej, a kluby jakoś funkcjonują. Najważniejsze by pieniądze wydawać z głową, a nie bezmyślnie. Czesi mieli swojego mistrza wiele razy w LM, a o takich budżetach jak Legii im się nie śniło.

 

I wystarczy chyba tej dyskusji w temacie Polsatu Sport. Ludzie, w których w momencie ogłoszenia sposobu transmisji MŚ raptem narodziła się wielka miłość do siatkarskiej reprezentacji Polski - śmigajcie na forum ncplus, prosić o włączenie Polsat Voleyball. Albo do punktu CePa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończcie tę dyskusję już, bo po prostu czytać się nie da. Polska ekstraklasa umarłaby bez Canal+, bo nikt inny nie jest w stanie dać tyle forsy za tą ligę. Proste. Jak ktoś sądzi inaczej to niech się puknie w główkę.

Zabawna jest Twoja twórczość na tym forum, od lat zresztą :lol:

W wielu innych krajach telewizja płaci o wiele mniej, a kluby jakoś funkcjonują. Najważniejsze by pieniądze wydawać z głową, a nie bezmyślnie. Czesi mieli swojego mistrza wiele razy w LM, a o takich budżetach jak Legii im się nie śniło.

 

I wystarczy chyba tej dyskusji w temacie Polsatu Sport. Ludzie, w których w momencie ogłoszenia sposobu transmisji MŚ raptem narodziła się wielka miłość do siatkarskiej reprezentacji Polski - śmigajcie na forum ncplus, prosić o włączenie Polsat Voleyball. Albo do punktu CePa ;)

Być może,ale Times Square przedstawił jaka jest rzeczywistość w Polsce. Problemy z frekwencją, mniejsza sprzedaż gadżetów, prawa telewizyjne sprzedawane są właściwie tylko na nasz kraj. Taka rzeczywistość,że bez pieniążków z Canal+ wiele klubów mogło by upaść. i to wtedy kiedy Canal+ płacił dużo mniej niż ostatni kontrakt. Czyli jak widać można bredzić,że polska siatkówka bez Polsatu nie istnieje,a pisać jak było naprawdę to nie można..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończcie tę dyskusję już, bo po prostu czytać się nie da. Polska ekstraklasa umarłaby bez Canal+, bo nikt inny nie jest w stanie dać tyle forsy za tą ligę. Proste. Jak ktoś sądzi inaczej to niech się puknie w główkę.

Zabawna jest Twoja twórczość na tym forum, od lat zresztą :lol:

W wielu innych krajach telewizja płaci o wiele mniej, a kluby jakoś funkcjonują. Najważniejsze by pieniądze wydawać z głową, a nie bezmyślnie. Czesi mieli swojego mistrza wiele razy w LM, a o takich budżetach jak Legii im się nie śniło.

 

A co ma Canal+ do wydawania pieniędzy przez kluby? :roll: Zabawne to są twoje [beep]ny, że niby to Canal+ odpowiada za złe to, że polskie kluby bezmyślnie wydają pieniądze. Ja po prostu piszę jak jest. Ile było już takich przypadków, że kluby, które spadały z ekstraklasy i traciły kasę od Canal+ po prostu upadały albo musiały zaczynać rozgrywki od IV ligi, bo nie mieli środków na grę w wyższej klasie rozgrywkowej. Po prostu niektórych ludzi na tym forum czytać się nie da. Jest jakaś opcja "ignoruj użytkownika"? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...