Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się uda, to po wakacjach ruszy nowa ramówka BIZNES24 z jeszcze większą ilością pasm na żywo. Jest już dla kogo nadawać, bo widzów coraz więcej, szczególnie po debiucie w UPC.

Vectra+Multimedia też prędzej czy później doda ten kanał do swojej oferty. Trzeba trafić po prostu na dobry moment :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z cytowaniem Biznes24? Czy pojawiła się jakaś śmiała teza, któregoś z gości, aby odbiła się szerokim echem w innych mediach? Coś tak mocno jak cytowanie Kaczyńskiego z TV Republika o "najgorszym sorcie Polaków"? 

I czy zamiast częstego zapraszania Mariana Nogi jest szansa na wywiad z Erykiem Łona? Lepiej posłuchać aktualnego członka RPP niż dawnego członka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WebMat

Wynajmujemy obecnie lokal przy USA53 od właściciela budynku (jednostka państwowa), a część wyposażenia kupiliśmy od Telewizji Polsat (np. już tam zamontowane oświetlenie), część środków trwałych przyjechała ze Szczecina oraz Radomska jeszcze z dobrodziejstwa inwentarza po kupnie telewizji TVR czy NTL, a sporo rzeczy też kupiliśmy nowych np. mixer czy zrobotyzowane kamery oraz Ryzeny 9 do montażu.

Docelowo redakcja BIZNES24 przeniesie się do warszawskiego oddziału MWE Networks, który powstaje na Ochocie. Realizujemy obecnie inwestycje budując nowe siedziby w Szczecinie i Warszawie. Dalej centrum MWE będzie w Szczecinie, ale pewne elementy telewizji muszą powstawać w Warszawie np. właśnie ogólnopolski kanał informacyjny, jakim jest BIZNES24.

Staramy się, aby BIZNES24 był telewizją świeżą, nowoczesną i ciekawą, w założonym przez nas modelu biznesowym i w trudnych realiach pandemii.

 

@swordfish

Masz cytat pierwszy z brzegu z aktualnym członkiem RPP:

https://www.money.pl/gielda/kropiwnicki-z-rpp-w-2021-r-kryzysowi-beda-towarzyszyc-napiecia-inflacyje-6540475285051521a.html

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PowerTV To jest ciekawe. Nie wiem jakie będą możliwości nowego studia, ale na pewno warto zadbać o stworzenie kilku planów (w sensie ustawienia kamer, stron, stolików, zróżnicowanie poszczególnych części studia, może nawet wyście do innej lokalizacji) w zależności od pory dnia lub typów programów. Jedne programy na siedząco, inne na stojąco itp. Im więcej przemyślanych i unikalnych ustawień pasujących do charakteru programu, tym lepiej. Można także posiłkować się green screenem, ale też nie można z nim przesadzić. Z racji ograniczeń obecnego studia oraz pandemii niestety dzisiaj wygląda to tak, że za każdym razem jak przełączam na B24, to widzę siedzącego przy stole p. Młodkowskiego na gładkim tle, rozmowę na Skypie lub przebitki z mówiącym p. Młodkowskim z offu. Chyba raz widziałem innego prowadzącego, który prowadził program pierwszego dnia, ale także przy stole.

 

Oczywiście to nie jest ten sam kaliber, ale dobrze się do czegoś odnieść. Bardzo dobrze radzi sobie z tym TVN24 oraz przed pandemią TVN24 BiS. W zasadzie praktycznie każdy program jest na swój sposób unikalny pod tym względem, na pewno pomagają tutaj możliwości siedziby. Studio biznesowe także miało/ma bodaj kilka różnych ustawień, w tym jedno z widokiem na cały kompleks. Konkurencja słabiej sobie z tym radzi. TVP Info planuje nowy newsroom, ale jak na razie eksploatuje przez cały dzień videowall. Niby można na nim wyświetlić co się chce, ale prawie wszystkie programy są robione przy dużym stole, wizualnie za bardzo się te programy od siebie nie różnią. Nie ma tam logiki, bo niby od czego zależy tam użycie danego planu? Zazwyczaj w TVN24 informacja jest przy głównym stole (Fakty na drugiej stronie), opinie/publicystyka na green screenie lub przy małym stoliku, programy raportowe/podsumowujące na stojąco, poranki w holu itd. W dodatku studio TVP Info ma spore ograniczenia przestrzenne, jest bardzo ciasne, zawsze wszystko jest kręcone na jedną stronę. A warto podkreślić, że mają kilka studiów na różnych piętrach, niektóre (przed pandemią) wykorzystywane są tylko na jeden program.

 

Na pewno ogólnie w TV brakuje mi "publicystyki biznesowej". Coś w rodzaju autorskich opinii i dłuższych komentarzy osób, które trzymają się określonej szkoły ekonomicznej. Tylko nie w sposób natarczywy, nie chodzi o to, aby wtłaczać komuś coś do głowy. Szczególnie, gdy miałaby to być powtórka z dużych stacji informacyjnych, tylko w biznesowej formie. Na pewno jest duża nisza jeżeli chodzi o szkołę austriacką, teorie monetarną itp. Można spróbować zaprosić również popularne nazwiska i fragmenty czy nawet całe rozmowy udostępniać na YouTubie. Tego rodzaju komentarze potrafią mieć w Internecie po paręset tysięcy wyświetleń. Świat jest zbyt skomplikowany i złożony, szczególnie w dzisiejszych czasach, dlatego ludzie oczekują, że ktoś im ten świat wyjaśni, zamknie w określony, proste formuły. A wyjaśniać trzeba regularnie, gdyż świat nie stoi w miejscu.

 

To może na tyle. Jestem przyzwyczajony, że nadawcy mają gdzieś opinie, dlatego ja ich prawie nigdy nawet nie próbowałem formułować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wczoraj okazję zajrzeć na kanał BIZNES24. Oprawa nie wyglądała na niedopracowaną - grafika mi się podobała. Lecz problematyczne jest to wielkie logo z datą i godziną. Warto byłoby to zmniejszyć i/lub rozdzielić logo z wyświetlanym czasem.

 

Ponadto, przydałoby się wyłączyć na czas filmu dokumentalnego te paski o notowaniach na giełdzie (bardzo to rozprasza) oraz zrobić logo półprzeźroczyste (np. zostawić tylko sam napis).

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.08.2020 o 16:01, PowerTV napisał:

Jak się uda, to po wakacjach ruszy nowa ramówka BIZNES24 z jeszcze większą ilością pasm na żywo. Jest już dla kogo nadawać, bo widzów coraz więcej, szczególnie po debiucie w UPC.

Vectra+Multimedia też prędzej czy później doda ten kanał do swojej oferty. Trzeba trafić po prostu na dobry moment :)

 

Jasne... gdyby VECTRA chciała dodała by kanał BIZNES 24 HD, tak samo miała dodać inne kanały jak Polsat Rodzina HD itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 

@mastano o tym właśnie pisaliśmy kilka podstron do tyłu:

 

W dniu 31.03.2020 o 10:27, A&G napisał:

Zmiany jak dla mnie na lepsze. Górna część ekranu "zalatuje" mi TVN CNBC Biznes. Widać w tym palec Młodkowskiego. :lol2:

 

Teraz jeszcze tylko "drastyczne" zmniejszenie loga oraz:

 

1. dolny pasek szeroki WIG (wszystkie spółki),

2. górny poszczególne indeksy (WIG30, mWIG40, sWIG80) z informacją przed spółkami z jakiego indeksu będą teraz "płynąć" kursy spółek. No i najważniejsze "trójkąciki" i procenty przy cenach spółek.

 

W dniu 2.04.2020 o 15:11, Frazes napisał:

Mi też się podobają ostatnie graficzne zmiany w Biznes24 i faktycznie tak jak ktoś wspomniał czuć tutaj duch TVN CNBC ? .

 

Co do loga to przedwczoraj wieczorem zauważyłem bardzo fajne logo Biznes24 (przeźroczyste litery na białym tle), które było wyświetlane w prawym górnym rogu, na obrazie internetowych transmisji w trakcie rozmów i w tym kierunku to powinno iść, jeśli chodzi o stałe logo ekranowe ( (w czasach TVN CNBC pamiętam w logo też były chyba przeźroczyste litery na białym tle i logo było w lewym górnym rogu, a z prawej strony od niego pasek z kursami walut oraz też chyba głównych indeksów).

 

W temacie dolnych pasków, to górny (biały) powinien być przeznaczony na notowania poszczególnych spółek, z tymże przed tym paskiem (z lewej) powinna być nazwa indeksu, z którego spółki aktualnie "lecą" (coś w stylu napisów "kraj", "świat" i "biznes" na pasku TVN24), natomiast na dolnym pasku (granatowym) powinny lecieć różne informacje gospodarcze, a z lewej jego strony powinna być aktualna data i godzina, z sekundami, bo to się nieraz przydaje, jeśli potrzeba ustawić dokładnie zegarek ? .

 

Czekam(y) oprócz tego na ramówkę w EPG na satelicie (a jak wygląda EPG Biznes24 w DVB-T???).

 

Ale na szczęście mamy już wrzesień i nasze sugestie szanowny pan właściciel ma w .... .

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.08.2020 o 23:04, PowerTV napisał:

@WebMat "część środków trwałych przyjechała ze Szczecina oraz Radomska jeszcze z dobrodziejstwa inwentarza po kupnie telewizji TVR czy NTL"

@swordfish

No to teraz wiadomo dlaczego zlikwidowano lokalność w NTL. Poprostu wywieziono sprzęt i nie było i nie ma czym i na czym produkować programów lokalnych.

Winnicki rozszabrowal NTL i TVR by doposażyć Biznez24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bugmenot napisał:

Niebywałe, właściciel decyduje do czego używa własny sprzęt. No skandal... :))

Czyli postąpił ok? Rujnując jedna.telewizje by stworzyć coś o jeszcze gorszej oglądalności niż to co zrujnowal.

Zresztą ten wpis pokazał że Winnicki to zwykły megaloman. Gdzie indziej pisał że lokalność w NTL ma wrócić po wakacjach, we wrześniu, a tutaj wyszlo dlaczego lokalności w NTL nie ma. Że to nie żadna przerwa wakacyjna, tylko pozwalnial ludzi i wywiózł sprzęt ? No chyba że wywiózł przed komornikiem, bo jak sam.mowil NTL.ma.spore długi??

Ja mu życzę by z torbami poszedł, bo to taki medialny Dyzma??

A lokalnością po NTL już zainteresowali się inni. Vectra udostępniła kanał " lokalna.news" gdzie można oglądać wiadomości z Radomska, Bełchatowa i okolic?

 

3 godziny temu, Pawel napisał:

To by po części tłumaczyło "mleczny" obraz ze studia :D

Biznes24 to taki kanał premium, że mleczny obraz to taka forma kodowania tego wykwintnego kontentu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie chodzi czy wywiózł czy nie, zwisa mnie to. Tu chodzi o krętactwo Winnickiego, który w tym samym czasie opowiada różne bajki na ten sam temat. Lepiej by wogole nie gadał co będzie, a co nie. Bo się nagada, naobiecuje, a później wychodzi na konfabulanta i dalej brnie i szuka kolejnych wymówek czemu obietnice szlag trafił.

Najpierw robi szum na forum, kreśli te swoje wizje biznesu, a za miesiąc dementuje.

A co do ilości osób oglądających programy lokalne na NTL to za Wikipedia Kurier  szacowano że ogladalo coś około 130tys widzów. A takiej oglądalności łącznie kanały Winnickiego nie mają. 

 

  • Popieram 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczelna Rada Adwokacka Forum SK działa w najlepsze :) Przedstawmy fakty:

- właściciel ma prawo obiecywać pozytywne zmiany, a następnie od nich odstępować, tłumacząc się epidemią COVID-19 - takie to popularne ostatnio;

- właściciel ma prawo zwalniać pracowników (udając, że to ich upragnione wakacje), a następnie nie przyjmować ich z powrotem na wybrane stanowiska, w międzyczasie winą za sytuację obarczając swoich byłych podwładnych, bo ci nie przyjęli nowych "warunków" umów (de facto gorszych od poprzednich);

- właściciel ma prawo dysponować swoim zadłużonym majątkiem, co chwilę wyciągając na publicznym forum kwestię wysokich kwot wierzytelności, może korzystać z własnego sprzętu, zmieniać jego lokalizację oraz ostateczne przeznaczenie, np. na potrzeby innej telewizji, prowadzonej przez odmienny podmiot gospodarczy, jednak w tej samej grupie, jednocześnie zaprzepaszczając szanse na wznowienie dotychczasowej formuły programu lokalnego;

- właściciel ma prawo generalnie robić co chce, może przekonywać do siebie popleczników na forach dyskusyjnych, którzy po wielu latach obecności w sieci zapomnieli czym jest wymiana opinii. Na każdy negatywny argument, w którym przytaczane są konkretne FAKTY, odpowiadają: "właściciel", "miał prawo", etc.

 

W takim razie zamknijcie forum albo ograniczcie się tylko do pomocy technicznej dla użytkowników sprzętu elektronicznego, bo jakakolwiek dyskusja na temat działalności nadawców może być skwitowana słowami "ma prawo". Ważne są prawa, nie dobre imię :)

  • Popieram 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakty są takie, że stacja była ruiną od dawna. Faktami nie są natomiast dywagacje pracowników i "fanów", którzy przez wiele lat mieli wygodne warunki, bo TVN nie liczył swoich pieniędzy, a jak w końcu musiał zacząć to jedynym kandydatem do przejęcia tego świetnego biznesu, filaru radomskiej gospodarki okazało się MWE...

 

Jeśli stacja była taką perełką to Patreon czeka - skoro Halo Radio potrafiło zebrać 500 tysięcy, RNŚ 4 miliony, to NTL też powinno co najmniej parę baniek z takimi oddanymi fanami? Pozostaje tylko odkupić udziały od MWE i jazda, czekamy na radomskie CNN.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, niemalże mnie przekonałeś, tylko ja pisałem o czymś zupełnie innym :) Nigdy nie twierdziłem, że NTL Radomsko było rentownym biznesem i tak naprawdę mi to wisi, ponieważ nic mnie to nie kosztuje, nie zarabiam także na posiadaniu tej tajemnej wiedzy :)

 

Postawiłem inny zarzut, a Ty lejesz wodę jak jakiś bot powtarzający posty Winnickiego, które przeczą same sobie. Ech. 

 

Rozumiem. Mam się odpimpać od wodza.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skoro nie było rentownym biznesem, to jaki masz problem z tym co robi MWE? To jest jakaś organizacja charytatywna? W mediach się wszędzie (niestety) obecnie zwalnia. Czy to Agora, czy lokalna gazetka reklamowa...

W dużych korpo pracownicy nie mają nawet komfortu posiadania umowy o pracę, tylko jadą na JDG płacą sami ZUS itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli Twój problem polega jedynie na tym, że są tu na forum ludzie, którzy realnie patrzą na sytuację i przedstawiaja argumenty wobec jęczenia jednopostowców to chyba w ogóle nie ma sensu dyskutować na ten temat ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...