Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, to wina kabla hdmi. Do 4k nie wystarczy taki za przysłowiowe 5 zł. Sam to przerabiałem ... dopiero kupno kabla 18Gb/s rozwiązało problem wyskakującego czarnego ekranu. A doraźnie można rozwiązać problem ustawiając w dekoderze wyjście na obrazu na 1920x1080.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2020 o 18:45, śmiechu warte napisał:

Nie będę się powtarzał, ale już wielokrotnie pisałem, że dla mnie HDR w telewizorach, to jeden wielki pic jak swego czasu 3D. Nie potrafią wypuścić matryc z równomiernym podświetleniem, nie mówiąc już o jasności grubo ponad 500 nitów, a wciskają w odbiornikach za 2 tys zł napisik HDR, gdzie jasność na poziomie 250 nitów jest wyzwaniem.

Jeżeli ktoś kupuje tv za 2 tys. 4k smart itp bajery i oczekuje jeszcze efektu wow w HDR to współczuje :)

Na dobrym jakościowo oledzie przynajmniej na netflixie (bo na kanałach sat wygląda to gorzej) efekt wow jak najbardziej występuje.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kristiano Rinaldo Bo ta ADB-owa wersja 4K UltraBOXa+ jest naprawdę spiep_rzona. Mam teraz z powrotem wersję Technicolor i widać bardzo wyraźną różnicę. Szkoda, że nie mam możliwości mieć ich jednocześnie, aby pokazać na filmie różnicę w działaniu. Najbardziej widać to w timeshifcie, szybkości przełączania kanałów, reakcji na działanie pilota w menu, a nawet płynności belek.

 

Chyba jedyna korzyść po stronie ADB to przełączanie kanałów z różnych pasm lub polaryzacji np. między TVP1 i TVP2 przy zwykłym konwerterze, przy aktywnym przełączniku z Astrą. Niestety Technicolor często lubi się wtedy na chwilę zawieszać. Jeśli ktoś nie ma Astry, a tym bardziej gdy ma konwerter Unicable lub Wideband, to tego problemu nie doświadczy.

Edytowane przez WebMat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tv od kilku miesięcy TECHNIKOLOR pracował bez większych zastrzeżeń, teraz na porównanie podłączony ADB i na tych samych przewodach przy rozdzielczości 4K czarny ekran, czyżby ADB miał większe wymagania do przewodu HDMi ? I druga rzecz dekoder uruchamia się po naciśnięciu "2" na pilocie od telewizora LG, TECHNIKOLOR tak nie reagował.

Dobrze że na stałe nie jest ADB, dla samego porównania obu modeli jak wygląda 4K nie zmieniałem przewodu HDMI, obraz na kanałach HD przy takich samych ustawieniach tv moim zdaniem lepszy daje TECHNIKOLOR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dekoder to zwykła kupka złomu.

Wcale nie ma wysokich wymagań . Bez problemu chodzi na kablu  HDMI za 2,5 zł. Trzeba tylko dobrze wsunąć kabek (czasem nie łączy gniazdo)

Ten dekoder losowo (skandal) obsługuje opcję oszczędzania energii.Raz na 100 zadziała...

W czasie pracy na Canal+4K pobiera ok. 16 W.

Niestety tyle samo pobiera wyłączony pilotem do Standby z opcją Oszczędzania energii na Maximum.

Technika PC+ bredzi, ze pomaga przeprowadzenie ustawień fabrycznych. BZDURA. Działa to ja totolotek.

Ciekawe, że uśpienie dekodera do prawie zerowego poboru prądu częściej działa z dyskiem zamiennym.

 

moja wymiana WiFipremium za 10 zł/m na ADB  4k  (aktywacja 0 zł)v  powodowana była chęcią zejścia na 5z ł/m za sam dekoder. I to byłaby akceptowalna opłata za to cudo techniki.

Nawet takie zamówienie przez ICA  PC+ skopała na maxa. Mogłem pobrać dekoder ...ale z dyskiem.  Złożyłem reklamację. Teraz PC+ przerzuca się błędem z APSem (tu powiedziano mi, ze albo biorę z dyskiem ....albo nie wymienia bo system nie widzi innej możliwości).

 

Jak ktoś chce brać ten dekoder warto bez ichniejszego dysku.

Samemu można przygotować dysk 2,5 cala SATA  min. 500 gb  (choćby z padniętego laptopa) i nie płacić haraczu 5 zł/m Koszt ok. 50 zł.

Edytowane przez zuzik1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konieczny kabel-adapter  za 15 zł eSata > sata+USB . Są takie na all.. Wtyczkę eSata do portu dysku, a kabel zasilający do USB.  Dysk z laptopa malutki więc wkładamy go w miękkie etui i jest prawie niesłyszalny. Nie potrzebuje osobnej obudowy.

Dysk z PC+  ma zasilanie i dane w 1 wtyczce . Nie znalazłem sposobu aby to to jakoś wyłączyć... i szeleści...tym bardziej, że pracuje całą dobę. I pewnie będzie coraz głośniejszy.

Oczywiście ten Ultrabox ma też plusy i dla mniej nerwowych może być dobrym odbiornikiem.

Mnie na razie wkurza. Dość słaby obraz i np. wczoraj nc+go kręciło i odbiornik nie uruchomił aplikacji. To jakaś loteria... bo w niedzielę było OK.

Edytowane przez zuzik1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie CZY, a nie kiedy?  Większość abonentów ma nowe tv. Chiociaż jak przechodziłem to też miałem stary. Ale akurat było przed świętami i udało się kupić za 1300. Poszukaj SMARTA będzie szybciej. Polecam samsung. Można na robić wszystko oprócz gier. Instalujesz apkę do urządzenia mobilnego i masz klawiaturę. 

Pomyśl o tym. Ludzie myślą że to drogie ale to tylko stereotyp. Wszyscy znajomi  którym go pokzałem byli bardzo zdiwieni ceną. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...