Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Rafus napisał:

Widać same problemy z tym dekoderem i telewizorami Sony. Ja mam Technicolora i telewizor Samsunga i wszystko śmiga jak ta lala.

Ale jakie problemy? Mam 2 TV SONY. Do niedawna był starszy model ale od 2 miesięcy użytkuję XH9505. Do obu podpinałem dekoder ADB 4K. Jak na razie nie mam żadnych problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, ircios napisał:

Wielka firma bez własnych metryc. O czym tu mowa.

 

16 godzin temu, Saturn45 napisał:

Są też matryce od LG w Sony.

 

Panowie żartujecie czy brniecie mimo niewiedzy??
Właśnie matryce Sony są w TV Samsunga i innych marek, LG jako jedyny robi swoje własne matryce tak jak Sony.
Jest wręcz odwrotnie niż mówicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung produkuje swoje matryce i jest największym tego typu producentem na świecie.

Sony miało z nim wspólną fabrykę, w której jednak odsprzedalo udziały ze względu na problemy finansowe (https://www.engadget.com/2011-12-26-sony-sells-its-stake-in-samsung-lcd-team-up-for-939-million.html).

 

Teraz rzeczywiście Sony używa matryc LG, jeden z przykładów:

"Jak już wspomniałem we wstępie, Sony 55XG8596 wyposażono w wyświetlacz LCD typu IPS od LG Display."

https://geex.x-kom.pl/recenzje/sony-55xg8596-test-udanego-telewizora-4k-lcd-z-matryca-typu-ips/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś wie dlaczego dysk twardy w NCP-3670SF 4K Ultrabox+ ADB nawet długo po przejściu w stan czuwania nadal pracuje? Wykluczam aktualizację czy wgrywanie VOD bo to może trwać do kilku godzin maksymalnie ale nie kilka dni.

Aby mieć pewność, bo dysk pracuje cicho, podłączyłem watomierz i otrzymałem następujące wyniki:

1. Praca ok. 17 W

2. Stan czuwania z dyskiem (tryb oszczędzania energii) - ok. 17 W

3. Stan czuwania z dyskiem  (tryb normalny) - ok. 17 W

4. Stan czuwania bez dysku (tryb oszczędzania energii) - ok. 10 W

5. Stan czuwania bez dysku (tryb normalny) - ok. 10 W

 

Zaznaczam, że Polska jest członkiem UE i każde urządzenie wprowadzone na Polski rynek musi spełniać wymogi dyrektywy Parlamentu Europejskiego nr ErP2009/125/WE, która nakazuje, że każde urządzenie musi w trybie czuwania pobierać nie więcej niż 0,5W.  W instrukcji obsługi dekodera jest napisane, że NCP-3670SF spełnia tę normę. Fakty temu przeczą. Może dlatego na opakowaniu jest napisane, że: "Produkt przeznaczony wyłącznie na rynek polski" bo to co nie może być dystrybuowane w krajach starej UE jest niekiedy wciskane do krajów nowej UE, gdzie nikt tego nie kontroluje.

Z tego by wynikało, że 4K Ultrabox+ jest nielegalnie rozprowadzany na terenie Polski. Oczywiście serwis Canal+ nie wie dlaczego tak jest.

 

Drugie pytanie czy wifi w dekoderze można jakoś wyłączyć? Czy ustawienie na połączenie przewodowe z automatu wyłącza emisję radiową 2,4 i 5 Ghz? Czy nie? Część konsultantów z Canal+ twierdzi, że emisja jest nadal i nie można jej wyłączyć a część twierdzi, że chyba wówczas nie ma emisji ale nie ma pewności.

Jeżeli dekoder 34 razy przekracza obowiązującą normę w zakresie zużycia energii w stanie czuwania to mam prawo podejrzewać, że również przekracza ją w zakresie promieniowania radiowego, co już stanowi znacznie zagrożenie dla zdrowia człowieka i zwierząt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na twoje pierwsze pytanie proponuję wykonać dokładniejsze pomiary. Dekoder po wyłączeniu pilotem nie przechodzi od razu do głębokiego czuwania. Przez jakiś czas jeszcze coś tam robi i usypia się po około 15-30 minutach. Na dekoderze od technicolora który miałem widać to było jak gasła dioda na panelu przednim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Dr.STech napisał:

Odpowiadając na twoje pierwsze pytanie proponuję wykonać dokładniejsze pomiary. Dekoder po wyłączeniu pilotem nie przechodzi od razu do głębokiego czuwania. Przez jakiś czas jeszcze coś tam robi i usypia się po około 15-30 minutach. Na dekoderze od technicolora który miałem widać to było jak gasła dioda na panelu przednim. 

Pomiary wykonałem 1 godzinę po wyłączeniu z pilota i następnego dnia rano, po całej nocy tylko w trybie czuwania.  Wszystko powtórzyłem po 2 dniach, myśląc, że może nowy dekoder potrzebuje czasu na kalibrację itp. Wyniki niestety te same. Oczywiście w tym czasie nie było zaprogramowane nagrywanie itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jan102 napisał:

Witam. Czy ktoś wie dlaczego dysk twardy w NCP-3670SF 4K Ultrabox+ ADB nawet długo po przejściu w stan czuwania nadal pracuje? Wykluczam aktualizację czy wgrywanie VOD bo to może trwać do kilku godzin maksymalnie ale nie kilka dni.

....

Pobieranie VOD może trwać kilka dni. To jest jeszcze kwestia instalacji antenowej i ustawień odbiornika.Jak masz ustawioną opcję oszczędzania energii ?Dekoder po włączeniu uruchamia się ładując cały system czy wskakuje obraz po kilku sekundach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie bo walczę z platformą i składam reklamację.

Czy też tak macie - chodzi mi o przesyłanie ofert na dekoder na kanałach nie wykupionych. Dekoder 4 k.

Mi pokazuje błąd 2100 i nie przechodzą rachunki.

Wymieniłem dekoder bo w serwisie też im nie działało i to nic nie dało. To samo dzieje się na nowym dekoderze to wymieniłem też kartę i nic. Ciągle to samo.

Skontaktowałem się platformą c+ i znowu muwili , że mam wymienić dekoder.

Stąd moje pytanie czy też tak macie bo nie będę ciągle chodził i wymieniał sprzęt. Jak miałem stary dekoder to wszystko było ok.

Złożyłem reklamację i zadałem by nie pobierali mi opłaty za dekoder bo nie działa jak powinno.

Będę walczył do skutku.

Proszę o informację z waszej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 minut temu, Pawel6666 napisał:

Mam do was pytanie bo walczę z platformą i składam reklamację.

Czy też tak macie - chodzi mi o przesyłanie ofert na dekoder na kanałach nie wykupionych. Dekoder 4 k.

Mi pokazuje błąd 2100 i nie przechodzą rachunki.

Wymieniłem dekoder bo w serwisie też im nie działało i to nic nie dało. To samo dzieje się na nowym dekoderze to wymieniłem też kartę i nic. Ciągle to samo.

Skontaktowałem się platformą c+ i znowu muwili , że mam wymienić dekoder.

Stąd moje pytanie czy też tak macie bo nie będę ciągle chodził i wymieniał sprzęt. Jak miałem stary dekoder to wszystko było ok.

Złożyłem reklamację i zadałem by nie pobierali mi opłaty za dekoder bo nie działa jak powinno.

Będę walczył do skutku.

Proszę o informację z waszej strony.

Sprawdziłem z ciekawości. U mnie tez nie pobiera ofert. Pewnie jakiś globalny błąd. Dla mnie opcja zbyteczna, bo ewentualne oferty sprawdzam w necie w ICA a nie na dekoderze. Wyłącz opcję pobierania ofert i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pawel6666 napisał:

Ten błąd to ciągnie się przez 6 miesięcy.

Ja wiem , że oferty można sprawdzić w Ica ale na sprzęcie powinno działać wszystko poprawnie. Tak było na na starym dekoderze.

Być może zainteresowanie tą formą aktywacji było tak male, ze usługę wyłączyli.

Teraz, Pawel6666 napisał:

Dekoder 4k ja lubię jak wszystko gra. Płacę to wymagam.

 

Hmm płacisz za usługę telewizyjną a ta działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Jan102 napisał:

Pomiary wykonałem 1 godzinę po wyłączeniu z pilota i następnego dnia rano, po całej nocy tylko w trybie czuwania.  Wszystko powtórzyłem po 2 dniach, myśląc, że może nowy dekoder potrzebuje czasu na kalibrację itp. Wyniki niestety te same. Oczywiście w tym czasie nie było zaprogramowane nagrywanie itp.

 

Masz multiroom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Pawel napisał:

Pobieranie VOD może trwać kilka dni. To jest jeszcze kwestia instalacji antenowej i ustawień odbiornika.Jak masz ustawioną opcję oszczędzania energii ?Dekoder po włączeniu uruchamia się ładując cały system czy wskakuje obraz po kilku sekundach ?

Tak jak napisałem, na oszczędzanie maksymalne ale zarówno w max jak i normalnym pobór jest 17 W czyli ustawienie opcji max nic nie daje. Bez wzgledu na ustawiona opcję oszczędzania dekoder odpala się natychmiast po włączeniu z pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Paweł 68 napisał:

Jeśli masz multiroom to dekoder nigdy nie przejdzie w głębokie uśpienie, musi być gotowy do przekazania uprawnień.

Wydaje mi się, że jasno napisałem, że w trakcie pomiarów wszystkie funkcje dodatkowe były odłączone w tym multiroom, którego na dodatek w ogóle nie mam.

32 minuty temu, Paweł 68 napisał:

Jeśli masz multiroom to dekoder nigdy nie przejdzie w głębokie uśpienie, musi być gotowy do przekazania uprawnień.

Wydaje mi się, że jasno napisałem, że w trakcie pomiarów wszystkie funkcje dodatkowe były odłączone w tym multiroom, którego na dodatek w ogóle nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jan102 napisał:

Tak jak napisałem, na oszczędzanie maksymalne ale zarówno w max jak i normalnym pobór jest 17 W czyli ustawienie opcji max nic nie daje. Bez wzgledu na ustawiona opcję oszczędzania dekoder odpala się natychmiast po włączeniu z pilota.

Czyli dekoder nadal w tle ma niewykonane zadania i nie przechodzi w stan uśpienia. Przy przejściu w stan uśpienia dekoder pobiera około pół wata ale uruchamia się dłużej, bo następuje ładowanie całego systemu.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...