Skocz do zawartości

Piłka nożna: Reprezentacja Polski


Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gruzja też jest słaba... wg mnie ciekawszym meczem byłby pojedynek Gibraltar - San Marino (lub Andora) :D

 

Najważniejsze, że tranmisja na otwartym kanale Polsat/HD i szkoda, że większość meczów w Polsacie Sport/HD i Polsacie Sport Extra/HD no, ale widziałem w ramówce, że jest również 1-2 mecze na Polsacie Sport News :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawodnikom, kolesiom Nawałki z Górnika Zabrze mówię w Reprezentacji stanowcze - NIE. Na Gibraltar fatalna postawa Olkowskiego starczyła, ale przy tych kontuzjach "reprezentacyjnych" to obawiam się, że będzie to opcja nr. 1 do zastąpienia Piszczka w późniejszych meczach, niestety. Mączyński ledwo wszedł i też nie wie gdzie szukać piłki... Parodia. W dodatku jak zwykle grają ci, którzy nawet na ławkę się nie mieszczą w klubach. O awans będzie ciężko z taką kadrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2:1 dla Niemiec.

 

Co do gry naszej reprezentacji to mogło być lepiej, ale po tym meczu zbyt wiele nie można wnioskować. Ważne, że jest wysokie zwycięstwo i teraz czeka nas pojedynek z mistrzami świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza połowa była tragiczna, jednak to powinien być znak, że coś jest nie tak, nawet gdybyśmy 20 goli strzelili w drugiej połowie... to był tylko Gibraltar pomyślcie co będzie z Niemcami ;)

 

niektóre portale już się nabijają z Polaków i pokazują tabelę, w której na razie prowadzimy i podpis "trzeba się nacieszyć tym widokiem" hehe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy, Lewandowski nie jest pierwszym zawodnikiem, który lepiej gra w klubie niż w reprezentacji, nawet Messi gorzej wypada w Argentynie niż w Barcelonie :).

Nie jest pierwszym i pewnie nie ostatnim. Szkoda tylko, że to nam Polakom trafił się akurat taki dziwny napastnik... :roll: Wolałbym żeby w klubie grał 50% gorzej, a w reprezentacji 50% lepiej, a tak pozostaje tylko niesmak i irytacja, że król strzelców ligi niemieckiej strzela na potęgę tylko Gibraltarowi i San Marino (czerwonym latarniom rankingu FIFA), bo meczów towarzyskich to ja nie liczę.

 

Co do zdania "lepiej gra w klubie niż reprezentacji" to nie nazwałbym tego >>>"lepiej"<<<, bo dysproporcja między tym co on gra w kadrze, a tym co grał w Borussii to jest jakaś przepaść, którą człowiekowi trudno aż zrozumieć. Trudno mi zrozumieć skąd się bierze ta jego indolencja strzelecka.

 

Co do Messiego, (który jednak Argentynę do finału MŚ doholował) naliczyłem mu 21 bramek strzelonych w samych tylko meczach o stawkę (a pewnie drugie tyle to on ma samych asyst), to mniej więcej tyle samo bramek ile Lewandowski strzelił w ogóle, nawet w meczach towarzyskich, ale nie porównywałbym sytuacji obu, bo to dwa piłkarskie światy jeśli chodzi o futbol reprezentacyjny. Casus Lewandowskiego trzeba porównywać do napastników reprezentujących drużyny zbliżone do poziomu Polski.

 

Poza tym w klubie są pewne automatyzmy i nie oszukujmy się lepsi zawodnicy niż w kadrze Polski. Tu będzie miał do pomocy rezerwowego w stosunkowo słabym Ajaksie Milika i Klicha, który w Wolfsburgu nie łapie się na ławkę rezerwowych.
Jaka reprezentacja, takie statystyki strzałów ;). Gdyby to tak było, że napastnik sam, bez niczyjej pomocy (przejęcie piłki, wyprowadzenie akcji, dobre podanie do napastnika) strzela gole to nie byłoby sensu wystawiania 9 pozostałych graczy (byłby tylko bramkarz i napastnik).

 

32ztn9v.jpg

 

Tak wyglądała gra Lewandowskiego w eliminacjach do mundialu w Brazylii^^^, a tak w mniejszym lub większym stopniu Robert marnował sytuacje w tychże eliminacjach:

 

http://www.dailymotion.com/video/x164ci ... rt?start=0

 

//

 

Automatyzmy... hmm, mówimy o grze w reprezentacji. Wiadomo, że w klubie są pewne automatyzmy, ale Lewandowski nie jest pępkiem świata. Napastnicy z innych reprezentacji też muszą zmagać się z tym problemem. Tym właśnie charakteryzuje się piłka reprezentacyjna.

 

Pisanie, że Lewy ma lepszych partnerów w klubie i dzięki temu strzela tyle bramek to naprawdę źle o nim świadczy.

 

Co w takim razie miał powiedzieć David Healy? Czy inni napastnicy nie wiem... Jari Litmanen, Robbie Keane, Eidur Gudjohnsen, Szota Arweładze, Adrian Mutu czy inni, którzy reprezentowali kraje na poziomie reprezentacji Polski lub nawet gorzej. Ja też nie wymagam od Lewego żeby strzelał bramki Niemcom, ale takiej Mołdawii już mógłby. Czy ja naprawdę wymagam aż tyle?

 

Mamy naprawdę ciekawą reprezentację. Dawno nie było już tak, że w pierwszym składzie mamy:

- bramkarzy z Premier League, w tym jednego z Arsenalu, dwóch z nich gra w pierwszym składzie swoich drużyn

- czołowego prawego obrońcę Bundesligi Piszczka (Borussia Dortmund)

- podstawowego obrońcę mistrza Rumunii

- kapitana pucharowicza z Serie A

- Boenischa, który często gra w pierwszym składzie czołowej drużyny Bundesligi

- Jędrzejczyka, gość wyrasta na czołowego defensora ligi rosyjskiej

- środkowego pomocnika Sevilli, triumfatora Ligi Europejskiej

- wyróżniającego się pomocnika ligi rosyjskiej Rybusa

- podstawowego pomocnika Borussii Dortmund

- Sobotę gracza Club Brugge

- króla strzelców Bundesligi, piłkarza Bayernu Monachium

 

itp. itd.

 

Boniek powiedział ostatnio takie zdanie, że ta reprezentacja jest lepsza od tej z 1982 r. Oczywiście przegiął, ale patrząc na przynależność klubową tych graczy budzi ona szacunek i robi wrażenie. Także nie przesadzajmy już z tym, że Lewandowski nie ma z kim grać, bo czy napastnicy przykładowo Czarnogóry mają lepiej? Przecież tam obok nich biega istny szrot.

 

Co ma powiedzieć Michael Mifsud - reprezentant Malty? Strzelec 39 bramek dla swojej reprezentacji.

 

Już nie róbmy z Lewandowskiego świętej krowy, bo właśnie od takich napastników jak on powinniśmy wymagać.

 

Ja osobiście liczę, że te eliminacje okażą się dla niego w końcu przełomowe. Wczoraj mieliśmy dobry prognostyk. Trzeba trzymać kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie 2,9mln widzów w Polsacie i Polsacie Sport łącznie mecz oglądało, co daje łącznie udział prawie 20%

 

Było by więcej gdyby nie inne ciekawe dla innych programy i seriale w tym samym czasie (Lekarze, Blondynka, Czas honoru, Masterchef, itp.) oraz słaby rywal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Apropos reprezentacyjnej piłki. Według mnie nie powinno tak być, że jakiś kraj zostaje spadkobiercą innego. Powinno to być tak, jak w igrzyskach olimpijskich. W klasyfikacjach wszechczasów osobno jest np. ZSRR, WNP i Rosja. Było niesprawiedliwe gdyby Rosja zagarniała olimpijski dorobek ZSRR, bo na tamte medale pracowały też inne narody będące częścią Związku. I tak to jest liczone w tabelach. Tak samo osobno są RFN, NRD i Niemcy oraz Czechosłowacja, Czechy i Słowacja. Nieistniejące kraje są nieistniejące i już. Ich dorobek się nie powiększy. Tak samo powinni zrobić w piłce nożnej. Rosja nie powinna się uznawać za spadkobierców ZSRR, tak samo Czechy za spadkobierców Czechosłowacji. Jak również i Niemcy. To mistrzostwo świata, które teraz zdobyli nie powinno być liczone jako czwarte, ale jako pierwsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...