Skocz do zawartości

Jaki kupic tuner HD do Cyfry+?


freds
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chodzi o parowanie kart to te spekulacje ciągną się od dawna (zanim ogłoszono fuzję Cyrfy+ z N) i jakoś nadal nie ma owego parowania i szczerze wątpię, że to nastąpi. Wykopali by sobie w ten sposób dół i stracili mnóstwo klientów. Tak więc ponawiam pytanie : co byście polecili poza Manta HD 9000 i Amiko Alien 2 Spark w podobnym budżecie ? Jak często się restartują te Manty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Polecam Technisat Digyboxx HD C+. Ma czytnik nagravision i conax. Dodatkowo slot na moduł CI+. Sprzęt bardzo "przyszłościowy". Praktycznie będzie na nim wszystko działało. Dedykowany dla Cyfry+ (sam aktualizuje listę kanałów, ale mozna zrobić własną). Nowy około 320PLN. Używany można trafić za około 220-250PLN. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Poszukuje dwóch tunerów do nc+ na starej karcie. Pierwszy HD PVR ready najlepiej dwugłowicowy i żeby karta działała bezpośrednio w czytniku z możliwością obsługi satelit 19.2 i 28.5 . Drugi z kolei jakiś prosty model HD też żeby działał z kartą bezpośrednio w czytniku. Są dwie opcje pierwsza to taka, że oba tunery będą działać wraz ze splitterem Smart Card Splitter a druga to Multiroom od nc+ na dwóch niezależnych kartach. Możecie coś polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Obraz z tych tunerów jest jak na tą klasę wyśmienity, o głowę bije tunery z procesorami STi ...

 

Nie mam zamiaru Ci udowadniać wyższości procesorów STi, nad procesorami Zoran, bo to kompletnie nie ma sensu, a moim zdaniem są to procesory o podobnych możliwościach,...........

Być może nowe procesory STi7108 i nowsze są lepsze i maja więcej możliwości. Ja i nie tylko ja porównywaliśmy odbiorniki oparte na procesorach:

- STi 7100 (Ferguson 8800/8900);

- STi 7101 (Opticum HD 9600);

- STi 7105 (Opticum HD9600 Prima);

- STi 7111 (Opticum HD9600 mini)

- Zoran Supra 180 (Manta HD8000/9000)

Obrazy z z pierwszych czterech tunerów były gorsze niż w Mancie HD 9000 na procesorze ZORAN SUPRA 180, a zwłaszcza upscaling SD do full HD. Nie jest to tylko moja subiektywna ocena, ale też kilku innych znajomych, którzy włączyli się do testu. Chociaż muszę przyznać, że w Opticumach 9600 Prima i 9600 Prima mini obraz był już zauważalnie lepszy od dwóch pierwszych.

W moim poprzednim poście odnosiłem się tylko do w/w tunerów, nie miałem jeszcze do czynienia z tunerem opartym na nowszym procesorze (choćby tym co cytowałeś STi 7108). Więc do obrazów "wychodzących z STi7108 i nowszych" nie zabieram zdania bo nie widziałem.

Każdy z nas wyraża opinię subiektywną i być może każdy z nas ma rację na swój sposób.

Szanuję Twoje zdanie i szanuję właściwe podejście do tematu, ale ja jak na dzień dzisiejszy uważam że z przedstawionych tunerów manta ma najlepszy obraz, zwłaszcza uwydatnia się to przy dużych ekranach- powyżej 40 cali - Zaznaczam, że jest to opinia moja i kilku moich znajomych.

 

Witam

Mogę potwierdzić że kolega ma racje

Kupiłem mante hd8000. Jakość obrazu sd jest lepsza niż w tunerze ferguson ariva 210.W tunerze ariva obraz sd jest rozmyty , w mancie widać zdecydowanie więcej szczegółów .Jakość obrazu na zdecydowanie wyższym poziomie.Mam tuner ariva 210 i nie bylem zadowolony z jakości obrazu sd z tego tunera.Jakość obrazu sd z manty spełnia teraz moje oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem mante hd8000. Jakość obrazu sd jest lepsza niż w tunerze ferguson ariva 210.W tunerze ariva obraz sd jest rozmyty , w mancie widać zdecydowanie więcej szczegółów .Jakość obrazu na zdecydowanie wyższym poziomie.

Nie wiem, jak jest w Arivie 210, ale np. w Arivie 202E wystarczy ustawić rozdzielczość wideo na "By Source" i wówczas obraz na kanałach HD też nie jest już rozmyty. Jest znacznie bardziej wyraźny. Podejrzewam, że tak samo jest w przypadku Arivy 210. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie wiem, jak jest w Arivie 210. Ale u mnie w Arivie 100E nie ma rozdzielczości "By Source". Do wyboru są 480i, 480p, 576i, 576p, 720p_50Hz, 720p_60Hz, 1080i_50Hz i 1080i_60Hz,. A ponieważ Ariva 210 działa na tym samym sofcie, to przypuszczam, że jest w niej dokładnie tak samo.

 

W Arivie 100E przy ustawieniu rozdzielczości na 1080i, kanały SD mają rzeczywiście rozmyty obraz, bo skalowaniem obrazu SD do 1080i w tym wypadku zajmuje się tuner i nie najlepiej z tym radzi. Ale jeśli się ustawi w tunerze rozdzielczość wideo na 576i, wtedy z tunera do telewizora idzie nieskalowany sygnał SD i jego skalowaniem do wysokiej rozdzielczości zajmuje się telewizor, robiąc to znacznie lepiej.

 

Najciekawsze jest to, że w najstarszych softach do Arivy 100E (dokładnie do wersji 1.05B1 pochodzącej z marca 2010 roku) skalowanie kanałów SD do 1080i przez tuner wypadało dużo lepiej, obraz był naprawdę bardzo dobry i wyraźny. Od następnego softu (1.05B5 z maja 2010 r.) to się popsuło i tak już niestety zostało we wszystkich następnych softach aż do najnowszego... Dlatego słaba jakość skalowania kanałów SD do 1080i w tych Arivach to nawet nie do końca jest wina procesora ALi. Na pewno da się ją jakoś poprawić softem, określić w sofcie jakiś inny, lepszy sposób skalowania obrazu SD czy coś. Skoro w najstarszych softach było dobrze, to znaczy, że da się. Pisałem do Fergusona, żeby spróbowali przywrócić jakość skalowania kanałów SD do 1080i jak w najstarszych softach, ale niestety bez skutku, i bez odzewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was takie pytanie zosatwiam sobie stary MR i ide do nc+ jeden dekoder mam HD pvr i on zosatje a drugi mam kiepski SD, czy kupujac sobie dowolny dekoder moge korzystac z karty cyfry czy do kazdego dekodera ktory jest dla nich ,,obcy'' musze dokupic jescze den modul?

 

Nie znam sie na tym kompletnie, poradzcie jakie dekodery nie wymagaja juz zadnych modulow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Obecnie z przymusu stoję przez wyborem tunera, bo stary ABIpbox/Relook 200s zastrajkował i się restartuje (ktoś może to serwisować ?).

 

Szukam tunera oczywiście z HD i z LAN-em

 

Dlaczego ?

 

W domu mam 2 odbiorniki, Linbox 5558 który robi za serwer [beep] i mój 200s za klienta.

 

Chcę więc tuner, ktory nie bedzie wymagal ingerencji w Linboxa (bo stoi u tesciow), gdzie wszystko juz ustawione.

 

Juz jakis czas temu myslalem nad Golden S990 Spark Reloaded, ale moze cos innego jest w stanie go zastapic. Budzet ? Powiedzmy, ze Golden wymaga dolozenia na przesylke :)

 

Wiem, ze Golden lyka material HD po USB co bardzo mi pasuje. Jednak jak u niego z napisami w txt (bardzo u nas popularne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć. Mam takie pytanie : co lepiej kupić Pace PVR czy Opticum 9600mini ? Ewentualnie jaki inny dekoder możecie polecić w kwocie do 350zł max ? Przez 1,5 roku będę na starej karcie cyfry+ i splitterze SmarWii. Moje wymagania to przede wszystkim bardzo dobry obraz HD i w miarę działające EPG, czasem może nagram jakiś mecz. Innych bajerów nie potrzebuję. Miałem Mantę HD9000 ale nie chciała współpracować z projektorem więc szukam czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że była możliwość wykupienia Pace PVR na własność, skoro jest ich tyle na serwisach aukcyjnych. Tak czy inaczej jakaś możliwość jego kupna istnieje.

Jeżeli chodzi o Nbox to czytałem o nim opinie i ponoć pod względem jakości obrazu ustępuje wyżej wymienionym, a dodatkowe bajery i mnogość opcji jest mi niepotrzebna i będzie dodatkowym utrudnieniem. Od tego mam PC, a dekoder ma być prosty i przyjemny. Powtarzam jakość obrazu przede wszystkim...to będzie grało z projektorem i na 110" obrazie te różnice w jakości stają się bardzo widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jaki tuner w takim razie polecacie ? Opticum 9600 mini chyba też odpada ze względu na dostępność. Nigdzie nie mogę go znaleźć. Zwykły Opticum 9600 już nie ma takich dobrych opinii, a 9600 prima jest za droga i ma ponoć problemy ze zwiechami. Co innego pozostaje na procesorze STI ? Chyba tylko Nbox ? Jeżeli tak to czy laik, który nie miał styczności z linuxowym dekoderem sobie z nim poradzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zastanawiam się czy nie sprzedać Opticuma X560 a kupić jakiegoś najtańszego nboxa z E2 żeby chodziła karta Cameleon.

 

Moje wymagania

-brak zwiech

-brak zacinania się uprawnień karty przy starcie

-sprawne epg

-w miare szybkie przełączanie kanałów

-możliwość tworzenia listy

 

Czy nboxy są lepsze od Opticumów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli nie potrzebujesz tunera z wbudowanym DVB-T i ze złączem na moduł CAM to możesz kupić tuner Ferguson Ariva 102E. Cena ~250-260 zł za nowy tuner.

Ja mam "bliźniaczego" Fergusona Arivę 202E, który ma dodatkowo złącze na moduł CAM, ale nie ma tunera DVB-T (ten mam w moim TV). Tuner ten działa poprawnie zarówno z kartą dawnej CYFRY+ (karta Cameleon), jak i modułem CAM CI+ Cyfrowego Polsatu. Działa w nim także prawidłowo karta "Telewizji na Kartę SD" oraz karta "Smart HD+". Kosztuje 30-40 złotych więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...