Skocz do zawartości

Jaki kupic tuner HD do Cyfry+?


freds
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się w najbliższej przyszłości do zakupu nowego tunera, ponieważ z obecnie użytkowanego (Ferguson Ariva 100E) nie jestem w pełni zadowolony.

 

Moje trzy podstawowe wymagania:

- Dobra jakość obrazu, przede wszystkim jak najlepsza jakość skalowania kanałów SD do rozdzielczości 1080i (Ariva 100E radzi sobie z tym nie najlepiej, obraz jest za bardzo rozmazany)

- Bezproblemowe działanie nagrywania, obowiązkowo musi być nagrywanie z timera (ale to chyba jest już standard). Nagrywanie na zewnętrzny dysk koniecznie w wersji niezaszyfrowanej, ponieważ zależy mi na możliwości oglądania i obrabiania nagrań na komputerze

- Musi mieć przynajmniej jedno gniazdo na moduły CI. A najlepiej dwa, bo może w przyszłości do czegoś się przyda drugie.

 

Inne uwagi:

- Uniwersalny czytnik kart obsługujący kartę Cyfry+: może być, ale nie musi. W razie czego dokupi się moduł Cyfry+. Szczerze mówiąc, nawet wolałbym korzystać z licencjonowanego modułu, a nie z czytnika, bo nie trzeba się obawiać, że pewnego dnia Cyfra+ coś zmieni w kodowaniu i karta przestanie prawidłowo działać w czytniku niezależnego tunera (a wiem, że takie przypadki już były, na przykład jesienią 2010 roku, kiedy Cyfra+ wprowadziła jakieś modyfikacje w systemie kodowania, to w niektórych Fergusonach zaczęły się problemy z działaniem karty w czytnikach ).

- Na pewno nie będę korzystał z żadnych splitterów, dzielenia karty itd., więc na idealnej obsłudze tych rzeczy mi nie zależy.

- Zależy mi na w miarę prostym tunerze, którego przeznaczeniem będzie tylko oglądanie i nagrywanie kanałów satelitarnych. W ogóle nie zależy mi na żadnych gadżetach typu: gierki, radio internetowe, prognoza pogody i tym podobnych. Wiem, że chyba nie znajdę tunera całkiem pozbawionego podobnych gadżetów, ale najlepiej, gdyby było ich jak najmniej, zwłaszcza jeśli miałoby się to przyczynić do nieco niższej ceny :D

 

Chciałbym, żeby tuner posłużył jak najdłużej, bo nie lubię wymieniać sprzętu co 2 lata :smile: Ze swojego starego tunera SD (i karty Cyfry+ w module Astona) korzystałem przez blisko 9 lat i nie było nigdy żadnych problemów. Teraz też chciałbym wybrać coś, czego starczy mi przynajmniej na 5-6 lat bezproblemowego działania :) No i mam problem, co wybrać. Czytam o różnych tunerach, także polecanych w tym wątku, i mam coraz większe wątpliwości... A może dobrym, PRZYSZŁOŚCIOWYM rozwiązaniem byłoby rozejrzenie się już teraz za tunerami z CI+? :D Wszakże Cyfra+ od jakiegoś czasu oferuje moduły CI+. Ale wybór takich tunerów z CI+ chyba jest jeszcze bardzo mały? Sam już nie wiem... :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwota ma marginalne znaczenie, dlatego nic o niej w poprzednim poście nie napisałem. Przypuszczam, że w granicach 400-500 zł coś się znajdzie spełniającego moje wymagania. Ale jeśli będzie trzeba, jestem gotów przeznaczyć nawet powyżej 500 zł, byle tylko znaleźć naprawdę porządny tuner, który posłuży przez długie lata i nie będzie stwarzał kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

jestem tu nowym gościem lecz udało mi się przeczytać cały wątek od deski do deski.:)

Pomimo tego nie rozwiązało to moich następujących wątpliwości.

Na obecną chwilę jestem abonamentem telewizji n i posiadam o to taki dekoder: http://n.pl/oferta/dekodery/dekoder-hd-z-nagrywarka z 250 GB dyskiem. Jest on dla mnie wystarczający i niech on wytyczy Wam, drodzy forumowicze moje absolutne minimum co do w jakości obrazu, funkcji dekodera, nagrywania itp.Jestem z niego bardzo zadowolony a że jestem w temacie dekoderów laikiem nie przykładam uwagi do detali. Ze względu na dość wysoki abonament chęci obniżenia kosztów TV zdecydowałem się na cyfrę + i dekoder analogiczny wg mnie do "enki" http://www.cyfraplus.pl/technologie/spr ... vr_hd.html i teraz pytania:

1) Czy rzeczywiście mój tok rozumowania jest poprawny i ten dekoder cyfry jest tak samo dobry co w/w dekoder N, jeśli NIE to który jest lepszy ?

2) Jeśli TAK to po co kupować sobie dekodery i dopłacać 300-500 zł gdy roczny koszt utrzymania dekodera w cyfrze to 60 zł/

3) Jeśli jednak dekoder cyfry i o wiele gorszy od "enki" to rozumiem że jestem zmuszony kupić coś lepszego... Teraz pytanie co do 400 zł. ? Zależy mi tak jak pisałem wyżej, żebym nie stracił z funkcjonalności i obrazu dekodera jaki mam w "ence" np na tym abym miał możliwość zatrzymywania programu przewijania itp z jednoczesnym nagrywaniem innego programu. (mam dwa przewody satelitarne podłączone do konwertera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@abalka

Za 4 stówki szukasz dekodera TWIN PVR :shock::shock::lol2:

Za 400zł nie kupisz ŻADNEGO tunera TWIN PVR(chyba że przerobiony Nbox E2 z 2 głowicami-bez dysku).Taki dekoder to minimum 1000zł do 4000zł.Do 400zł możesz kupić jedynie tuner HD z funkcją pvr(oglądanie i nagrywnie z jednego transpondera) Fergusony,Globo i inne.Szukaj czegoś na procku STI

Co do dekoderów ''N'' I ''C+'' to enka ma lepsze tunery ale Pace Pvr od cyfry powinien Ci wystarczyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem że tak się to skończy :? tyle że jak ja mam brać PACE PVR za 10 zł miesięcznie i tańszy abonament wychodzi mniej korzystnie jak w n. Z jak ma się ten dekoder z 250 GB philipsa daje rade czy tragedia? W takim razie zmuszony jestem zostać w n i odwołać wypowiedzienie :/ dziękuje za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod żadnym pozorem nie odchodź teraz od N zwłaszcza jeśli masz PVR ponieważ a kilka mc i tak będziesz w Cyfrze+ a nie wykluczone że zostanie ci dekoder bo ten od Nki jest 100 razy lepszy od Philipsa i 50 razy od Pace.

Sam miałem PVR od Nki i po przejściu na Philipsa PVR Cyfry poczułem się jak w innym świecie.

Przełączanie kanałów trwa wieczność, EPG nie zawsze działało, VOD to koszmar a samo nagrywanie pozbawiało mnie życia. Funkcje PVR działają z opóźnieniem nie zawsze się trafie w odpowiednie miejsce przewijanego programu NIE POLECAM

 

Chcesz byc happy posiadaczem PVR zostań w N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Od wczoraj stałem się nieszczęśliwym użytkownikiem cyfry plus. Byłem do niedawna użytkownikiem n-ki ale zmuszony byłem do rozstania z nimi, odłączony mi sygnał za brak opłacenia kary za uszkodzony dekoder którego nie uszkodziłem a oni mi tego nawet nie umieją wyjaśnić, sprawa bedzie rozst[beep]na przez sąd ale to już inna i dłuższa historia.

Otóż mając dekoder n-ki wszystkoo działało super, przewijanie, EPG, przełączanie kanałów, teraz mam philipsa pvr tego z dyskiem 250GB i jest masakra, przewinąć obrazu się poprostu nieda, działa tak wolno że przewinięcie reklam jest nie do zrobienia. Menu i wogóle cała grafika jest straszna, czy ktoś może mi coś polecić co będzie będzie działać płynnie i nie będzie się zacinać. wymagań niemam jakiś ogromnych. Oglądam tylko tv z cyfry plus, chodzić ma na jednym telewizorze i ma mieć ładne i czytelne menu, jest taki dekoder który dorówna temu n-kowemu? Z takich dalszych wymagań to fajnie jakby przez wi-fi połączył się z internetem i mieć you tube. Mam w innym pokoju router neostrady z wi-fi, połączony jest kablem z komputerem stacjonarnym i chciałbym połączyć go przez wi-fi z dekoderem.

To w sumie tyle z moich wymagań, może troche jestem jak baba ale ma być ładnie i przejrzyście (tak jak było w "n").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod żadnym pozorem nie odchodź teraz od N zwłaszcza jeśli masz PVR ponieważ a kilka mc i tak będziesz w Cyfrze+ a nie wykluczone że zostanie ci dekoder bo ten od Nki jest 100 razy lepszy od Philipsa i 50 razy od Pace.

Sam miałem PVR od Nki i po przejściu na Philipsa PVR Cyfry poczułem się jak w innym świecie.

Przełączanie kanałów trwa wieczność, EPG nie zawsze działało, VOD to koszmar a samo nagrywanie pozbawiało mnie życia. Funkcje PVR działają z opóźnieniem nie zawsze się trafie w odpowiednie miejsce przewijanego programu NIE POLECAM

 

Chcesz byc happy posiadaczem PVR zostań w N

Witam wszystkich. Od wczoraj stałem się nieszczęśliwym użytkownikiem cyfry plus. Byłem do niedawna użytkownikiem n-ki ale zmuszony byłem do rozstania z nimi, odłączony mi sygnał za brak opłacenia kary za uszkodzony dekoder którego nie uszkodziłem a oni mi tego nawet nie umieją wyjaśnić, sprawa bedzie rozst[beep]na przez sąd ale to już inna i dłuższa historia.

Otóż mając dekoder n-ki wszystkoo działało super, przewijanie, EPG, przełączanie kanałów, teraz mam philipsa pvr tego z dyskiem 250GB i jest masakra, przewinąć obrazu się poprostu nieda, działa tak wolno że przewinięcie reklam jest nie do zrobienia. Menu i wogóle cała grafika jest straszna, czy ktoś może mi coś polecić co będzie będzie działać płynnie i nie będzie się zacinać. wymagań niemam jakiś ogromnych. Oglądam tylko tv z cyfry plus, chodzić ma na jednym telewizorze i ma mieć ładne i czytelne menu, jest taki dekoder który dorówna temu n-kowemu? Z takich dalszych wymagań to fajnie jakby przez wi-fi połączył się z internetem i mieć you tube. Mam w innym pokoju router neostrady z wi-fi, połączony jest kablem z komputerem stacjonarnym i chciałbym połączyć go przez wi-fi z dekoderem.

To w sumie tyle z moich wymagań, może troche jestem jak baba ale ma być ładnie i przejrzyście (tak jak było w "n").

 

OK to mi wystarczy.

Dziękuje za rady upewnię się czy można cofnąć wypowiedzenie umowy które już wysłałem. PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Przymierzam się w najbliższej przyszłości do zakupu nowego tunera, ponieważ z obecnie użytkowanego (Ferguson Ariva 100E) nie jestem w pełni zadowolony.

 

Moje trzy podstawowe wymagania:

- Dobra jakość obrazu, przede wszystkim jak najlepsza jakość skalowania kanałów SD do rozdzielczości 1080i (Ariva 100E radzi sobie z tym nie najlepiej, obraz jest za bardzo rozmazany)

- Bezproblemowe działanie nagrywania, obowiązkowo musi być nagrywanie z timera (ale to chyba jest już standard). Nagrywanie na zewnętrzny dysk koniecznie w wersji niezaszyfrowanej, ponieważ zależy mi na możliwości oglądania i obrabiania nagrań na komputerze

- Musi mieć przynajmniej jedno gniazdo na moduły CI. A najlepiej dwa, bo może w przyszłości do czegoś się przyda drugie.]

.

 

Nagrywanie programów z kanałów kodowanych w wersji nieszyfrowanej obecnie coraz mniej dekoderów spełnia te wymagania. Wszystkie tunery oparte na procesorze ALI 3603 i 3606 niestety nie spełnia tego warunku. Na tych tunerach można nagrywać programy z kanałów kodowanych, ale później możesz je odtworzyć tylko na dekoderze.

Twoje wymagania spełnią tunery oparte na procesorze STI i Zoran Supra i na starszych wersjach ALI 3602

Ja osobiście posiadam dwa tunery opartte na w/w prockach:

- GM UNIBOX 9080 Combo (ALI 3602)

- Manta HD9000 Live Sat pro (Zoran supra)

GM UNIBOX 9080 Combo jest do dekoder średniej klasy, ale dla przeciętnego użytkownika w całości wystarczający. Posiada 6000 kanałów Odbiór kanałów satelitarnych DBS o DBS2 oraz dodatkowo ma zamontowaną głowicę do odbioru cyfrowej telewizjo naziemej (MPG4/H264). Bezproblemowo współpracuje z modułami Cyfra + (te na CI) oraz Polsat i N-Cam TNK HD. Posiada dwa gniazda CI i dwa czytniki Conax. Po wgraniu softu alternatywnego czytniki stają się uniwersalne.

Drugi tuner który posiadam to Manta HD9000 Live Sat Pro, który jest bliźniaczym odbiornikiem Manta HD8000. Modele różnią się między sobą tym, że Manta HD8000 nie ma wyświetlacza alfanumerycznego tylko numeryczny. nie ma gniazd Scart i jeden czytnik ma z tyłu obudowy i poza tym jest trochę mniejszy.

Tunera tego używam od maja br. i muszę przyznać, że poza restartami sprawuje się bardzo dobrze. Ma wyśmienity obraz. Widać zwłaszcza to przy telewizorach o większych przekątnych i co na razie rzadko spotykane posiada sprzętowy uspcaling z SD do HD. Nie wiele dekoderów, zwłaszcza w tej cenie, dysponuje tą funkcją. I co jeszcze tunery te odtwarzają pliki : mkv, avi. Ja komuś nie przeszkadzają restarty to go polecam - obraz rzeczywiście żyleta. Obsługa podobna do Fergusona HD8800/8900.

Ceny: Manta HD8000- od 400,-zł; Manta HD9000 - od 550,-zł.

Jeszcze wymóg Twój spełniają tunery Opticum HD9600 Prima oparte na STI7105. Obraz pomiędzy tunerami opartymi na ALI a STI. Ich główną wadą jest, że się strasznie przegrzewają. Nie odtwarzają filmów mkv i avi.

Wybór należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywanie programów z kanałów kodowanych w wersji nieszyfrowanej obecnie coraz mniej dekoderów spełnia te wymagania.

A to przykre :( Moim zdaniem wprowadzenie do odbiorników satelitarnych nagrywania na zewnętrzny dysk twardy było strzałem w dziesiątkę, dużym postępem, ale szyfrowanie nagrań już takie fajne nie jest. Wcześniej czy później każdemu dekoderowi przyjdzie koniec i będzie można się wtedy pożegnać ze wszystkimi swoimi nagraniami :/:x A kiedy są niezaszyfrowane, można je odtwarzać dalej na komputerze albo na innym dekoderze.

Ostatnie, o czym marzę, to całkowite zniknięcie nagrywania w wersji niezaszyfrowanej. Mam nadzieję, że się uchowa przynajmniej w jakichś droższych odbiornikach.

Ja komuś nie przeszkadzają restarty to go polecam

Restarty raczej mi się nie uśmiechają. Więc Manta odpada. Dzięki za polecenia! :smile: Nad poleconym Uniboxem i Opticumem pomyślę, poczytam sobie różne recenzje.

 

Przez chwilę zastanawiałem się nad tym, czy nie warto byłoby juz teraz rozejrzeć się za tunerami obsługującymi moduły CI+, ale coraz bardziej myślę, że chyba zdecyduję się na CI. Tunerów CI+ jest jeszcze tak mało na rynku, że ciężko jest się czegoś więcej dowiedzieć o ich działaniu, znaleźć jakieś recenzje użytkowników. Pozostaje mieć nadzieję, że jeszcze przynajmniej przez 3-4 lata będzie można odbierać Cyfrę+ na odbiornikach CI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Jestem w posiadaniu takiego tunera. Na dzień dzisiejszy nie mam do niego zastrzeżeń. Obraz jest dobry, obsługa prosta na podstawowym systemie SPARK. Tuner jest na Linuxie więc aby uruchomić kartę C+ trzeba wgrać odpowiedni Plug-in.

Jest to tuner 3 głowicowy z jedną głowicą DVB-T. Odbiór programów cyfrowej telewizji naziemnej bezproblemowy.

Mam go już ok. 2 miesięcy i nie ma kłopotów ze zwisaniem czy zacinaniem się. Temat tego tunera jest tak obszerny, że trudno mi napisać więcej. Jedynym mankamentem jest czas startu tunera ok. 1 minuty. Reszta bez zastrzeżeń ja jestem z tunera bardzo zadowolony. Jeżeli interesują Was jakieś szczegóły pytajcie postaram się odpowiedzieć. Nie pytajcie o Enigmę bo w tym temacie nie mam doświadczenia.

Pozdrawiam

Rywi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z ręką na sercu polecam to co sam użytkuje od roku czyli Ferdek Ariva 102E...jest stabilny, można układać swoją liste ulubionych kanałów, pvr ready czyli mozliwosc nagrywania jesli ma sie swoj dysk zewnetrzny, współpracuje ze splitterami, no i przedewszystkim jest stosunkowo tani bo nowy kosztuje 200-230zł na popularnym portalu aukcyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam

Jestem w posiadaniu takiego tunera. Na dzień dzisiejszy nie mam do niego zastrzeżeń. Obraz jest dobry, obsługa prosta na podstawowym systemie SPARK. Tuner jest na Linuxie więc aby uruchomić kartę C+ trzeba wgrać odpowiedni Plug-in.

Jest to tuner 3 głowicowy z jedną głowicą DVB-T. Odbiór programów cyfrowej telewizji naziemnej bezproblemowy.

Mam go już ok. 2 miesięcy i nie ma kłopotów ze zwisaniem czy zacinaniem się. Temat tego tunera jest tak obszerny, że trudno mi napisać więcej. Jedynym mankamentem jest czas startu tunera ok. 1 minuty. Reszta bez zastrzeżeń ja jestem z tunera bardzo zadowolony. Jeżeli interesują Was jakieś szczegóły pytajcie postaram się odpowiedzieć. Nie pytajcie o Enigmę bo w tym temacie nie mam doświadczenia.

Pozdrawiam

Rywi

 

A czy Ty używasz tego tunera z kartą od cyfry+ ?

Czy wgranie tego Plug-in'u jest skomplikowane?

 

z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Rozważam zakup na allegro karty prepaid z pakietem c+ KompaktHD (359zł), tyle tylko że warunkiem odbioru jest posiadanie tunera z czytnikiem seca mediaguard. Pytanie więc, jaki polecacie tuner HD spełniający ten warunek, w cenie powiedzmy 300-400 zł. Z początku myslałem o nowym Technisacie Digyboxx HD dla C+, ale on tego mediaguard raczej nie wspiera, chyba że się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...