Skocz do zawartości

Jaki kupic tuner HD do Cyfry+?


freds
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak,może być i pendrive,czym większy tym lepszy. Dekoder z dyskiem to trzeba wydać pewnie ponad 1000 pln.

Nie musi to być tuner z dyskiem wewnętrznym (wbudowanym). Do wymienionych wcześniej przeze mnie modeli Fergusona można podłączyć dysk zewnętrzny na USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Szukam drugiego dekodera który pracowałby z multiroomem Cyfry+ (druga karta którą trzeba "ładować"). Kwota max. 300 zł.

Obecnie biorę pod uwagę Fergusona 250 lub coś z tych dekoderów oznaczonych jako Enigma2 (widzę też, że jest kilka wersji). Funkcje nagrywania itd. nie są potrzebne. Dekoder ma służyć tylko i wyłącznie do zwyczajnego oglądania TV. Planowany telewizor to Philips 42PFL5008H.

 

Ewentualnie zastanawiałem się nad zabraniem drugiego dekodera NC+ za dodatkową opłatę miesięczną ale nie wiem czy jest tam coś wartego uwagi

 

Z góry dziękuje za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie, posiadam dwie karty, jeszcze z C+. Chcę kupić drugi dekoder. Posiadam DSI87.Jaki kupić dekoder żeby nie było problemów z multiroom, tzn do tej pory karty działały mi na niepołączonych dekoderach, niezależnie. Czy mogę kupić dowolny dekoder, czy są teraz jakieś ograniczenia (tzn trzeba łączyć kablem dekodery do multiroom). Czy są jakieś szybsze dekodery od DSI87 i działające bezproblemowo.Czy Pace PVR HD to dobry pomysł a może box+ lub mediaBOX+ a może coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli posiadasz 2 karty z logo Cyfry+ to możesz kupić dowolny dekoder obsługujący Seca Mediaguard i niczego nie musisz łączyć kablami - taka metoda działania występuje przy dekoderach ADB. Jeśli nie planujesz w przyszłości dokupić trzeciego dekodera (co byłoby równoznaczne z zakupem splittera), to równie dobrze możesz dokupić drugiego Sagemcoma DSI83/87, ewentualnie DiGYBOXXa C+ czy Fergusona Arivę 102E.

 

Pace'a PVR HD legalnie nie kupisz (te dekodery były w Cyfrze+ jedynie na wynajem). Z kolei box+ (mydelniczka) czy mediabox+ to wspomniany sprzęt ADB (działający w innym systemie kodowania), który do multiroomu wykorzystuje właśnie połączenie kablowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.A jeżeli bym chciał dokupić trzeci dekoder to nie może być to DSI83/87?Czy mógłby być to Pace PVR HD? Widziałem na allegro są sprzedawane, być może ktoś go wykupił? I jeszcze jedno, czy są szybsza w działaniu dekodery od DSI87, oczywiście w rozsądnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli bym chciał dokupić trzeci dekoder to nie może być to DSI83/87?

Nie. Tunery Sagemcom DSI83/87 nie współpracują poprawnie z żadnym splitterem (podobnie jak szary moduł CI+ oraz DiGYBOXX C+). Można z nich korzystać jedynie z kartą Cyfry+ włożoną bezpośrednio do ich czytnika. Masz dwie karty w ramach multiroom, to resztę sobie dopowiedz. :)

 

Jeśli chciałbyś instalację na więcej niż 2 tunery, to możesz użyć maksymalnie jednego Sagemcoma DSI83/87. (drugą kartę, która zostanie, miałbyś do splittera, którym rozdzieliłbyś kartę na pozostałe tunery, np. Ferdki Ariva 102E)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tunery Sagemcom DSI83/87 nie współpracują poprawnie z żadnym splitterem (podobnie jak szary moduł CI+ oraz DiGYBOXX C+).

-> Bo karta Nagra MA w nich pracuje jako karta Nagravision a niejako karta SECA Mediaguard.

-> Są splittery działające poprawnie z tymi tunerami.

 

Co do tego dopowiedz oraz do:

który do multiroomu wykorzystuje właśnie połączenie kablowe.

 

To czas pewne mity obalić:

 

Standardowy multiroom w ADB (do 6 tunerów) daje te same możliwości sharingu co splittery. Komunikacja odbywa się po protokole TCP/IP. Jedynym sposobem wykrycia czy są one w lokalnej sieci jest stosowanie protokołów niższych warstw np. weryfikowanie MAC adresów poprzez wpsisy do tablicy ARP (dla róznych sieci zamiast MAC adresu drugiego urządzenia będzie MAC adres routera) - ale na ten kłopot zaradzoono już dawno, dawno temu - np. ARP proxy (dla DHCP też są znane od dosć dawna relay'e). Inną technologią jest np. VPN ale kosztowniejsze z racji szyfrowania tunelu. To że SECA daje te możliwości to tylko dobra wola nadawcy - update do poziomu I4L plus uzywanie pewnego nana i spliterki idą do kosza na śmieci, softcamy też. C+ francuski dość dawno temu ograniczył przetwarzanie przez kartę maksymalnie trzech jednoczesnych potoków ECM'ów (dwa - oglądanie plus nagrywanie drugiego a trzeci to rezerwa dla pewności działania).

 

Drugi typ multiroom'u - tylko dwa tunery - ten drugi nie ma podłączenia do anteny ma jedną wadę. Przesyłany jest po sieci cały transport stream transpndera. Nie jest dokonwywana filtracja PID'ów. Co to oznacza - weźmy tranponder 11411 - to jakieś 66 Mbit/s samych danych. Standard 802.11n okrojony do 150Mbit/s nie wyrabia się. Nawet ethernet 100 Mbit/s przy tanim sprzęcie sieciowym może polec. Tak wyglądaja te nowoczesne i zaawansowane technologie w wykonaniu ADB (żenada).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Ok, nie ucz mnie: CAID 1813, global chip-pairing, ROM400 i te sprawy, wiem co to jest - piszę tu językiem zrozumiałym dla mas :P

-> Masz na myśli Clone+? Wiesz jak w praktyce wygląda ta współpraca w przypadku jednego urządzenia korzystającego z CAID 0100, a drugiego z CAID 1813? Bo póki co słyszałem tylko zachwalanie marketingowców od PYCH, a użytkownikom (+ Mr Orbita) prędzej czy później (nawet na najnowszej aktualizacji), po momencie oglądania zaczynało to ciąć niemiłosiernie - to nie jest poprawna współpraca i na dłuższą metę nie da się tak oglądać. Jeśli jest jakiś inny splitter to zamieniam się w słuch :)

 

Co do obejścia multiroomu nc+, to jest mnóstwo metod - poza tym co napisałeś to po VPN można nawet na drugi koniec Polski/za granicę dzielić, bo częstotliwość paczki z uprawnieniami nie jest taka częsta. Problem w tym, że według polityki tego forum taka dyskusja wpadnie do Kosza szybciej niż myślisz. Są inne serwisy o tym traktujące. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Ok, nie ucz mnie: CAID 1813, global chip-pairing, ROM400 i te sprawy, wiem co to jest :P

Podałem przyczynę. Nie każdy wie że karta danej Cyfry+ jest kartą dwusystemową. Formlanie dla tunerów HD miał być tylko tryb nagravision - producent czyli Kudelski chciałby zakończyć to tunelowanie protokołem SECA. (Irdeto z kupionym Cryptoworks zrobiło to bardziej brutalnie - koniec Cryptoworks)

 

-> Masz na myśli Clone+? Wiesz jak w praktyce wygląda ta współpraca w przypadku jednego urządzenia korzystającego z CAID 0100, a drugiego z CAID 1813? Bo póki co słyszałem tylko zachwalanie marketingowców od PYCH, a użytkownikom (+ Mr Orbita) prędzej czy później (nawet na najnowszej aktualizacji), po momencie oglądania zaczynało to ciąć niemiłosiernie - to nie jest poprawna współpraca.

 

Ale to tylko pokazuje nieudolność producenta, oraz wady zastosowanego rozwiązania. Jakoś w softcam'ach potrafiono robić mapowanie pomiędzy różnymi CAID - przecieź otrzymane DW jest takie samo nielażelnie od systemu kodowania.

 

Co do obejścia multiroomu nc+, to jest mnóstwo metod - poza tym co napisałeś to po VPN można nawet na drugi koniec Polski/za granicę dzielić, bo częstotliwość paczki z uprawnieniami nie jest taka częsta. Problem w tym, że według polityki tego forum taka dyskusja wpadnie do Kosza szybciej niż myślisz. Są inne serwisy o tym traktujące. :wink:

 

VPN to akurat mało optymalne rozwiązanie - choć wręcz prostackie i brutalnie skuteczne. Nakład mocy obliczeniowej na szyfrowanie. VPN nigdy nie grzeszył wydajnością.

 

bo częstotliwość paczki z uprawnieniami nie jest taka częsta.

Tu nie chodzi o częstość ale o opoźnienie w dosyle pakietu. Czyli VPN z narzutem na szyfrowanie stwarza problem. Łatwo jest nadawcy tunel VPN wyeliminować.

 

 

Co do innych seriwsów - OK ale nie podałem żadnej tajemnicy - ogólna wiedza nt. protokołów TCP/IP oraz protokołów transportowych (wiedza na poziomie szkoły średniej - podstawa informatyki). To tak jakby karać ciupą za posiadanie noża kuchennego - przecież można nim zabić.

 

P.S.

Parowanie było planowane w Cyfrze+ kilka lat temu. Ale w inym celu . Chodziło o to by ukradziony PACE nie zadziałał z inną niż przypisana i opłacona karta abonencka. Karta działałaby w innym tunerze. Cel - ukrócenie wyłudzania tych dekoderów. Zrezygnowano nie wdrożono.

 

Ale koniec off-top'u. Nie ten wątek i temat śliski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jako świeżak na forum, chciałem się przywitać.

Przejdźmy jednak od razu do pytania :)

 

Kilka dni temu przedłużyłem umowę z Cyfrą+ i mam obecnie najwyższy pakiet nc+ w cenie 59zł (bez HBO) z normalną kartą, a nie sparowaną.

Do tego mam poprzedni dekoder od Cyfry, który mi został, dokładnie to model PACE HDS 7241 z dyskiem 500GB.

Ogólnie dekoder ok, ale soft to jest tragedia. Takiego muła to nawet na najgorszych dekoderach nie widziałem.

 

Dali mi również drugi dekoder darmowy, model Sagemcom DS187 HD.

Taka zwykła tandeta, czego się spodziewać za darmo. Ma działać i odbierać, a do tego nagrywać i tyle.

 

Mój problem jest taki, że ten Sagemcom nie działa ze splitterem marki SmartWi.

Poprzednio używałem tego PACE + stary dekoder z Cyfry+, który musiałem oddać (taka ogromna skrzynia z małym wyświetlaczem).

Splitter działał bez problemu.

 

Niestety splitter nie chce działać z tym Sagemcom, co bardzo mnie zmartwiło, bo mam 2 TV w domu i chciałem to sobie zrobić w wiadomy sposób przy użyciu owego splittera.

Teraz pytanie jest takie...jakie byłoby najlepsze wyjście? Jest jakaś możliwość, aby splitter działał na tym Sagemcom? Czy lepiej zainteresować się innym dekoderem?

Mam w domu Fergusona HF 8900 HD, ale jak czytam jak support przestał działać dobre parę lat temu, to mam dość.

Jeśli jest możliwość, aby splitter działał to będę wdzięczny za info jak to zrobić, a jeśli to może polecicie jakiś sensowny dekoder HD, który nie przestanie być wspierany po roku i nie będę musiał szukać drugiego?

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...