Skocz do zawartości

Jaki kupic tuner HD do Cyfry+?


freds
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Też ten xvid to oczywiście tak tylko wspomniałem. Nie liczyłem za bardzo że w tej kwocie coś takiego jest. I niezbędne mi to nie jest. Racja w ogóle może być ciężko... Format nagrań by mi pasował jak najbardziej popularny, jak najbardziej zbliżony do pecetowych. Jak najlepsza jakość i jak najmniejszy rozmiar. Ts mógłby być. Pewnie lepiej czysty mpg. Jakbym dołożył stówkę czy dwie do tego budżetu będzie coś łatwiej znaleźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz szukałem jak ten triplex działa z big2 i nic nie znalazłem. Rozumiem że na tym rozbudowanym systemie pewnie by działał - ale jak na podstawowym sparku? Podobnie z nagrywaniem. Poszukam tego też o Amiko Alien II. Więcej pieniędzy nie dam, już jestem na granicy bólu. Właściwie wolałbym coś bliżej dolnych granic (300zł+ i jedna głowica), szczególnie jeśli nie jest to przetestowane w takim układzie jak u mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.Proszę o pomoc w doborze Tunera do odbioru nc+.Tuner na 1 miejscu ma mieć obraz bardzo dobrej jakości..Obecnie mam technisata DIGYBOXX HD ale niestety nie jestem z nie go zadowolony bo ma słabą jakość obrazu gorszą niż mój po przedni Ferguson Ariva 100E.Mogę dać około 1500żł czy w tej cenie kupię już tuner o znakomitym obrazie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno coś doradzić, jeśli uważasz, że Digyboxx ma słabszy obraz od Arivy 100. Miałem Arivę 102E równocześnie z Technisatem, ten sam, identyczny model TV (Sharp), takie same ustawienia obrazu i Ariva poszła w odstawkę (sprzedałem ten dekoder). Obraz zdecydowanie gorszy od Technisata. Nawet nie ma co porównywać, przepaść jeśli chodzi o kanały "HD". Aktualnie mam tylko Technisaty. Gdybym miał zbędne 1500PLN lub trochę więcej też bym kupił Technisata (TechniCorder ISIO S1) ale to wydatek około 2tys. PLN. Czy obraz byłby lepszy za te 2tys. - raczej nie? Nie wiem jaki masz TV. Bo jak wszyscy wiedzą sam dekoder to połowa lub mniej sukcesu! Ja używam Digyboxx'ów do C+. Dla mnie obraz, jak i sam dekoder OK. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

proszę o informacje czy taki tuner

 

http://www.aliexpress.com/item/VU-Duo-H ... 70092.html

 

będzie nadawał się do odbioru nc+ na karcie od cyfry i czy ewentualnie będzie będzie on współpracował ze spliterem

 

oraz czy ten odbiornik również będzie się nadawał w tym samym celu

 

http://www.aliexpress.com/item/Free-Shi ... 21910.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, forum przeglądam już od baaardzo długiego czasu aż w końcu muszę zadać pytanie no i jestem:)

Będę niedługo walczył o jakieś konkretne warunki migracji do nc+. Mamy MR i z tego co widzę nie są tacy skorzy dawać drugi dekoder za mniej niż 20zł. Obecnie posiadam pace pvr 500gb. Zastanawiam się czy nie lepiej kupić swój dek niż im płacić. Czy taka ariva 102e jest na podobnym poziomie jeśli chodzi o jakość obrazu i oprogramowanie(tu chyba wszystko jest lepsze niż soft od cyfry;P) jak pace?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanie odnośnie innego tunera, jest w bardzo dobrej cenie i czy te oprogramowania linux można wgrywać do dowolnego tunera z tym systemem czy musi być ono konkretnie przygotowane do konkretnego modelu

 

http://www.aliexpress.com/item/1080p-HD ... 83665.html

 

trochę poczytałem i wiem że warto kupić z enigmą2, interesuje mnie czy jeżeli w jednym domu chce przesyłać uprawnienia do drugiego tunera to muszę ustawić [beep] i czy potrzebny jest osobny czytnik, czy jeden tuner moze przesyłać uprawnienia do drugiego tunera i czy mogę przesłać przez internet jeszcze do jakiegoś innego tunera trochę oddalonego, proszę o odpowiedź i wyrozumiałość bo dopiero zaczynam raczkowac w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ty chcesz kupić tuner referencyjny? Ten dekoder nie ma gwarancji! I nie będzie działał systemem linuks ale polskie oprogramowanie wejdzie od Comaga (ten sam sprzęt).

 

Co do E2, to urządzenia robią swój własny multiroom. Karta jest w jednym z nich a reszta podpina się po sieci do dekodera głównego. W zależności od karty, jeden dekoder obsługuje od 4 do 16 dodatkowych dekoderów, w tym samym czasie. Jako że jest to linuks zarządzanie pakietami na poszczególne dekodery jest dość skomplikowane, ale można się w jeden wieczór nauczyć. Co do przesyłania przez internet to nie jest to legalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ty chcesz kupić tuner referencyjny? Ten dekoder nie ma gwarancji! I nie będzie działał systemem linuks ale polskie oprogramowanie wejdzie od Comaga (ten sam sprzęt).

 

Co do E2, to urządzenia robią swój własny multiroom. Karta jest w jednym z nich a reszta podpina się po sieci do dekodera głównego. W zależności od karty, jeden dekoder obsługuje od 4 do 16 dodatkowych dekoderów, w tym samym czasie. Jako że jest to linuks zarządzanie pakietami na poszczególne dekodery jest dość skomplikowane, ale można się w jeden wieczór nauczyć. Co do przesyłania przez internet to nie jest to legalne.

 

Wielkie dzięki właśnie o to mi chodziło, chociaż nie wiedziałem na początku ze są takie możliwości, dopiero po zapoznaniu sie z tym tematem stało się dla mnie oczywiste ze jest lepszy sposób niż spliter i dlatego jestem zdecydowany na zakup dwóch dekoderów nbox z enigmą tylko jeszcze nie wiem czy jeden wziąć z dyskiem czy dwa bez dysku, wtedy dysk zewnętrzny można również wykorzystać do odtwarzania na kompie. Tylko że wtedy przy niektórych programach nie będę miał możliwości oglądania jednego kanału i nagrywania drugiego i to jest teraz dylemat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam.

Posiadam multiroom Cyfry (a właściwie nc+) z dwiema niezależnymi kartami na starych zasadach. Główny dekoder to Pace PVR ale poszukuję drugiego dekodera HD aby włożyć do niego kartę Clone+.

Szukam niedrogiego dekodera (może być używany) w cenie max 250zł.

Myślałem o:

- Ferguson Ariva 120 combo

- Ferguson Ariva 102E

 

Jakie są wasze propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Koledzy.

Czy jest jakiś porządny splitter który obsłuży mi na raz dwa Philipsy 6010 oraz Ariva 103? Mam obecnie splitter Medium IV high speed i Philipsy śmigają aż miło, ale jak tylko podepnę arive zaczynają się cyrki. Raz działa raz nie działa i to w różnej konfiguracji. Czasem 1 Philips i Ariva, czasem wszystkie działają a czasem żaden. Ariva wymagająca jakaś:( Proszę o radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...