Skocz do zawartości

Jaki kupic tuner HD do Cyfry+?


freds
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do karty prepaid? Pace PVR HD to tylko na abonament albo paserstwo.

 

Widziałem zestawy C+ Prepaid z Sagemcomem HD, od kolegi cyfra.tv

http://www.cyfra.tv/cyfra_plus_23.html

 

Więc śmiało możesz brać DiGYBOXXa, bo jeżeli Sagemcom HD działa, to DiGYBOXX też powinien ponieważ oba pracują w systemie Nagra Media Access.

 

Secą się nie sugeruj, bo na modułach CI+ też tak jest napisane, a działają w Nagra MA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pisałem już w innym temacie jednak chciałbym jeszcze raz upewnić się co do nowego tunera do C+

Obecnie mam Pace który jest bardzo słaby (wieszanie się, długie włączanie itd.). Szukam prostego tunera z dobrą jakością obrazu, tylko do Cyfry (Karty multiroom). Funkcje nagrywania itp. nie są wymagane. Chciałbym, żeby działał stabilnie i szybko. Najczęściej będzie użytkowany przez osoby starsze.

Najczęściej przez forum przewija się Ferguson Ariva 250 Combo i TechniSat DiGYBOXX HD.

Czy są to jedyne warte uwagi tunery ? Da się coś tańszego znaleźć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam prostego tunera z dobrą jakością obrazu, tylko do Cyfry (Karty multiroom). Funkcje nagrywania itp. nie są wymagane. Chciałbym, żeby działał stabilnie i szybko. Najczęściej będzie użytkowany przez osoby starsze.

Ferguson Ariva 102E spełnia te wymagania. (patrząc m.in. przez pryzmat wymienionego przez Ciebie 250 combo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba faktycznie ta Ariva 102E wychodzi lepiej. Z różnic jakie występują pomiędzy tymi modelami to widzę, że 102E nie ma złączą do anteny DVB-T której nie zamierzam podłączać oraz gniazdo CI. Na korzyść 102E przemawia to, że odtwarza pliki *.mkv.

Także myślę, że zdecyduje się na Arive 102E no chyba, że o czymś nie wiem :)

 

Widziałem kilka opinii o słabej jakości programów HD ale chyba nie może być dużej różnicy względem PACE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o Arivie 102E:

viewtopic.php?f=126&t=22371

I DiGYBOXXie:

viewtopic.php?f=6&t=27082

 

To nie tak, że na 102E będziesz miał jakość rodem z youtube czy divx.

Często jakość obrazu to czynnik subiektywny i zależny również od posiadanego telewizora.

Obraz będzie nieco lepszy na DiGYBOXXie, ale na Arivie 102E też jest OK.

 

102E to taka klasa podstawowa, DiGYBOXX to już półka wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Poradźcie proszę, choć pewnie podobne pytanie pojawiło się tu kilka razy. Szukam oczywiście dekodera HD do Cyfry+:

- jednogłowicowy, ale z PEWNĄ przelotką LNB na drugi dekoder,

- PVR Ready (z możliwością podłączenia dysku 2,5'' bez osobnego zasilania),

- karta C+ w czytniku (ewentualnie po wgraniu innego firmware) dekodująca bez problemów każdy "cyfrowy" transponder,

- lepsze EPG niż w Pace PVR (czyli więcej niż jeden program do przodu w "Pilocie", ideałem dla mnie jest tu nBox lub HD2000 Polsatu),

- automatyczne PVR, czyli buforowanie od razu po przełączeniu na kanał i możliwość zapisu buforowanego programu (zapis może być kodowany itp.),

- cena - powiedzmy do 600 zł (choć im taniej tym lepiej),

- mile widziana dostępność w Krakowie w sklepie stacjonarnym,

- dobra jakość obrazu i stabilna praca.

 

Funkcje multimedialne, DVB-T - mało potrzebne

 

Zastanawiałem się nad:

- nbox z E2 i DiGYBOXX - nie mają przelotki,

- Manta HD8000 lub HD9000 - podobno się zawieszają,

- Opticum HD TS 9600 Prima - trzeba zmieniać soft (to niby nie problem, ale jednak),

- Golden-Media UNI-BOX 2 Combo - ponoć poprzednik był lepszy :-/

- Fergusony - kiedyś miały fatalne problemy z przelotkami, nie wiem jak teraz.

 

Ideałem byłby chyba Pace z przelotką i lepszym EPG :-) Proszę, doradźcie coś porządnego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiem jak działa przelotka w dekoderze, ale póki co jest lepsza niż mój ręczny przełącznik :-) Niestety nie mam żadnej możliwości doprowadzenia kolejnego kabla z anteny (wiele czynników się na to składa) i muszę się tak męczyć. Dlatego szukam czegoś innego i mam wrażenie, że nie ma ideału :-D

 

Wole też nie rozdzielać sygnału SAT tak "na gorąco", bo można coś "upalić" (dekoder, konwerter), a de/stacker sygnału DVB-S/S2 niestety swoje kosztuje.

 

Ale pewnie faktycznie skończy się na tym nboxie z E2, bo DiGYBOXX odpada ze względu na brak automatycznego buforowania timeshift.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jaki tuner do cyfry hd wymagania

- ładny obraz

- prosta obsługa

- odtwarzanie filmów 720p z usb im więcej formatów tym lepiej

- jak najniższa cena

Mogą być używki , mogą być oryginalne z cyfry co spełni powyższe wymagania ?

moja propozycja ariva 102e da radę ? dsi187 chyba nie da rady z odtwarzaniem plików video , a może się mylę ? co jeszcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba będzie chyba ogłosić jakąś ogólnopolską akcję protestacyjną przeciwko parowaniu kart :evil: Ten wymysł jest po prostu niedorzeczny, mając na uwadze dotychczasową politykę Cyfry+ :crazy: Przecież to jest kilkadziesiąt tysięcy gospodarstw domowych korzystających ze splitterów i jeszcze więcej indywidualnych abonentów ze swoimi tunerami. Miejmy nadzieję, że przemyślą to i zdrowy rozsądek weźmie górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie róbmy naprawdę zamętu z tym parowaniem kart będą obowiązywały dwa systemy kodowania i tyle jak byk napisane że nie będą wymieniać milionów dekoderów bo dosłownie na to ich nie stać to raz , a drugie zdają sobie z tego sprawę że jakby wprowadzili parowanie stracą tysiące abonamentów którzy korzystają ze splitterów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...