Skocz do zawartości

Jaki kupic tuner HD do Cyfry+?


freds
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Mam spliter Diviso i kartę kameleon, który podłączony jest m.in. do kilku dekoderów Philips 6010. Jednak jak się dowiedziałem, że od października C+ planuje wyłączyć sygnał SD. Domyślam się, że wówczas dekodery te nie będą mi potrzebne.

Czy ze spliterem Diviso będą działały te dekodery z enigmą2?? Czy te dekodery trzeba co jakiś czas przeprogramowywać w jakiś sposób aby działały z C+??

Potrzebuję dekodera dla starszych osób, które tylko oglądają TV i nie będą w stanie sobie samemu przeprogramować (czy tam wgrać nowego softu) do dekodera.

 

I czy te dekodery będą współpracować również z oryginalnymi kartami jakbym się kiedyś zdecydował na opcję multirom?

Jeśli to ma być tuner dla starszych osób to po co im enigma, kup coś z arivy, cryptobox, openbox(200-300zł) tunery te działają ze spliterem divisio.

Nie, nie będą współpracować, ponieważ do opcji multiroom otrzymasz dekodery operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przez dzisiejsze zmiany pojawił się problem. Mam tv na 3 telewizorach - jeden cameleon w splitterze na dwa TV, druga karta w tunerze na trzecim TV. Jeden z dekoderów pracujących ze splitterem to Pace SD więc od dzisiaj mogę go wyrzucić do kosza... Splitter jest stary i nie chcę go łączyć z jakimś Fergusonem bo już kiedyś to robiłem i były same problemy, tak więc do splittera powędruje Pace HD (zabiorę go od trzeciego odbiornika TV) z którym nie ma problemu bo jeden już działa. Wobec czego druga karta zostaje bez tunera. Co w tym momencie polecacie kupić? Najlepiej oczywiście jak najtaniej, ale tak naprawdę najważniejsze aby był możliwie bezproblemowy.

Dopiero co przedłużyłem umowę z nc+ więc co najmniej dwa lata jestem z nimi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam co najwyżej dwa dekodery na jednej karcie (przez splittera). Drugą kartę mam bezpośrednio w tunerze.

Czy ten cryptobox działa ze starymi kartami Cyfry+? Szczerze mówiąc wolałbym coś tańszego bo za chwilę mogą zmuszać do parownia kart i ze swoim sprzętem nic nie zrobię...

Cena za Fergusona S300 jest do zniesienia ale po męczarniach kilka lat temu z Fergusonem 7900 jestem mocno uprzedzony do tej firmy. Z kolei nie potrzebuję żadnych streamingów, internetów, jutubów itd., po prostu mają działać kanały które działają na Pace PVR HD i tyle. I wystarczy jedna głowica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Sz.P. Mam krótkie pytanie i proszę o odpowiedź, jaki model dekodera wybrać najtaniej, aby współpracował w HD ze sprinterem wg. opisu leśnego dziada. Podkreślam iż do tej pory na SD nie było kłopotów ale ostatnio wiadomo … Z obserwacji wywnioskowałem że takową kombinacje obsługuje tuner Pace HDS7241/91 wiem też ze dają rade tunery Philips DSR 6201/91 oraz DSR 7201/91. Tyle ze są szalenie drogie. Może ktoś sprytny podpowie, jaki tuner ma sprawdzony w takowej kombinacji splitera? Pytam, bo szukam tunera bez HDD bez podwójnej głowicy, więc taki najprostszy, ale w HD. Proszę o podpowiedź, za czym się rozglądnąć. A i jeszcze jedno poszukuje tunera z oprogramowaniem Cyfry bowiem jest dla starszej osoby i musi mieć opcje samo aktualizacji oprogramowania/listy. Układanie tak jak na np; ferguson hd8800 jest nawet dla mnie kłopotliwe.
Tylko proszę o nie pisanie porad typu weź sobie, MultiRoom bo nie o to chodzi.

Pewnie temat już był ale nigdzie nie doszukałem sie listy dekoderów o których pisze.

Dziękuję za podpowiedź i pozdrawiam GiGi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocny Full! :D Dziękuję za szybką odp. ale czy w Fergusonie Arivy jest czytnik taki aby poradził sobie z kartą NC+ oraz kartą na picu 16f628A (ziel) Spliter. Oraz czy tu znowu nie bedzie koniecznosci dokupienia modułu dostepu w ktory wkałda, sie karte? Na koniec czy w tym tunerku bedą przychodzić komunikaty o potrzebie aktualizacji listy? Bo tego właśnie poszukuje.

 

Poza tym jak ja będę musiał znowu skanować niebo i 2 lub 3 setek kanałów układać ręcznie listę pod NC+ i w rezultacie okaże się ze np. Polsat2 nie pracuje to mnie na takie zabawy szkoda czasu. Potrzebuje najtańszego tunera Hd który oprócz tego że obsłuży spliterka to jeszcze sam pociągnie listę z satelity.

Edytowane przez GiGi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta od nc Ci nie pójdzie, ale karta po Cyfrze to tak. W tunerze wystarczy zmienić soft na taki aby czytnik był uniwersalny. O Ferdakach więcej info znajdziesz tu www.forum.satkurier.pl/forum/112-ferguson-ariva/

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie fachowcy może inaczej zapytam i da to w przyszłości jakieś wskazówki innym co warto a co nie. Czy jest gdzieś dostępna lista tunerów które współpracują z sliterami opartymi na Leśnym Dziadku?? Układy w nich to 16f628A - karta po migracji z cyfry do NC+.

Mam już swoje lata i nie czas na edukacje typu skanowanie nieba i układanie z 2000 kanałów pierwszych 300 wg układu operatora. Miałem tak na fredku HD8800.

Dlatego pytanie na forum brzmi jakie modele dostępne w ostatnim czasie wypuszczane przez operatora w wersji HD z org. oprogramowaniem obsługują te spliterki?

Rozpocznę taką listę podając jak wcześniej:

Pace HDS7241/91.

Philips DSR 6201/91.

Philips DSR 7201/91.

Kto coś dopisze????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Czy mógłby mi ktoś pomóc w doborze tunera. Mam kartę ClientRFLink100 i szukam dobrego tunera HD do niej. Przeglądałem różne fora większość osób poleca Fergusona Arive 103E. Głównie mi zależy dobrej jakości obrazu w HD. Co sądzicie o tym dekoderze? Czy może polecacie jakiś inny? Do 200-300 zł. 

Pozdrawiam. 

Edytowane przez kemot06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie zależy mi na jakiś wielkich funkcjach, bajerach PVR, WIFI itp. Wystarczy mi najprostszy tuner z możliwością odtwarzania  kanałów HD oczywiście przy korzystaniu z karty clientRFlink100. Jestem mało obeznany w tych technicznych sprawach, więc zależy mi na prostej obsłudze  :)    

Edytowane przez kemot06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki  wielkie za pomoc :) 

Właśnie znałem na allegro te dwa tunery, które mi polecałeś :)

Opticum HD x310 - 139 zł http://allegro.pl/tuner-opticum-hd-x310-nc-cyfra-spliter-hdmi-1-5m-i5720302953.html

Cryptobox 600 HD - 259 zł http://allegro.pl/nowosc-cryptobox-ab-cr600-hd-pvr-lepszy-od-openbox-i5197033385.html

Może się skuszę na ten droższy. Jak odtwarza bez problemu  clientRFLink100 :)

Edytowane przez kemot06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...