Skocz do zawartości

Jaki kupic tuner HD do Cyfry+?


freds
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety, nie ma możliwości by splitter działał na Sagemcomach HD DSI83 i DSI87 (nie działają także szary moduł CI+ Cyfra+ oraz DiGYBOXX C+). Przeglądnij forum, bo jest masa informacji na ten temat.

 

Kup najtańszą Arivę 102E i po problemie. :wink: Nie do końca rozumiem o co chodzi z tym "supportem" - generalnie wsparcie jest potrzebne jak coś w dekoderze nie działa, a jeśli wszystko jest OK to się po prostu ogląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie chodziło mi o to, że ten Ferguson przestał wypuszczać kolejne softy po roku czy dwóch.

Ostatni soft to chyba zmodyfikowany Hivion, czy jakoś tak.

 

Mam tego Ferdka 8900 HD i teraz nie wiem czy można go przerobić, żeby oglądać nc+?

Napisałem i przeczytałem sporo w temacie odnośnie tego dekodera, ale ostatnie wypowiedzi były dosyć stare i nie wiem czy już nic nie działa, czy działa i po prostu nikt nie pisze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Niestety, nie ma możliwości by splitter działał na Sagemcomach HD DSI83 i DSI87 (nie działają także szary moduł CI+ Cyfra+ oraz DiGYBOXX C+). Przeglądnij forum, bo jest masa informacji na ten temat.

 

Kup najtańszą Arivę 102E i po problemie. :wink: Nie do końca rozumiem o co chodzi z tym "supportem" - generalnie wsparcie jest potrzebne jak coś w dekoderze nie działa, a jeśli wszystko jest OK to się po prostu ogląda :)

 

jak sie ma to co piszesz do informacji na stronie clone+ ????

 

 Program aktualizacyjny Clone+ Update v4.0.0.0 Data publikacji: 11.07.2013r.

Zmiany:

   usprawniono współpracę z systemami Conax, CryptoWorks, MediaGuard, Viaccess,
   usprawniono współpracę z tunerami Sagemcom DSI87, DiGYBOXX HD C+ (wersja BETA v5.0).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj opinie użytkowników jak wygląda ta "współpraca". Chociażby w działach:

viewtopic.php?f=6&t=1101&start=2760#p855920 (pierwsza lepsza, świeża opinia, nienapisana przez pracownika PYCH)

viewtopic.php?f=6&t=17108 (starsze posty)

 

Ale jak ktoś woli marketingowy bełkot (nieprzypadkowo jest tam napisane tylko o "usprawnionej współpracy" i "wersji BETA", a nie "obsłudze") to będzie się łudził, że cokolwiek działa :)

 

PYCH i jego Clone+ robią ludzi w bambuko i nie mają wstydu, że to tam jeszcze wisi.

O tym, że przy podłączeniu więcej niż 1 dekodera (do tego chyba służy splitter..) zaczyna po kilku minutach wywalać kartę i zrywać obraz na jednym bądź drugim sprzęcie już nie napisali. Ale po co.. Ludzie kupią, myśląc, że to rzeczywiście działa. :crazy:

 

Już pomijam, że w kwietniu ich "usprawnianiu współpracy" stukną 3 lata i właściwie nadal stoją w miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że Pace i Philips działają z Clone+ to wiadomo nie od dziś. Ale to, że "kupiłeś" te tunery to też wiadomo do dawna, że z legalnością takiej transakcji to nie ma nic wspólnego. Temat wałkowany x razy do potęgi n. Jestem daleki od oceniania czegoś co mnie mało interesuje, ale cytując wypowiedzi innych - to zakrawa na paserkę. Tukan, bez urazy jak mniemam nie wiedziałeś o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że Pace i Philips działają z Clone+ to wiadomo nie od dziś. Ale to, że "kupiłeś" te tunery to też wiadomo do dawna, że z legalnością takiej transakcji to nie ma nic wspólnego. Temat wałkowany x razy do potęgi n. Jestem daleki od oceniania czegoś co mnie mało interesuje, ale cytując wypowiedzi innych - to zakrawa na paserkę. Tukan, bez urazy jak mniemam nie wiedziałeś o tym?

 

no sory, ale nie bardzo rozumiem o co chodzi z tą legalnością tej transakcji....???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

Szukam dekodera HD z nagrywaniem do splitera big II. Zależy mi na sprawdzonej pracy z tym spliterem. Nie chce zmieniać w nim softu (podłączone już dawno pace'y SD). Ma nagrywać niezaszyfrowane pliki, tak było możliwe odtwarzanie ich na pc. Najlepiej żeby nie dzielił plików - jeśli, to jak najrzadziej. Budżet ok 300, raczej nówka (gwarancja). Gdyby sprawdzony w praktyce tuner z big2 miał kosztować więcej mogę dać do ok 600. Przy 600zł dvbt, 2xdvb-s2 czy 2systemy mile widziane. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golden Media Spark Triplex II - 3 głowice. Ale podstawą jest obsługa big2 i nieszyfrowanie nagrań! I nie dzielenie ich. Do ok. 600zł to chyba nie są wygórowane wymagania? Problematyczne może być to że wolę nie zmieniać softu - szczególnie w spliterze. Jak nie będzie wyjścia, zmienię. Dodałem że dodatkowe głowice "mile widziane" - nieobowiązkowe. Tak samo "raczej" nowy z gwarancją. Fakt myślałem o czymś bardziej fabrycznym niż nBOX BSLA @grzesiiek i z big II on działa? Przy jednej karcie działają dwa różne kodowane kanały?

Nie znam się wiec za ewentualny nierealny koncert zyczeń sorry. :D Ale myślę że się nie zrozumieliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien działać ;)

Golden Media Spark Triplex II to dobry tuner, tylko ta cena 600-700 zł za niego to cena bez dysku, więc dolicz jeszcze cenę za dysk do niego (200-300 zł), chyba, że masz już lub będziesz nagrywał na dysku sieciowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę żeby tuner nie wymuszał na mnie ciągłego grzebania w nim i wertowania internetu aby rozwiązywać problemy. Kupuje na aukcji, podłączam, listę kanałów ustawiam i gra. Na zawsze :D właściwie do czasu aż nie będę chciał w nim coś pogrzebać - bo od czasu do czasu lubię, ale nie z musu. Nbox się nadaje? Dlatego wymieniałem tunery dwu systemowe. Tam system nboxa jest jako ten do "grzebania". Dysk mam. Raczej będę nagrywać na jakiegoś pena, będzie ciszej i chłodniej - pewnie gorzej z edycją? Nagrywa w jakimś normalniejszym formacie? Zdaje się że w takim sprzęcie mógłbym też nagrywać na pc po lanie właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nagrywałbyś na pendrive to musisz mieć go sformatowanego w systemach plików ext2/3/4. Na Windowsie można otworzyć na pewno dyski z systemem plików ext2 (za pomocą tego - http://sourceforge.net/projects/ext2fsd/), jak z 3 i 4 nie wiem. Nbox ma bardzo wolny port LAN, nie nadaje się do nagrywania HD na dysk sieciowy. Nbox w sumie jest ok, chociaż, nie ukrywam, że można napotkać różne problemy - poczytaj na forach (wysypywanie się uboot itp.) i często trzeba przy nim grzebać. Generalnie tunery z Enigmą to nie jest sprzęt typu "plug and play". ;P. Tunery E2 nagrywają audycje w formacie *.ts (http://en.wikipedia.org/wiki/MPEG_transport_stream).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grabar przecież to nie jest takie trudne. A jakby nawet coś popsuł to wgranie softu na nowo/uruchomienie z pendrive i podmiana złych plików na dobre załatwiłaby sprawę.

Ale schodzimy z tematu... ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie i dla Ciebie nie. :)

 

Weź jednak pod uwagę użytkownika, który nigdy nie miał do czynienia z linuksem i dostępem do systemu plików dekodera (+uprawnienia plików), to zepsuć coś można 1-2. Moim zdaniem należy uczulać osoby chcące korzystać z E2, że to nie jest taka kaszka z mleczkiem jak Ferguson, że wszystko można "z pilota". Tu "grzebanie" oznacza coś więcej niż spacerek po menusach i przestawianie opcji, a nie każdy ma czas ślęczeć nad często lakonicznymi opisami na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Wam za odpowiedzi w sprawie nboxa. To nie jest za bardzo to czego szukam. Ma działać a dopiero z boku i ewentualnie do pogrzebania. Dwa systemy żeby taki nbox miał... Całkowicie go przekreślić nie mogę, bo nic za bardzo innego nie mam. Także on jest w ostateczności, a teraz szukam czegoś przyjaźniejszego jednak, może macie jakieś pomysły? Co do formatu nagrań to zwykłe ferdki też chyba nagrywały w ts - a mi się tu po cichu marzył jakiś xvid - ale już bałem się pisać :D i słusznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wątpliwe (mogę się mylić) żeby jakikolwiek dekoder nagrywał bezpośrednio do xvida - zobacz ile na kompie (przy jego znacznie większej mocy przerobowej) schodzi na przekonwertowanie surowych plików TS na xvid, to gdzie tam zrobienie czegoś takiego "w locie". Dekodery ze swoją mocą przerobową pozwalają co najwyżej na zapisywanie streama jak leci z satelity. Poza tym kwestia dodatkowych ścieżek, napisów.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...