Skocz do zawartości

Jaki kupic tuner HD do Cyfry+?


freds
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Szukam dekodera do nc+ z opcja rozbudowy systemu pod multiroom wiec docelowo bedzie mi potrzebne kilka dekoderow. Wazna opcja jest HD. Chcialbym sie Was zapytac czy zgadzacie sie z ponizsza (moja subiektywna) klasyfikacja dekoderow z tzw "podobnej polki":

1. pace 7241

2. mediaBOX+ ITI-3740SX

3. philips 7201

4. nbox BSLA (BXZB, raczej nie BSKA) ITI-5800SX z wgrana enigma 2

 

ewentualnie z HD zewnetrznym (choc to zdecydowanie na drugim miejscu, jako drugi dekoder)

5. philips 6201

6. technisat digyboxx

7. Ferguson ARIVA 103

8. sagemcom dsi87

 

Z gory dziekuje za wasze opinie zwlaszcza w zakresie czterech pierwszych

Pozdrawiam

Dami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziekuje za odpowiedz, choc szkoda, ze jest ona w takim tonie... w ofercie nc+ nie ma wszystkich wymienionych przeze mnie dekoderow, a przede wszystkim nie ma swoistego, chocby subiektywnego rankingu osob, ktore znaja sie na temacie i licze, ze uda mi sie uzyskac Wasza opinie, za co z gory dziekuje

D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam multiroom Cyfry (a właściwie nc+) z dwiema niezależnymi kartami na starych zasadach. Główny dekoder to Pace PVR ale poszukuję drugiego dekodera HD aby włożyć do niego kartę Clone+.

Szukam niedrogiego dekodera (może być używany) w cenie max 250zł.

Myślałem o:

- Ferguson Ariva 120 combo

- Ferguson Ariva 102E

 

Jakie są wasze propozycje?

 

Kupujesz dwie arivy 102e - spinasz je kablem lan - do jednej wkładasz kartę Cyfry+. Tą arivę z kartą ustawiasz jako master - drugą bez karty jako slave i masz multiroom. Opcja jest także jak dokupisz 2 wifi po usb do arivy wtedy masz bezprzewodowo

 

Podobnie możesz zrobic kupując dwa nbox z E2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziekuje za odpowiedz, choc szkoda, ze jest ona w takim tonie... w ofercie nc+ nie ma wszystkich wymienionych przeze mnie dekoderow, a przede wszystkim nie ma swoistego, chocby subiektywnego rankingu osob, ktore znaja sie na temacie i licze, ze uda mi sie uzyskac Wasza opinie, za co z gory dziekuje

D

Jedni preferują blondynki, inni brunetki.

Z dekoderami jest podobnie - PACE PVR HD jest na procesorze Sti 7105 - calkiem dobry obraz ale wolno działa. ADB 5800sx ma gorszy procesor ale jest szybszy od PACE. ADB 2849 - 2850 ma dobry obraz jest nowszy od 5800sx - nie ma wyswietlacza mniej awaryjny ale bez dysku wewnątrz. Jedynie po usb minimum 100 GB musisz podłączyc.

Rożnice w wielkosci, kształcie, kolorze pomijam. PACE i ADB2849 - 2850 mają tuner dvb-t. Przydaję się do oglądania zagranicznej naziemnej jak ktos mieszka blisko granicy.

 

Pace działa z karą CYFRY i jest dzierżawiony - ADB tylko CONAX parowany też dzierżawa.

Pomysl o technisacie z kartą CYFRY albo z modułem NC+. Obraz bardzo przyzwoity i jakosc wykonania super. Tuner na własnosc

Wybor nalezy do ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Jaki dekoder byście mi polecili do kwoty 300/500zł??? Obecnie mam Globo 9600TS - tylko te zacinania go mnie już denerwują. Również mam Pace, ale z uwagi na wolne działanie i brak swojej listy już wole Globo. Co byście mi polecali? Mam również moduł Aston 2.26. Oprócz karty byłej Cyfry, chciałbym dokupić kartę erotyczną i może moduł Cyfrowego Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleciłbym ci CryptoBox 650HD(używam go od kilku dni ze spliterem mediumIV), obraz dużo lepszy niż w opticumie, dużo funkcji internetowych a szczególnie IPTV- internet tv, w tym przypadku karta erotyczna jest zbędna :wink: ale posiada tylko; 1x czytnik kart , 1x Common Interface

 

CryptoBox 650HD działa wyjątkowo stabilnie,

Obsługuje protokoły: [beep], Mgcamd, [beep]

PRZEWYŻSZA SWOIMI MOŻLIWOŚCIAMI TUNERY Openbox czy Skybox

Możliwość oglądania programów HD, IPTV, oglądanie telewizji na żywo na urządzeniach Android, gry, zdjęcia i muzyka.

W tunerze można ustawić tryb szybkiego startu lub głębokiego uśpienia ( pobór prądu 0.7 W )

Wyposażony w uniwersalny czytnik kart kodowych, wejście na moduł CI, Dekoder działa z kartami Cyfra+, Orange, Smart HD, oraz z modułami CI Polsatu i nc+.

Tuner ten może być sterowany urządzeniami opartymi na systemie Android

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak można tworzyć własne listy, przełączanie kanałów to 1-2 sek.

Żadnych problemów z nagrywaniem na dysk(pen)

Jak już wspomniałem wyżej uruchamianie tunera z pozycji standby jest równie szybkie co przełączanie kanałów(wyłączamy tzw.głębokie czuwanie) nieporównywalnie do opticuma którego posiadałem(ok 10s.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Tak można tworzyć własne listy, przełączanie kanałów to 1-2 sek.

Żadnych problemów z nagrywaniem na dysk(pen)

Jak już wspomniałem wyżej uruchamianie tunera z pozycji standby jest równie szybkie co przełączanie kanałów(wyłączamy tzw.głębokie czuwanie) nieporównywalnie do opticuma którego posiadałem(ok 10s.)

 

Witam czy może wiesz czy splitter rflink600 w tym dekoderze będzie działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dzieki za odpowiedz, rzeczywiscie nad nim sie zastanowie. Teraz mam pace 500gb i ten drugi to ma byc do pokoju dla dzieci pod splitter, ale jak bedzie miał tyle fajnych rzeczy co ten cryptobox to nie wiem czy go sobie nie zostawie.

Zastanawiam sie jeszcze nad tym, GLOBO OPTICUM XS65 TWIN, ten ma dwie głowice a to fajna sprawa. Cena jak za tuner z dwoma głowicami sat ten jest ok, tylko nie wiem czy bedzie chodziła moja karta z cameleon z cyfry+ i jak bedzie ze splitterem.

Jezeli możecie mi coś napisać na temat, to bede bardzo wdzieczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) PACE i ADB2849 - 2850 mają tuner dvb-t. Przydaję się do oglądania zagranicznej naziemnej jak ktos mieszka blisko granicy.(...)

Może trochę późno ale tak dla potomnych - Pace nie odbiera nic poza trzema MUX-ami polskimi. Nie działa nawet MUX lokalny, nie mówiąc o kanałach zagranicznych (mam dostęp do czeskich kanałów z DVB-T). Jak jest w ADB to nie wiem, nigdy go nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz, rzeczywiscie nad nim sie zastanowie. Teraz mam pace 500gb i ten drugi to ma byc do pokoju dla dzieci pod splitter, ale jak bedzie miał tyle fajnych rzeczy co ten cryptobox to nie wiem czy go sobie nie zostawie.

Zastanawiam sie jeszcze nad tym, GLOBO OPTICUM XS65 TWIN, ten ma dwie głowice a to fajna sprawa. Cena jak za tuner z dwoma głowicami sat ten jest ok, tylko nie wiem czy bedzie chodziła moja karta z cameleon z cyfry+ i jak bedzie ze splitterem.

Jezeli możecie mi coś napisać na temat, to bede bardzo wdzieczny za pomoc.

Tuner cryptobox współpracuje z kartą cameleon i spliterem, co do opticuma xs65 to nie znam tego tunera ale trochę informacji na jego temat znajdziesz na

http://www.satclub.pl/globo-opticum/glo ... t8943.html i raczej z kartą cameleon nie pójdzie, bo jak widać z opisu czytnik kart nie obsługuje tego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie Forumowicze!

 

Mam problem, chciałabym zakupić nowy tuner HD do cyfry+, na chwilę obecną mam 2 tunery PHILIPS DSR 7201/91. Jednego dzierżawię jest w opcji multiroom i jest to koszt 20 zł/m za sam dekoder.

Chciałabym te koszty zmniejszyć, czyli oddać im dekoder i kupić inny. Nie musi być on z nagrywarką chyba że ktoś taki też poleca. Nie mam pojęcia co kupić, rozglądałam się z jakimś fergusonem ale nie wiem czy będzie działać w nim karta.

Co do kart mam te karty z Cyfry+ (prawdopodobnie cameleon) Bo znalazłam zdjęcia w sieci i chyba to są takie, więc dotychczas nic nie musiałam parować. Nie miałam ich podpiętych pod żadne WIFI czy też kablem LAN a wiem że koleżanka ma te z NC+ i były jakieś komplikacje.

Myślę że dobrze trafiłam i może jakaś dobra dusza pomoże. Serdecznie pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sporo czasu straciłem na poszukiwania nowego deka z tego samego powodu (20 zeta za wynajem) i zdecydowałem się na zakup na Cryptobox 652HD, ale jeżeli nie potrzebujesz dodatkowo wbudowanego tunera dvb-t, to dobrym i rozsądnym wyborem może się okazać Cryptobox 600HD.

 

ps. Żeby nie było - nie posiadam jeszcze ww. dekodera, więc opieram się tylko na opiniach i recenzjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...