Skocz do zawartości

Jaki kupic tuner HD do Cyfry+?


freds
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Na dniach będę kupował dodatkowy tuner HD z wbudowanym czytnikiem Seca do Cyfry+, ma to pracować z antycznym spliterem Medium IV, zastanawiam się który model wybrać żeby nie przeinwestować w obliczu nadchodzących zmian związanych z połączeniem z n-ką. Do wydania 100 - 150 zł, w tej cenie wynalazłem tylko:

 

1. HF-8900HD Fergusona - w internecie sporo "rozczarowanych" opisów związanych z problemami z niedziałaniem czytnika po zmianach wprowadzonych w kodowaniu w 2010 r. ale czy z oprogramowaniem Hiwion lub Jepssen mogę oczekiwać problemów typu przycinanie kanałów czy ciemność dla wybranych programów?

 

2. Arivy Fergusona - tu z kolei napotkałem opisy, że przycinają na spliterach, ale ponoć jeżeli tunery są tylko 2 a spliter szybki (10 MHz) to nie powinno być problemu, czy to prawda?

 

3. 5800S od ADB - rozumiem, że do działania z Cyfra+ wymaga softu typu Enigma? Jak to będzie współpracować ze spliterem Medium?

 

Będę wdzięczny za uwagi lub inne propozycje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zdecydowanie odradzam na razie zakup jakiegokolwiek własnego tunera (nawet za 100-150 zł). Trzeba się z tym wstrzymać i poczekać jeszcze około miesiąca na oficjalne informacje o NC+! Tylko wtedy będzie wiadomo, jaki tuner kupować i czy w ogóle jakiś kupować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tą informację masz zawartą w mojej wypowiedzi, ale odpowiem:

 

TAK.

 

W miarę tanie odbiorniki dostępne obecnie na rynku, które obsługują standard "CI+", to odbiorniki Technisat S1 i S2 i odbiorniki MANTA 8000 i 9000 PRO.

Czy w/w tunery współpracują ze spliterami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dniach będę kupował dodatkowy tuner HD z wbudowanym czytnikiem Seca do Cyfry+, ma to pracować z antycznym spliterem Medium IV, zastanawiam się który model wybrać żeby nie przeinwestować w obliczu nadchodzących zmian związanych z połączeniem z n-ką. Do wydania 100 - 150 zł, w tej cenie wynalazłem tylko:

 

1. HF-8900HD Fergusona - w internecie sporo "rozczarowanych" opisów związanych z problemami z niedziałaniem czytnika po zmianach wprowadzonych w kodowaniu w 2010 r. ale czy z oprogramowaniem Hiwion lub Jepssen mogę oczekiwać problemów typu przycinanie kanałów czy ciemność dla wybranych programów?

 

2. Arivy Fergusona - tu z kolei napotkałem opisy, że przycinają na spliterach, ale ponoć jeżeli tunery są tylko 2 a spliter szybki (10 MHz) to nie powinno być problemu, czy to prawda?

 

3. 5800S od ADB - rozumiem, że do działania z Cyfra+ wymaga softu typu Enigma? Jak to będzie współpracować ze spliterem Medium?

 

Będę wdzięczny za uwagi lub inne propozycje :)

 

 

1-Mam tego ferdka na hivionie i nie mam problemów

3-Tak tylko na enigmie- moim zdaniem super działa, 1 turborecorder i 3 zwykle białe znajomi nie maja żadnych problemów, dziękują że nie muszą się męczyć z tymi złomami z cyfry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous
Ciekawe od kiedy w/w Manty mają CI+ ? Bzdury ktoś pisze.

 

Teoretycznie powinny móc obsługiwać CI+, przez wzgląd na możliwości zastosowanego procesora i było to omawiane w dziale sprzętowym.

 

A jeśli tak nie jest, to tylko kolejny minus dla Manty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama obsługa procesora to za mało. CI+ (w przeciwieństwie do zwykłego CI) to jeszcze licencja i pewne wymogi. Ferdki Ariva 102, 202 również mają procesor, który teoretycznie obsługuje CI+ (ALi M3606), ale jednak tej obsługi nie ma. Nie łudziłbym się również na aktualizację softu, która taką funkcję miałaby odblokować. Najlepiej kupić sprzęt, który już na starcie obsługuje CI+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, czyli odpada:) A co proponujecie do rozdzielenia nc+ (mam swój sprzęt i karty cyfry więc wszytko jak było w cyfrze) mam spliter DivIso, coś za rozsądne pieniądze. Fajnie jak by miało podwójny tuner, ale nie jest to konieczne. Ważne żeby szybko się włączał, dobra jakość kanałów, szybko je przełączał. Był mało problemowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Drodzy użytkownicy, mam dwa tv i dodatkowo spliter clone+. Spalił mi się dekoder i zamierzam kupić nowy. Czy aktualna sytuacja z nc+ zmienia coś w naszych prywatnych dekoderach ?? Czy pójdą one w odstawkę? Nie wiem czy kupić dekoder prywatnie czy wynająć. Dlatego piszę z prośbą o wyjaśnienie całej ten sytuacji z naszymi sprzętami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałem zakupić tuner do NC+. Myślałem o Manta HD9000, ale czytałem że ma problemy z restartami (jak często się one zdarzają ?). Zastanawiałem się jeszcze nad Amiko Alien 2 Spark. Czy możecie mi polecić coś innego w przybliżonym budżecie ? Zależy mi głównie na jakości obrazu HD i SD, możliwości nagrywania i przydałaby się opcja ułożenia własnej listy kanałów, chociaż to nie jest konieczne. Tuner będzie współpracował ze splitterem SmartWi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się jednak że skoro można pozostać przy starej karcie c+ to dalej będzie można funkcjonować na niezależnym dekoderze...

W związku z tym mam pytanie, chciałbym kupić dekoder hd współpracujący ze splitterem rflink100. Co polecacie? Ważny jest dla mnie stosunek cena/jakość, że szczególnym uwzględnieniem ceny. Proszę o radę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się parowanie karty z dekoderem a to oznacza upadek rynku dekoderów niezależnych Ferguson, Manta, Opticum i innych.

 

Jeśli docelowo w nc+ zostaną tylko dedykowane dekodery ze sparowanymi kartami, niewątpliwie będzie to duży cios dla producentów dekoderów niezależnych! Zainteresowanie ich sprzętem zmaleje. Ale upadku rynku nie będzie. Na szczęście na nc+ świat się nie kończy. Jest jeszcze Cyfrowy Polsat udostępniający moduły, i nadal ma istnieć Telewizja na kartę... Producenci dekoderów niezależnych nadal będą mieli dla kogo je produkować :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...