Skocz do zawartości

Jaki kupic tuner HD do Cyfry+?


freds
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Przegladalem forum i nie znalazlem odpowiedzi na moje pytanie. Chcialbym kupic dekoder do odbioru C+. wymagania:

 

- działające epg

- dysk wewnetrzny do nagrywania

- automatyczna aktualizacja listy programów C+

- szybkie uruchamianie i przełączanie kanałów

- HD

- Dwa wejscia dla konwertera typu twin

- mozliwosc korzystania z VOD

srednia lub wyzsza polka cenowa

 

Dzieki z gory za info

Pozdrawiam

 

Oczywiście że nie znalazłeś bo tylko dedykowane padła mają VOD,żadne inne :lol: Polecam Nboxa na E2 Twin PVR za 500zł(brak VOD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydzierżawić Pace od Cyfry

Wlasnie mam Pace i doprowadza mnie do szalu (wiesza sie, kasuje nagrania, nie nagrywa zaprogramowanych pozycji, nie sciaga calej biblioteki na VOD, jest wolny, itd). Oczywiscie juz go wymienialem i to nic nie pomoglo. No nic z tego wniosek trzeba po prostu zaakceptowac rzeczywistosc :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam! Mam zamiar kupić Arivę 250combo... Obecnie mam C.Polsat na Samsungu 370G i chcę się uwolnić od Polsatu i wejść w C+ z powodu potrzeby rozdzielenia na 2 telewizory. 1 TV jest bez DVBT, więc stąd mowa o 250combo. Czy drugim tunerem mogłaby być Ariva 202? I przy okazji powiedzcie laikowi do czego służą klucze (key) :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak najbardziej mogą być takie tunery. Tylko jak to chcesz rozdzielić? Płacić miesięcznie za multiroom czy kupić splitter?

Poza tym jeśli nie interesuje Cię korzystanie ze złącza CI i inna platforma obok Cyfry+ (np TNK SD, Smart HD, TNK HD, NNK, Polsat), to może lepiej sprawdź wariant z Arivą 150 i Arivą 102, powinno wyjść taniej.

 

Co do kluczy to musisz szukać na internetach, tu nie można o tym rozmawiać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem. Padł mi Philips hd który mam na własność, kupiony do poprzedniej umowy, gwarancja juz nie obowiązuje. Mam multiroom, od cyfry dzierżawie pvr 500gb, mogę cos od cyfry kupić?

 

Hd bez dysku są tylko sagemcom? Za ile bym go dostał na własność?

 

Czy jest możliwość zdobyć Philipsa hd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na znanym portalu aukcyjnym Sagemcomy nowy DSI83 za 149 z przesyłką, a nowy DSI87 za 120 z przesyłką. :wink: przy licytowaniu może nawet taniej wyjdzie.

 

Chociaż moim zdaniem też lepiej dołożyć stówę do Arivy 102E.

 

Edit: @cyfra.tv dokładnie, wiadomo wcześniej sprawdźcie dowód zakupu itp. żeby później nie było problemów z paserstwem (co do moich cen rzuciłem tylko okiem na listę nowych bez wchodzenia na poszczególne przedmioty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważajcie !

 

Sprawdziłem 16 sztuk Sagemcomów oferowanych na aukcjach i okazało się że z tych 16 sztuk tylko 4 są własnoscią sprzedającego, reszta to dekodery wynajęte od opertora i nie podlegjace sprzedaży :? Więc jak ktoś kupi taki sprzęt pozostanie z przysłowiową ręką w nocniku :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważajcie !

 

Sprawdziłem 16 sztuk Sagemcomów oferowanych na aukcjach i okazało się że z tych 16 sztuk tylko 4 są własnoscią sprzedającego, reszta to dekodery wynajęte od opertora i nie podlegjace sprzedaży :? Więc jak ktoś kupi taki sprzęt pozostanie z przysłowiową ręką w nocniku :cry:

Można to sobie sprawdzić jakoś we własnym zakresie , jak to najprościej zrobić ? A nawet jeśli się kupi taki dekoder który nie jest własnością sprzedającego to co nie SA chyba sparowane z kartami więc będą normalnie działać czy się mylę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedający podają na aukcjach nr sprzętu, dzwonisz do C+ mówisz, że chcesz kupić taki dekoder i prosisz o sprawdzenie czy został sprzedany :D Jak taki dekoder kupisz to pożegnaj się z gwarancją :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, każda aukcja zawiera numer seryjny dekodera lub poprosić o numer właściciela. Jak już będziemy znać numer seryjny dekodera dzwonimy do cyfry o sprawdzenie legalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się, ponieważ mam to samo pytanie:

 

Jaki tuner kupić do CYFRY, przy następujących założeniach:

- oczywiście HD

- nagrywanie programów na wewnętrznym dysku twardym, z możliwością skopiowania na komputer

- miło by było nagrywać także na zewnętrznym dysku w kieszeni USB, ale to nie jest warunek konieczny

- podłączenie do LAN

- szybka zmiana kanałów

- obsługa Diseqa, ale to chyba każdy już ma

- wyjście optyczne audio

- VOD nie jest mi potrzebne, nie korzystam

- fajnie by było włączać nagrywanie programów zdalnie przez internet

- możliwość programowania czasowego nagrań

- nie musi obsługiwać splitterów

- timeshift

- nagrywanie z przesunięciem, tzn. możliwość nagrania z cofniętego timeshifta,

- możliwość układania listy kanałów, lub importowania

- byłoby cudnie gdyby miał retransmisję w LANie oglądanego kanału z możliwością oglądania na komputerze

- cena ma drugorzędne znaczenie

 

W tej chwili mam PACE-a od Cyfry i krew mnie zalewa, wiesza się, timeshift nie zawsze chce działać, nagrywanie podobnie.

Jest nieobliczalny, wielokrotnie nie obejrzałem czegoś na czym mi zależało, bo chciałem obejrzeć w timeshifcie, a ten np. po zapauzowaniu kasował sobie pamięć.

 

Kiedyś były jakieś konstrukcje bazujące na Linuksie, ale nie siędzę już dawno w temacie.

Proszę o jakieś sugestie

 

Pozdrawiam

Pees

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeśli nie zależy tobie na linuxie to wybierz np. Technisata ISIO HD za ok. 2500zł. ale będzie potrzebny dodatkowy moduł np. Aston i jeśli zależy tobie na jednoczesnym nagrywaniu dwóch programów to mogą być tutaj kłopoty (co prawda pan na targach Sat digi tv w Warszawie mówił że jest już soft poprawiający tą niedogodność ale nie mam potwierdzeń), ewentualnie z linuxem Dreamboxa DM7020HD za taką samą cenę ok. 2500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jaki tuner polecacie przy następujących wymaganiach:

- jak najlepsza jakość obrazu,

- szybkie przełączanie kanałów (obecny tuner od Cyfry doprowadza mnie pod tym względem do szału),

- wyjście audio przynajmniej 5-1 (może być optyczne),

- nagrywanie programów na zewnętrznym dysku (dobrze byłoby, aby dawał radę z zasilaniem dysku 2,5 cala przez USB),

- możliwość programowania nagrań (niby standard, ale wolę dopisać),

- timeshift,

- polskie, w miarę przejrzyste (przynajmniej w podstawowej funkcjonalności) menu (będzie użytkowany także przez osoby starsze),

- cena jak najniższa, ale jeśli będzie warto, to jestem w stanie wydać nawet powyżej 500-600zł.

 

Nie korzystam z VOD, spliterów, etc., więc nie są to funkcjonalności, na które zwracam uwagę.

Zastanawiałem się nad Fergusonem ariva 202e i OPTICUM HD X406p, ale przeczytałem całe 60 stron i sam już nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

na wstępie zaznaczę, że przebrnąłem przez ponad 60 stron dyskusji :D Dodatkowo poczytałem też trochę na innych forach, jednak w tym wypadku im więcej czytam tym mam wrażenie że mniej wiem ;)

Jestem posiadaczem splittera RFLink100, którego rozdzielam na 4 telewizory. Używam go już od kilku lat, jednak właśnie zamieniłem ofertę Cyfry+ na pakiet HD. Dostałem standardowy dekoder Pace DVR500 od C+ (wziąłem go, bo słyszałem ze Sagemcom'y nie działają z tym splitterem). Działa on z moim splitterem i mimo wielu negatywnych opinii na jego temat myślę, że zostanie (w pokoju rodziców nie potrzeba nic lepszego, swoje zadanie spełnia). Jednak chciałbym również zamienić pozostałe dekodery (Pace DSR 2221/91 i dwa podobnej klasy Philipsy SD) na te HD. Jakie dekodery HD polecacie do współpracy ze splitterem RFLink100? TV HD oczywiście już mam.

 

Na pierwszy ogień idzie tuner dla mnie: Nie zależy mi na DVB-T (mam wbudowane w telewizorach), ani na kilku slotach kart (będę używał tylko Canal+ ze splitterem Pych'a). Zależy mi na jakości obrazu, szybkości działania, względnej stabilności oraz współpracy z cyfrą+ i RFLink100. PVR może być, ale nie musi (nagrywanie dostępne w Pace powinno mi wystarczyć, ale jak będzie to się nie obrażę).

 

Wstępnie wytypowałem sobie kilka tunerów:

 

Ferguson Aviva 102e - prosty tuner za ok 230 zł, z tym, że oparty na procesorze ALI, który rzekomo oferuje dość słabą jakość obrazu. To mój faworyt na 3-ci tuner w sypialni, od którego nie będę wymagał wiele.

Globo Opticum: HD 9600, HD 9600 PRIMA, HD TS 9600 PRIMA, 9600 MINI, X550 i X560 - droższe, ale oparte na procesorach Sti, które teoretycznie zapewniają lepszą jakość obrazu. Nie wiem czym różni się 9600 od 9600 PRIMA czy TS 9600 PRIMA... X550 od X560 chyba tylko kolorem.

Manta 8000 - ok 380 zł. Niewiele o nim wiem, jednak chwalony za jakość obrazu.

 

Który z tunerów HD polecacie do współpracy ze splitterem RFLink100? Czy warto dopłacić do droższego tunera? Może macie jeszcze jakieś inne sugestie? Wolałbym nie przekraczać 400zł, chyba że doradzicie mi, że ewidentnie warto (a przekonać może mnie raczej tylko jakość obrazu i szybkość działania, jeśli działa ze splitterem to reszta nie jest dla mnie istotna).

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nbox na e2 ok 300zł z :) o możliwosciach poczytaj tu :google:
Wolałbym chyba coś mniej "kombinowanego".

 

Ewentualnie Technisat Digibox HD C+[...]
Czy ten dekoder nie ma problemów z nagrywaniem i odtwarzaniem z HDD? Coś mi się obiło o uszy, że były z tym problemy.

Na ile szybkie jest przełączanie kanałów? Obecnie mam Sagemcoma na linuksie i po wybraniu kanału trzeba czekać 1-3 sek. zanim się przełączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...