Skocz do zawartości

Jaki kupic tuner HD do Cyfry+?


freds
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

stonka moim zdaniem jeśli to jest jedyny przeszkadzający Ci mankament, to nie warto przepłacać. Ewentualnie zmieniaj sobie na bieżąco nazwy plików na kompie do części swoich potrzeb.

 

Za tak niską cenę (300 zł! To jest praktycznie najniższa cena za jaką można kupić niezależny dekoder HD) trudno jest znaleźć produkt o tak wyrafinowanych funkcjach :wink: zdziwiłbym się gdyby którykolwiek tani dekoder takie coś oferował. Takie rzeczy chyba tylko na dekoderach z wbudowanym HDD, a nie PVR Ready.

 

---

 

Zaczynam się zastanawiać nad ewentualną wymianą Arivy 200 na DiGYBOXXa C+. Teraz pytanie za 100 punktów - ktoś testował go na splitterach? Mam na myśli rzetelne testy z podłączonymi innymi tunerami pracującymi na Seca Mediaguard, a nie podpięcie do Clone+ tylko DiGYBOXXa i wieszczenie, że działa :smile:

 

No i ponawiam pytanie - tu mi może Hollex pomoże (ekhm! :) ) - czy niebieski moduł Cyfry+ HD działa w gnieździe CI+ DiGYBOXXa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grabar takie rzeczy z nagraniami potrafi robić OPTICUM ITI X8 HD ... fakt na początku miał tak samo kiepską listę nagrań jak FERGUSON ale suuport OPTICUMa doprowadził ten tuner do należytego stanu ... kosztuje on 199 zł... fakt że działa tylko z nnk ale, to pokazuje że można ... trzeba chcieć zrobić porządek w sofcie do tego typu zadań :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest chyba możliwość, że za rok Cyfra+ może przejść jedynie na moduły CI+, to znaczy nie będzie ona wydawała abonentom z własnymi dekoderami samych kart ale karty sparowane z takimi modułami. W związku z tym jeśli ktoś ma dekoder obsługujący jedynie standard CI to raczej będzie musiał się z nim pożegnać. Pozostaje mi więc postawić pytania:

 

- Na ile taki scenariusz jest prawdopodobny?

- Jakie dekodery obecnie obsługują standard CI+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest chyba możliwość, że za rok Cyfra+ może przejść jedynie na moduły CI+, to znaczy nie będzie ona wydawała abonentom z własnymi dekoderami samych kart ale karty sparowane z takimi modułami. W związku z tym jeśli ktoś ma dekoder obsługujący jedynie standard CI to raczej będzie musiał się z nim pożegnać. Pozostaje mi więc postawić pytania:

 

- Na ile taki scenariusz jest prawdopodobny?

- Jakie dekodery obecnie obsługują standard CI+?

 

Skąd wziąłeś tę datę (za rok) ? Następny bajkopisarz :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytałem, bo Cyfra+ wprowadziła do swojej oferty moduły CI+ za 199 zł niewspółpracujący z dekoderami z CI a z drugiej strony idzie fuzja z Platformą n, która w perspektywie roku chyba się sfinalizuje i stąd wziąłem tę datę. Ponadto Cyfra+ wycofała już z oferty dekodery SD (przynajmniej przy wyborze oferty na swoim portalu internetowym) a Platforma n udostępnia swoim abonentom jedynie własne dekodery sparowane z kartami.

 

Z kolei na rynku dekoderów "niezależnych" obecnie dominują takie z czytnikami modułów CI a nowych usługujących standard CI+ jest mało. Jeśli ktoś kupił niedawno dekoder z CI to za rok mógłby on stać się bezużyteczny, gdyby przy przedłużaniu umowy Cyfra+ zażądała zwrotu od tej pory używanych kart abonenckich a w zamian zaoferowała nowe moduły CI+ sparowane z nowymi kartami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich bardzo serdecznie , mój pierwszy post:) jak w temacie zastanawiam sie nad kupnem tunera do c+ obecnie posiadam philips hd pvr ale doprowadza mnie do szału wolnym załączaniem się przełączaniem kanałów i chce oczywiście wymienić czytam Wasze forum i zastanawiam się , :mam gotowki ok. 300 zł albo cos na raty , czy kupić nboxa z enigma czy ratalnie

Golden Media 990 CR PVR Spark Linux choć to trochę drogo ale jezeli zdecydowanie warto to naprawdę się zastanowie chyba ze jeszcze coś innego zależy mi na super obrazie , współpracy ze spliterem BIG II z cyfrą mozliwoscia podlaczenia dysku i możliwością wgrywania alternatywnych softów choć z linuxem nie miałem jeszcze do czynienia ale chętnie sie nauczę, pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trzy Arivy 202E w domu chodzą super i jakoś nie mam żadnych problemów , ten model ma nowy wydajny szybki procesor i naprawdę daje rade bez żadnych problemów i softy też sa stabilne kompletnie nic sie nie dzieje nie trzeba wgrywać alternatywnych softów przez które traci się gwarancje jak w Opticumach, wkładasz kartę i działa ja sobie chwale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba wgrywać alternatywnych softów przez które traci się gwarancje jak w Opticumach.

Jeśli nie jest to drastyczny przypadek gdy dekoder całkiem nie wstaje, to wystarczy wgrać z powrotem oryginalne oprogramowanie Opticuma. Serwis tego nie rozróżni. 8)

 

Jak dla mnie (na przykładzie Ariva 200 vs Opticum x7) to pod względem niezawodności i obsługi Opticum > Ferguson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grabar w podpisie widze ze masz nboxa jak Ci to działa czy sa jakies problemy z nim?czy miałeś może styczność z opticumami żeby go porównać do nboxa?

Bardzo dziekuje koledze jackowskiemu za opinie wezme ja pod uwagę chć naprawde nie jestem przekonany do ferdka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest to znacznie bardziej złożone narzędzie niż budżetowe Ferdki czy Opticumy. Cyfra+ działa na nim bardzo dobrze, jakość obrazu (szczególnie w HD) na pewno lepsza niż w tych wspomnianych budżetowych. Dużo możliwości dostosowania dekodera pod siebie - skiny, listy ulubionych, wtyczki.. Ilość opcji konfiguracji przytłacza, przydatna jest znajomość komend linuksowych.

 

Tylko musisz mieć szczęście - te nBOX BSKA oferowane przez NNK nie są nowe, tylko po regeneracji. Poza tym puchną w nich kondensatory i jeśli wcześniej z nich trochę nie pokorzystasz to nigdy nie wiesz czy trafisz na egzemplarz 100% sprawny.

 

Co do Opticum, miałem x7 przez niecały rok i oceniałem go dość dobrze, jedyne co wkurzało to katastrofalny pilot i czasami zamuły (dekoder nad czymś myślał, był zawias, a potem nagle w przyspieszeniu wykonywał wszystkie polecenia jakie zdążyłem z nerwów nacisnąć). Poza tym sprzedałem go żeby kupić sobie nBoksa. A, że z drugiego dekodera (Ariva 200) korzystam znacznie rzadziej, więc sprzedałem Opticuma bo było z niego więcej kasy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja Ci odpowiem co do nboxa z E2, u mnie ten dekoder spisuje się dobrze,a nawet jeszcze lepiej :P

Mam go z 2 głowicami i nie ma żadnych problemów.

Używam go ok 5 mc i jestem zadowolony (miałem już parenaście dekoderów,i pare mam i mam rozeznanie co do sprzętu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgranie nieoficjalnego oprogramowania do Opticuma nie powoduje utraty gwarancji, chyba że uszkodzenie nastąpi w wyniku właśnie wgrania tego oprogramowania. Innymi słowy, dopóki jesteś w stanie zmienić oprogramowanie na oryginalne przed oddaniem do serwisu to nie ma problemu.

 

X7 chcesz porównywać do NBOXa z Enigmą? To tak jakby Forda Focusa porównywać do Rolls Royce'a. Zupełnie inna klasa.

 

Opticum X7

- COMPONENT, HDMI, SCART

- złącze optyczne dźwięku

- przelotka LNB, jedna głowica SAT i jedna NTC, bez modulatora

- obsługa Diseqc 1.0-1.2

- złącze 12V

- procek ALI

- grafika HD lub SD

- 2x CAM, 2xCI

- Ethernet, czytnik RSS i serwis pogodowy

- trzy gry

- CSClient

 

 

Nbox 5800 BSKA z dyskiem po wymianie flasha

- COMPONENT, HDMI, SCART

- złącze optyczne dźwięku

- jedna głowica, bez przelotki

- UNICABLE, DISEQC

- procek STI

- grafika tylko HD

- 1 x CI

- Ethernet, WIFI, BT, przeglądarka internetowa, skype, youtube itd.

- emulator Pegasusa

- CSClient, CSServer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X7 chcesz porównywać do NBOXa z Enigmą? To tak jakby Forda Focusa porównywać do Rolls Royce'a. Zupełnie inna klasa.

O! Podpisuję się oburącz - zamiast X7 można wstawić również wszelkiego rodzaju Arivy 100/200/102e/202e/150/250 itp :smile:

 

Tylko musisz trafić na dobry egzemplarz, tzn sprawdzony pod kątem podzespołów, a szczególnie kondensatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trafiłeś, mam forda focusa bo na niego było mnie stać , ale w tym przypadku stać mnie na Rolls Royce'a wśród tunerów ! :) powiem szczerze że tak od pewnego czasu jestem nastawiony na nboxa ale wielu z Was chwali również inne tunery i chciałem uzyskać takie porównawcze zestawienia tychże sprzętów , jedyne co mnie jeszcze hamuje od zakupu tego tunera to to co napisał Grabar - musze miec szczescie żeby trafić na dobrgo boxa są to tunery z chyba najwiekszą ingerencja wstepną żeby poszla na nich cyfra no ale też i wiele innych fajnych funkcji ,gwarancji dłuższej niż 3 miesiące nikt mi nie da w przeciwieństwie do innych tunerów , ale bardzo kuszą mnie te możliwości tego tunera w stosunku do jego ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o radę w sprawie wyboru tunera do cyfry+ hd pvr. Chciałbym żeby:

a) działało sprawnie EPG na cały tydzień (miałem kiedyś ze 3 fergusony i wieczne z tym problemy),

B) działało nagrywania z tego epg + ewentualnie było możliwe odtwarzanie nagrań na tv

c) żeby tuner działał w miarę szybko (mam teraz jeden tuner dzierżawiony z cyfry pvr i przełączanie kanałów działa na prawdę wolno).

 

w zasadzie tylko tyle (i aż tyle).

jako kandydatów wstępnie wybrałem 2 modele - fergusona 102e za 230 i digyboxxa za 350 zł.

Moje pytanie - czy warto dokładać do droższego modelu oraz ewentualnie czy tańszy nie spełni w 100% moich oczekiwań (a zatem nie warto przepłacać).

 

z góry bardzo dziękuję za raadę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...