Skocz do zawartości

Jaki kupic tuner HD do Cyfry+?


freds
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam kilka pytań odnośnie sprzętu do odbioru Cyfry+.

 

Jestem świeżo po kupnie plazmy Panasonica TX-P46G30E.

Telewizor ma wbudowany tuner DVB-T do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej.

 

Chcę kupić Cyfrę+ w podstawowym biednym pakiecie, ale zależy mi na tych kilku kanałach HD + Sporcie w HD.

Myślałem, że pójdę do salonu, szybki szpil i po wszystkim, ale że lubię "wiedzieć i być świadomym wyboru" to zacząłem szukać informacji na necie.

 

No i się dowiedziałem, że tuner dodawany za friko jest kiepski - wolny. I szukam lepszego wyjścia.

 

Telewizor ma slot CI, ale nie CI+.

 

Szukam taniego tunera/modułu do moich podstawowych, niewygórowanych wymagań:

-szybkie przełączanie kanałów

-możliwość podejrzenia kolejnego programu, opcja "program tv" czy jak to zwał

-bardzo dobra jakość obrazu bez przycięć, zawiasów, szarpania itp. dotyczy to również dźwięku

 

Dodatkowo, jeśli nie zawyża to ceny:

-podpięcie zewnętrznego dysku i odpalenie filmów .mp4 z dźwiękiem i napisami (tv nie odtwarza,więc konieczny jest osobny kodek)

-nagrywanie na dysk/pendrive zaprogramowanych programów (np. meczu, lub serialu-oglądając mecz) :)

 

W sumie chyba tyle.

Ważna jest też bezproblemowa, intuicyjna obsługa - nie chcę zmieniać softu, kombinować itp. Wkładam kartę i działa. :)

 

BTW - po co są 2 głowice?

 

Poszperałem trochę po forum i opinie poczytałem. Model Ariva jest chwalony i ganiony 50/50 - jak się ma do Sagemcoma dawanego gratis?

Jak wspomniałem - nie ma dużych wymagań i nie wiem, czy warto wkładać w to pieniądze...

 

Aha - nie jestem zainteresowany multiroomem. Fajnie gdyby poza Cyfra+ dało się odbierać równocześnie naziemną telewizję cyfrową - da się tak?

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@brutu kup sobie przerobionego nboxa z allegro, tego białego, znajdziesz go w cenie 200-300zł, nie szukaj innych dekoderów

 

dwie głowice są po to by jednocześnie nagrywać jeden kanał a oglądać drugi, oczywiście wymagają dwóch kabli, prowadzi się je od konwertera TWIN, lub z dwóch oddzielnych czasz

 

to czy moduł CI czy CI+ jest w TV nie ma znaczenia, bo i tak nie ma on wejścia anteny satelitarnej, chyba że się mylę i jednak ma wtedy możesz włożyć moduł DiabloCAM albo Aston i Cyfra+ będzie śmigać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@moreblack

 

Dzięki - teraz już wiem, że 2 głowice wykorzystywałbym raz na ruski rok. :) szczególnie, że mam już polożony kabel antenowy i niby drugi mogę dołożyc-ale nie jest mi to potrzebne. :)

 

Wejście na antene satelitarną chyba ma, w końcu po to dali ten moduł, ale nie wiem czy to lepsze wyjście, Cyfra+ też chyba daje takie moduły?

 

A używanego nboxa nie chcę, coś czytałem o jakiś kondensatorach itp. - za duże ryzyko i za duże możliwości jak dla mnie imho...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Arivę 120 Combo - dvb-s2 i dvb-t, jeden czytnik kart. Karta Cyfry działa na oryginalnym sofcie. Jak na razie nie mam problemu. Działa od ponad roku bez problemów. Nie narzekam. Nagrywania można spokojnie odtworzyć na komputerze. Odtwarza pliki muzyczne i filmowe. Dodatkowo naziemna cyfrowa też nie sprawia problemów.

Mogę go polecić z czystym sumieniem.

W sumie wolałbym Arivę 210 - dvb-s2, dvb-t, jeden czytnik oraz wejśccie na dodatkowy moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model nie ma wbudowanego tunera TV-SAT tylko naziemny i kablowy więc nie wykorzystasz gniazda CI :cry:

 

@moreblack

Wejście na antene satelitarną chyba ma, w końcu po to dali ten moduł, ale nie wiem czy to lepsze wyjście, Cyfra+ też chyba daje takie moduły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystasz tylko do kablówki ew. jak polsat da moduły do NTC w MUX4 to także tam. Do telewizora musi być dekoder, bezproblemowe odtwarzanie filmów w dekoderach nie opartych na linuksie jak nbox z E2, dreambox czy GM spark to pobożne życzenie, zawsze znajdzie się coś co nie pójdzie i kodeka nie zainstalujesz np. rmvb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to biore standardowegi Sagecoma.

jeszcze tylko jedno pytanie-czy w jakis sposob bede mogl odbierac cyfrowa telewizje naziemna?

bo kilka kanalow ( np polsat hd) tam bedzie, szkoda by z tego rezygnowac.

Chodzi o to, by odbierac NTC z talerza Cyfry :)

Da sie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o radę w sprawie wyboru tunera do cyfry+ hd pvr. Chciałbym żeby:

a) działało sprawnie EPG na cały tydzień (miałem kiedyś ze 3 fergusony i wieczne z tym problemy),

B) działało nagrywania z tego epg + ewentualnie było możliwe odtwarzanie nagrań na tv

c) żeby tuner działał w miarę szybko (mam teraz jeden tuner dzierżawiony z cyfry pvr i przełączanie kanałów działa na prawdę wolno).

 

w zasadzie tylko tyle (i aż tyle).

jako kandydatów wstępnie wybrałem 2 modele - fergusona 102e za 230 i digyboxxa za 350 zł.

Moje pytanie - czy warto dokładać do droższego modelu oraz ewentualnie czy tańszy nie spełni w 100% moich oczekiwań (a zatem nie warto przepłacać).

 

z góry bardzo dziękuję za raadę

Ja bym zastanowił się nad tym SRADIX HD HS-411 PVR READY za 399 Szybka instalacja listy kanałów CYFRA+, CYFROWY POLSAT

Rozszerzone EPG na 7-dni (CYFRA+, CYFROWY POLSAT i inne )

Pamięć 6000 kanałów telewizyjnych i radiowych

2 gniazda Common Interface dla modułów CAM

1 czytnik kart systemu Conax ™ kompatybilny z CYFRA+

cyfrowe wyjście audio SPDiF ( optyczne i koaksjalne)

funkcja PVR ( nagrywania) poprzez podłączenie zewnętrznego dysku twardego lub pamięci za pomocą USB

funkcja „Time Shift” (przesunięcia czasowego), pozwalająca zatrzymać program na żywo

odtwarzanie plików z dysku lub pamięci USB: video Divix, audio MP3, zdjęć JPEG

fluorescencyjny wyświetlacz ( nazwa kanału)

funkcja teletekstu i napisy (subtitles) DVB

sterowanie DISEqC 1.0, 1.2, 1.3, (USALS), a także UNI-CABLE Więcej danych dokładna instrukcja ze strony http://www.profan.com.pl/sklep/k1,1/k2, ... ready.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

1 czytnik kart systemu Conax ™ kompatybilny z CYFRA+

[...]

Skoro ma czytnik Conax to nie może być kompatybilny z CYFRĄ+, gdyż CYFRA+, przynajmniej na chwilę obecną, nie korzysta z systemu Conax, a z "mieszanki" systemów Mediaguard i Nagravision.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że ma taką możliwość nie znaczy, że zwykłe splittery nie będą działać. Powiem więcej - to nie ma nic wspólnego.

 

U mnie nBOX E2 działa na antycznym PIC Bezerker bez najmniejszego problemu. :P

 

Ale faktycznie jak ktoś chce, to może zrezygnować ze splittera i zastąpić go nBOXem, ale trochę roboty z tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem tego. Stwierdziłem tylko, że wbrew opinii moreblacka splittery jak najbardziej działają - np. PIC Bezerker czy to Medium IV.

 

Co do BIG II (Atmel) to jest specyficzny i są problemy. Z informacji na innym forum wynika, że się dość mocno wiesza i trzeba co chwilę resetować. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

1 czytnik kart systemu Conax ™ kompatybilny z CYFRA+

[...]

A właśnie,że ma Polecam testy w Sat Kurierze 4/2009 gdzie czytamy :-"

Dodatkowy czytnik kart umożliwia natomiast dekowanie programów nadawanych nie tylko w systemie Conax,ale takżże Seca Mediaguardni Viaccess i to bez potrzeby kupowania modułu."-

Polecam bardzo trzy ciekawe testowania tego deca w TV Sat Magazyn w zakładce testy i tam taka ciekawostka jak CA Selekt /dzięki niej nie gryzą się te same kanały z różnym kodowaniem z różnych modułów/ dostępna na str http://www.tvsat.pl/obiekty/RADIX%20HS- ... 20cz_2.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko... jaki tuner HD musiłbym kupić pod cyfrę aby pracował ze splitterem small II? Obecnie chodzi mi jekiś stary pace i ferdek 6900. nie chciałbym zmieniać splittera bo i tak musze kupić tuner wiec może jakos dopasuję jakiś tuner żeby działał z tym splitterem? Dsi87 jak wiem nie działa ze splitterami a reszta jest z comiesieczną opłatą a tego nie chcę. Poradzicie cuś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najtańszy. Tuner ma być dla ojca który nie bawi się w wodotryski. Chce miec po prostu HD. MOże nawet być używka w ostateczności. Nagrywanie i tak robię na zewnętrznym dysku wiec wsio ryba. Tak mi się myśłi że fajni jakby miał dvbt jeszcze bo mieszkam nad morzem i łatwo danię, niemcy sciagnąć na mojej instalacji pewnie a nie mam jeszcze tv z tunerem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...