Skocz do zawartości

Disney+ kwestie techniczne


swordfish
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, Michu_97 napisał(a):

Sprawdziłem, nie zabrało mi ani grosza. A dlaczego? Już wyjaśniam sytuację. W ciągu tego roku zmieniła mi się karta płatnicza. Mój stary numer karty zmienił się na nowy. Przedwczoraj dostałem wiadomość od Google Pay, że płatność została wstrzymana i nie dokonana. Po czym włączam sobie aplikację Disney+ na moim Smart TV i każdy odcinek i serial, którego odtwarzam normalnie się wczytuje i oglądam :)

Wejdz w szczegóły swojego konta d+ i tam będziesz miał odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że pod względem jakości obrazu i dźwięku aplikacja na staruszku Android 7 praktycznie nie ustępuje pod tym względem urządzeniu Apple TV 4K. 

Oby kiedyś podobna jakość była też ..na Skyshowtime. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Arkon napisał(a):

@lakiman Dla mnie jakość napisów jest fatalna. Na jasnych scenach ich totalnie nie widać. Ideałem dla mnie jest Apple- nic nie musiałem zmieniać. HBO Max i Amazon bez problemu dało się to zmienić, a w Disneyu nijak nie potrafię.

A dzwoniłeś na tę infolinię do nich ? 

Oni są w porządku i cię naprowadzą.

Chyba to jest bardziej sensowne niż spamowanie jaki to disney jest beee ?

Edytowane przez domin107
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zalecenia są nawet na oficjalnej stronie Disneya. https://help.disneyplus.com/csp?id=csp_article_content&sys_kb_id=ef4711d8db4c0598db5ed404ca961910 :facepalm:

Przecież to jest żart, żeby do obsługi podstawowej funkcji w serwisie VOD używać opcji systemowych służących do czegoś zupełnie innego.

 

Po takiej złotej radzie użytkownik będzie miał co prawda ładne napisy, ale za to w wersji dla niesłyszących w serwisach, które poważnie podchodzą do jakości swoich aplikacji, np. w AppleTV+ i Netflix. Disney kompletnie olał kwestię napisów, tak samo jak Skyshowtime.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niepokojące wieści, polecam szczególnie zafascynowanym wykorzystywaniem sztucznej inteligencji.

Cytat

Uregulowanie korzystania z technologii sztucznej inteligencji to jedna z kluczowych kwestii podnoszonych podczas strajku scenarzystów i aktorów. Podczas gdy protesty trwają i blokują dalsze przedsięwzięcia wielkich wytwórni, na bieżąco docierają do nas wieści o praktykach, które budzą niepokój pracowników branży. O swoich doświadczeniach na planie jednego z najgłośniejszych seriali Disney+ opowiedziała właśnie aktorka Alexandria Rubalcaba.

Cytat

Aktorka, która odegrała drobną rolę w doskonale przyjętym miniserialu Marvela „WandaVision”, wyjawiła, że podczas realizacji musiała wziąć udział w obowiązkowym skanowaniu twarzy – temu samemu procederowi poddano też pozostałych aktorów pojawiających się w tle serialu. Jak tłumaczy, za pozowanie do „cyfrowej repliki” nie otrzymała ani żadnego dodatkowego wynagrodzenia, ani informacji, co do przeznaczenia skanu.

https://filmozercy.com/wpis/disney-skanowal-twarze-aktorow-na-potrzeby-technologii-ai-bez-zgody-i-dodatkowej-zaplaty

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież dla aktora jest ograniczeniem zarobków i brak możliwości wpływu na grę aktorską AI. Zeskanują twarz i teraz sztuczna inteligencja wygeneruje kontynuację opowieści w kolejnych serialach i filmach z cyklu Marvela. Pewnie prawnie Disney zabezpieczył się w jakimś punkcie umowy, czego aktor nie zauważył podpisując cyrograf. W umowie na pewno jest zapisane, że wizerunek zostanie wykorzystany w dowolnej formie na potrzeby produkcji i promocji. Przy Marvelu musi być zgoda na kontynuację. Ten zapis według mnie wystarczy. Kontynuacja nie musi być pod tym samym tytułem. Nie trzeba wołać aktora na plan. Twarz wykorzystamy ponownie bez dodatkowych kosztów. Na pewno większe gwiazdy lepiej zabezpieczają się, bo mają od tego prawników i menadżerów pilnujących interesów. Początkujący i mniej znani mają pod górkę. Dostaną na otarcie łez kasę na wystarczającą na opłacenie 1 miesięcznego czynszu kawalerki w Hollywood. Kasa szybko się skończy, a żyć trzeba dalej. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Disney+ idzie śladami Netflixa i zabierze się za udostępnianie haseł: https://spidersweb.pl/2023/08/disney-plus-reklamy-europa.html

 

Cytat

W ślady Netfliksa i jego zmian dotyczących udostępniania haseł rodzinie, przyjaciołom czy losowym osobom z sieci, pójdzie zaraz za nimi Disney+. Serwis na udostępnianiu kont miał stracić ogromne kwoty od startu platformy. Prezes gigakorporacji, która odpowiada - według niektórych - za zniszczeniem marki Gwiezdnych Wojen, Bob Iger, ujawnił podczas ogłoszenia ostatnich wyników finansowych, że począwszy od 2024 roku Disney+ będzie bardziej restrykcyjnie podchodzić do udostępniania haseł. Cel? Oczywisty - zwiększenie przychodów. Skoro Netflix zanotował rekordowe wyniki po wprowadzeniu restrykcji w udostępnianiu haseł, to znaczy, że przetarł szlak dla innych platform. Disney analizuje strategie rozwiązania problemu dzielenia się kontami oraz możliwości udostępniania subskrypcji znajomym i rodzinie. Umowy subskrybentów zostaną wkrótce zaktualizowane o nowe warunki, a "nowe zasady" zostaną wprowadzone w 2024 roku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zuzia napisał(a):

Disney+ idzie śladami Netflixa i zabierze się za udostępnianie haseł: https://spidersweb.pl/2023/08/disney-plus-reklamy-europa.html

W sumie w każdej usłudze streamingowej/TV jest, że nie można udostępniać osobom trzecim. Disney+ współpracuje z Polsatem i ma dużo lepszą pozycję niż Viaplay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...