Skocz do zawartości

Disney+ kwestie techniczne


swordfish
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, aandin napisał(a):

Ktoś wie jak pobrać serial z Disney na twardziela w lapku?

Nie do końca wiem o co Ci tak naprawdę chodzi. Ja znam tylko jeden szybki i skuteczny sposób.Wszystko co oglądasz na laptopie można nagrać.Do tego służy nagrywanie ekranu.W windows masz zainstalowany Xbox Game Bar.Wystarczy wejśc do ustawień i go wyszukać,lub nacisnąć start.Przy literce x-pojawi się ta apka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ może tylko w  aplikacji na tablecie czy telefonie. 

 

Nie ma kompletnie żadnej możliwości zapisać stream  na dysku i oglądać poza urządzeniem na którym się zapisało. 

Tak samo nie da się oglądać poza oryginalną aplikacją która zapisała film. 

@zefir powodzenia w zapisywaniu ekranu, jaki jest sens nagrania tego co i tak muszę oglądać by zapisać. Prościej zapisać i odtworzyć kiedy się chce ponownie stream. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aandin chyba nie zrozumiałeś co znaczy nie ma żadnej możliwości odtworzyć na innym sprzęcie i w innej aplikacji niż ta w której sie zapisało. Nie ma też  żadnych aplikacji do downloadu z większości serwisów legalnych. 

 

Jeśli sama aplikacja serwisu umożliwia to można zapisać i oglądać offline, tak mam np. z Disney+, Netflix w odpowiedniej zakładce czy na liście filmu gdzie przed dłuższym wyjazdem zapisuje cały serial na tablecie czy w telefonie a potem sobie oglądam bez potrzeby załączenia Internetu. 

Teraz jestem poza domem na ponad 2 tygodnie i mam z Netflix  zgrane 3 sezony  na laptopie Ragnarok, cały 1 sezon  One Piece  podłączam tylko lapka pod TV i oglądam kiedy mam czas nie mając nawet  internetu.  

Oczywiście nie ma problemu zmienić sobie tez ścieżkę językową, filmy w 4K z Atmos/5.1 też bez problemu sie odtwarzają w oryginalnych jakościach. 

Jak na razie to całe archiwum nagrań filmów i seriali na dysku zajmuje mi już prawie 1 TB a że mam miejsce to kasuję tylko pozycje do których nie wracam, niektóre działają nawet po roku  od ściągnięcia ale wymagane jest przynajmniej na chwile zalogować sie do serwisu. 

 

To że to działa różnie to już inna sprawa, czasami wystarczy  tylko na chwilę załączyć Internet i zalogować się na konto w aplikacji  by działało a casami działa bez problemu tydzień-dwa bez łączenia urządzenia z netem. 

 

 

 

Warezy/torrenty itp serwisy mają nagrany przetworzony i materiał.

Takie pobieranie nie ma nic wspólnego z legalnym korzystaniem ze swojego konta w serwisie bo w sumie sie z niego wcale nie korzysta ściągając z serwisów zewnętrznych. 

;)

Bez-tytu-u.png

 

 

Disney+ też swoją drogą umożliwia zapis filmów np mam na iPad w aplikcji , na kompie z Windows 11 w aplikacji nie ma zapisu może będzie kiedyś dostęna albo jest dla niektórych filmów czy seriali .  

 

 

 

 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anulowałem miesięczną subskrypcję i teraz nie widzę nigdzie opcji wybrania rocznej.

Jedyna opcja jaką widzę to "Kontynuuj subskrypcję", ale przy tym jest opis  "klikając przycisk wycofujesz swoje wcześniejsze polecenie anulowania". Czy muszę odczekać jakiś czas, żeby móc od nowa wziąć subskrypcję roczną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2023 o 13:07, Ktosiu napisał(a):

Oczywiście nie ma problemu zmienić sobie tez ścieżkę językową, filmy w 4K z Atmos/5.1 też bez problemu sie odtwarzają w oryginalnych jakościach. 

Serio myślisz, że to offline pobierasz sobie filmy w 4K? :D

Na podstawie samego screenshota - 8 odcinków serialu zajmuje 6.6GB, nieco ponad 800 MB na odcinek. 

Tyle to wystarczy co najwyżej na 720p, jak upchali tam 1080p to chyba jeszcze gorzej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ci się ubzdurało że to akurat mają być filmy 4k, nie wożę ze sobą specjalnie TV 4k to po co bezsensownie pobierać filmy w 4K! 

By mieć 4K należy ściągnąć na urządzeniu 4K albo wystarczy  ustawić ekran laptopa w windows rozdzielczość 4K na TV 4K.  

Film 4K oglądany na HD będzie zawsze tylko i wyłącznie filmem HD. 

 

np. Wiedźmin , zgrałem jeden odcinek średnio są 1 godzinne  w wersjach HD i 4K obydwa z ATMOS. 

odcinek w HD 750-800 Mb

odcinek w 4K  1,1- 1,3 Gb

 

Wszystkie odcinki co na wcześniejszym screenie są tylko w HD bo taka jest  maksymalna rozdzielczość matrycy  laptopa bez podłączenia TV czy monitora 4K. 

 

Wersja jednego odcinka zgranego w 4K ( lewy )  i po zmianie rozdzielczości na HD ( prawy  ) . To cały czas ten sam odcinek 4K zgrany z netu tylko inna rozdielczośc ekranu! 

 

 

BezX.png

 

I tak dla porównania jak duży i ile widać  jest interfejsie Netflixa  na ekranie 4k w laptopie bez skalowania interfejsu  :) 

 

B4K.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wątpię: https://help.netflix.com/pl/node/116071

Cytat

Wysoka/wyższa: pobieranie filmów, seriali i programów trwa dłużej, a pliki zajmują więcej miejsca. Pobrane tytuły będą odtwarzane w maksymalnej rozdzielczości 1080p (jakość HD).

 

19 minut temu, Ktosiu napisał(a):

Film 4K oglądany na HD będzie zawsze tylko i wyłącznie filmem HD. 

Nie, będzie filmem 4K skalowanym do 1080p.

Zazwyczaj wtedy wygląda lepiej niż natywna wersja 1080p.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam dwa pytania odnośnie D+

Czy ja mam coś nie tak z tv (Lg CX) czy co (internet 600mbit)  ale jakość oglądanych filmów pozostawia wiele do życzenia. Niby film w jakości 4K a jakość nie wygląda na to. Reklamy z YT lepiej wyglądają :) Ostatnio oglądam The Walking Dead i tam to już w ogóle tragedia. Jak za czasów analogowych, obraz jakby śnieżył, taka kaszka na ekranie.

 

Druga sprawa, słyszałem że mają być niedługo podwyżki i nowe plany coś jak Netflix. Czy jak teraz kupie roczny abo to uchroni mnie to przed zmianami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Micho napisał(a):

Czy ja mam coś nie tak z tv (Lg CX) czy co (internet 600mbit)  ale jakość oglądanych filmów pozostawia wiele do życzenia.

premiery często miewają gorsze bitrate jak dużo ludzi ogląda, ktoś pisał jakiś czas temu, że film 4k miał "tylko" 11mbps ale nie pamiętam na czym. Najlepiej jakbyś sprawdził na innym sprzęcie albo u znajomego

44 minuty temu, Micho napisał(a):

Czy jak teraz kupie roczny abo to uchroni mnie to przed zmianami??

tak to Cię uchroni przed podwyżką, ale jeśli masz abo w czymś z grupy Polkomtel (Plus, PB, Netia itp) to możesz mieć nawet za darmo Disney+ przez rok lub 2 lata

P.S. sprawdziłem z odległości 0.5m serial Moon Knight i na pewno ma 4k - najlepiej podaj nazwę filmu/serialu to ktoś z ekspertów Ci sprawdzi metadane np. @Delta21  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gizior89 napisał(a):

premiery często miewają gorsze bitrate jak dużo ludzi ogląda

Fan teorii spiskowych nie może odpuścić :D

 

1 godzinę temu, Micho napisał(a):

Ostatnio oglądam The Walking Dead i tam to już w ogóle tragedia

TWD ma niestety kiepski transfer z taśmy filmowej 16MM co powoduje dużo paskudnego ziarna a w połączeniu z bitratem w D+ (ok 6Mbps AVC w FHD) przekłada się na słabą jakość.

Zapewne jest to zabieg artystyczny, ale nie każdemu może podchodzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Arkon napisał(a):

Ja mam Disney za 15 zł w Netii, ale ciekawi mnie czy jak córka mieszka w innym mieście to mnie nie odetną jak będą walczyć z kontami. To byłby totalny absurd, bo ja za nią płacę, a że studiuje w innym mieście to chyba nie jest niczyja wina.

2 rachunki powiedzmy po 15 zł to tak taniej niż bezpośrednio za konto po  podwyżce.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mattem napisał(a):

Fan teorii spiskowych nie może odpuścić :D

Gdzie tu spisek widzisz? Widać, że chyba nigdy nie oglądałeś premiery. Zobacz sobie w temacie Netflixa jak wyglądało oglądanie "Znachora" po premierze albo na yt jak serwery siadły po publikacji filmiku Konopskyego nt. rzekomych pedofili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Gizior89 napisał(a):

Widać, że chyba nigdy nie oglądałeś premiery

Może po prostu mój ISP dba o dobrą dostępność do serwerów największych platform :)

Wyglądało to zupełnie normalnie, jakość obecnie jest taka sama jak była w dniu premiery.

 

Przy YT nie siadły serwery CDN, bo bez problemu dało się obejrzeć film na komputerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, mattem napisał(a):

TWD ma niestety kiepski transfer z taśmy filmowej 16MM co powoduje dużo paskudnego ziarna a w połączeniu z bitratem w D+ (ok 6Mbps AVC w FHD) przekłada się na słabą jakość.

Zapewne jest to zabieg artystyczny, ale nie każdemu może podchodzić :)

Zabieg artystyczny swoją drogą. Ale może wyglądać lepiej tyle, że w serwisie amerykańskim, gdzie bitrate już ~10 Mbps dla HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...