Skocz do zawartości

Disney+ kwestie techniczne


swordfish
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Nigdzie na świecie nie ma lektora oprócz takich potęg jak Polska, Gruzja, Litwa…itp. Lektor to nic innego jak komunistyczna naleciałość zagłuszająca oryginalne głosy aktorów i jest obiektem drwin w cywilizowanych krajach.

Dubbing to gwałt na filmie fabularnym. Przy lektorze dobrym da się pewne rzeczy wyłapać i tego reszta świata mogłaby się nauczyć od nas na luzie.

Edytowane przez Sentence
Usunięto zaczepkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, domin107 napisał(a):

Dubbing to gwałt na filmie fabularnym. Przy lektorze dobrym da się pewne rzeczy wyłapać i tego reszta świata mogłaby się nauczyć od nas na luzie.

Tak samo jak lektor. Tylko napisy mają sens 😀

Tym bardziej, że dzisiaj mamy duże TV i dobrze widać napisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, domin107 napisał(a):

Dubbing to gwałt na filmie fabularnym. Przy lektorze dobrym da się pewne rzeczy wyłapać

Dubbing to zawsze dla mnie - dobra rzecz, bo przynajmniej mogę zrozumieć film bez słuchania go w obu językach na raz. Gdyby nie kryzys lat 80. to dubbing byłby wszędzie, jak w Czechach i w Węgrzech. Oczywiście, szeptanki/lektory/narracje wolę w reality show i w dokumentach. W filmach zawsze mam angielskie napisy, a jeśli jest polski dubbing to zawsze oglądam z gotowym dubbingiem. Moim zdaniem dubbing nie robi/robiłby gwałtu na filmie fabularnym (jedynie przy tych opartych na prawdziwych zdarzeniach). Jedynie, jak jakość jest dobra i profesjonalna. Tak naprawdę to lubicie oglądać skrócone wersje napisów/dubbingu. 
 

3 godziny temu, swordfish napisał(a):

Czy w musicalach na D+ jak "West Side Story" czy "Moulin Rouge" domagacie się, aby partie śpiewane były "zagłuszane" przez lektora? 

Nie, bo to robi/zrobiłoby z nas pośmiewisko. 

Edytowane przez NippyToadster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Tak samo jak lektor. Tylko napisy mają sens 😀

Tym bardziej, że dzisiaj mamy duże TV i dobrze widać napisy.

To wszystko jest fajne jak masz zdrowe oczy.

Osoby zwłaszcza starsze takiego komfortu nie mają i czytanie napisów to męczarnie.

Zresztą nawet kiedy normalna osoba jest zmęczona to też czytanie tego tekstu nie jest jakąś przyjemnością.

4 godziny temu, swordfish napisał(a):

Czy w musicalach na D+ jak "West Side Story" czy "Moulin Rouge" domagacie się, aby partie śpiewane były "zagłuszane" przez lektora? 

Ostanio widziałem, że na tych fragmentach były napisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, white snake napisał(a):

O właśnie w nawiązaniu do poprzedniego posta, bo teraz go przeczytałem ;-)

"Biedne istoty" oskarowy film, a tu  suprise- brak lektora. :mad: Ja bym obejrzał z napisami, ale reszta family zawetowała z tego powodu wieczorny seans z tym filmem.


W Wypożyczalni Playera jest wersja z lektorem i napisami, gdyby ktoś szukał. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, szymekskl napisał(a):


W Wypożyczalni Playera jest wersja z lektorem i napisami, gdyby ktoś szukał. ;)

Wtedy musiałbym extra zapłacić za coś co w opłacanym innym serwisie powinno już być w standardzie.

O..i ciekawe, że jednak wersja jest z lektorem.

Edytowane przez Sentence
Poprawiono post na prośbę autora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Arkon napisał(a):

Niestety dziś dzwoniłem na infolinię i nie da się zmienić napisów na mniej przezroczyste. 

Na przystawce Apple TV jeśli masz możesz zmienić napisy nawet gdy serwis nie pozwala.. 

Edytowane przez escapers
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dziś dzwoniłem na infolinię i nie da się zmienić napisów na mniej przezroczyste. To absurd, wszędzie indziej da się to zrobić choćby na HBO czy Amazonie.
O jakim systemie piszesz? Google TV?
Na Tizenie mogę zmieniać przeźroczystość czcionki, tło, wielkość itp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, Pukus napisał(a):

Witam. Od 15 czerwca subskrypcja roczna przechodzi mi w miesięczną. Jak znów zmienić na roczną? Trzeba anulować subskrypcję?

Rok temu o ile dobrze pamiętam, po zakończeniu subskrypcji rocznej opłaciłem 1 miesiac pojedyńczo, a przed jego zakończeniem opłaciłem nową roczną subskypcję. Nie wiem czy można będzie teraz od razu odnowić roczną czy znowu przerwa na 1 miesiąc pojedyńczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi właśnie przyszedł mail że za miesiąc przejdę na plan miesięczny. Podobnie jak to było przed rokiem. Szkoda że po anulowaniu i wzięciu później znów oferty na rok będzie ona już po nowej cenie. Ale mimo wszystko i tak wezmę bo obecnie jestem w trakcie przypominania sobie wielu starszych wielosezonowych seriali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Balrog306 napisał(a):

Rok temu o ile dobrze pamiętam, po zakończeniu subskrypcji rocznej opłaciłem 1 miesiac pojedyńczo, a przed jego zakończeniem opłaciłem nową roczną subskypcję. Nie wiem czy można będzie teraz od razu odnowić roczną czy znowu przerwa na 1 miesiąc pojedyńczy.

Wystarczy anulować obecną roczną i po tym jak zostanie wyłączona można od razu brać kolejną roczną. Nie trzeba przechodzić na ten plan miesięczny na miesiąc. Tak zrobiłem w zeszłym roku.

  • Popieram 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek z tym całym Disney+ będzie miał dylemat w przyszłym miesiącu. Moja subskrypcja kończy się 14/15 czerwca, tak jak pewnie zresztą u większości innych użytkowników tej platformy. Z pewnością w jakiś sposób będę go nadal subskrybować.

 

Jest promocja na pakiet roczny za 379,90zł, 12 miesięcy w cenie 10.

Co przekłada się na 31,65zł mies., jak na jedną osobę która nie współdzieli z innymi to drogo jak na 1 platformę.

Choć trzeba się przyzwyczajać do takich warunków jeżeli i w tym serwisie wprowadzą ograniczenia pozwalające na współdzielenie.

 

Jest promocja w Polsat Box GO (dla tych którzy subskrybują również ten serwis)

PBG pakiet Premium za 30,00zł + Disney+ za 20,00zł = 50,00zł / mies. (bez promocji 60,00zł)

Edytowane przez Marek99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...